Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

milka (Út, 5. 5. 2009 - 19:05)

Věda a víra mohou docela pokojně existovat vedle sebe, když budou respektovat vlastní mantinely. Nechme starost o fyzický svět kolem nás vědě. Náboženství ať pečuje o duše lidí.

Elijah (Út, 5. 5. 2009 - 19:05)

.....ale ovsem, ze ano :-))
Tak jako vy zahlcujete lidskou mysl jedem blabolu, tak naopak kdosi musi byti protipolem a lidske oci otevrit.....

Kdyby sto zivotu jste zily, nikdy nevyrostete ze sve malosti zvonicich ovecek :-))

Fedor (Út, 5. 5. 2009 - 19:05)

.....bla, bla, bla.....
Takovych a podobnych vyroku jiz zde bylo pozehnane, je to jako hazet hrah na zed.....
.....nedrzi a nedrzi potvora :-))
Vase vira je pouhy domecek z karet.....

neschopen zivot (Út, 5. 5. 2009 - 19:05)

Kdo jsi bez viny hoď kamenem.

Gretel (Út, 5. 5. 2009 - 19:05)

.....kazdy nedopecenec, jenz se nedokaze prizpusobit konvencim, neschopen zivota v civilizovane spolecnosti se vzdy odvolava na boha.....:-)))

Mezek (Út, 5. 5. 2009 - 18:05)

Ještě jsi psal:
Nevěřte. Je to dogma, stejně jako ty nesmysly o životě v nebi a božím synu.

Tak nějak jsem smýšlel do svých 32 let.Pak jsem svobodně sám od sebe začal připouštět stvoření.Nějakou inteligenci.Nemusíš ji nazvat Bohem.No a k tomu jsem v počátku,/i nyní/potřeboval jistou dávku víry.
Dnes jsem dál,než před 20lety a nejsem zklamaný svým postojem.Kde bych byl,kdybych nepoznal Kristův odkaz.Asi 2krát rozvedený,nebo zavřený,atd. měl jsem k takovému né dobrému jednání sklony.Toť zhruba vše.

Roman (Út, 5. 5. 2009 - 18:05)

Crunku, omlouvám se, jako se mi omlouváš.
Píšeš zpátky nejmíň 150 let. Nic nového jako v době Darwina...

Návštěvník (Út, 5. 5. 2009 - 18:05)

Crunku, který chyby máš na mysli ty gramatické nebo ty závažnější?

Mezek (Út, 5. 5. 2009 - 18:05)

Víš Crunku jisté je,že k tomu je třeba víra. Jak k víře v Boha,tak naopak k tomu co píšeš ty.
Ano je to složité.Ale.................

Roman (Út, 5. 5. 2009 - 18:05)

Pravdou je, buď laskavý a neobtěžuj druhé.

Crunk (Út, 5. 5. 2009 - 18:05)

Omluvte prosím chyby

Crunk (Út, 5. 5. 2009 - 18:05)

