Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

Mare (St, 6. 5. 2009 - 23:05)

Romane,jsi největší miláček ze všech, které jsem zažila po naplnění Duchem svatým....

Bůh tě nesmírně miluje a já jsem tento verš použila především pro svědky, takže platí úplně stejně to. co jsme tady komunikovaly s Milkou......

Je to mezi tebou a Bohem, kdy ti to zjeví Duch svatý v plnosti.....To je pro tebe podstatné,...ne to, co zjevil mně....

Opravdu nejde o přesné poznání....A chvála Bohu za to.....

Nejen, že nás vede Bůh individuálně, ale samozřejmě pořád platí Přísloví,....že tvář muže se ostří tváří muže....

A můžeme se vzájemně ovlivňovat v poznání....

Ale, to co je určující pro tvoji víru, je tvé zjevení , které ty přijímáš skrze Ducha svatého,...a tvé svědomí,...které ti to dosvědčí....

A já jsem šťastná, že žiješ a rosteš, svobodně a v lásce.....

Se svým a mým Pánem v jednotě Ducha.......

A jsi přijatý a hřeješ se na srdci mého a tvého Boha...

Můj nejdražší bráško v Kristu, ...jen to je to nejpodstatnější......to ostatní přijde...., jak říká Milka , v ten správný čas.....

Roman (St, 6. 5. 2009 - 23:05)

Oprava: Proto si myslím, že ti kdo namísto (dostali dar) by mělo.., že ti kdo byli naplněni Duchem svatým jako označeni...

Mare (St, 6. 5. 2009 - 23:05)

Milane,

proč tedy ten Ježíš si vůbec dovolil říct.....jste jako obílené hroby.......!"

Znáš tu pasáž z Božího slova...!

A dovolil si..."rozdělit", tu tvoji úžasnou jednotu v lásce....!
Údajně v Kristu......

Porušil tvé přikázání lásky......!

Roman (St, 6. 5. 2009 - 23:05)

Mare, vím, že se jeden tvůj příspěvek týkal mne. Nechal jsem prostor k zamyšlení, toho je moc.
A co se týče velkého zástupu, se mi nezdá, protože ve Zj.14:3,4 se mluví jen o 144000 (byť symbolických): ,Zpívali novou píseň před trůnem, před těmi čtyřmi bytostmi a před starci. nikdo nebyl schopen naučit se té písni, než těch sto čtyřicet čtyři tisíce z obyvatel země, kteří byli vykoupeni.´
Zj.7:3-9: ,...dokud neoznačíme služebníky našeho Boha na jejich čelech!´´
Pak jsem slyšel počet označených: sto čtyřiačtyřicet tisíc označených ze ze všech pokolení Izraele: z pokolení Juda dvanáct tisíc, z pokolení Rúben....dvanáct tisíc označených.
Potom jsem viděl, hle, tak veliký zástup, že by ho nikdo nedokázal sečíst, ze všech ras, kmenů, národů a jazyků, jak stojí před trůnem a před tváří Beránkovou, oblečeni v bílé roucho, palmové ratolesti v rukou.

Mare, 144000 označených ze země neboli symbolických Izraele, a veliký zástup oblečeni v bílé roucho, palmové ratolesti v rukou stojí před trůnem...

První třída je označena ze země lidu, (též ze všech vyroubovaných ospravedlněných vykoupených jako první ovoce z lidstva znající novou píseň)
a druhá ze všech národů v ruce palmové ...

Proto si myslím, že ti kdo dostali dar Ducha svatého, jsou koupeni jako první ovoce ze země lidu (ze všech národů, jazyků...) jsou symbolických 144000 označených ze symbolického Izraele,
a veliký zástup druhé ovoce také ze všech..., ale neznají novou píseň, stojí PŘED TRŮNEM, též koupeni ne jako budoucí králové. Kde budou buď v nebi nebo na zemi, to nevím.

Promiň, možná se mýlím. Buď zdráva!

Milko, dobře jsi popsala, jak je zdraví a život vzácné, a to vše je pomíjivost.

Mare (St, 6. 5. 2009 - 23:05)

Přeju dobrou noc všem , i tobě Olahu.....

Víš něco o tom, že člověk není malé miminko,....ale dokonce je svobodný ....
Ten hrozivý Bůh pro tebe,.....tomu bědnému človíčkovi dopřál mít nějakou moc,.....není to jen chudinka, kterým hejbou hejblata....!
A je tak bezmocný,...a tak.......

Ten, pro tebe hnusný Bůh, ....mu dal ...velkou moc.....

