Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

Milan (Pá, 15. 5. 2009 - 00:05)

Drahý Romane,
píši o lásce protože je jediným lékem pro tento bolavý Svět.
Je smutné,že většina lidí věří v Boha a přesto mezi sebou vedou spory vedoucí k nesnášenlivosti,řevnivosti a psychologickým válkám jenž vedou k válkám zbraní.
Všichni věřící by si měli uvědomit,že Bůh je pro nás všechny společný.
Je milujícím Otcem a proto k nám byl poslán Kristus s poselstvím lásky od Otce,a učil nás jeho vůli,vzájemně se milovat.
Žádný milující otec si nepřeje aby se jeho děti vzájemně nesnášely nebo si ubližovaly.
Ježíš promlouval dokonce o lásce k nepřátelům a jestliže činil vůli svého Otce,pak je to Boží vůle.
Jestli je to Boží vůle,pak každý kdo uvěřil,by to měl chápat a podle toho jednat.
Nemáme oplácet zlo zlem,ale prokazovat dobrodiní těm co nás nenávidí a považují nás za své nepřátele.
Ten kdo má opravdové poznání Boha a Krista,žádné nepřátele nemá i když může být i nenáviděn. Nepřátelství a nenávist jsou projevem zaslepenosti a nevědomosti.
Kdyby věřící lidé viděli chaos a bolest Světa,měli by vztah ke svým dětem,blízkým a ostatním lidem,jistě by se snažili najít způsob jak zmírnit tento žalostný stav světa za který jsme všichni svým způsobem života odpovědni.
Snažili bychom se společně ovlivňovat vychovněvzdělávací programy,tak aby rozvíjely přirozenou inteligenci vedoucí k lidskosti. Tato lidskost by odstraňovala psychologické rozdíly mezi lidmi,které vedou k tomuto stavu Světa ve kterém nyní žijeme.
Jaký mame vztah k našim dětem,blízkým a ostatním lidem? Co jme ochotni pro jejich štěstí udělat?
V takovém způsobu života se již nestaráme zda přežiji nebo budu spasen. Pokud se zajímam pouze o můj osobní prospěch,jsem pouhý ubohý sobec bez citu k ostatním a můj život také podle toho vypadá - je plný konfliktů a neporozumění.
Věřím,že ve většině lidí je láska,kdyby tomu tak nebylo,nebyl by poslán ani Kristus.
Měj se hezky.

Lucka (Čt, 14. 5. 2009 - 23:05)

Romane, ptala jsem se na to jméno s tím, že se ty sám zamyslíš na tím, že jméno Ježíš vlastně znamená - Záchrana patří Jehovovi. A od toho se to všechno odvíjí, lidé vlastně tím pádem, měli chválit Jehovu.
Kdyby to znělo, vzývejte Ježíše, tak je to něco jiného, ale tam je vzývat jeho jméno.
Vím ten rozdíl na první pohled není příliš velký, ale pokud se nad tím zamyslíš hlouběji a prozkoumáš to duchem, bude jasné, že ani tato věta neodporuje Písmu, protože jinak je celá Buble posetá texty o tom , jak je důležíté uctívat jediného pravého Boha Jehovu a ne Syna jehož jméno je ZáchranapatříJehovovi.
Myslím , že ti důvtipnější, už o tom raději nebudou mluvit, aby ze sebe ne těchto stránkách nedělali naprosté pitomce.

Roman (Čt, 14. 5. 2009 - 23:05)

Lucko, umíš číst? Tak prosím ještě jednou čti: ...vám, kdo jste byli posvěceni ve spojeni s Kristem Ježíšem, povolaným za svaté, spolu se všemi, kdo všude vzývají jméno našeho Pána, Ježíše Krista, svého Pána i našeho...
Dle překladu PNS...

Prostě tam nemohli vyškrtat slovo ,,vzývat´´, ale říct, že vzývat je rouhání, to je ono.

Takže buď posloucháš Otroka nebo Boha, který nám dal Bibli... Vyber! Odpovědět ti nemusím, jaké je jméno Ježíše.... na to jsi moc chytrá...
Dobrou noc!

Lucka (Čt, 14. 5. 2009 - 23:05)

No tak jsme se nakonec shodly.
Dávej si jen Mare "bacha", aby jsi to nebyla ty co šlapeš po Božím jméně a vyvyšuješ Syna na jeho úroveň, což on sám si nikdy nepřál. Dopouštíš se modlářství a i někteří tito, byli nadobro zničeni

Lucka (Čt, 14. 5. 2009 - 23:05)

Jo taky bych dodala, že hřích proti svatému duchu, je jediný neodpustitelný.
Z Bible víme, že se ho dopustil Jidáš, lidé ze Sodomy a Gomory, lidé žijící před potopou,Egypťané, kteří pronásledovali Izraelity a skončili V Rudém moři a mnozí jiní. Tito lidé, už nebudou vzkříšeni, ti už byli navždy zavrženi.

