Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

Návštěvník (Út, 5. 5. 2009 - 15:05)

Melbourne (Od zvláštního zpravodaje MF DNES) - Nedivte se, až vám jednou zazvoní u dveří. Americká tenistka Serena Williamsová patří ke svědkům Jehovovým. A je na to patřičně hrdá. "Občas chodím dům od domu. Tak jak to u svědků Jehovových znáte," přiznává 27letá hráčka.
Mýlím-li se, dokažte! Roman

nezavisly (Út, 5. 5. 2009 - 15:05)

Pro Who,Seš hlupák a hlupákem zůstaneš.
Takto osočujé kristovec milosrdný a laskavě vše vysvětlujicí.Pořad to říkam odpadlici nic víc,nic mín.Tato diskuse je o tom kdo co čte,ne čemu věří a uplatnuje v každodenním životě.S.J.at jsou vám příkladem,dobrým příkladem.Podle O V O C E,je poznáte!!

Kateřina (Út, 5. 5. 2009 - 15:05)

O těch sestrách Wiliamsových jsem slyšela jen to, že je to snad zajímá a fandí tomu, ale nemyslím si, že by SJ byly.

Pro Who (Út, 5. 5. 2009 - 14:05)

4. 5. 2009 23:52:58, Who
Kdyz uz zde chces kazat dej si do poradku alespon sklonovani a terminologii, mas v tom bordel,

Seš hlupák a hlupákem zůstaneš.Kdybys četl pořádně,tak budeš vědět že Roman je závislý na znakové řeči.
Jestli to ovšem chápeš.Mezek

Světové tenistk (Út, 5. 5. 2009 - 14:05)

To víš sponzoři!!!

jan (Út, 5. 5. 2009 - 14:05)

Jehovisti-můžete souložit každý den?Já bych se k vám dal,ale tohle mě fakt zajímá.

Abel (Út, 5. 5. 2009 - 14:05)

.....no potes prso 32 let bez sexu !
I ty kozo blazniva ! :-)))))

Mare (Út, 5. 5. 2009 - 11:05)

Moc se omlouvám za překlepy a vynechávání písmen, píšu ve velkém spěchu.....

Mare (Út, 5. 5. 2009 - 11:05)

Romane, je mi jasné, že mi stále víc rozumíš...
Přitom ti Bůh otevírý místa v Písmech, o kterých jsem já nemluvila, i když o nich samozřejmě ví,...která říkají o Kristu něco naprosto jiného, než vyučují svědkové...! Jako jsi třeba použil...

Samozřejmě je to správně, jak to chápeš a vidíš z Písem.....

Skoro vám s Milkou závidím tu první lásku, jak dychtivě pijete....., jak se utvrzujete v pravdě,....jak mohutně rostete v poznání,..co pro vás Boží slovo znamená....!

Je to úchvatné se dívat, jak to malé hořčičné semínko, ...které mnozí tak kvapem přehlédli,....protože je nejmenší ze všech semínek,....ale tak ohromně rychle z něho roste a mohutní strom,...na kterém už ptáci mohu nalézat úkryt.....

Bůh vám oběma žehnej.....

Mare (Út, 5. 5. 2009 - 11:05)

Ještě bych upřesnila k těm předpisům....

Nejde o to, že je nebudu respektova,... Když ,mně mé svědomí obviní, že pořád nosím kalhoty a Boha to trápí, protože si tím můžu ubližovat ve vztazích mezi lidmi, tak budu nosit sukně....protože bych měl jednat podle své víry a svého svědomí....a také podle toho, co Bůh u mně vidí třeba prioritní.....Nemusí to tak vidět v čase u mně vždy nebo to také souběžně nemusí platit pro více lidí.....

Dokonce to Boží slovo popisuje jako slabé svědomí....