Nebo, co myslíš......Je člověk taková onuce, se kterou si může ten ohava Bůh dělat, co ho napadne...?

Ne, to bys člověka hrubě znehodnotil.....

Ne ,...jak se marně pokoušíš....., to hodit na Boha, .....!
Ty člověka hrubě znehodnocuješ.....!

Bůh pro člověka zemřel,....ty jsi už pro někoho zemřel.....?

Jestliže ano,.....hoď kamenem.....dokážeš to znovu.....?

Možná ano,......jestli to uděláš,....budu mlčet.......

Milan (St, 6. 5. 2009 - 22:05)

Milí přátelé,
Bůh stvořil tuto Zem pro člověka,aby zde mohl plně a radostně žít.
Dal člověku možnost vše pojmenovat,člověk všemu dává jména a názvy.
Satan lidi rozděluje,staví proti sobě,způsobuje chaos,veškerá nedorozumění,vychytralost,bezohlednost,
nesnášenlivost,nenávist,krutost,necitelnost,
násilí a zabíjení - bídu,nouzi,strach,zoufalství a bolest.
Bůh poslal na tuto Zem svého syna Ježíše Krista s poselstvím lásky pro lidstvo.
V tomto poselství nejsou zahrnuty satanovy způsoby.
Jdete-li za Kristem opouštíte rodinné,společenské,kulturní,národní,
náboženské,politické,rasové nebo ideologické tradice. To znamená,že vnitřně opouštíte způsob života utvořeného vašimi předky - minulost ukončena.
Najednou si uvědomíte že jsme všichni jenom lidé a pojmenování shora uvedených skupin nás rozdělilo a způsobuje to,co se dnes zde na diskusi a jinde ve světě odehrává.
Vidíte-li tuto pravdu,že jsou to pouhá slova kvůli kterým se vedou tyto malicherné spory a jejich výsledkem jsou ony zničující postoje,pak máte-li skutečnou lásku k lidem,pak s tím jistě přestanete.
Po tomto hlubokém uvědomění nehledáte v druhých chyby,ani je nenapadáte pro svou víru,nežádáte důkazy,nevnucujete se,nesoudíte a neodpovídáte na nepodstatné dotazy. Naopak hledáte způsoby,jak ostatním ukázat co je to opravdová láska k bližnímu,a třeba svou kapkou pomoci opravdově trpícím.
V takové způsobu již není žádného vzývání a uctívání,v tomto způsobu života je neosobní láska,za kterou vám může kdokoliv vynadat.
Toto je láska k Bohu,Kristu a lidem,a přes tuto lásku se vám dají poznat.
Zlo je dopouštěno pro to,aby člověk mohl pochopit,čeho je schopen se dopouštět pro pár slov.
Mějte se hezky.

milka (St, 6. 5. 2009 - 22:05)

Někdo tu měl pohrdavý postoj vůči Duchu svatému,tak ještě doplnuji,jinak všem dobrou noc.

Matouš 12,31-32: Proto pravím vám, že každý hřích i rouhání bude lidem odpuštěno, ale rouhání proti Duchu svatému nebude odpuštěno. ...

Hřích proti Duchu svatému znamená vědomě odporovat poznané pravdě, jako v tomto případě, je to tedy vědomě zvolený postoj, jímž se člověk chce od Ježíše distancovat. Tento postoj se objevuje také tehdy, když člověk pohrdá vědomě Božím milosrdenstvím, ať už na způsob pyšného opovážlivého spoléhání se na to, že Bůh je povinen mě zachránit,vždyt jej vzývám.

Mare (St, 6. 5. 2009 - 22:05)

Milko, tím, že ses narodila ze stejné krve, krve Kristovy,...jsi moje pokrevní sestra....
A jsi mi tak v Kristu drahá....

Vždycky jsem se divila, když jsem kdysi žila podle "litery",....jak dětinsky nebo zžeštile, jak jsem tomu tehdy říkala, píše Pavel svým...milovaným.....,...tomu, kterého miluji v pravdě....,, těm, které opravdově miluji....a tak podobně.........Jak začíná a končí téměř každý Pavlův dopis.....

Říkala jsem si, kde to bere....

Milko, ale teď už to velmi dobře chápu....a ty taky.., viď....

A je to přesně tak, jak říkáš....

Pokud to nedostaneš zjeveno Duchem svatým,....nemůžeš k tomu dozrát, ani to plně přijmout......, můžeš mi jen věřit.....