Mare (Čt, 14. 5. 2009 - 22:05)

Anonyme,

nazbývá mi, než zase připomenout, že hřích proti Duchu svatému nebude odpuštěn nikdy..........Takže je dobré být velmi opatrný co o Duchu svatém říkáte....

Pán Ježíš tato slova říkal farizeům, kteří označovali projevy Ducha svatého za démonské nebo satanské.......

Matouš 12.kap.24 :
Když to slyšeli farizeové, řekli: 'On nevyhání démony jinak, než ve jménu Belzebula, knížete démonů.'

Verš 31 -32 :
Proto pravím vám, že každý hřích i rouhání bude lidem odpuštěno, ale rouhání proti Duchu svatému nebude odpuštěno. I tomu, kdo by řekl slovo proti Synu člověka, bude odpuštěno; ale kdo by řekl slovo proti Duchu svatému, tomu nebude odpuštěno v tomto věku ani v budoucím

Ano, i mně klidně můžete urážet...............

Návštěvník (Čt, 14. 5. 2009 - 22:05)

Lucka mluví pravdu, Mare je to tak, já to taky tak cítím. Není v tom pýcha a ni nic jinýho, vidím v tom příspěvku prst Boží.
Takže už přestaň, Bůh Jehova nemá nekonečnou trpělivost, což by jsi věděla, kdyby jsi studovala se SJ, bez studia to nevíš a klidně můeš hřešit proti svatému duchu, ty trumbero :-)

Mare (Čt, 14. 5. 2009 - 22:05)

Lucko,
no takovou hloupost a pýchu bych přece jen nečekala. Skoro mám pocit, že je to další z nicků Ilony, Kateřily, Violy atd., no myslím, že ti, kteří to čtou, budou o svědcích vědět více......

Lucka (Čt, 14. 5. 2009 - 22:05)

Souhlasí s příspěvkem nade mnou, skutečně se to nedá číst, opakují donekonečna pár vět. Bez hlubšího poznání souvislostí.
Prý je jejich cílem ukázat SJ tu správnou cestu, jak komické.
Je to jako by dítě ve škole, chtělo učit mluvit učitelku.

Už vím co bude následovat, s velkým rozestupem napíší pár veršů, které už zde byly alespoň 10x a budou se dušovat jak jsou osvícené :-).
Popřípadě se k nim ještě přidá ateista Roman, snažící se ostatním přesvědčit, o svém nedávném prozření" v Kristu".

Ach jo, proč jen to ta Ilona zakládala. Sice se někteří lidi dovědí, že JHVH je jméno Boha, to jo, ale zas na druhou stranu se musejí prokousávat těmi nesmysly.

Mare (Čt, 14. 5. 2009 - 22:05)

Milý Pavle,

tady vůbec nejde jen o nedokonalost lidí....copak to opravdu nejsi schopen vnímat.....!
Víš, je mi to blízké, protože já taky příliš nekoukám na chyby lidí......Ale já přece vůbec nemluvím o chybách a nedokonalosti lidí.........Tady jde o jiný princip záchrany pro věčný život.......
A to ten, který vymysleli lidé u vás a ten, úplně jiný.....,který dokonal Pán Ježíš tím, že byly naše hříchy přibity spolu s ním.....
Nejedná se vůbec jen o nějaký pocit ukřivděnosti,.....ani u Romana......, neřekl ti to náhodou nějaký člověk ve Strážné věži, .....že ti, co neposlouchají Otroka, mají pocit ukřivděnosti a škodí všem,........pak ale nepiš, že žádný člověk ti nemůže nic nařídit......!

Jistě, on to nedělá způsobem....."nařizuji ti"....., je to velmi dovedně skryto.......!

Pavle, je mi opravdu líto, že nic nechápeš........

Návštěvník (Čt, 14. 5. 2009 - 22:05)

Mare, ty jsi opravdu naplněná satanským duchem, jak ty to všechno tak nesmyslně múžeš převracet, je to přesně tak, jak to udělal satan když řekl Evě, že pro ni je lepší, když si bude dělat to, co je pro ní vyhodnější a není potřeba poslouchat Boha, protože jí to omezuje a i ty tvrdíš, že si každý má vykladat Písmo tak jak mu to vyhovuje a přitom všechny ty nesmyslz nemáš z toho, že si k tomu dospěla vlastním studiem Písma, ale to máš od někoho od tých Kristovců a přitom se ohaníš, že na jsi přišla sama a řidíš se tím, co od nich slyšíš. Je opravdu strata času číst tvé příspěvky, stejně je to diskuse kde máš možnost vyjadřovat své nesmysly jen ty a Milka, protože by vás nikde jinde normalní člověk neposlouchal.