Řím. 14: 13-15:
Nesuďme už tedy jeden druhého, ale raději posuďte, jak jednat, abyste nekladli bratru do cesty kámen úrazu a nepůsobili pohoršení.
Vím a jsem přesvědčen v Pánu Ježíši, že nic není nečisté samo v sobě, ale tomu, kdo něco pokládá za nečisté, je to nečisté.
Trápí-li se tvůj bratr pro to, co jíš, nežiješ už v lásce. Neuváděj tedy svým jídlem do záhuby toho, za nějž Kristus umřel!
Nevydávej v potupu to dobré, co jste přijali.
Vždyť království Boží není v tom, co jíte a pijete, nýbrž ve spravedlnosti, pokoji a radosti z Ducha svatého.

Mimochodem, to nejezení a nepití se týká také ..krve "....

Čili v nové smluvě je to nastaveno naopak na braní ohledu na slabšího bratra, který jí a slaví svátky, abychom my třeba jedli s ním, aby jeho svědomí nebylo znásilněné.....! ! Čili velmi jednotlivě, a na to je právě určen Duch svatý a skrze něho individuální vedení , to jenozákonní princip vedení a prokazování lásky....!!

A svědkové , také všichni zákoníci, to mají nastaveno obráceně, ...ty svátky slavíš, ty jíš krev....., takže ty jsi zatracený a já jsem ten čictší a věrný v málu,.....takže já jsem v té pravé organizaci, která toto vyučuje, já mám to čisté chování , takže JÁ budu zachráněný,...ty ne....!

Takže je na mém slabém svědomí, nebo na silném svědomí,.....na míře mé zralosti, co budu dodržovat a co ne.

Takže mi prosím, neříkejte, že nežiju podle Božího slova.
Kdo z vás, k vůli Božím přikázáním byl 32 let bez sexu, protože neměl manžela.....?

Ale o co Bohu jde pod Novou smlouvou, je aby lidé pochopili, že tím, že budou dodržovat Boží příkazy, včetně předpisů,....a dalších vlastních předpisů,....jako u farizejů to byl předpis o desátcích z máty a kopru a kmínu,....u svědků zase předpis, že nikdo v obleku a kravatě nesmí vstoupit do sálu království.....a tisíce dalších.....nikoho neočistí, tak, aby byli Bohem přijati, smíření s ním a tudíž zachránění........!!!

To je princip světa....láska za výkon...!

Ale my jsme zemřeli principům světa:

Kol.2:20:
Jestliže jste spolu s Kristem zemřeli mocnostem světa, proč si necháváte předpisovat: neber, nejez,.....

Zachráněný pro věčný život může být člověk jen a jen a jen Ježíšem Kristem....!

Ale jak na to, abych mohl jím být zachráněn......?

Když se topím a vidím na břehu Tomáše, tak křičím Tomáši, Tomáši....zachraň mně....!

Tak prosté to je,....jen člověk musí být v situaci, kdy se topí a ví, že už ten svůj život nechce v tom bahně ve kterém je, a světě ve kterém je,.....a zoufale bude volat Ježíši zachraň mně......! Jako křičel na Ježíš slepec v Jerichu ....a jiní mu zabraňovali na něj mluvit, tak jak to dělají dne svědkové.....a mnozí jiní.....!

Marek 10:46-52:
Přišli do Jericha. A když vycházel s učedníky a s velkým zástupem z Jericha, seděl u cesty syn Timaiův, Bartimaios, slepý žebrák.
Když uslyšel, že je to Ježíš Nazaretský, dal se do křiku: 'Ježíši, Synu Davidův, smiluj se nade mnou!'
Mnozí ho napomínali, aby mlčel. On však tím více křičel: 'Synu Davidův, smiluj se nade mnou!'
Ježíš se zastavil a řekl: 'Zavolejte ho!' I zavolali toho slepého a řekli mu: 'Vzchop se, vstaň, volá tě!'
Odhodil svůj plášť, vykročil a přišel k Ježíšovi.
Ježíš mu řekl: 'Jdi, víra tvá tě zachránila.' Hned prohlédl a šel tou cestou za ním.

Co udělal Ježíš,...řekl jim....nemůžete mně oslovovat,...naopak poručil těm, kteří bránili lidem, aby ho oslovili a volali o pomoc, aby ho pozvali k němu! ! !

