102292 komentáře / 0 nových
Poslední

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Jirka (anonym)
Odpověď na Pavel píše Korinťanům...."
Je psáno, že všichni lidé zhřešili a tak kdo není znečištěn alkoholem, není čistý zase od něčeho jiného, třeba mnohdy horšího. A Jan Křtitel že byl takový, protože si ho Bůh takového chtěl udělat, nemyslím si, že našel zalíbení u Boha, až teprve pak, že byl takový sám od sebe. Dá se to totiž chápat obráceně jaksi pozpátku. Ale tím nehájím alkoholismus, zároveň ale připomínám, že člověk co se napije alkoholu není alkoholik. Alkoholik alkoholu zjevně slouží a mnoho mu obětuje. Člověk svobodný se alkoholu klidně napije, ale narozdíl od alkoholika se bez něj obejde. Ale je to tvoje věc, Mimo, když si myslíš, že člověk bude mít svatozář za to, že neví jak chutná pivo. Představ si, že pravděpodobně existuje minimálně jeden sériový vrah, který nenávidí alkohol a cigarety.
3. Prosinec 2019 - 17:56
Rakato (anonym)
Odpověď na Co do člověka vchází to ho
Nejsem si jistý, že tě jídlo nemůže znesvětit. A tak, když si objednám frťana, říkám: "Vejdi, a neuškoď!" ------------------------------------------------------------------------------------------- Pokud jde o démony, působíš trochu jako amatér. Umíš aspoň ty démony pojmenovat? Protože když neznáš jejich jméno, můžeš jim jen špatně vzdorovat.
3. Prosinec 2019 - 18:03
Rakato (anonym)
Vědci zjistili, že tlusté střevo je v lidském těle něco jako druhý mozek. Tak by se na ně nemělo jít zhurta s tuky a kořením, ale piánko, pomalu zkoušet, co vydrží.
3. Prosinec 2019 - 18:07
Jirka (anonym)
Patologická averze k alkoholu, případně cigaretam je často důvodem zvýšené konzumace rodičů nebo životního partnera, a to se logicky pojí s důsledky, které jsou do určité měry hlavně u toho alkoholu nevyhnutelné. Je tedy určitá nesnášenlivost určitě prospěšná, ale neměla by nám zase nějak moc vládnout. Kdo čemu věnuje toliko nenávisti, zajisté není toho nepodoben otroku.
3. Prosinec 2019 - 18:11
Jirka (anonym)
Mimo, kdyby byl alkohol, který víno obsahuje, v tvých očích stejný, jako v očích Božích, těžko by Ježíš na svatbě přeměnil vodu ve víno. Tvůj výklad téměř říká, že Ježíš ty hosty pokoušel k hříchu (!!!) Chápeš to? Tvůj postoj k alkoholu je tvůj a nikdo ti ho nebere, ale není to stejný pohled jako ten biblický. Není zlé alkohol požít, zlé je mu sloužit. V tom je veliký rozdíl.
3. Prosinec 2019 - 18:20
Jirka (anonym)
Víno je Boží dar (nejspíš to platí i pro pivo) a má se pít pro radost a k slávě Boží. Ne pro opojení a pro věci vedoucí k hříchu, nehlídaná mluva, skutky, smilnosti a jiné. Ježíš, jako jedl chléb, který přípodobnil k svému tělu, tak pil víno, které připodobnil k své krvi. Řekl, tento kalich je nová smlouva, zpečetěná mou krví; to čiňte, kdykoliv budete píti, na mou památku.
3. Prosinec 2019 - 18:33
Tonda (anonym)
Já jsem přeborník přes alkoholismus a přes obžérství. Probírali jsme to na semináři mockrát.
3. Prosinec 2019 - 18:37
mima (anonym)
Odpověď na Mimo, kdyby byl alkohol,
Jirko, já jsem tady citovala příklady z Bible a vůbec tě do abstinence nenutím. To je tvá svobodná volba, ale každý víme, že i ten alkoholik začínal jen s málem a taky víme co všechno se děje pod vlivem alkoholu. Nemůžeme opomenout, že každá těhotná žena, by se měla vystříhat alkoholu, který ne že jen může poškodit plod, ale taky způsobuje v raném těhotenství , že žena dítě může potratit. No a i v tom světě, pozemském životě, máme zákony, které zakazují pod vlivem alkoholu řídit všechny dopravní prostředky i to zaměstnání nemůžeš vykonávat s alkoholem v ruce. Lékař musí být střízlivý, každá matka, která je pod vlivem alkoholu, by neměla pečovat o dítě. Mám ještě pokračovat? V Biblí je psáno, že král by neměl pít víno, aby pod vlivem silného nápoje, neudělal špatné rozhodnutí, to znamená, že i ten politik by měl stranit alkoholu. A když to tak funguje v tom světě, máme různé zákony ohledně alkoholu, různé zákazy, jako prodej mladistvým ( a proč asi ) takto znamená, že alkohol je určité zlo. A proč by křesťan se měl identifikovat s tím..... pokud je zdravý, nemá zdravotní problémy a nepotřebuje použít víno jako lék. Jak píše Pavel, myslím že to Timoteovi píše, aby už kvůli svému zdraví, nepil jen samou vodu, ale trochu vína.
