Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

Roman (Pá, 8. 5. 2009 - 11:05)

Žalm 73:16
A stále jsem uvažoval, abych to poznal;
byly to v mých očích těžkosti,
17 dokud jsem nepřistoupil k tomu, abych vešel do velkolepé Boží svatyně.
Chtěl jsem rozpoznat jejich budoucnost.

S pomocí Ducha svatého v Kristu vejdeme do poznání. Ježíš v Otci, Otec v Kristu to prvořadé! Ne v organizaci SJ či v kostele, kde řečníci přednášejí, pokud nejsou v Kristu působením Ducha svatého. 10x 100x stejné téma omrzí, ovšem Boží slovo je zdroj hlubokého poznání. Asi před měsícem ve SV popisuje Ježíše jako toho, který se věčně učí od Otce a přesto se nenudí. Na tom pravdy bude, ovšem nebudeme-li v Kristu, vnímání duchovních látek otupí. Proto se máme obracet k Bohu s prosbou o dar Ducha svatého, který působí v Kristu, a ne naslouchat od Otroka či kázání v kostele. Tam kde jsou dva nebo tři, je Kristus mezi nimi, je sice pravda, ovšem nechají-li se vést Duchem svatým, a ne dopředu připravené materiály... Několikrát se mluvilo o blížícím se konci světa, o smilstvu se mluvilo i mezi manžely, očkování jako proti Boží vůli, prý šéfredaktor Pán Jehova, který je zodpovědný za mnohé omyly, prý to není omyl, a proto dosud Otrok se vyhýbá vlastní zodpovědnosti a neomluví...
Jak jste viděli, Duch svatý tam nepůsobí. Obraťte se k Pánu Ježíši, protože je v Otci, je tedy Vším. Srdce vám zahřeje to kouzelné slovo ,,Pane Ježíši´´, jako oslovil ukamenovaný Štěpán vidoucí otevřená nebesa a Syna člověka po Boží pravici... ,,přijmi mého ducha.´´

Mare (Pá, 8. 5. 2009 - 11:05)

Kubrte,

Vše, co jsi psal v příspěvku, ze kterého opíruju jen jednu větu, :

--"Je nebiblické, aby šel do nebe například Abraham, kterého Jehova označil jako svého přítele."--,

...není z Božího slova, je z překladu Nového světa, o kterém Milka velmi dobře řekla, že si Bible ani neříká....

Kde je prosím v Písmech a nebo i ve vašem překladu Nového světa,.....napsáno, že Abrahám nebude v nebi.......!

V té Bibli, kterou psal Duch svatý, která tady fungovala po staletí,... je řečeno toto:
v Matouši 8: 11 :

"Pravím vám, že mnozí od východu i západu přijdou a budou stolovat s Abrahamem, Izákem a Jákobem v království nebeském; ......."

Znovu opakuju, že Abrahám bude stolovat v království NEBESKÉM....!

Víš, že by mně skutečně zajímalo, co tam máte na tomto místě, v tomto verši napsáno, aby to bylo podle vaší logiky a hlavně se to nelišilo od výkladu Otroka....!

No, neměla bych být jen ironická,...protože to je příliš vážná věc, nejen špatně vykládat Boží slovo, ale hlavně si napsat podle toho svoji bibli....! !

K těm ostatním bludům, neboli zaručeně jedinému správnému výkladu z bible,....na základě kterého, byla ...údajně Bohem schválena jediná organizace na této zemi, která vyučuje jediný správný výklad Bible a jejiž členové jediní se chovají podle Bible,.../pokud to chování je stejně přesné, jako váš výklad Bible, pak je to na pováženou, jak to vlastně je /, jsem se už vyjádřila....
Nebo k některým se vyjádřím příště.

Kubrte, je psáno, ......když si myslíš, že stojíš, a ty stojíš na 100%, a vaše organizace také,.....Boží slovo říká,....dej pozor, abys nepadnul.....

Toto je skutečně Boží slovo, a pokud nevíš, kde to je, ráda ti to příště napíšu.....

Já nejsem zachráněná z přesného výkladu Božího slova, takže se mohu mýlit a klidně mně oprav,.....

