Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

milka (So, 9. 5. 2009 - 09:05)

Je příznačné, že Ježíš byl Bohem

Milan (Pá, 8. 5. 2009 - 23:05)

Milý 18:04:30,
píšeš,že satan vládne této Zemi.
Ano,vládne těm,kteří se mylně považují pouze za lidské tělo a netuší,že je oživováno duchem.
Tento omyl vede k touze po uspokojování nižších animálních potřeb těla a prožívání pudových rozkoší,pro které je takto zaslepený člověk schopen udělat cokoliv.
Má li tento člověk v životě tolik štěstí poznat skutečnou ničím nepodmíněnou lásku,pak jej tato láska povznese nad tuto pudovost - není již na pudovosti závislý a proto je v duchu svobodný - proto je schopen hlubokého vhledu z něhož vyvstává porozumění,soucit inspirující k jednání a milosrdenství v podobě pomoci z těchto útrap.
Proto Otec našich duší poslal lidstvu Krista,který osvobozuje takto podmíněné duše prostřednictvím nového života, blažeností.
Tato blaženost je druhem štěstí,které je podstatou života . V tomto způsobu života duše již nic nevyžaduje,jen pečuje rozumě o potřeby těla, které je používáno pro pomoc ostatním v jakém koliv směru. Taková to duše již nemá potřebu někoho vlastnit a ovládat,pouze ukazuje na možnou pomoc skrze Krista o kterou můžeme požádat,neboť jsme všichni jeho děti.
Kterou se dáš cestou je na Tvém rozhodnutí.
Vybereš-li touhu po rozkoších a slastech,vybíráš utrpení pro chvilkové potěšení.
Měj se hezky.

Boremeo (Pá, 8. 5. 2009 - 22:05)

.....ocko, ocko, mocny ty ochrance jehovitu :-)), zaslechl jsem kdesi, ze o Tebe bude nalezite postarano, prepychove loze pro Tebe jiz chystaji v jednom nadhernem a slavnem ustavu.....:-))
Obav netreba Tve mysli vice, lide jsou tam vstricni a snad i onu bilou hul pro Tve ocko opatri.....

Roman (Pá, 8. 5. 2009 - 22:05)

Pavle, správné je uctívat Boha JHVH na prvním místě to ano. Milovat ho celým srdcem, celou duší.... Jenže Ježíš používal jméno JHVH, jak jsem ukázal verše Heb. 1:8-12 s veršemi Žalm 102:24-28. Ježíš je JHVH pro splnění Otcovy vůle, je Mocným bohem neboli Bůh vzhledem k nám lidem. On, Ježíš je prvorozený přímo stvořený Otcem, ne jako Satan, který uchvatil co se mu nedostalo. Protože oklamal Evu, Bůh připustil, aby lidstvo vládlo bez Boha jako hříšné s pomocí satana ne do té míry, aby lidstvo nezmohlo. V Ježíši jsme stvořeni, ne v satanovi, to je rozdíl veliký. Ježíš položil základy země i první lidi, a proto jen on ne jiný dokonalý anděl, potom položil svůj život za všechny lidi, kteří v něj uvěří.
Ježíš je Slovo znamená mluvčí od Otce, činí Jeho vůli, již v době stvoření jako počátek.

Pavle, když stále trváš na své záchraně ve jménu Jehovy, víš, že ne pro toto jméno budeme pronásledováni, ale pro Ježíšovo jméno a toto jméno nosit?
Mat. 10:22 ?A budete předmětem nenávisti všech lidí kvůli mému jménu, ale kdo vytrvá až do konce, ten bude zachráněn.
Zj. 5:8 A když vzal svitek, čtyři živí tvorové a čtyřiadvacet starších padlo před Beránkem, každý z nich měl harfu a zlaté misky plné kadidla, a [kadidlo] znamená modlitby svatých.

13 A každého tvora, který je v nebi i na zemi a pod zemí a na moři, a všechno v nich, jsem slyšel říkat:

očko (Pá, 8. 5. 2009 - 21:05)

Bebe pozor na gumu neklouže gumuje i tvou ctěnou hlavinku

Bebe (Pá, 8. 5. 2009 - 21:05)

.....bu, bu, bu.....
To vis ze jo Pavliku :-)), obavam se, ze tva hlava je jiz zcela vygumovana.....:-))))

Pavel (Pá, 8. 5. 2009 - 20:05)

