Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

Mare (Čt, 14. 5. 2009 - 09:05)

Anonyme,

církev se začala popisovat až v dopisech apoštola Pavla. Jsou to údy těla Kristova jehož je on hlavou. je to tedy organizmus ne organizace.
Pavel zakládal sbory, kde se sdružovali ti, kteří se stávali chrámy Ducha svatého, tedy křesťany, kde si mohly tyto údy vzájemně sloužit, tak jak funguje každý živý organizmus, mohli se tady společně modlit a chválit Boha atp.

Církev jako taková jsou všichni ti po celém světě, kteří vírou v Krista byli smířeni s Bohem a naplněni Duchem svatým, neznali se všichni tehdy v době biblické a neznají se všichni ani dnes.

Církev je rozdělena, tak jak je to v Bibli podle místa, kde se vyskytuje...., jako např církev v Korintě, v Efezu, církev v domě, atd. Dnes je rozdělována mnohdy tělesným způsobem, podle lidí, nebo podle učení atd.

Anonyme nezapomínej také na koukol, který ten Zlý nasel mezi pšenici a má zůstat nevytrhán až do času, kdy jej požnou andělé......

V těchto sborech jsou starší.....

Křesťané jsou také pro svou nevěru a třeba smilstvo, ...vylučování ze sborů. Já sama jsem jich tady v Praze zažila několik.......Nedělají to tudíž jen svědkové......!

Ale, jak tady mnoho svědků psalo, svědkové jsou vylučování hlavně ze zcela nebiblických důvodů. Většinou je to proto, že si čtou Boží slovo a rozumí mu trochu jinak, než jejich Otrok......a to je velmi trestuhodné zneužití Božího slova a mocenských nástrojů Božích pro udržení si nebiblické lidské moci.....!

Takže anonyme krátce asi takto......

Mare (Čt, 14. 5. 2009 - 08:05)

Křesťan je v jiných jazycích dobře používáno jako kristovec.

V češtině je toto slovo nepřesně přeloženo a evokuje to představu, že křest dělá z člověka křesťana.

/Čímž nechci říct, že křest není důležitý/.

Jsem tedy to, jak se poprvé nazvali následovníci Krista v Antiochii, kristovec neboli křesťanka, stejně tak jako tříčtvrtě miliardy svědků pro Krista nyní na zeměkouli.

Byl například apoštol Pavel svědek Jahveho nebo Krista,.....a co si o tom myslel sám Ježíš....:

1.Kor.1 :1 :
Pavel, z vůle Boží povolaný apoštol Krista Ježíše........

verš 2 :
církvi Boží v Korintu, posvěceným v Kristu Ježíši, povolaným svatým, spolu se všemi, kteří vzývají jméno našeho Pána Ježíše Krista, ať jsou shromážděni kdekoliv, jinde či u nás: ...

verš 6 :

Neboť svědectví o Kristu bylo mezi vámi potvrzeno, .....

verš 9 :
Věrný je Bůh, který vás povolal do společenství se svým Synem, naším Pánem Ježíšem Kristem....

verš 10 :
Prosím vás, bratří, pro jméno našeho Pána Ježíše Krista, abyste .......

verš 17 :
Kristus mě totiž neposlal křtít, ale zvěstovat evangelium.....

1.Kor. 2: 2 :
Rozhodl jsem se totiž, že mezi vámi nebudu znát nic než Ježíše Krista, a to Krista ukřižovaného.

Byl to tedy Jahve nebo Kristus, kterého jméno vzýval.......?

A to jen pár veršů téměř z jedné kapitoly dopisu....

Co mu nakonec řekl Ježíš, kterého potkal na cestě do Damašku....Skutky 21: 15 verš.:

Budeš jeho svědkem před všemi lidmi .....

verš 16 :
Vstaň, vzývej jeho jméno a .....

Zjevil se mu Ježíš, ne Jahve....:
verš 8 :
'Já jsem Ježíš Nazaretský, kterého ty pronásleduješ.'