To, co vím jistě, a na čem stojím a z čeho jsem zachráněná já, je to, že Pán Ježíš vzal mé hříchy na sebe a dal se s němi přibít a tím, že jsem to věčně přijala jsem skrze něho, jako dveřmi prošla k Bohu.
Tím jsem byla zachráněná z tohoto světa do Božího království a Duch svatý, kterého jsem vírou v Krista přijala, mi o tom svědčí, zprostředkovává mi potvrzení odpuštění mých hříchů , život plný lásky Boží, z částky v tomto království.
Dává mi schopnost rozumět Božímu slovu bez lidského prostředníka../mimochodem Kristus je pod novou smlouvou jediný prostředník/, a uschopňuje mně k proměně mého života k čistotě a spravedlnosti.....
Spoléhám na druhý příchod Krista, ve kterém bude bude řešena další fáze mé záchrany....odměny nebo potrestání .......

Ale, ve výkladu nemusím mít 100% vše naprosto přesné......

Ale věřím, že mně podle Božího slova skutečně příliš korigovat není zapotřebí.....

Rozhodně neposlouchám nějakého prostředníka, který mi přepisuje Bibli.....!

Kubrte, říkám ti slovy Milky, prosím čti si Boží slovo nezaujatě,.....bez vlivu Otroka,
.a slovy Romana, běž za Pánem Ježíšem, jeho vzývej, jako to dělali všichni křesťané včetně Korintských, a budeš zachráněný dnes i pro budoucnost......!

Podívej, co říká Boží slovo v 1.Kor.1:1 :

"....Ježíši, povolaným svatým, spolu se všemi, kteří VZÝVAJÍ JMÉNO NAŠEHO PÁNA JEŽÍŠE KRISTA, ať jsou shromážděni kdekoliv, jinde či u nás:......".

Mare (Pá, 8. 5. 2009 - 10:05)

Milá M.,

Žalm 37:7, hovoří v podstatě o tom, abychom se nenechali vyvést z naší víry tím, že bychom záviděli těm, kteří jsou zlí ,strojí pikle a jsou úspěšní, nebo s nimi nějak bojovali, aby to nedělali.....
Tak tomu rozumím já......

Ale i Boží slovo říká....hněvejte se, ale nehřešte.....

Čili , je možné se hněvat,....problematická je jen míra hněvu....., a neřešený hněv......

Já jsem cítila hněv, když tady Olah nebo Josef přímo špinili Boha.......nebo skrze mně.....

Míru svého hněvu jsem vyjádřila a nemám dále uvnitř sebe problém......Samozřejmě, že jsem celou záležitost dále předala tam kam patří jim a Bohu...

Milá M., tento Žalm se ale nevztahuje na to, že mám svoji osobní zodpovědnost,jak říká Boží slovo,.......svojí tváří brousit tvář druhého....../Tvář muže se brousí tváří muže přesně/.
V zákonech většiny zemí se trestá jako podílnictví na zlu, jestliže pasivně přihlížím.

Samozřejmě, rozhodující je oč se jedná , míra provinění a druh reakce......

Jedná-li se o věčný život a máme-li na možnost získat ho jen v našem krátkém životě tady na zemi, pak Bůh slovy apoštola Pavla dobře říká,......že to není hodno nějaké odměny, protože jsem zadarmo dostala, měla bych zadarmo dávat,......neměla bych se rozhodně pasivně dívat na ty, kteří .......jdou na smrt...., jak říká Boží slovo na jiném místě,.....ale běda mi, abych neoznamovala to, co je může zachránit.......! Vracím se zase k Pavlovi.

Takže vzhledem ke Kubrtovi a jiným, kteří jsou přesvědčeni, že vědí, jak se zachránit ...z tohoto zvráceného pokolení......, a sáhnou až tvrdému odsouzení,....to jsem schopná chápat......, tito lidé mají horlivost pro Boha, jenže ne podle pravého poznání........, kterým je podle 10.kap.Řím. pouze ospravdedlnění Kristem,......a pokud reálně nesahají po kamenech......tak to ještě jde......i když to samozřejmě není v pořádku..!

Dokonce je psáno, že krev všech Božích svatých je na rukou takovýchto lidí, kteří si myslí, že tím Bohu prokazují svatou službu.....!

Ale i Pán Ježíš,....řekl ....že nepřišel přinést pokoj, ale meč.....Protože záchrana v něm lidi rozděluje...... To samozřejmě neznamená, za každou cenu sekernicky vše řešit, je taky psáno, že z naší strany máme usilovat o pokoj, pokud to lze a je na nás.....

Kniha přísloví velmi dobře řeší různé situace a naše reakce na ně...., jinak často docházíme k extrémům....., a zvláště lidé, kteří jsou tělesní a čtou boží slovo podle litery....a ne tak, že by v nich Duch svatý přebýval......