Takže , rozhodně si nemyslím, že člověk nemá žít i podle předpisů, jestliže mu to říká svědomí a svobodně se pro to rozhodne, ....ale podstatné je, že ...ani dodržování zákonů a všeho, co je v Bibli, člověka nezachraňuje k věčnému životu !!

Zachraňuje jen Kristus, tak, že ho o tu záchranu požádám, ....!
Tak je to prosté.....!

P.S. Jestliže budete hovořit o příkazu zdržování se krve ve skutcích,....nakopíruju sem už dávno napsáné obšírné vysvětlování, jak je to s těmito verši i v souvislosti s poradou v Jeruzalémě, na základě které jste si vyvodili vy vedoucí sbor v Brooklynu a katolíci Papeže...!

Řím.:10:9:
Vyznáš-li svými ústy Ježíše jako Pána a uvěříš-li ve svém srdci, že ho Bůh vzkřísil z mrtvých, budeš spasen.

Návštěvník (Ne, 10. 5. 2009 - 00:05)

Simoně
V novém světě se už tato záležitost řešit nebude, neboť jak píše Bible u Izajáše 11:9 - Nebudou nijak škodit ani působit zkázu na celé mé svaté hoře, protože země jistě bude naplněna poznáním JEHOVY, jako vody pokrývají samotné moře. Opět zde není napsáno že země bude naplněna poznáním JK. Proč asi ? Odpovím vám. Protože JK není Bůh, který by měl být uctíván. Je to jedna ze Satanových lží, aby odvedl spravedlivé lidstvo od uctívání jediného pravého Boha Jehovy. Díky němu jsou na světě nemoci, hladomory, války a smrt. A já znovu opakuji, že nepřestanu nikdy uctívat Jehovu Boha skrze jeho Syna archanděla Michaela(JK), který od roku 1914 zřídil v nebesích království a panuje společně s Jehovou Bohem. To, že spolu panují neznamená, že jsou si rovní. Podle Jana 14:28 - Slyšeli jste, že jsem vám řekl: Odcházím, a přijdu k vám zpět. Kdybyste mě MILOVALI , radovali byste se že jdu k Otci, protože Otec je VĚTŠÍ než já. Další text z Křesťanských řeckých písem (NZ): A jeden z nich, zběhlý v Zákoně, se zeptal, aby ho zkoušel: " Učiteli, které je největší přikázání v Zákoně ?" Řekl mu: ",Budeš milovat JEHOVU, svého Boha, celým svým srdcem a celousvou dušía celou svou myslí´ To je NEJVĚTŠÍ a první přikázání. To druhé, jemu podobné, je :,Budeš milovat svého bližního jako sám sebe.´ (Matouš 22:35-39). Kdo miluje archanděla Michaela (JK) musí milovat taky Jehovu Boha. Jinak uslyší jeho slova: Mnozí mi v onen den řeknou:, Pane, Pane, což jsme neprorokovali v TVÉM jménu a v TVÉM jménu nevyháněli démony a v TVÉM jménu neprováděli mnoho mocných skutků ?´ A přece jim pak chci vyznat: Nikdy jsem vás neznal ! Pryč ode mne, vy, kteří činite bezzákonnost. SJ SJEDNOCENĚ uctívají JEHOVU BOHA a tato jednota bude i v novém světě zde na zemi v rajských podmínkách. Svět bez válek, nemocí a chudoby. Nejsem jeden ze 24 starších, ale přesto si dovolím říct jako oni: ...a řekli : " Děkujeme ti, JEHOVO Bože, Všemohoucí, Tobě, který jsi a který jsi byl, protože ses ujal své velké moci a začal jsi kralovat. (Zjevení 11:17).

Holden Caulfiel (Út, 5. 5. 2009 - 00:05)

.....well, speaking of Williams sisters.....
The issue is quite simple, either communists or jehovas witneses, they all love money.....
Did you get it you brainwashed shithead ?

Who (Po, 4. 5. 2009 - 23:05)

Kdyz uz zde chces kazat dej si do poradku alespon sklonovani a terminologii, mas v tom bordel, ovsem na tom nesejde beztak je to o hovnu, moulo.....