Roman (Čt, 14. 5. 2009 - 21:05)

9. Avšak nyní, když jste Boha poznali (spíše jste však byli poznáni Bohem), jak to, že se znovu obracíte k těm chabým a ubohým principům a chcete jim znovu začít otročit?
Milko, jasné verše žel se netýkají SJ. A jak jsi viděla reakci Pavla na moje zkušenosti a rady, Pavel se namočil do jiné téze. Prostě tomu nerozumí, si myslí že je v pravdě jako hřebík v hlavě.

Pavle, je mi tě líto, žes nepochopil.

milka (Čt, 14. 5. 2009 - 20:05)

Galatským, 4. kapitola
4. Když však přišla plnost času, poslal Bůh svého Syna, narozeného z ženy, narozeného pod Zákonem,
5. aby vykoupil ty, kteří byli pod Zákonem, abychom přijali právo synovství.
6. A protože jste synové, Bůh poslal do vašich srdcí Ducha svého Syna, volajícího: "Abba, Otče!"
7. A tak už nejsi otrok, ale syn, a když syn, pak také Boží dědic skrze Krista.
8. Tehdy, když jste neznali Boha, otročili jste těm, kdo přirozeností nejsou bohové.
9. Avšak nyní, když jste Boha poznali (spíše jste však byli poznáni Bohem), jak to, že se znovu obracíte k těm chabým a ubohým principům a chcete jim znovu začít otročit?

Milý Pavle vidíš to co já?

Pavel (Čt, 14. 5. 2009 - 20:05)

Ježíš Kristus chtěl, abychom kázali všem Boží Království a ne jen někomu. Ty jsi Romane hodně závislý na lidském soudu. Nikdo z lidí nemůže nikomu nic nařídit co má dělat jako věřící člověk. Já se rozhoduji sám za sebe a nemůžu posoudit toho druhého, když nevím co ho k tomu vedlo. Tím že překonáváme překážky a někdy si necháme i ublížit. Tak tím napodobujeme i Ježíše Krista. Ty se cítíš ukřivděný i když je to možná pravda, ale tím ubližuješ hlavně sobě i druhým neviným lidem. To všechno jsem taky zažil, ale věřím Bohu a beru, že každý člověk dělá chyby. Musíme mít rozlišovací schopnost a nežít s ukřivděnosti. Ukřivděnost ničí organismus a vede ke zbytečným pomluvám. Všechno chce čas atrpělivost. Víra se neustále vyvíjí a podmínky ve světě se také mění. Někdo může víru ztratit, někomu se zmenší víra a někomu zvětší. Je to o mezilidských vztazích. I mezi apoštoli docházelo k nedorozumění i hádkám. Ale nebylo to chybou vedení Ježíše Krista, ale lidskou nedokonalostí.
Měj se pěkně a netrap se zbytečně.

Roman (Čt, 14. 5. 2009 - 18:05)

Mare, Milko, žasnu nad vašimi příspěvky, protože mluvily z Ducha svatého.
Ježíš řekl, že kdo v něj věří, má život věčný. Neřekl privilegovaným lidem, ale VŠEM, protože za tím účelem přišel.
Byl jsem 19 let vyjimečným privilegovaným křesťanem, znalým pokrytectví v křesťanstvu, situace ve světě, proroctví v závěrečných dnech. Chybělo jakési vřelé setkání s živým Bohem např. na shromáždění, akorát mezi sebou. Snažili jsme se být pokorní a přesto věřili, že jen my, kdo nejsou v křesťanstvu či odcházející bývalí a hříšní, máme naději na věčný život pod Božím královstvím. Tato vyjimečná nauka byla tak jasná, že mimo nás všichni odmítli, proto Slovo soudí...

Skutečnost Ježíš miluje každého, a na základě víry v něj Duch svatý toho povede cestou Kristovou, cestou v Kristu, která vede k Otci. Nezáleží, jestli znají Bibli přesným poznáním a správné odpovědi na otázky připravené Otrokem ke křtu a záchraně života. Ne, i narkomani, zločinci, hloupí, chytří, chudí, bohatí, nemocní ti, kteří uvěřili v Pána upřímně, dojdou k věčnému životu s pomocí Ducha svatého vytrvávat do konce...