Milce a jiným

No takže sem opět tady, příliš sem se toho od vás nedozvěděl. To mě netěší. Pokud se nepletu, tak ve svém příspěvku, přikládáš důraz tomu, že i velcí vědci věřili v boha. Ovšem to je pravda. Ale je to dost relativní. Pokud nápříklad někdo řekne, že věří, vy jako JHV si přestavíte, že se modlí, že zná bibli, pořípadě si boha představuje boha tak jak ho bible vykresluje. Nebo dokonce chodí do kostela. Ale přece někdo si může boha představovat jako kouli nebo kostku nebo částici, která je obsažena v každé látce. Jsou lidi, kteří věří v boha, ale naprosto se distancují od církve a od bible. Prostě jen věří v nějaký prapočátek všeho. Prapočátek který všechno stvořil jakéhosi konstruktéra všeho. Je spousta vědců, kterí takto smýšlely. Například Giordano Bruno kněz a myslitel byl umučen a úpálen církvi jen proto, že měl jaksi jiné představy o světě, ale taky přece věřil v boha. Vy jako JHV stejně tak katolická církev jste naprosto stejní. Ba dokonce jste stejní jako církev v 16.stol. Jen jste trochu upravili své názory podle toho jak věda dokazuje skutečnosti. Dogmaticky tvrdíte spoustu věcí, křivíte lidem představu o bohu, vymezujete jejich okruh myšlenek knihou, která je při nejmenším zpochybnitelná. Dříve církev tvrdila např. , že země je s tředem vesmíru a že slunce obíhá kolem země. Pokud by věda nedokázala to, že to je jinak, tak tomu VY věříte dotěď. A zapřísáhle byste se s kýmkoliv hádali o tom že to tak je. Odůvodnili byste to tím že to je v bibli (možná to tam kdysi opravdu bylo nevím) a že to říka kněz a i bůh a papež a Ježíš seslal poselství a bla bla bla bla. Prostě byste tomu věřili, tak jako teď věříte hloupostem. Až zase za X let věda vyvrátí něco, co církev tvrdí, tak zase církev zkroutí svůj názor možná seškrtá pár stránek v bibli a zase se najde armáda lidí co tomu budou věřit ba co víc najdou se další vševědově, kteří napíši další bible a další knihi mormonů a podobnejch knih, vymyslejí se další umělé postavy, které zaruřeně existovali a někteří lidé tomu budo věřit jen prot, že to je nevyvratitelné, protože, kdo ví, kdo žil před X lety a co se dělo. Proč berete to co je v bibli tak DOSLOVA. Vy si vážně myslíte, že to že jste si zapomněli doma peněženku, je tím, že vás trestá bůh, protože jste včera zpochybnili jeho existenci nebo jste měli jiný hřích ?? Že to že jste udělali zkoušku je tím, že bůh vidí že jste dobří ?? "Z ničeho jsme vzešli a v nic tak odejdeme". Věříte tomu ?

Nevěřte. Je to dogma, stejně jako ty nesmysly o životě v nebi a božím synu. Vždyť ani neexistuje jednotný názor na to v jakém století Ježíš žil je zpochybnitelné zda vůbec žil. Pro mě je církev (jakákoliv) jen organizace, ktérá se lží snaží udělat svět dobrým. A protože, to je tak dobře pro svět, tak lze omluvit to, že to je lež (já s tímto nesouhlasím), ale ti nejvyší z vás a ti co tyto organizace vymysleli a zakládali, tak ty s tím souhlasí(možná jsou už mrtví)a proto to celé všechno vzniklo. Dokonce tyto věty jsou v metaforách napsány i v bibli, že pokud činíte zlo, ale to zlo vede nakonec k dobru všem, tak pak je to správné. Ještě jedná věc to co je psáno v bibli jsou většinou metafory, to jak si je tady vykládate a citujete to není moc chytré. To co tam je napsáno není myšleno, tak jak to mnozí z vás chápou. Navíc v originále to má nakonec ještě trochu jinou podstatu. Jednoduchý příklad. Budu mít český text ve kterém bude spousta tajemství, které dokáže pochopit jen čech. Němec, který má slovník a studoval češtinu. Si text přeloží. Myslíte, že oba tak složitý text pochopí stejně. A teď si vemte, že originál bible je v hebrejštině některé části chybí některé naopak nejsou vůbec otištěny. Text v minulosti lidé kopírovaly , tak že ho neustále přepisovaly, stále se něco ztrácelo a někdo si něco musel občas něco dovymyslet. Nakonec vzniklo spoustu verzí, teď, kdo všechny ty verze měl musel udělat jakýsi průnik všemi verzemi, respektive opsal to co se několikrát opakovalo, zase se to opisovalo po generace opisovalo. Pak z toho něco vzniklo přidejte si k tomu, že církev seškrtala něco co se jí nehodilo a přidejte k tomu chyby, které vznikly překladem z různých překladů, aramejština, hebrejština, vokalizační znaky, řečtina apod. A vznikne Vám docela dobrý mišmaš. Tohle je pouze zjednodušený náčrt ve skutečnosti to bylo ještě mnohem složitější. Jestli to někoho zajímá. Tak dobrým roztřelem pro něj může být toto: "http://cs.wikipedia.org/wiki/Masoretský_text" Takže buď někdo (rozuměj větší skupinu lidí) chtěl před 2500 lety udělat lepší svět a nebo se stal zázrak, který přežil až dodnes, akorát pochybuju o tom, že je nám předkládán, tak jak se opravdu stal, jen z něj spusta lidí a organizací začala těžit a využívat ho. Je pochopitelné, že někdo chce motivovat lidi aby se k sobě chovali dobře. Zvlášť v minulosti ta touha musela být větší, když se vraždilo a loupilo doslova na každém kroku.