Roman (Po, 4. 5. 2009 - 23:05)

Světové tenistky Williamsovy jsou prý svědkyně JHVH. Nechápu, jak milují prvenství, slávu, peníze, popichují soupeřkám, nemají dobrou pověst, a nejsou vylučovány ze sboru SJ.
Nemám pravdu?

Roman (Po, 4. 5. 2009 - 22:05)

Takže Pán Ježíš je Pán Bůh všemohoucí. Je sice počátek božího stvoření, ale je zrozen přímo z Boha Otce. Ten Synovi dává vše i titul i moc pro svou slávu takovou, že se vzájemně oslavují. Ježíš je Bůh, ale roven se nemíní, vzdává se vševědění, jako má Otec, Zdroj veškeré energie a Ducha svatého, kterého i té energie dává Synovi.
Chvála Bohu a Ježíši!
My nesoudíme, neříkáme, kdo vstoupí do nebe, ale Slovo, ale my věříme, že nosíme Boží jméno i když v nedokonalé nádobě.

Mare, rozumím Tvým příspěvkům jasněji a jasněji.

Roman (Po, 4. 5. 2009 - 22:05)

Dočetl jsem článek SV. Další hrůza. Jak si Otrok může dovolit se nazvat věrným a rozvážným, když se snaží přesvědčit, že jsou Duchem pomázani a jsou odlišní od falešných křesťanů. Podrobně jsem četl Zjevení a vidím, že Ježíš je Alfa a Omega jako Bůh všemohoucí. Boží sláva září díky Kristovým světlem! A to v Božím chrámu uprostřed na trůnu! Kristus září a oslavuje Boha.
Zj.22:12

Mare (Po, 4. 5. 2009 - 21:05)

Ještě jednou zdůrazním překopírovaním části:

Jestliže jste spolu s Kristem zemřeli mocnostem světa, proč si necháváte předpisovat:
neber to do rukou, nejez, nedotýkej se - jako byste stále ještě byli v moci světa?
Jsou to lidské předpisy a nauky o věcech, které se použitím ničí.
Vydávají se za moudrost jako zvláštní projev zbožnosti, sebeponižování nebo tělesné umrtvování, ale nic neznamenají pro ovládání vášní.

Ve vysvětlivkách je upřesněno:
Nemají žádnou cenu, leč pro uspokojení tělesné pýchy....!!!!

Toto není opravdu cesta, jak se líbit Bohu ......!

Takovýmto způsobem nejsem...věrný v malém....!!!

A věčný život na základě pýchy...! ?

Co myslíte....?

Mare (Po, 4. 5. 2009 - 21:05)

Milko, Boží slovo sice hovoří o tom, že je ohavnost pro ženu nosit kalhoty a pro muže mít dlouhé vlasy,......takovýchto předpisů je mnoho...

Svědkové dokonce tady na to vztahují,....kdo je věrný v malém.....

Dokonce Kubrt si myslí, že jen svědkové takto úzkostlivě žijí podle Bible,....Jen´dnak takto čistě nežijí jen svědkové, znám více skupin, kteří žijí podle Božího slova....

Ale ty samozřejmě víš už déle, že o tomto Nová smlouva hovoří jinak......takže to nepíšu pro tebe, spíše pro ty, kteří tomu stále nerozumí.....

Budu jen kopírovat verše, které přímo o tom mluví,....co s těmito předpisy....?
Bude někdo skrze ně čistý.....!

1.Tes.1:4 ,5:
Víme přece, bratří Bohem milovaní, že patříte k vyvoleným,
neboť naše evangelium k vám nepřišlo pouze v slovech, ale v moci Ducha svatého a v přesvědčivé plnosti.