A to je velmi málo....., Pokus se o to, abys nikdy nestavěla svoji víru, jen na výkladu jiných, byť jim můžeš věřit....

To. co přijmeš z Ducha ty, je skutečný život...., víra a svoboda a láska v Kristu.....

A je to přesně tak, jak říkáš,....dokud ti to nezjeví , Duch svatý sám, ve tvém čase,

milka (St, 6. 5. 2009 - 22:05)

Tou pohádkou jsem nemyslela vymyšlený příběh ale víru ve spravedlivost,víru ve štastný hepiend.

milka (St, 6. 5. 2009 - 22:05)

Kdysi jsem byla neštastná.
Dívala se z bytu paneláku na nádherný rodinný domek s bazénem a vedle nablýskaný autíčko.
Ach vzdychala jsem ,když jsem se potila mezi paneli.
Pak jsem potkala mladého souseda ca 20letého na vozíku.
Co by dal za kroky po svých???
Hned na to jsem potkala sousedku se šátkem na hlavě,jelikož přišla o vlasy po chemoterapii.Co by dala za zdraví???
Pak jsem si uvědomila,co mám.Mám víc než domek s bazénem a naleštěným autem.

Org.SJ dává lidem to co chtějí slyšet.Oni Boží věci polidštují,tak že lidi tomu snadno rozumí,ach ta lidská logika.Ale tak to není.Věci Boží nelze lidsky logicky chápat.To nám nenáleží.
K tomu opravdu potřebujeme milost a dar od Boha.Nevěřte mi,jsem jen nic.Ale zkuste to.Copak je to hřích????Číst Bibli???Ne jen čtení ,které si ani neumí říct jsem Bible!!!Já nikoho nemohu přesvědčit svými poznatky ani to nechci,protože jen Bůh dá poznat....Já jen říkám pojdme číst Bibli,jako Děti krásnou pohádku a věřme stejně jako Ty děti té pohádce.

milka (St, 6. 5. 2009 - 22:05)

Olahe,ani nemám chut na tebe reagovat.
Já ale musím.Kdo nechá hladovět děti pro ekonomiku,pro biznis?Bůh????
Proč válčíme,Bůh přeci neválčí!!!Dává lidem Bůh zbran do ruky???Ne to kapitalismus,to ekonomové,to kšef je kšeft to biznis.
Bůh nám říká,chtěj jen tolik ,kolik potřebuješ,pak toto vše pomine.
Kapitalista ,ten kšeft a dobrý biznis vystřelí tu kulku ale sestra,křestanka Ti přijde a zadarmo Ti obváže tu smrtící ránu.

Mare (St, 6. 5. 2009 - 22:05)

Romane, nějak jsem zapomněla napsat , že je to tobě ze 6.5. ve 21.05., promiň.

cervik (St, 6. 5. 2009 - 22:05)

to bylo pro olana omlouvám se než sem dopsal, tak si mě předběhla Mare, jinak super post

milka (St, 6. 5. 2009 - 22:05)

milá Mare,jsi tak laskavá a já už vím,že ti mohu věřit ale jak říkáš pokud toto nedostanu skrze Ducha mohu ti jen věřit,ale já musím i cítit.Jistě jednou budu tam ,kde jsi ty,ale to jak říkáš chce čas.Bůh ví,v jakých dávkách poznání mi může nadělovat,abych pochopila abych cítila.Ne jen rozuměla ale cítila.Děkuji ti Tvá snad spřízněná duše Milka

cervik (St, 6. 5. 2009 - 21:05)

Můžeš nám to zlo co dělá Bůh nějak popsat, aby sme z tý křesťanský tmy prohlédly do jasnozřivosti Olanovi?

Mare (St, 6. 5. 2009 - 21:05)

Kubrte, má odpověď tobě, a hlavně nejen tobě,.....bude mnohem obsáhlejší....
..................................................................................................................................................

Můj milý, Bůh ti odpusť, protože nevíš, co říkáš a co činíš.....

Cítím spíše k tobě lásku ve tvé bezbrannnosti s jakou střílíš ostrými......, než cokoliv jiného...........

Nicméně děkuju M., že se mně zastala.....

Princip tohoto světa, podle kterého bychom neměli žít, je opravdu diktátorstvím......, jak používáš ve svém odsouzení.....
A opravdu je možné, že někdo,...JAKO TŘEBA KDYSI JÁ, ......vychovával své dítě, diktátorskou metodou,....přesně tak, jak to používá Otrok...., protože podléhá principům tohoto světa...., používám zcela biblické verše, které jsem kopírovala minule.....! Podívej se...