Lucifer byl určen jako světlonosič. Měl zajišťovat osvětlení vesmíru. Ale nechtěl se podřídit svému Stvořiteli Jehovovi Bohu, protože chtěl místo něho vládnout a proto se snažil poškodit vrchol Jehovova díla na zemi stvořeného člověka. Proto se stal Satnem česky nepřítelem a Ďáblem česky pomlouvačem Jehovy Boha.
Ježíš Kristus byl určen jako Slovo, mluvčí celého vesmíru. Tito dva andělé byly nejvyšími bytostmi po Stvořiteli vesmíru Jehovovi Bohu Otci. Jeden z nich chtěl uchvátit moc a proto poškodil nás lidi. Kdežto druhý Ježíš Kristus za nás lidi obětoval život a tím opravil naše poškození. Proto my nyní můžeme získat věčný život skrz oběť života Ježíše Krista. Satan je mnohem chytřejší než mi a staví se jako anděl světla. Spousta andělů v nebi se k němu přidala a tím se z nich stali démoni, kteří se snaží se Satanem úplně zapomenout na Boží jméno JHVH (česky Jehova, Jahve). Ale to se mu úplně nepodařilo a nepodaří.

milka (Pá, 8. 5. 2009 - 19:05)

Galatským, 3. kapitola

22. Písmo ale zavřelo všechny pod hřích, aby zaslíbení z víry Ježíše Krista mohlo být dáno těm, kdo věří.
23. Než však přišla víra, byli jsme střeženi pod Zákonem, zavřeni k té víře, která měla být zjevena,
24. takže Zákon byl naším vychovatelem ke Kristu, abychom byli ospravedlněni z víry.
25. Ale když přišla víra, nejsme již pod vychovatelem.
26. Skrze víru jste všichni Božími syny v Kristu Ježíši.
27. Všichni, kteří jste pokřtěni do Krista, jste přece oblékli Krista.
28. Není už Žid ani Řek, není otrok ani svobodný, není muž ani žena, neboť vy všichni jste jedno v Kristu Ježíši.
29. A jestliže jste Kristovi, pak jste símě Abrahamovo a dědicové podle zaslíbení.

Roman (Pá, 8. 5. 2009 - 18:05)

Pavle, nezapomeň, že Ježíš přišel od Otce na zem proto, aby zemřel za naše hříchy i za Tebe. Proto máme přijímat Ježíše jako Pána a vzývat Ježíšovo jméno ke slávě Otce... Zbytečně se vrátíš ke jménu JHVH... a chlubit výjimečnosti nadále vzývat Jehovovo jméno, když ani ve starých spisech není slovo tetragramat v NZ. Prostě přestalo...

Návštěvník (Pá, 8. 5. 2009 - 18:05)

Bohové cesty ctnosti se po celé věky na Zemi pouze hašteřili a hádali. Každé z těchto božstev se společně se svými knězi a služebníky pokoušelo najít ve vlastních lžích nějakou moudrost. Doba ledová v náboženském myšlení může ve velkém plánu lidské existence trvat pouze omezený čas. Bohové poskvrněné moudrosti si odžili svou ságu a po tisíc let byli skutečností. Každý měl svou vlastní "božskou" cestu do ráje a obviňoval ostatní z kacířství a duchovních prohřešků. Prsten Niebelungů nese věčné prokletí - ale jen proto, že ti, kdo jej hledají, uvažují v pojmech dobra a zla - přičemž sami jsou přirozeně vždycky dobří. Bohové minulosti se stali svými vlastními ďábly, aby mohli žít. Aby naplnili svatostánky a zaplatili hypotéky na chrámy, hrají jejich duchovní přihlouplou hru s Ďáblem. Běda, příliš dlouho se obírali spravedlnosti; takže ďáblové v jejich podání jsou ubozí a neschopní. V bratrské jednotě si proto podávají ruce a v zoufalství kráčí do Valhaly na poslední velký ekumenický koncil. V rmutu soumrak bohů blíží se. Havrani noci se rozlétli, aby přivolali Lokiho, který podpálí Valhalu žhnoucím trojzubcem Inferna. Soumrak je dokonán. Z noci se zrodila zář nového dne a povstal Lucifer, aby znovu vyhlásil: Toto je éra Satanova! Satan vládne, Zemi! Bohové nespravedlivých jsou mrtvi. Toto je jitro magie a neposkvrněné moudrosti. TĚLO zvítězilo a velká Církev bude vybudována a zasvěcena jeho jménu. Spása člověka již nebude záviset na odříkání a zapírání sebe sama. Vejde ve známost, že svět těla, svět žijících má být nejlepší přípravou k věčným rozkoším!
REGIE SATANAS!
AVE SATANAS!
SLÁVA SATANOVI!