Ovšem, když se to týká kázání Evangelia, myslím toho, které nabízí lidem ospravedlnění skrze Kristovu krev, skrze odpuštění hříchů být smířený s Bohem, být Bohem přijat a přejít ze smrti do Života,....do Boží náruče, do jeho rodiny....neboli do jeho království...., tam je ho zapotřebí říkat,....jak je psáno....., když přijdeš vhod či nevhod.....

Tam nemůžu používat Žalm 37:7,.......M.,....to opravdu ne......

Horac (Čt, 7. 5. 2009 - 23:05)

.....i ty trumpeto Romane :-)), Jezis byl pouze nezrucny tesar pribyt na posledni vyplod sve prace.....:-))

Je bezvyznamny, stejne jako vse co zde pisete!

Roman (Čt, 7. 5. 2009 - 23:05)

Židé chtěli kamenovat Ježíše za to, že se dělal za Boha. Ježíš oponoval, dí dle Žalmu 82:6

Roman (Čt, 7. 5. 2009 - 21:05)

Otec a já jsme jedno nejsou stejné podstaty znamená, že Otec je nejen Bůh, ale Život, kdežto Syn je Bůh, život ovšem dostává od Otce, a tím dává druhým. Je závislý na Otci ve všem.

Roman (Čt, 7. 5. 2009 - 21:05)

Ježíš neví o tom dni. Pokud ví, tak od Otce, protože je v Něm, pokud je v Něm je jako roven. Duch svatý je součást Boha, ne samostatná osoba. Z Otce vychází jak Duch svatý, tak Jehovův duch, Boží duch neboli Duch Jahvův, Duch Hospodinův, Duch Boží. Duch Jahvův není Duch svatý? Ovšem že ano, popsáno jak ve SZ tak i v NZ.
Otec je Zdroj života, nemá počátek ani konec, Syn dostává od Otce Ducha svatého tudíž Zdroj života, má počátek, je prvorozený, nemá konec, je nesmrtelný.
Otec a já jsme jedno nejsou stejné podstaty, ale jednotného názoru, myšlení, ale i odpuštění, dávání, zlořečení, souzení atd. Syn ovšem jen co vidí dělat Otce...

Roman (Čt, 7. 5. 2009 - 21:05)

Mám mnoho důvodů vyvracet nauku o trojici. Tito zastánci jsou pod vlivem této nauky od Babyloňanů i Egypťanů. Tato nauka byla přijata pod tlakem v Nikajském koncilu ve 4. st. a je neopodstatněná.
Ježíš žije díky Otci, dostává od něho Ducha svatého, je menší než Otec, ne proto že je roven a pokořil se, ale dělal zázraky, odpouštěl hříchy, udílel příkazy atd. a to na popud svého Otce. Sám nemůže činit, ale jen co Otec říká. Hlavou Krista je Bůh. Ježíš říká o svém Otci jako o svém Bohu, jediném pravém. I když je Kristův zákon dokonalý, zákon pochází od Otce, Syn je Slovo pocházející od Otce. Použijte rozlišovací schopnost a vzývejte Otcovo jméno a Ježíšovo jméno!

a co když je to (Čt, 7. 5. 2009 - 21:05)

Uctievame si jedného Boha v Trojici a Trojicu v jednote bez zmiešania osôb a bez
odde?ovania podstaty (substancia).
Iná je totiž osoba Otca, iná Syna, iná Ducha Svätého. Avšak Otec a Syn a Duch
Svätý majú iba jedno božstvo, rovnakú slávu, súvečnú vznešenosť.
Ako (je) Otec, tak (je) Syn, tak (je) Duch Svätý: nestvorený Otec, nestvorený Syn,
nestvorený Duch Svätý. Večný Otec, večný Syn, večný Duch Svätý. A predsa nie sú to
traja Veční, ale jeden Večný, ako ani traja Nestvorení ani traja Nezmerní, ale jeden
Nestvorený, jeden Nezmerný.
Takisto všemohúci Otec, všemohúci Syn, všemohúci Duch Svätý, a predsa nie sú
to traja Všemohúci, ale jeden Všemohúci. Tak je Otec Boh, Syn Boh, Duch Svätý Boh, a
predsa nie sú to traja Bohovia, ale len jeden Boh. Tak je Otec Pán, Syn Pán, Duch Svätý
Pán, a predsa nie sú to traja Páni, ale len jeden Pán.
Pretože ako pod?a kresťanskej pravdy vyznávame každú osobu jednotlivo ako
Boha a Pána, tak nám katolícka viera zakazuje, aby sme hovorili o troch Bohoch alebo
Pánoch.
Otec nie je nikým utvorený ani stvorený, ani splodený. Syn nie je samým Otcom ani
utvorený, ani stvorený, ale splodený. Duch Svätý nie je Otcom a Synom ani utvorený, ani
stvorený, ani splodený, ale vychádzajúci.
Je teda jeden Otec, nie traja Otcovia, jeden Syn, nie traja Synovia, jeden Duch Svätý,
nie traja Duchovia Svätí.
A v tejto trojjedinosti nič nie je skôr alebo neskôr, nič nie je väčšie alebo menšie, ale
všetky tri osoby sú si rovnako večné a rovnako ve?ké; a tak treba vo všetkom, ako už bolo
vyššie povedané, i uctievať jednotu v Trojici i Trojicu v jednote.
Kto teda chce byť spasený, nech toto verí o Trojici