Vychovávala jsem svého syna skoro celých 15 let podle litery zákona.....,,..jak vy říkáte podle Bible..., která ovšem opravdu zabíjí, protože Boží slovo nelže,...., odmítám znovu kopírovat verše z 2. Kor., které toto říkají, protože jsem je tady uváděla několik stránek vpřed.... A můj syn opravdu skoro zemřel....Takže mi Kubrte opravdu marně vysvětluješ, že litera ...nezabíjí....Nejen, že to říká Boží slovo,....já jsem si to opravdu velmi bolestivě vyzkoušela,...a to nejen na sobě,...to bych ještě unesla, ...ale na svém synovi....a to celých 15 let...! A tato bolest,....se opravdu nedá zapomenout....!

Milý, věříš ....Člověku...v Brooklynu,... v němž záchrana není...., víš o kterém verši v Žalmích mluvím...., že...?

Používáš tady Písma v ohromujícím soudu,.....ale vlastně mluvíš, jako okultní vědma Sybilla,....protože ani ona neříká, jak se zachránit.....Respektive ty říkáš, ústy Otroka,.....jenže TAKTO SE NELZE ZACHRÁNIT.....!

Jen Pán Ježíš má ta slova věčného života, běžte k němu,...kameni živému.......Jen on je spasitel,....jen on je ten,....před, kterým se skloní každé koleno a každý jazyk vyzná, že on je Pán....!

Mimochodem,...to tvé slovo Pán,...mi zní strašlivě křečovitě.....,....

Není mi cizí Biblické poznání, Kubrte.....to je také pravda,......Znám Boží slovo asi 32 let....! Z toho 15 let tělesně,...dost podobně jako ty z .."vedení" starozákonním prostředníkem Otrokem v Booklynu....člověkem....A skoro 18 let pod vyučováním...... na desky mého srdce , na základě Židům 8.kapitoly a z Božího slova....., protože jsem byla přijata Bohem do Nové smlouvy....A věř nebo nevěř...samotným Bohem,....mým ,dnes,...nebeským tatínkem...skrze neméně milovaného mého Pána Ježíše Krista.....

Mimochodem, víš, že je psáno, že..... jen Duchem svatým,....je možno Krista nazvat svým Pánem.....? Jestli nevíš, kde to v Bibli je,...napíšu ti to příště....!

Ale nebudu se opakovat...v dalších výkladem Písma, které váš Otrok překrucuje,.....budu kopírovat, co jsem tady kdysi psala, když jsi se tady na stránkách ještě nepohyboval......

............................................................................................

Téma jiné ovce:

Znovu musím připomenout, že i když to čtu z Písem jinak, nebo to čte samozřejmě více křesťanů i jiných znalců Bible jinak,.....není to moje nebo naše jediná pravda, která způsobí, že budu jednou spasená.

Nestavím to do konfrontace,......že tím, že to někdo z nás vidí líp, tak tím je dáno, že je v tom jediném pravém náboženství a na základě toho bude zachráněn.

Vidí to tak Jehovisté, ale já to tady budu psát jen z toho důvodu, že si oni myslí, že nikdo jiný Písma nezná. A už vůbec nerozumí těmto veršům.

Lukáš 12,-32...Neboj se malé stádce, neboť vašemu Otci se zalíbilo dát vám království.

Jan 10,-16...Mám i jiné ovce, které nejsou z tohoto ovčince. I ty musím přivést.......a bude jedno stádo, jeden pastýř..

Já tomu rozumím tak, jak se tyto dvě skupiny objevují v celém novozákonním tématu.

Vždy se odděleně hovoří o dvou skupinách:

1. o křesťanech ze Židů.

2. o křesťanech z pohanů.

V době, kdy Ježíš žil na zemi, zval, kromě samaritánky, do Božího království jen Židy. A bylo to opravdu malé stádo oveček. A on myslel na ty vně, na pohany, kterých se zaslíbení dané Abrahámovi také týkalo , po odmítnutí Židů.
Proto zmiňuje, že má ještě jiné ovce, které NEJSOU Z TOHOTO OVČINCE,.......ten ovčinec je dům Izraelský....a pohané do tohoto původního ovčince nepatřily.........., ale i ty musí být přivedeny.

V podobenství o stromu je to rozděleno stejně:

1. původní větve Židé

2. naroubované větve pohané

Zjevení hovoří také o dvou skupinách křesťanů. Zjevení v 7. kapitole:

1. křesťané z Židů - 144 000 , ze všech pokolení Izraele / symbolický počet úplnosti zachráněných z Židů /

2. křesťané z pohanů - velký zástup, ze všech ras, jazyků a národů.