Roman (Pá, 8. 5. 2009 - 17:05)

Jméno JHVH znamená Prokáži se tím čím se prokáži být... Jsem, který jsem... znamená splnění jeho vůle ve Staré smlouvě.
Jméno JEŽÍŠ znamená Jsem, který jsem je záchrana pro hříšné lidstvo, splnění Otcova jména v Ježíšově jménu. Když oslovíš toto jméno, Otec ti naslouchá a odpouští... ,Otče, odpusť mě, jsem hříšný každý den, nelepším se, hádavý jsem, ubližuji dost, naprav mě, On tě vyslyší a odpustí a vymaže tvoje předešlé hříchy a dá tobě pečeť synovství, dar věčného života. Stará smlouva nestačila, protože požadovala vzývání Jehovova jména skrze oběť, ale Nová smlouva požadovala přijímání Ježíše jako svého Pána ke slávě Boha Otce, protože tím přijímá poznání Otce. Kdo vidí mne, vidí Otce. Jméno Jehova je ve jménu Ježíš, proto vzývat Jehovovo jméno je marné, vrátí se do Staré smlouvy. ,Otče, ano, Jehovo, ne! Otče ve jménu Ježíše, ano.
Protože Ježíš dostal všechno i jméno ZDĚDIL od Otce. ,,Otče, buď posvěceno tvé jméno!´´ Proč ne Jehovovo jméno? Je v Ježíši!

Roman (Pá, 8. 5. 2009 - 17:05)

Pavle, tyhle verše se právě týkají Ježíše Krista, protože řekl, že DOSTAL od OTCE, že UŽ je JEHO (VŠECHNO). Řekl, že už oni POZNALI a UVĚŘILI, že byl POSLÁN, a proto pochopili.... VÝZNAM TOHOTO JMÉNA....!!! .... Všichni proroci o něm řekli, o nikom jiném... Pod nebem není žádné jiné jméno, v němž bychom byli zachráněni..., a to v JEŽÍŠOVĚ JMÉNU!!!
OTEVŘI, Pavle, PROSÍM OČI! Jako Mojžíš pochopil význam jména Jehova před starou smlouvou před návštěvou faraona. Nyní učedníci pochopili význam jména JHVH ve jménu Ježíš, tj. ZÁCHRANA od DĚDIČNÝCH HŘÍCHŮ, ne od faraona. Toto jméno je víc, není jiné, ano?

Pavel (Pá, 8. 5. 2009 - 15:05)

Blbnul mě internet. Proto je to tam víckrát.

Pavel (Pá, 8. 5. 2009 - 15:05)

Ježíš Kristus znovu obnovil Boží jméno JHVH všem židům, protože židé už Boží jméno nepoužívali.
Jan 17:6-10
6 Zjevil jsem tvé jméno lidem, které jsi mi dal ze světa. Byli tvoji, a dal jsi je mně, a zachovali tvé slovo. 7 Nyní poznali, že všechno, co jsi mi dal, je od tebe; 8 protože výroky, které jsi mi dal, jsem dal jim a oni je přijali a určitě poznali, že jsem vyšel jako tvůj představitel, a uvěřili, že jsi mě vyslal. 9 Prosím za ně; neprosím za svět, ale za ty, které jsi mi dal; protože jsou tvoji, 10 a všechno mé je tvé a tvé je mé, a byl jsem mezi nimi oslaven.

Nyní to samé dělají Svědkové Jehovovi. Dostali tu přednost oznamovat lidem Boží jméno JHVH (Jehova,Jahve) ostatním lidem na této planetě. Tuto přednost nemá žádná jiná organizace. Nyní v tomto čase konce je Boží jméno záchranou pro celé lidstvo. Jak je psáno u Skutky apoštolů 2:21

21 A každý, kdo vzývá Jehovovo jméno, bude zachráněn.

Pavel (Pá, 8. 5. 2009 - 15:05)

Ježíš Kristus znovu obnovil Boží jméno JHVH všem židům, protože židé už Boží jméno nepoužívali.
Jan 17:6-10
6 Zjevil jsem tvé jméno lidem, které jsi mi dal ze světa. Byli tvoji, a dal jsi je mně, a zachovali tvé slovo. 7 Nyní poznali, že všechno, co jsi mi dal, je od tebe; 8 protože výroky, které jsi mi dal, jsem dal jim a oni je přijali a určitě poznali, že jsem vyšel jako tvůj představitel, a uvěřili, že jsi mě vyslal. 9 Prosím za ně; neprosím za svět, ale za ty, které jsi mi dal; protože jsou tvoji, 10 a všechno mé je tvé a tvé je mé, a byl jsem mezi nimi oslaven.