Ježíš sám řekl: Skutky 1 : 8 :
ale dostanete sílu Ducha svatého, který na vás sestoupí, a budete mi svědky v Jeruzalémě a v celém Judsku, Samařsku a až na sám konec země.

Budete mi svědky,....řekl Ježíš....

Návštěvník (Čt, 14. 5. 2009 - 08:05)

Pořad se tu argumentuje, že Ježíš nezaložil žadnou cirkev, rád bych aby jste mi vysvětlili o čem se pojednava u Matouše v 18.kapitole ve verších 15-17, cituji:"Když tvůj bratr zhreší, jdi a pokarej ho mezi čtyřma očima; da-li si říci, ziskal si svého bratra. nedá-li si říci, přiber k sobě ještě jednoho nebo dva, aby usty dvou nebe tři svěddků byla potvrzená každá vypověď. Jestližeani je neuposlechne o znam to cirkvi; jestliže však neuposlechne ani cirkev, ať je jako pohan nebo celník".
O jakou cirkev tu jde? A proč měl byt vyloučen mimo cirkev, když Ježíš žadnou cirkev nezaložil? Z toho je jasné, že Ježíš založil cirkev a nekajícní hřišníci měli byt z ní vyloučení, a jediní Svědci Jehovovi se tímto řidí a ve všech jiných cirkvích si může každý dělat, co chce a ještě jsem neslyšel, že by v jiných cirkvích byl nekajícný hřišník z cirkve vyloučen.

Návštěvník (Čt, 14. 5. 2009 - 07:05)

Jo, Mare, jistě máš jsem právo psát, ale ne ho už několik měsíců zaplavovat svými nesmysly.

Mare (Čt, 14. 5. 2009 - 00:05)

Přeju dobrou noc.

Mare (Čt, 14. 5. 2009 - 00:05)

Lucko, jsem tady a vůbec se nestydím. Myslím, že jsem tady přesně na místě, kde mám být....

Dokazuješ touto svojí reakcí, že tvůj přístup je nesvobodný a manipulativní....Jsou opravdu všichni povinni podle tvých představ říkat ...ano...ano....skvělé.....

Pokud uvádím svůj názor, je přece slušné si vyslechnout i názor jiného, reagujícího....

I když jste téma založili vy, není ve vašem vlastnictví......naštěstí tady nejsme v sále království......, odkud mně můžeš vykázat...., aby zůstali jen ti přitakající.....

Promiň, ale mám tady právo psát stejně jako ho máš ty....!

Mare (Čt, 14. 5. 2009 - 00:05)

Lucko,

Boží láska skutečně do tvého srdce vylitá nebyla, ....takže nemáš tušení, jak mocný je to impuls k proměně života.........!

Pod Novou smlouvou proměnu člověka prioritně Bůh nedělá starozákonními příkazy a už vůbec ne skrze Člověka-prostředníka , protože prostředník je jen jeden, Ježíš.

Jak to dělá:

Žid.8-11 :
Ale když Bůh kárá svůj lid, říká: 'Hle, přicházejí dny, praví Hospodin, kdy s domem izraelským i s domem judským uzavřu smlouvu novou,
ne jako byla ta smlouva, kterou jsem uzavřel s jejich otci v den, kdy jsem je vzal za ruku, abych je vyvedl ze země egyptské. Neboť oni nezůstali v mé smlouvě, a já jsem se jich zřekl, praví Hospodin.
A toto je smlouva, kterou uzavřu s domem izraelským po oněch dnech, praví Hospodin: Dám své zákony do jejich mysli a napíšu jim je na srdce. Budu jim Bohem a oni budou mým lidem.
Pak už nebude učit druh druha a bratr bratra a nebude vybízet: 'Poznej Pána', protože mě budou znát všichni, od nejmenšího až do největšího

Nová smlouva byla založená po smrti Krista a platí do dnes.

Princi je zevnitřní, protože je nám hřích odpuštěn, je smazán, může Duch svatý přebývat v nás a uvádět nás podle zaslíbení zcela individuálně....do celé pravdy....!