Oba dvě skupiny mají stejné zaslíbení :

1. křesťané z Židů - to že budou královstvím kněží / o tom nepochybujete /

2. křesťané z pohanů - Zjevení 5.kapitola od 9. verše ....vykoupil lidi, ze všech kmenů, jazyků a ras, čili velký zástup,......10.verš: ...a učinil je královským kněžstvem našeho Boha a ujmou se vlády nad zemí.

Čili obě skupiny mají stejnou naději , být královským kněžstvem.

Pochopitelně, vždyťje jen jedna víra, jedna naděje, jeden křest......

A teď pro porovnání, jediný pravdivý výklad Svědků, ze kterého budou jen oni jediní zachráněni.

Původně začali sae stejným chápáním Božího slova, jako mám já. Ale v roce 1935 jim druhý prezident Strážné věže, pan Rotheford, promiňte jestli to nepíšu dobře anglicky, začal Bibli vykládat tak, že od tohoto roku naděje, pro kterou Kristus zemřel byla změněna na naděje dvě.

Začal vyučovat, že lidé už nepotřebují mít nebeskou naději, ....protože výběr do tohoto malého stáda, jak začal nově rozdělovat křesťany, byl ukončn,.....a že lidé od tohoto data budou mít novou....pozemskou naději.....! ! !

Čili naděje jsou najednou dvě. A tyto dvě stáda 1. a 2., začal vyládat rovněž v jiném významu.

1. křesťané- malá exkluzívní třída s nebeskou nadějí

2. křesťané - velký zástup- třída těch, které jsou jinými ovcemi a budou jenom žít na zemi pod vládou té 1.exkluzivní třídy.

Od roku 1935 tedy vznikly u svědků ....dvě různé naděje.....i když Písma říkají, že je jen ....jedna naděje....

Od roku 1935 v podstatě ztratila platnost přibití dlužního úpisu a naplnění Duchem svatým , čili skutečné evangelium, pro ony ...jiné ovce.

Jen ta 1.třída bude vládnout,..

.jen ta 1.třída rozumí Bibli a je jen pro ni vlastně napsána...

jen ta 1. jsou Kristovy bratři

jen ta 1. třída má vlastně naději

která jako jediná byla zaslíbena všem, jak je napsáno ve Skutcích 2. kapitole od 17.verše: cituji:

Obraťe se a každý z vás ať přijme křest ve jménu Ježíše Krista na odpuštění hříchů , a dostanete dar Ducha svatého.
Neboť toto zaslíbení platí vám a vašim dětem i všem daleko široko......

Je to zaslíbení na další generace, pro všechny.......že by se změnilo právě v roce 1935.......posuďte sami.....! ! ! !

....................................................

No, myslela jsem, že překopíruju více témat, ale bylo by toho asi příliš........., takže Kubrte,......budu pokračovat v tom, jak vidím tvá ..."zaručeně biblická témata"........na pokračování......

Olan (St, 6. 5. 2009 - 21:05)

Bůh je hnusný hajzl a vrah, dělá ve světě jenom zlo. Potřeboval by upálit na hranici. Smrt Bohu! Ať Bůh chcípne!

cervik (St, 6. 5. 2009 - 21:05)

oprava: neobviňuj Boha a pokorné křesťany

cervik (St, 6. 5. 2009 - 21:05)

pro anonyma 6. 5. 2009 21:14:23 - kdyby si trochu pochopil křesťanství z bible došlo by ti, že Bůh dává jídlo všem, celé planetě, protože ji tak vytvořil, tudíž je jasné, že opravdový hluboce věřící křesťan děkuje Bohu za jídlo, které má k dispozici díky Bohu, ale ne proto, že by byl nějak zvláště vyvolen nad ostatnímy. Takže laskavě začni ty používat opravdouvou logiku a než tu vyvrhneš takovejhle hnus zkus si i doplnit vzdělání a neobvi?uj Boha za pokorné křesťany a za to, za co může sobecká lidská společnost.

Návštěvník (St, 6. 5. 2009 - 21:05)

cořeknete matce ktere umřelo děcko hladem a jso jich možna miliony že se maji modlit my nemusime za nas oroduje svaty vaclev proč někdo neoroduje za ně mate plnou lednici buh vam žehna to je logika ne to je krestanska logika. špatna otázka?

Reklama

Přidat komentář