M. (Čt, 7. 5. 2009 - 17:05)

Mezku,děkuji.Přesně tyhle slova jsem měla na mysli.Také z Izajáše.Pořád si říkám,že když já,hříšný člověk,dokážu odpouštět,odpustila jsem lidem co mi ublížili a hodně.tak přeci Bůh který převyšuje svou láskou daleko větší,bude mít větší soucit s námi hříšniky,vždyť tolik lidí to myslí dobře,prostě věří že jsou na té správné cestě.Je mi smutno že musí být takové rozepře.
Mějte se krásně

Roman (Čt, 7. 5. 2009 - 15:05)

Milá Mare, chápu tvou radostnou reakci. Nevím jak na to. Potěšilo mě fakt, že bereš svůj omyl ve Zj. upřímně.
Kubrte, chápu tě. To je tvoje věc, jen tě prosím pro lásku Boží, vzývej Ježíšovo jméno vkleče, alespoň pro sebe, a popros o odpuštění svých hříchů... Ostatní nech stranou. Uděláš-li, způsobíš tím radost Bohu Jehovovi i Ježíši Kristu, Božímu synu.

Mezek pro M. (Čt, 7. 5. 2009 - 15:05)

Kéž máš toho trápení co nejméně.
A slyšel jsem veliký hlas od trůnu:

Josef (Čt, 7. 5. 2009 - 12:05)

.....vyrovnanosti a stesti netreba obhajoby....

.....tak uz se necil, ty atletiko sexualni :-)))))
Nejsi svedek ?! Dobra :-), privru tedy oci :-)

M. (Čt, 7. 5. 2009 - 11:05)

Mezku,plně chápu to že jsou pochybnosti,bratři nadělali spoustu chyb,spoustu mylných dat,ale když se náboženství skládá z nedokonalých lidí,nemůže tam vládnout dokonalost,a oni ponesou zodpovědnost před bohem za své úvahy.Čtu si bibli,vím co v ní je,a jestli bratři ve vedení vyjádři nějaký názor,a mě se nelíbí nebudu hned burcovat své názory,prostě mlčím a myslím si své.Věřím že Bůh své sliby splní,tak se nemusím trápit tím kdo přežije a kdo ne,není na nás abychom někoho odsuzovali.
Kubrte,znáš text ze žalmu 37:7? Přečti si ho,jestli si někdo myslí,že jde tou správnou cestou,ať jde,proč bychom se měli rozčilovat?
Mezku jedno je jisté,že ti co odešli od SJ na ně jen plují.Já byla taky taková.Nechci tady nikoho odsuzovat,i Mare to myslí dobře,nebudu jí říkat že se plete,je to její rozhodnutí její víra,já věřím v něco jiného na základě svých poznatků,když mě někdo ukáže že je tomu jinak že se pletu,tak to uznám,ale zatím cítím v srdci že jsem na dobré cestě.V každém náboženství jsou dobří a špatní,i mezi SJ.Jsem člověk,který i prošel hodně bolestmi,hodně zklamáním,takže bych nikoho neodsuzovala,naopak je pěkné když se horlivě věnuje svému přesvědčení,ale soudit bude jednou Bůh!