Nyní to samé dělají Svědkové Jehovovi. Dostali tu přednost oznamovat lidem Boží jméno JHVH (Jehova,Jahve) ostatním lidem na této planetě. Tuto přednost nemá žádná jiná organizace. Nyní v tomto čase konce je Boží jméno záchranou pro celé lidstvo. Jak je psáno u Skutky apoštolů 2:21

21 A každý, kdo vzývá Jehovovo jméno, bude zachráněn.

Pavel (Pá, 8. 5. 2009 - 15:05)

Ježíš Kristus znovu obnovil Boží jméno JHVH všem židům, protože židé už Boží jméno nepoužívali.
Jan 17:6-10
6 Zjevil jsem tvé jméno lidem, které jsi mi dal ze světa. Byli tvoji, a dal jsi je mně, a zachovali tvé slovo. 7 Nyní poznali, že všechno, co jsi mi dal, je od tebe; 8 protože výroky, které jsi mi dal, jsem dal jim a oni je přijali a určitě poznali, že jsem vyšel jako tvůj představitel, a uvěřili, že jsi mě vyslal. 9 Prosím za ně; neprosím za svět, ale za ty, které jsi mi dal; protože jsou tvoji, 10 a všechno mé je tvé a tvé je mé, a byl jsem mezi nimi oslaven.

Nyní to samé dělají Svědkové Jehovovi. Dostali tu přednost oznamovat lidem Boží jméno JHVH (Jehova,Jahve) ostatním lidem na této planetě. Tuto přednost nemá žádná jiná organizace. Nyní v tomto čase konce je Boží jméno záchranou pro celé lidstvo. Jak je psáno u Skutky apoštolů 2:21

21 A každý, kdo vzývá Jehovovo jméno, bude zachráněn.

Maurice Utrillo (Pá, 8. 5. 2009 - 13:05)

.....Mare, napadlo mne, nybrze jme nyni jiz prateli :-)), nestalo by prece jenom za zvazeni vstoupit ke svedkum ?
Nu, proc jsem to nadnesl ?
Tvuj muz je sportovec, pravdepodobne mene potetni, jak to u atletu byva, ovsem proslycha se, ze jehovci se pichaj navzajem jako kralici !
Nu, zauvazuj Mare.....

Tvuj pritel Ateista :-))

Roman (Pá, 8. 5. 2009 - 13:05)

SV z r. 1982

Bible nejde dále za tato základní vodítka, a tak nemůžeme nic víc než radit v souladu s tím, co říká Bible. V minulosti se v tomto časopisu objevily některé poznámky v souvislosti s jistými neobvyklými sexuálními praktikami, například orálním stykem v manželství, a takové jednání bylo postaveno na roveň hrubé pohlavní nemravnosti. Z toho byl vyvozen závěr, že jedincům, kteří se zabývají takovými sexuálními praktikami, by měla být odňata pospolitost, jestliže svého jednání nelitují. Byl vyjádřen názor, že starší sboru mají autoritu vyšetřit a právně projednat takové praktiky v manželském styku.

Asi po 5 měsících, kdy bylo mnoho manželských jedinců vyloučeno z důvodu výše uvedeno, se objevila oprava, žádný náznak omluvy.

Další pečlivé zkoumání této otázky nás však přesvědčuje

Roman (Pá, 8. 5. 2009 - 12:05)

5.Mo 18:21 A v případě, že by sis řekl v srdci:

Kubrt (Pá, 8. 5. 2009 - 12:05)

Mare
Napíši ti, tak jak to chápu já s kontexty jiných veršů. Daniel 2:44 píše - A ve dnech těch králů zřidí NEBESKÝ Bůh království, které nebude nikdy zničeno. A království nebude přeneseno na žádný jiný lid. Rozdrtí a ukončí všechna tato království a samo bude stát na neurčité časy. Mimochodem splňování tohoto proroctví je vidět i na naší nestabilní vládě. Toto Boží království je jak jsem zdůraznil nebeské. Přesto i pozemští ctitelé Jehovy budou patřit pod toto nebeské království (lidé žijící na zemi nebudou mít žádnou pozemskou vládu). A až Ježíšova smrt otevřela cestu do nebeského království.

Reklama

Přidat komentář