Kol.2:16-23:
Nikdo tedy nemá právo odsuzovat vás za to, co jíte nebo pijete, nebo kvůli svátkům, kvůli novoluní nebo sobotám.
To všechno je jen stín budoucích věcí, ale skutečnost je Kristus.
Ať vám neupírá podíl na vykoupení nikdo, kdo si libuje v poníženosti a uctívání andělů, jak to v marné pýše své mysli viděl při svém zasvěcování.
Takový člověk se nedrží hlavy, Krista, z níž celé tělo, pevně spojené klouby a šlachami, roste Božím růstem.
Jestliže jste spolu s Kristem zemřeli mocnostem světa, proč si necháváte předpisovat:
neber to do rukou, nejez, nedotýkej se - jako byste stále ještě byli v moci světa?
Jsou to lidské předpisy a nauky o věcech, které se použitím ničí.
Vydávají se za moudrost jako zvláštní projev zbožnosti, sebeponižování nebo tělesné umrtvování, ale nic neznamenají pro ovládání vášní.

Řím.14kap.4-6
Někdo rozlišuje dny, jinému je den jako den. Každý nechť má jistotu svého přesvědčení.
Kdo zachovává určité dny, zachovává je Pánu. Kdo jí, dělá to Pánu ke cti, neboť děkuje Bohu; a kdo nejí, dělá to také Pánu ke cti, neboť i on děkuje

verš 17:
Vždyť království Boží není v tom, co jíte a pijete, nýbrž ve spravedlnosti, pokoji a radosti z Ducha svatého.

Totéž se pochopitelně týká i oblečení......

milka (Po, 4. 5. 2009 - 20:05)

Ahoj
Je to pravda Romane my jsme odpadlíci.
Odpadlíci od Staré smlouvy SZ,tím,že pro nás je SZ naplněn příchodem JK a tak jsme nyní po přijetí Krista jako Pána a Spasitele pod Novou smlouvou NZ.
Pro starozákoníky(Co ctí pouze JHVH,jak nám nařizuje Starý zákon)) platí úplné dodržení zákona a i malý hřích je odděluje od Boha.
Jelikož nepřijali Krista jako Pána,žádný Anděl ani Archanděl(ani otrok či Papež) nemá právo odpouštět hříchy.To může pouze Bůh.
A Bible nelže,když říká,že žádný člověk nedokáže žít bez hříchu.

Člověk je HŘÍŠNÝ a hřích jej od Boha ODDĚLUJE.
Proto člověk nemůže poznat a prožívat Boží lásku a Boží plán pro svůj život. Bible říká, že

Mare (Po, 4. 5. 2009 - 20:05)

Začnu tím, že zkopíruju názor M:

3. 5. 2009 14:29:30, M.Milko,ještě nedávno jsi si hrála na nevinnou,nevědíc kde je pravda a dneska sršíš texty a přesvědčováním jako letitě studujíc bibli,čím to je?

Ještě před tímto příspěvkem, mi anonym řekl, že blázním, když si myslím, že slova z 8.kapitoly Židům o vzniku Nové smlouvy jsou realitou Božího novozákonního vedení......., že bez organizace to nejde.....

Znovu kopíruju texty z 8.kapitoly Židům, od 8.verše:

'Hle, přicházejí dny, praví Hospodin, kdy s domem izraelským i s domem judským uzavřu smlouvu novou, ne jako byla ta smlouva, kterou jsem uzavřel s jejich otci v den, kdy jsem je vzal za ruku, abych je vyvedl ze země egyptské. Neboť oni nezůstali v mé smlouvě, a já jsem se jich zřekl, praví Hospodin. A toto je smlouva, kterou uzavřu s domem izraelským po oněch dnech, praví Hospodin: Dám své zákony do jejich mysli a napíšu jim je na srdce. Budu jim Bohem a oni budou mým lidem. Pak už nebude učit druh druha a bratr bratra a nebude vybízet: 'Poznej Pána', protože mě budou znát všichni, od nejmenšího až do největšího. Slituji se nad jejich nepravostmi a na jejich hříchy už nevzpomenu.' Když Bůh mluví o nové smlouvě, říká tím, že první je zastaralá. Co je zastaralé a vetché, blíží se zániku.

Je tady psáno, že Nová smlouva, nebude vyučována vnějšně, tak, jak tomu bylo pod starou smlouvou, ......že už nebude zapotřebí, aby ...učil druh druha a bratr bratra,...že Bůh bude psán přímo na desky lidského srdce....!

Jak je možná najednou taková změna.......!