3. Prosinec 2019 - 19:43
Rakato (anonym)
Odpověď na Jirko, já jsem tady citovala
Bible skutečně není protialkoholní kniha, spíše víno nenápadně propaguje. Ovšem zcela zklamal Ježíš, protože ten alkoholismus v podstatě zavedl do celého křesťankého světa, když v blouznění tvrdil, že lidi mají pít rituálně víno jako jeho krev. Ještě že katolíci měli dost rozumu a Ježíšovi to zatrhli, a jsou jen pod jednou, ne pod obojím. Ale jejich kněží chlastají pořád. Ať mi nikdo neříká, že tolik mešního vína se vypije doušek po doušku při přijímání. Že by bibli nevěřili a hledali pravdu ve víně? ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Jinak řečeno - Ježíš by měl být patron všech opilců. (A osobně si myslím, že měnit vodu na víno dokáže jen démon, protože alkohol ničí liské životy a boží syn by proto jeho množství nerozmnožoval.)
3. Prosinec 2019 - 20:04
Jirka (anonym)
Mimo, ale já taky použil příkladů z Bible. Ty ale pro svou apologii používáš úmyslně samé extrémní příklady, kde alkohol nepatří (za volant, do zaměstnání, těhotná apod), ale všimni si, že já nic takového nepsal, aby se pilo v takových případech. Psal jsem, že se pije k slávě Boží; jsou životní události, které lidé oslavují, lidé se setkávají u piva, vína... a nemusí se nutně opít do němoty, nemusí se prát, nadávat si, dělat hlouposti. Lidé chodí do společnosti diskutovat a nepijou tam vodu ani mlíko. Jestli ty nepoznáš rozdíl mezi hektolitrem vodky a litrem piva nebo pár deci vína, tak to je mi vážně líto. Znovu opakuji, Ježíš proměnil vodu na víno, aby lidé měli co pít. Kdyby měl názor jako ty, nic by neproměnil a přikázal by jim pít na svatbě vodu. Proč to teda podle tebe neudělal? Argumentovat, že se začíná jednou skleničkou je opět jenom demagogie, je mnoho lidí, kteří se opijou jednou za rok příležitostně a alkohol jim nijak nechybí. Není důvod si hned každého člověka představovat s flaškou tvrdého za volantem nebo v jak se potácí v práci. Máš hodně naivní posuzování (anebo účelové), zvlášť češi by podle tvého soudu byli hodně dole. A pokud jde o mě, vždyť já už skoro abstinent jsem, tudle jsem si dal najednou tři desítky a zbytek dne mě bolela pěkně hlava. Pryč jsou doby kdy jsem jich udělal dvanáct a ani to nebylo tolik znát. Ale jsem jenom rád. Dvanáct deset dvanáct piv ti v hospodě vypije každý průměrný chlap, ale není třeba hned z něho dělat alkoholika. To že ty jsi v tomto směru "z Marsu" a nechápeš to ani ve svém věku, už je problém zase jiný. Znovu opakuji, snažíš se obhajoval svou patologickou averzi k alkoholu, kterou ti nijak nezazlívám, jen to, že jí nepřiznáš. Vybíráš si z Bible pouze to, co se ti hodí. Rozumný člověk zná míru, ty jak vidno ne. Alkohol je legální a tradiční, a to, že je zneužíván, je věc jiná. Sama vidíš, že zneužívat se dá kdeco, i Bible.