Raději nakopíruju verš, kde je řešeno, že je hřích vírou v Krista vymazán. Kol. 2 :13-14 :

Když jste ještě byli mrtvi ve svých vinách a duchovně neobřezáni, probudil nás k životu spolu s ním a všechny viny nám odpustil.
Vymazal dlužní úpis, jehož ustanovení svědčila proti nám, a zcela jej zrušil tím, že jej přibil na kříž.

Lucka (St, 13. 5. 2009 - 23:05)

Mare, co vlastně ty se svým přesvědčením Kristovců, děláš na tomto tématu, který se týká jediného pravého Boha.
Necítíš se trapně? Já bych se na tvém místě tedy tak cítila, zamysli se na tím.
Proč si o své víře nepíšeš se stejně přesvědčenými jedinci třeba na tématu Ježíš nebo Kristovci.
Pokud nevíš, jak si téma založit, není to nic těžkého. Na konci úvodní stránky, jsou k tomu ty správné řádky.

Mare (St, 13. 5. 2009 - 23:05)

Lucko,

všechny verše, které uvádíš znám, nemusíš na mně tlačit.......
Žila jsem podle Božího slova úzkostlivě dost podobně jak ty a taky pod takovýmto tlakem, který na mně vyvíjíš.

23 let jsem například neměla manžela, takže jsem žila čistým životem. A věř mi že stejně horlivě jsem respektovala celé Boží slovo,...jenže tělesně.....pod literou zákona....../ 15let /. Samozřejmě, že jsem se modlila o pomoc Ducha svatého.

Teď už 18 let žiju čistý život , ale z Ducha svatého,.....takže mi věř, že vím, co říkám....

Nejenže mám jinou pomoc, ale je to naprosto o něčem jiném.....zatím se nebudu rozepisovat.

Lucka (St, 13. 5. 2009 - 23:05)

Romane, jaké je Ježíšovo jméno, které mám vzývat? A co je to podle tebe vůbec vzývat?

Mare (St, 13. 5. 2009 - 23:05)

Lucko,

vím, že se ptáš Romana a on ti jistě rád odpoví úplně z jiného úhlu pohledu , ale v každém případě v rozmezí Ducha svatého....

Doufám, že ti nebude až tolik vadit když odpovím i já....na tvoji druhou námitku ...

Znovu textem z Písem. A to z Řím. 10 :2:

Vždyť jim mohu dosvědčit, že jsou plni horlivosti pro Boha, jenže bez pravého poznání.

..............................

Ještě vsuvka následující verš říká, co to PRAVÉ poznání je...:

4.verš:
Nevědí, že spravedlnost je od Boha, a chtějí uplatnit svou vlastní; proto se spravedlnosti Boží nepodřídili.
Vždyť Kristus je konec zákona, aby spravedlnosti došel každý, kdo věří.

To pravé poznání je OSPRAVEDLNĚNÍ Kristem..

Kdežto to vaše PŘESNÉ poznání vychází ze stejné vlastní spravedlnosti, jako měli Židé, která je popsána v následujícím verši 5 :

Mojžíš píše o spravedlnosti, založené na zákoně: 'Člověk, který tak jedná, bude živ.'

I vy stavíte vaše učení i stejnou horlivost na....'Člověk, který tak jedná, bude živ.'

Tím, že chybně vycházíte z.....PŘESNÉHO poznání, nikoliv PRAVÉHO poznání..........., docházíte k tomu, že je k záchraně přesně vědět a přesně jednat......

Jenže Biblické POZNÁNÍ vždy znamenalo.....velmi hluboký..vztah......., například Adam... POZNAL Evu.... I Bůh svůj lid popisuje jako svoji manželku.......

To pravé poznání je obnovení původního hlubokého vztahu, který měl Bůh s člověkem před pádem do hříchu, který způsobil oddělení......

Lásku nelze získat tím, že budu přesně vědět a budu hvězda v chování,.........ne láska je dar........... a tato láska mohla být znovu obnovena Kristem, smazáním hříchů,.......a obdarováním , návratem do Boží náruče.