Kubrt (Čt, 7. 5. 2009 - 11:05)

Aby nedošlo k omylu nikdy jsem o sobě neprohlašoval, že získám věčný život na základě toho, že věřím v Jehovu Boha. Mám pouze a jen naději, že bych mohl žít věčně na základě toho co píše Bible (Jan 17:3) - To znamená věčný život, že přijímají poznání o tobě, jediném pravém Bohu, a o tom, kterého jsi vyslal, Ježíši Kristu. Co jsem však tvrdil je to, že jediné Bohem schválené náboženství je Náboženská společnost Svědků Jehovových. Ostatní náboženství už Jehova Bůh předem odsoudil jako Velký Babylón. A počet 144000 kteří budou vládnout s archandělem Michaelem v nebeském království je doslovný, nikoli symbolický. Nyní zbývá něco přes 8000 křesťanů, kteří budou panovat v nebi. Jiné ovce - velký zástup, který bude žít na zemi. Mezi ně budou patřit i ti, kteří zemřeli před Kristem. Mezi vyvolené patří například 12 apoštolů (místo Jidáše Matyáš), Ježíšova matka Marie, a další, kteří zemřeli po Kristu. Je nebiblické, aby šel do nebe například Abraham, kterého Jehova označil jako svého přítele. Těch 144000 pokud vytrvají do své smrti už mají věčný život v nebesích zaručen. Pro ty co budou žít na zemi přijde po tisiciletém království závěrečná zkouška a kdo obstojí teprve ten bude žít navždy.

Mare (Čt, 7. 5. 2009 - 10:05)

Jen bych ráda napsala, pro ty, kteří mně neznají, že v žádném případě nejsem svědek Jehovův........

Mare (Čt, 7. 5. 2009 - 00:05)

Lituju tě Josefe,
že znáš jen sperma,...to já znám taky,....a asi více let, než ty....

Tím mně chceš ohromit....?

Ty myslíš, že duchovní věci se neslučují se spermatem...., že mi tím vyrazíš dech....

Má to jen ten rozdíl, že mně diskuze na toto téma nestojí za řeč....i když to má své důležité místo v životě člověka.
Ovšem můj manžel je několikanásobný mistr republiky v atletice,...sex máme úžasný,...kdo jsi ty chlapečku....?

Na toto téma nemám nenaplněnou potřebu diskutovat, na rozdíl od tebe, ne zřejmě, ale jistě.....že...!

Ty jsi vymyslel sex,...ty jsi zkonstruoval sperma.....?

Ty ubožáku, sex zhotovil Bůh a to tvé všemocné sperma taky.....Jinak by ses nenarodil !

To je tvoje jediné naplnění v životě.....?

Já kromě sexu vím, že mně můj manžel miluje, respektuje , cítí ke mně něhu.
Jsem pro něho člověk, který je jediný v jeho životě, bez kterého není úplný, který je nepostradatelný.....a to už mnoho let....

Už tato láska mezi námi je mnohem víc , než jen sex,.....netož sperma.....
Tento vztah Josefe určitě nemáš a nezbytně potřebuješ,....protože bys tak hloupě o spermatu nemluvil.....!

A to nesahá po kotníky tomu, když můžeš být ve vztahu s Bohem....znovu tě lituju , máš jen to jeho stvořené sperma....a můžeš ho zneužít na milión způsobů, jak se zřejmě o to pokusíš.....Jenže já vím, moc dobře vím, že jsi tolik osamělý, ...tak strašně...., strašně sám.....co říkáš.....ta osamělost...strašně bolí...., čím to popřeš....!

Jakou sprostotou se budeš znovu snažit naplnit......to zoufalství......

Myslíš, že mně přesvědčíš.........!

Můžeš hádat......

Trystan (Čt, 7. 5. 2009 - 00:05)

Jehoviste se vyhybaji jakekoliv prime odpovedi a o nabozenstvi jako takovem nemaji sebemensi poneti, tato diskuse je inteligentnim lidem pouze pro smich a je jiz od sameho pocatku absolutne o hovnu,krom nekolika hlupcu, kteri se zde vzajemne doplnuji :-))
Pro jehovce jsme a budeme pouze "demoni zla", oni nejsou schopni rozlisit realitu od halucinaci :-)))

Josef (St, 6. 5. 2009 - 23:05)

.....Mare tebe mi mel ten duch taky naplnit, ovsem spermatem, pak snad jiz prestanes zvanit pitomosti, nano :-))))

Mare (St, 6. 5. 2009 - 23:05)

Konečně ,...dobrou noc...?

Reklama

Přidat komentář