3. Prosinec 2019 - 20:20
Jirka (anonym)
Mimo, já si hlavně nedokážu představit, že jídla jako knedlo vepřo zelo, guláš, kachnu, nějaká slaná či pálivá jídla by se dala zapíjet něčím jiným než pivem. Když sníš půlku kachny, tak vypiješ čtyři piva a ani to nepoznáš, jak se to tam "schová". Čím podle tebe má člověk zapíjet tyto druhy jídel, když ne pivem, aby mu.potom nebylo špatně? Dokážeš na tuto otázku odpovědět? Každý lékař by doporučil pivo dvanáctku, kvůli trávení (mně stačí jenom desítka) a mě zajímá, co doporučuje Mima. (?)
3. Prosinec 2019 - 20:33
Jirka (anonym)
Byť to byl okultista, tak dnešní věda neříká nic jiného, než co řekl Paracelsus, že všechno je jedem, záleží jenom na dávce. A to platí rovněž u alkoholu. Mimo, rozumný člověk rozliší množství škodlivé a neškodné. Máš-li to nějak, měj to tak, ale necpi to druhým. Sůl taky dáváš do jídla, ale asi jí nebudeš jíst samotnou po lžících, viď. Samotný cukr také ve velkém množství škodí, i ovoce i zelenina, prostě, se vším to můžeš přehnat. Něco má ale následky více něco méně hrozné. Když si někdo koupí okenu nebo vocet a říká tomu víno jenom aby se opil, tak je to rozdíl, když si někdo koupí dražší nebo jinak kvalitní pití pro chuť. Proč se má podle tebe hnedka ten člověk válet někde v příkopě, nechápu vůbec tvůj nechápavý postoj k tomu.
3. Prosinec 2019 - 20:54
Jirka (anonym)
Někteří lidé naopak, co začli s něčím škodlivým brzo, tak to mělo efekt opačný, že někdo jako děti zkusil třeba cigarety a díky tomu poznal, že je to špatné, tak v dospělosti už cigarety mu nic neříkaly (myslím tady zrovna Milan a jestli se pletu, tak se omlouvám), takže někdy jak vidíš zkusit škodlivost je přínosné, protože to ukáže že je to špatné. Já byl Mimo cca 12 gamblerem, to je horší než být alkoholik, stojí ti to víc peněz a víc nervů a snáze se uchyluješ k sebevraždě, zkusil jsem i tvrdší drogy, LSD, pervitin, kokain, tvrdý alkohol, mnoho let jsem chodil flámovat po barech, pil mnoho piv a vína po litrech, sázel jsem kurzové sázky, kouřil, kupoval, pěstoval a prodával trávu, cigarety jsem kouřil asi 25 let apod. Tak podle toho, jakou optikou se díváš na jedno malé pivo, tak já už bych byl nejspíš živá mrtvola. Vadí mi tvůj farizejský způsob posuzování. Naznačuješ tak, že jsi lepší než každý člověk, co si, byť jenom usrknul něčeho, co mělo trochu procent alkoholu. Jenomže takováto pýcha je daleko horší než ožrat se do němoty, už jenom že vychází za střízliva z plného vědomí.
3. Prosinec 2019 - 21:17
Rakato (anonym)
Tak biokondenzátory nefungují! A taková skvělá zbraň by to byla - upřeným pohledem nabiješ kondenzátor bioenergií a pak jejím vysláním zabiješ na půl metru mouchu (podle Američanů i kozu). Já myslím, že jsme to vzdali předčasně, že to dobrý jogín svede. ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ Také je škoda, že skončil výzkum samovzplanutí, kdy někdy člověk bez přítomnosti hořlavých zničehonic vzplane a shoří na popel. Možná, že někdo biokondenzátor vyvinul, možná je za tím zlý démon. Je třeba to dořešit, vždyť každý člověk někdy zažil náhlý závan horka, a měl štěstí, že se nestupňoval, jinak by podstoupil nedobrovolný pohřeb žehem.
3. Prosinec 2019 - 21:19
Rakato (anonym)
Tak kde je ten Gregorios777 , má dobrá témata. Odnesl ho čert jako Fausta?
3. Prosinec 2019 - 21:21
mima (anonym)
Odpověď na Mimo, já si hlavně nedokážu
Jirko, koukám, že se tě to hodně dotklo. Když tak reaguješ na mé příspěvky ohledně alkoholu. A to jsem ti nic nenařizovala, nic jsem nikomu nevnucovala. Jen jsem několik příkladů dala z Bible a taky ze světa. Za celou dobu co zde píšu, nikdy jsem nikomu nic nevnucovala a ani teď to nemám za potřebí. ...... píšu za sebe. Já alkohol k životu nepotřebuju a po pravdě nevím si představit sebe, jak nesu láhev s alkoholem. Je pravda, že si člověk může omluvit každou špatnost, může sám sebe obelhavat, ale svědomí neobelzes. A co bych ti měla já doporučovat? V zahraničí vždy dostaneš v restaurací na stůl džbán vody.