Mně nezajímá, že v historii se mnoho lidí, kteří si jen říkali křesťané, mimochodem stejně tak jako vy si jen říkáte, že jste křesťané a opravdu si to myslíte, i když jimi nejste,........že podléhali všem možným naukám, které čerpali z různých pohanských zvyků......

Já , a všichni kristovci, naplnění Duchem svatým,.....jsme získali vztah a přístup k Bohu skrze Krista ryze individuálně,....já dokonce sama doma, ....mimochodem i apoš.Pavel uvěřil sám....., žiju na základě Božího slova, protože Duch svatý ve mně mně zcela uschopňuje Písmům rozumět,......a ani v nejmenším nevycházím z církevních dogmat, ....ani z žádných koncilů........., netož z Babylonských nauk........!

Je dobré znát Písma velmi kvalitně a nechat svůj život na základě písma proměňovat,........ale toto člověka NEZACHRAŇUJE pro věčný život, ani pro život s Bohem nyní....

Uplatňujete stejně jako Židé, kteří byli káráni,....že uplatňují svoji vlastní spravedlnost pro záchranu.......a vaše horlivost je tatáž.......Není to tak,...že člověk, který tak jedná bude živ......

....................................................................

Roman (St, 13. 5. 2009 - 23:05)

Když mi nevěříš, proč nevzýváš Ježíšovo jméno, když na mnoha místech v Bibli je napsáno? Ano, ne? Toť tvá odpověď. Se bojíš jako čert kříže.

Lucka (St, 13. 5. 2009 - 23:05)

A Malachiáš Pokračuje:

Pohleďte, přichází totiž den, který hoří jako pec, a všichni opovážlivci a všichni, kdo činí ničemnost, budou jako sláma ze strniště. A den, který přichází, je jistě pohltí,

Lucka (St, 13. 5. 2009 - 23:05)

Jak podle tebe Mare, Řím. 5:5, odpovídá na mou otázku.
Jestli se domníváš, že "Boží láska, která je vylitá do našich srdcí", něco změní na tom, jak se lidé chovají, tak si na velikém omylu.

Pravidlo, jak rozlišit pravé náboženství od náboženství falešného, dal Ježíš. Řekl:

Mare (St, 13. 5. 2009 - 23:05)

Pro Lucku,

místo odpovědi na otázku,.... zda nesou ovoce ,.....ti nakopíruju text z Řím. 5 :5 :

A naděje neklame, neboť Boží láska je vylita do našich srdcí skrze Ducha svatého, který nám byl dán.
.........................

Jestliže jsme chrámem Ducha svatého,.....ovoce Ducha vyrůstá, tak jak mu dáme místo.....

Ale bez tohoto předpokladu je v našich srdcích jen suchopár a poušť a můžeme jen totéž produkovat ve vztazích....a můžeme se někdy dobře klamat....

Mare (St, 13. 5. 2009 - 22:05)

Ještě pro M.,

vím, že si myslíte, že křesťané nekáží evangelium a jen z tohoto důvodu zase znovu uvádím, že kážu a uvěřilo mi dnes už přes 100 lidí, .....a abych předešla obvinění, že je vážu na sebe a jsem pyšná,...rovnou znovu říkám, že jsou v mnohých sborech v po Evropě i Asii.

Mare (St, 13. 5. 2009 - 22:05)

Pro M.

Milá M. , Dobrá zpráva, neboli evangelium není zpráva o Armagedonu ............

Dobrá zpráva je to, že Kristus zemřel za naše hříchy, takže nám mohou být hříchy odpuštěny a můžeme být ospravedlněni před Bohem. Jestliže jsme ospravedlněni, nestojí nic mezi námi a Bohem a on nás může vidět a přijmout ve svém domově, ve svém království jako čisté....spravedlivé.....

To je ta nejlepší zvěst na tomhle světě,...že už nemusíme být odděleni hříchem od Boha....a ztraceni.....odsouzeni....