Nechci aby to celé vyznělo, tak že tvrdím, že bůh není. Možná je, kdo ví. Jen se nestotožnuji s tím, že bůh je takový a makový a jen tato církev je ta pravá a jen tato bible je ta pravá. A jen tyto slova platí. Takhle mluvila církev v 16.stol.(a mluví i teď). Nikdo z vás ani já nevím jak to skutečně je a bylo. A jestli tady někdo dogmaticky tvrdí, že bylo toto a platí toto. Tak je při nejmenším málo chytrý.

Pro Milku
Nevím v ktrerého boha Plank myslel ani s čím se stotožňoval. Ale našel jsem jeden jeho citát: "

Návštěvník (Út, 5. 5. 2009 - 17:05)

(2)

Vraťme se k pís (Út, 5. 5. 2009 - 17:05)

Efez byl hlavním městem římské provincie Asie, podle tradice místem působení apoštola Jana a žila zde i největší křesťanská obec v oblasti. Obec překonala vnitřní rozkol a odmítla blíže nepopsanou heretickou misii (Zj 2,2). Jan vysoce hodnotí kritický postoj zdejších křesťanů vůči názorům a hlavně skutkům nikolaitů (Zj 2,6). Z toho se dá vyvodit, že nikolaitismus byl zřejmě v době vzniku Zjevení největší hrozbou tvořící se křesťanské ortodoxie. Za slabinu obce považuje určité ochabnutí opravdovosti křesťanských hodnot a kvality náboženského života. Je možné, že se v této souvislosti jedná o pokles zájmu o společné slavení eucharistie, které ještě o zhruba dvacet let později v souvislosti s Efezem uvádí také Ignatius Antiochijský. Závěrečné zaslíbení je přímým poukazem na boží království (Zj 2,7), velmi dobrá vizitka pro Efezany. Mezek

nezavisly (Út, 5. 5. 2009 - 17:05)

Milka mimo jiné napsala: když(jak tak uvažuji) někdy jednáš až agresivně a pohrdavě,
A to zase ne,to spíše takto:
To však máš k dobru,že nenávidíš skutky Nikolaitů stejně jako já.

milka (Út, 5. 5. 2009 - 17:05)

Pro nezávislý.

Znáš přísloví podle sebe soudím tebe???Neboli autoprojekce???(moje reakce na tvé úvahy o Romanovi)

Človíčku ty jsi závislý a to ne k tobě vůbec nepatří.
Víš,pokud je někdo nezávislý,tak má otázky a hledá koho se zastat,ty od začátku preferuješ SJ,je citelně vidět,že jsi jeden z nich,proč tak podcenuješ naši inteligenci?Proč se za to stydíš a nepřiznáš se ke své víře?
I když(jak tak uvažuji) někdy jednáš až agresivně a pohrdavě,takže asi opravdu nejsi věřící.

nezavisly (Út, 5. 5. 2009 - 16:05)

kŘESTANE Mezku,jak jsi napsal:
Pro Who,Seš hlupák a hlupákem zůstaneš.
Já pak asi tak.
Pro Who,víš on ma určité zdravotní problémy jak psal a tak proto píše jak píše,stejně si ale myslím že nejde ani tak o pravopis ale o obsah.a tak podobně bych napsal,chlope.

Mezek nezávisl (Út, 5. 5. 2009 - 16:05)

Jen si i nadále utužuj EGO synku.
I křesťan je jen nedokonalý člověk.
A hlupákem je u mě ten,kdo poukazuje z nedostatku argumentů na nedokonalost druhého.V tomto případě neslyšícího.

slusny clovek (Út, 5. 5. 2009 - 16:05)

.....jehovisto Romane, ze Williamsky jsou SJ snad vi kazdy, to je velice stara zprava, alespon zde, miluji tennis, ovsem jsem znechucen timto faktem, nybrze vsim co souvisi s bohem a jinymy hloupimi dogmaty.....

ateista (Út, 5. 5. 2009 - 16:05)

.....znakova rec, ci ne.....
.....hlupak jest pouze jehovista !
:-)))

Reklama

Přidat komentář