Chlubte se v Pánu!

milka (Čt, 14. 5. 2009 - 17:05)

Jan 3,16-17: "Neboť Bůh tak miloval svět, že dal svého jediného Syna, aby každý, kdo v něho věří, nezahynul, ale měl život věčný."

milka (Čt, 14. 5. 2009 - 17:05)

Jistý král bojoval proti nepříteli. Se svými generály připravil bojový plán, dříve však, než jej mohl uskutečnit, zjistil, že plán byl nepříteli vyzrazen. Král prohlásil, že dopadený zrádce dostane padesát ran holí. Pak se dozvěděl, kdo je tím zrádcem. Byla to jeho vlastní matka. A teď si král řešil dilema. Své slovo nemohl vzít zpět - bylo to královské slovo, šlo o jeho autoritu. Matku však velice miloval. Nakonec se rozhodl. Zavolal kata a řekl: "Kate, konej svoji povinnost - a běda ti, jestli budeš vyplácet méně, než kdyby šlo o posledního služebníka v mém království."

Kat se rozpřáhnul k první ráně a v tom král ze sebe strhnul plášť a svým tělem přikryl svou starou matku, která by trest zřejmě nepřežila. Král vzal trest na sebe. Takto dal průchod jak své lásce, tak i spravedlnosti.

milka (Čt, 14. 5. 2009 - 16:05)

V Janově evangeliu Ježíš říká zákoníkům:

milka (Čt, 14. 5. 2009 - 16:05)

Pro křesťany je celá bible knihou, jež mluví o Pánu Ježíši. Jeho příchod je událostí, která rozděluje historii na dvě části: první je přípravou na jeho příchod a druhá dostává jeho příchodem svůj náboženský význam.

Celé Písmo svaté hovoří o Kristu a nachází v něm své naplnění, protože tvoří jedinou knihu, knihu života, jímž je Kristus.

Mare (Čt, 14. 5. 2009 - 12:05)

Ano, Boží slovo ze staré smlouvy platí, jak tady použila Lucka mnozí další....

A Ježíš skutečně přijde soudit při svém druhém příchodu a Armagedon je taky popsán v Bibli......

Strašením lze také docílit toho, že lidé začnou poslouchat Boha.
Je dobré Boha poslouchat, pro náš kvalitní život, a jak Písma říkají pro naši ochranu.

Jenže, když toto člověk postaví tak, že tímto způsobem bude zachráněn....., pak je to hluboký omyl......a co se týká záchrany, naopak to člověka vzdaluje od Boha, protože zákon vychovává , a to tak, že člověka usvědčuje z toho, že tímto způsobem není možné se přiblížit k Bohu. Nikdo totiž není schopen zákon naplnit....!
Ani pod starou smlouvou nepříjímal Bůh lidi, protože naplňovali jen jeho zákon...! Přijímal je skrze krev zvířat, která je očišťovala, POKUD BYLI JEHO LIDEM a nebo byli proselyté......!
Zákon vychovával lidi k tomu, aby pochopili, že takto to nejde, přiblížit se Bohu, přes všechny pokyny Boha...!
Měli právě na základě takového obvinění pochopit, že potřebují něco lepšího a hledat to....!
A to LEPŠÍ, je očištění dokonalé v Kristu,,,,které se děje jen vírou.....!

Člověk je na základě víry v Krista přijat Bohem a naplněn Duchem svatým podle zaslíbení.....

Pak už podle Židům 8.kap. /výše / už je vzat do nové smlouvy, kde ....nebude učit druh druha a bratr bratra /především je tím myšleno vedení skrze strarozák prostředníka , jako Papeže, jako Otroka /, ale Bů bude psát přímo na desky našich srdcí,.......a všichni budou znát Boha......, jestliže trváte na poznání..svědkové....., jenže je to mnohem hlubší poznání, než o jakém se nejen vám, ale komukoliv, kdo to nepoznal,....snilo...!

Takže pokud strašíte Armagedonem a nedáte lidem skutečnou možnost záchrany, tedy očištěním vírou v Krista, která způsobuje podle Jana 1.kapitoly, že se narodíte z Boha, ....tak je to neuvěřitelně děsivé.....!

A proto tady jsem, vím i jsem poznala mnoho svědků,..... že jsou mezi vámi velmi úpřimní lidé a oddaní lidé Bohu,...jako třeba tady Pavel a mnozí jiní, takže je mi to spolu s apoštolem Pavlem moc líto,........že máte horlivost, ale ne podle Pravého poznání..........a tudíž nejste a nemůžete být zachránění ani teď, ani po smrti, netož až vypokne Armagedon,....pak už bude příliš pozdě.....!

Myslíte, kdo vede lidi do záhuby a ještě tak promyšleně......myslím že znáte odpověď, jen si to vůbec neuvědomujete ve svém životě.....spoléháte na Člověka v Brooklynu, v němž, ...záchrany není......bežte ke Kristu.....promluvte na něj......protože jen on má ta slova věčného života....!

Reklama

Přidat komentář