3. Prosinec 2019 - 22:15
Rakato (anonym)
Odpověď na Jirko, koukám, že se tě to
A u nás dostaneš všude laciné pivo. Musíš ho zaplatit, ale pivo a voda? To je rozdíl. Rozdíl v kultuře. Všude jsou mouchy. Např. ve francouzských bistrech vypadá podlaha jako u prasat - piliny, papírky, a záchody mají v rámci korektnosti částečně i turecké. A po italská snídaní vypadá stůl v restauraci jako kdyby tam někdo rozdrobil dva rohlíky.
3. Prosinec 2019 - 22:32
Mojžíš starší (anonym)
Mojžíš byl starší než Buddha, buddhisté jen vše okopčili od Izraelitů.
3. Prosinec 2019 - 23:33
Mojžíš starší (anonym)
Desatero je dodnes pro všechny slušné lidi vzorem, pro židy, křesťany, muslimy, buddhisty, pro ty slušnější jistě. Desatero je první spravedlivý zákoník na světě. Je od Boha.
3. Prosinec 2019 - 23:34
Obrázek uživatele Tonda Vlas
Tonda Vlas
Mimo to ale neznáš Grega, i takové Mare, která tě tu napadala jako "náboženského člověka" se z něho obracely oči v sloup. Ohání se tu Duchem Svatým ale na excelentějšího zákoníka než je on, jsem nikdy nenatrefil.
3. Prosinec 2019 - 23:35
Mojžíš starší (anonym)
Ježíš vlastně jen Boží desatero doplnil, udělal novelizace, přidal dovysvětlující paragrafy, ale desatero platí dál.
3. Prosinec 2019 - 23:43
Tonda Vlas
Odpověď na Já jsem přeborník přes
Hvězdoune, vypnul sis registraci a zase píšeš fejky pod mým jménem, to je ti podobné, já radši mám radši Grega, který sem vtrhl jako Drayfus, než křiváka jako jsi ty, který krade cizí nicky a jména, na KD něco takového nikdy fungovat nemohlo, cenzura tam nebyla, pokud tě tam tamní admin za něco stíhal, tak to bylo kvůli tvému křivému jednání a ne kvůli názorům, a to by mi tu dosvědčili jak Greg tak i Mare.
3. Prosinec 2019 - 23:45
Tonda Vlas
Odpověď na Ježíš vlastně jen Boží
Evangelium není o paragrafech. K té kávě a Gregovým výplodům z "Ducha Svatého" o kterých si myslím své tu nechám promluvit Písmo Svaté:----- Podle Lukáše 7----------- 32 Jsou jako děti, které sedí na tržišti a pokřikují na sebe: `Hráli jsme vám, a vy jste netancovali; naříkali jsem, a vy jste neplakali,´ 33 Přišel Jan Křtitel, nejedl chléb a nepil víno - říkáte: `Je posedlý.´ 34 Přišel Syn člověka, jí a pije - říkáte: `Hle, milovník hodů a pitek, přítel celníků a hříšníků!´ 35 Ale moudrost je ospravedlněna u všech svých dětí." 36 Jeden z farizeů pozval Ježíše k jídlu. Vešel tedy do domu toho farizea a posadil se ke stolu. 37 V tom městě byla žena hříšnice. Jakmile se dověděla, že Ježíš je u stolu v domě farizeově, přišla s alabastrovou nádobkou vzácného oleje, 38 s pláčem přistoupila zezadu k jeho nohám, začala mu je smáčet slzami a otírat svými vlasy, líbala je a mazala vzácným olejem. 39 Když to spatřil farizeus, který ho pozval, řekl si v duchu: "Kdyby to byl prorok, musel by poznat, co to je za ženu, která se ho dotýká, že je to hříšnice." 40 Ježíš mu na to řekl: "Šimone, chci ti něco povědět." On řekl: "Pověz, Mistře!" - 41 "Jeden věřitel měl dva dlužníky. První byl dlužen pět set denárů, druhý padesát. 42 Když neměli čím splatit dluh, odpustil oběma. Který z nich ho bude mít raději?" 43 Šimon mu odpověděl: "Mám za to, že ten, kterému odpustil víc." Řekl mu: "Správně jsi usoudil!" 44 Pak se obrátil k ženě a řekl Šimonovi: "Pohleď na tu ženu! Vešel jsem do tvého domu, ale vodu na nohy jsi mi nepodal, ona však skropila mé nohy slzami a otřela je svými vlasy. 