Pán Ježíš stojí za dveřmi a tluče,...k tomu kdo mu otevře, vejde a bude s ním večeřet a on s ním....říká Boží slovo...

My musíme otevřít....a pozvat ho do svého života,....poprosit ho, aby nám odpustil a zachránil nás.....a on vejde a bude s námi večeřet....., neboli skrze Ducha svatého bude mít s námi obecenství.....a skrze něho můžeme vejít jako dveřmi k Bohu, který se tímto stane naším Otcem....a přestane být vzdáleným starozákonním Jahvem...

My vzdálení se staneme blízkými, jak říká Boží slovo,....dokonce nejbližšími,....staneme se my pohané, jeho vlastními, adoptovanými dětmi..../naroubovanými větvemi, neboli jeho lidem /.

Tím se staneme křesťany, spíše přesněji Kristovci, protože skrze Krista., který je také dveřmi, jsme vešli......a Bůh nám to sám dosvědčí svým Duchem...a můžeme začít růst novým Božím životem v Kristu.....a s Boží pomocí zůstat věrní až do konce...
.............................................................................

Řím. 3.:21-28 :
Nyní však je zjevena Boží spravedlnost bez zákona, dosvědčovaná zákonem i proroky, Boží spravedlnost skrze víru v Ježíše Krista pro všecky, kdo věří. Není totiž rozdílu: všichni zhřešili a jsou daleko od Boží slávy; jsou ospravedlňováni zadarmo jeho milostí vykoupením v Kristu Ježíši. Jeho ustanovil Bůh, aby svou vlastní smrtí se stal smírnou obětí pro ty, kdo věří. Tak prokázal, že byl spravedlivý, když již dříve trpělivě promíjel hříchy. Svou spravedlnost prokázal i v nynějším čase, aby bylo zjevné, že je spravedlivý a ospravedlňuje toho, kdo žije z víry v Ježíše. Kde zůstala chlouba? Byla vyloučena! Jakým zákonem? Zákonem skutků? Nikoli, nýbrž zákonem víry. Jsme totiž přesvědčeni, že se člověk stává spravedlivým vírou bez skutků zákona.

...........................................................................................................................................

Zjevení 3: 20 :
Hle, stojím přede dveřmi a tluču; zaslechne-li kdo můj hlas a otevře mi, vejdu k němu a budu s ním večeřet a on se mnou.

.......................................................................................................................................

Jan.: 1 :12-13 :
Těm pak, kteří ho přijali a věří v jeho jméno, dal moc stát se Božími dětmi. Ti se nenarodili, jen jako se rodí lidé, jako děti pozemských otců, nýbrž se narodili z Boha.

..............................................................................................................................................

Řím.6 :13 :
ani nepropůjčujte hříchu své tělo za nástroj nepravosti, ale jako ti, kteří byli vyvedeni ze smrti do života, propůjčujte sami sebe a své tělo Bohu za nástroj spravedlnosti.

Lucka (St, 13. 5. 2009 - 22:05)

Romane, připadá mi, že nevíš o čem mluvíš. Chápeš, že všechna tato náboženství, která zde popisuješ, mají ve svých naukách babylonské zvyky (tedy pohanské)a jejich uctívaní je tedy zbytečné?
Uctívají toho koho neznají.

Roman (St, 13. 5. 2009 - 22:05)

Dnes jsem byl poprvé s neslyšícími křesťany různých vyznání v Kristu v zapůjčené místnosti patřící baptistické církvi. Každý týden se budeme scházet, další dny u někoho doma jako na návštěvě. Každý jsme se modlili, otevřeně se vyznali Kristu a Otci a vyměňovali zkušenosti a povzbuzení, a tím se navzájem poznali a jeden od druhých naučili se. Bez závazků co se týče přípravy, oblékání. Prostě obyčejní lidé. Bůh byl s námi, tak jak prožili první křesťané...

Lucka (St, 13. 5. 2009 - 22:05)

Romane,čím se liší ty sbory, které popisuješ od tisíců jiných?
Jaké je jejich ovoce, řídí se skutečně Biblí?

Reklama

Přidat komentář