Je to právě proto, že Kristem byly smazány hříchy , nepřekáží nám ve vztahu k Bohu už hřích a nepotřebujeme tudíž,...starozákonního prostředníka,...proroka, krále, soudce......, aby tlumočil Boží vůli lidu. Bůh nás skrze Kristovu vylitou krev vidí čisté a může do nás vložit svého Ducha. Učí nás přímo tak,....že píše na desky našeho srdce....!

Sice jsem odpověděla, že v Božím slově Bůh jednal vždy se svým lidem, že tam organizaci nevidím....a mohla bych to dokládat verši z Bible hodně dlouho,.....ale.....

Myslím, že nejlepším důkazem, že Bůh nepotřebuje k šíření evangelia organizaci, ani Papeže nebo Otroka,.....je právě to, co probíhá na těchto stránkách...

Milka srší texty a přesvědčováním jako letitě studující Bibli,......přestože nedávno uvěřila v Pána Ježíše........Ne, že si hrála na nevinnou.......!

Milka pouze uvěřila v Krista a přijala Ducha svatého............, s Milkou se neznáme a určitě není napojena na žádného duchovního vůdce, který by ji učil Bibli....!

Duch svatý dává člověku schopnost rozumět Božímu slovu,...dává mu lásku a dychtivost přijímat Slova milované bytosti,...protože Bůh se jí přiblížil svojí láskou, skrze Ducha svatého v ní.....

Čím to je, že Milka tolik roste v poznání..........protože ji Duch svatý uvádí do celé pravdy, podle zaslíbení.......

Zrovna tak Roman.......

2.kor3:6
Ne že bychom mohli tuto způsobilost přičítat sami sobě na základě toho, co je v nás; naše způsobilost je od Boha, který nás učinil způsobilými sloužit nové smlouvě, jež není založena na liteře, nýbrž na Duchu. Litera zabíjí, ale Duch dává život.

3: 3
Je přece zjevné, že vy jste listem Kristovým, vzniklým z naší služby a napsaným ne inkoustem, nýbrž Duchem Boha živého, ne na kamenných deskách, nýbrž na živých deskách lidských srdcí.

2.Kor.4: 3-5
Je-li přesto naše evangelium zahaleno, je zahaleno těm, kteří spějí k záhubě. Bůh tohoto světa oslepil jejich nevěřící mysl, aby jim nevzešlo světlo evangelia slávy Kristovy, slávy toho, který je obrazem Božím. Vždyť nezvěstujeme sami sebe, nýbrž Krista Ježíše jako Pána, a sebe jen jako vaše služebníky pro Ježíe.

Pavle, všimni si, že se hovoří o Kristově slávě a není to považováno za pohoršující....

Jiste. Pán Ježíš nikdy neřekl větu, že je Bůh. Dokonce i Židům, přestože nepřijali Pána Ježíše bylo zcela zřejmé, co znamenají jeho slova, když říká....že je Syn Boží........To je vám, ...protože máte Mojžíšův závoj.....na srdci,....nejste schopni rozeznat, co ta slova znamenají........Už jsem to tady psala mnohokrát ,..i Milka naposledy,.....bylo to pro ně rouhání,....že se činí rovným Bohu....! A zvedli kamení....!

2.kor.3-13-16
Nepočínáme si jako Mojžíš, který zahaloval svou tvář závojem, aby synové Izraele nespatřili konec té pomíjející záře. Avšak jejich myšlení na tom ustrnulo. Až do dnešního dne zůstává onen závoj při čtení staré smlouvy a zůstává skryto, že je zrušen v Kristu. A tak až podnes, když se čte Mojžíš, leží na jejich srdci závoj. Avšak 'když se obrátí k Pánu, je závoj odstraněn'

Jan8:27
Ježíš jim řekl: ......'Teprve, až vyvýšíte Syna člověka, poznáte, že já jsem ......

Vyvyšovat Ježíše je podle jeho slov důležité, abychom ho poznali v jeho pravém postavení..........není to v žádném případě modlářství, nebo jiný hřích......

Když je snižován na archanděla,.........je to podle Kristova přání........?

Reklama

Přidat komentář