45 Nepolíbil jsi mne, ale ona od té chvíle, co jsem vešel, nepřestala líbat mé nohy. 46 Nepomazal jsi mou hlavu olejem, ona však vzácným olejem pomazala mé nohy. Lukáš 8> 47 Proto ti pravím: Její mnohé hříchy jsou jí odpuštěny, protože projevila velikou lásku. Komu se málo odpouští, málo miluje." 48 Řekl jí: "Jsou ti odpuštěny hříchy." 49 Ti, kteří s ním byli u stolu, si začali říkat: "Kdo to jen je, že dokonce odpouští hříchy?" 50 A řekl ženě: "Tvá víra tě zachránila, jdi v pokoji!"---------------------------------Když jsem se tu po pár letech vrátil na doktorku, protože mě to na KD omrzelo (to ještě nebyly zrušené a smazané, tak jsem tu narazil na pár lidí, které jsem tu z dřívějška neznal, mezi nimi byla i mima, i když měla vůči mě výhrady, tak se jí líbilo, že co jsem tu tehdy psal "filtruju přes Bibli", na což jsem nějak pozapomněl ale poté co se tu objevil Greg mi nezbylo, než se k tomu vrátil, proto jsem tu uvedl tu perikopu z Lukášova evangelia.
4. Prosinec 2019 - 1:01
Tonda Vlas
Odpověď na Jirko, koukám, že se tě to
A ta voda se tam platí? Zatím jsem toto nikdy neviděl, akorát ve Francii byly karafy s vodou, s kterou si ředili víno.
4. Prosinec 2019 - 1:06
Návštěvník (anonym)
ach j, magoři
4. Prosinec 2019 - 7:27
mima (anonym)
Tak teď trochu statistiky. Ještě do nedávná, jsme jako česká republika byli mezi prvními ve světě ve spotřebě alkoholu. Což je alarmující a taky pro mě překvapující. Doposud jsem si myslela, že na tom jsou hůře sousední státy. 11.11. letošního roku se objevila zpráva, že jsme se polepšili a umístili na čtvrtém místě ve spotřebě alkoholu ve světě. Další záznamy ukazují, že přibližně 1 pětina obyvatelstva je závislá na alkoholu. Tak to už mě úplně dostalo. Teď se nedivím, že podporu asi v české republice nebude mít člověk, který alkohol vyřadil ze svého života a že je mezi lidmi za podivina, ale překvapuje mě to, že i křesťané takového člověka mají za zákoníka......A teď se vrátíme k Biblí a historií, kdy a kde se objevuje první zmínka o člověku, který se opil? První vinicí vysadil ten spravedlivý Noe, který byl zachráněn a přežil potopu, skazu světa. Byl to první člověk o kterém je v Bibli zmínka, že se opil a ležel obnažený. Je zvláštní, že pisatel, který byl puzen Duchem Svatým tento příběh zapsal. V dnešní době pod vlivem alkoholu se dějou horší věci, ale muselo to mít nějaký účel, že je to v Biblí zaznamenáno. A jen o pár stránek dal, čteme další příběh, kdy dcery Lotovy, opíjí svého otce a pak s ním spí a z toho to alkoholického opojení, vznikají dva národy Moab a Amonci. Každý kdo zná Bibli ví co to jsou za národy........Pod vlivem alkoholu se nikdy nic nedělo dobrého ani z toho nikdy nic dobrého nevzejde......... Nešířim tady bezalkoholni život, to není moje osvěta, naopak, každému dávám svobodnou volbu, jakou tady máme všichni na světě. Jak je psáno v Biblí, ty si vyber, to je tvá volba..... V mém případě nejsem zákoník ani farizej jak psal Jirka, po pravdě mám v lednici po celý rok rum :-) když dělám krém ten rum tam dám, odůvodňují si to, že krém se neskazi tak brzy. Dávám ho do palačinek, alkohol máme i v lécích a požívá se i jako dezinfekce. Jak už jsem tady často psala, všechno, každá věc má dvě využití. Dobré i špatné. I tím alkoholem můžeš vyléčit bolavé koleno, ale taký může alkohol zatemnit tvou mysl a ty přivedeš na svět zkázu.
4. Prosinec 2019 - 8:33
Návštěvník (anonym)
Pije ryba, pije pták, pil i Noe starý. Dělejme to také tak, chvalme Boží dary.
4. Prosinec 2019 - 8:58
Tonda Vlas
Odpověď na Byť to byl okultista, tak
Jirko máš pravdu, jde o nestřídmost. Pil jsem rád ananasový nealkoholický džus, jenomže jsem se ho jednou tak přepil, až jsem se po něm pozvracel. Mimu ale chápu, alkoholický chlap je odpudivý, natož žena - alkoholička - to je odpudivost na entou. Jenže s tou kávou to Greg naprosto přehnal, ale on je takový.
4. Prosinec 2019 - 9:44
Tonda (anonym)
Poblil jsme se po ananasovém džusu, ale byla v něm také trocha té vodky a gin.
4. Prosinec 2019 - 11:15
Milan (anonym)
Odpověď na Někteří lidé naopak, co začli
Jirko, ano už jako kluk jsem propadl závislosti na cigaretách. Nebylo to však prospěšné, ale HLOUPÉ. protože ač jsem si již v jedenácti uvědomoval onu nelibou závislost, nedokázal jsem se jí zbavit. Zbytečně mi to ztrpčovalo život. Bylo období kdy už jsem třeba rok nekouřil a z hlouposti znova začal, pak jsem nekouřil dva roky a zase jsem tomu postupně propadl. Až definitivně jsem s tím skoncoval asi ve dvaatřiceti, díky Boží milosti skrze niž jsem již nikdy nepocítil chuť na cigaretu. Bytostně jsem věděl, že to ke mě nepatří a čím jsem byl starší, tím víc jsem se za to styděl. Styděl ve svým vědomí i svědomí, neboť jsem si uvědomoval, že tím dávám ostatním špatný příklad. Takže Jirko, žádný přínos v tom opravdu není, jakýmkoliv hříchem si člověk akorát pořádně komplikuje život, až ho to přivede do fáze o které jsi se zmiňoval. Už za mého mládí, takto ukončilo život několik kluků, holek i dospělých a příčinou nebyl vždy alkohol. Jinak se mi vůbec nelíbí jak komunikuješ s Mimou, jak jí máš pořád za hloupoučkou. Jsi blázen, že nedovedeš rozlišit, že píše o rozumných věcech, rozumném přístupu k životu bez toho aby to někomu vnucovala? Máš pocit, že svým psaním se nad druhými povyšuje, nebo že se cítí být vnitřně lepší než ostatní? Já naopak cítím, že za vším je snaha se podělit o tom co je pro člověka prospěšné. A jak je psáno, ten kdo přijímá spravedlivého, obdrží odměnu spravedlivého, ten kdo přijímá proroka, obdrží odměnu proroka a kdo přijímá Božího syna, obdrží odměnu Božího syna. Chápeš co je tím řečeno? Jinak jsem rovněž po vojně na čas propadl alkoholu. Asi dva roky jsem chodil s klukama na pivo, mluvili kde co, propírali kde koho, hráli šachy, karty a klábosili o vědě, kultuře i umění. Rovněž jsem jezdil všemožně po zábavách a přesto jsem věděl, že to není ono, že nežiji to co mám. Přesto jsem se nedokázal z toho vymanit i když se mi to nelíbilo, což jsem ponejvíce pociťoval, když jsem mohl být na chvilku sám. A přestože jsem se nikdy neopíjel tak zvaně do němoty, ale pil pravidelně něco kolem osmi piv, tak v mých třiadvaceti letech mě přišlo, že jakmile neskončím s tímto způsobem života, bude můj život brzy ukončen. V ten okamžik jsem s tímto způsobem života skončil a jako dar mi byla do cesty přivedena do týdne má první žena, jejíž krásou , inteligencí i přístupem k životu jsem byl okouzlen. Tak jsem poznal, že v životě existuje i předurčení a je-li něco, co se mu neblaze vymyká, může být různým způsobem život ukončen. Ne všichni mají stejná předurčení, proto to není možné paušalizovat a zobecňovat, že je každý pro určitou roli nebo osud předurčen stejně jako je tomu u druhých. Čím dnes prochází jedinec, nemusí být to, čím bude procházet v budoucnu. To samé platí pro jeho vědomí i poznatky. Někdo dojde ke Kristu dříve, jiný později. Někdo slouží satanu dříve a někdo zase později, ale pro každého je naděje v Kristu.
4. Prosinec 2019 - 12:21

Stránky

Přidat komentář