Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

Návštěvník (Pá, 15. 5. 2009 - 15:05)

Četla jsi srovnání He 1:8-12 se Žalmem 102:25? Jak vidno, nečteš!

He 1:10 A:

milka (Pá, 15. 5. 2009 - 15:05)

Pán Ježíš nenapomenul lidi, kteří Ho označovali veřejně jako Boha.Pokud by nebyl Bohem, nedovolil by lidem, aby vůdči Jeho osobě používali tento titul. / Luk 7.16 / Jan 20.28 /

27. Potom řekl Tomášovi: Vložiž prst svůj sem, a viz ruce mé, a vztáhni ruku svou, a vpusť v bok můj, a nebudiž nevěřící, ale věrný.
28. I odpověděl Tomáš a řekl jemu: Pán můj a Bůh můj!
29. Dí jemu Ježíš: Žes mne viděl, Tomáši, uvěřil jsi. Blahoslavení, kteříž neviděli, a uvěřili.

Katka (Pá, 15. 5. 2009 - 15:05)

Ten příspěvek byl ode mne

Návštěvník (Pá, 15. 5. 2009 - 15:05)

Omyl, Romane, my jsme Ježíše přijali jako Vykupitele, Mesiáše, na rozdíl od Židů, kteří na jeho 1. příchod teprve čekají.
Ale nedopouštíme se té chyby, že bychom ho uctívali a dávali mu tak něco, co patří někomu jinému.
I tomto musí být řád a pořádek, ať se vám to libí nebo ne. JHVH je Bohem vyžadující výlučnou oddanost.

Návštěvník (Pá, 15. 5. 2009 - 15:05)

Překlepnul jsem.

Roman (Pá, 15. 5. 2009 - 15:05)

,Zjevil jsem tvé jméno lidem, které jsi mi ze světa dal. Byli tvoji a mně jsi je dal; a tvoje slovo zachovali. Nyní poznali, že všecko, co jsi mi dal, je od tebe; neboť slova, která jsi mi svěřil, dal jsem jim a oni je přijali. Vpravdě poznali, že jsem od tebe vyšel, a uvěřili, že ty jsi mě poslal.´

VŠECHNO I TI KTEŘÍ CHTĚJÍ, PATŘÍ KRISTU, ANO? DĚKUJI. TAK PROSÍM, OBRAŤTE SE NA JEŽÍŠE KRISTA S PROSBOU O ODPUŠTĚNÍ. TOTO JE BOŽÍ VŮLE, TOTO NENÍ MODLA !!! OTEVŘETE OČI.

CHLUBTE SE V PÁNU!

Milko, děkuji za doplňek.

Roman (Pá, 15. 5. 2009 - 15:05)

,Zjevil jsem tvé jméno lidem, které jsi mi ze světa dal. Byli tvoji a mně jsi je dal; a tvoje slovo zachovali. Nyní poznali, že všecko, co jsi mi dal, je od tebe; neboť slova, která jsi mi svěřil, dal jsem jim a oni je přijali. Vpravdě poznali, že jsem od tebe vyšel, a uvěřili, že ty jsi mě poslal.´

VŠECHNO I TI KTEŘÍ CHTĚJÍ, PATŘÍ KRISTU, ANO? DĚKUJI. TAK PROSÍM, OBRAŤTE SE NA JEŽÍŠE KRISTA S PROSBOU O ODPUŠTĚNÍ. TOTO JE BOŽÍ VŮLE, TOTO NENÍ MODLA !!! OTEVŘETE OČI.

CHLUBTE SE V PÁNU!

Milko, děkuji za doplňek.

Roman (Pá, 15. 5. 2009 - 15:05)

,Zjevil jsem tvé jméno lidem, které jsi mi ze světa dal. Byli tvoji a mně jsi je dal; a tvoje slovo zachovali. Nyní poznali, že všecko, co jsi mi dal, je od tebe; neboť slova, která jsi mi svěřil, dal jsem jim a oni je přijali. Vpravdě poznali, že jsem od tebe vyšel, a uvěřili, že ty jsi mě poslal.´

VŠECHNO I TI KTEŘÍ CHTĚJÍ, PATŘÍ KRISTU, ANO? DĚKUJI. TAK PROSÍM, OBRAŤTE SE NA JEŽÍŠE KRISTA S PROSBOU O ODPUŠTĚNÍ. TOTO JE BOŽÍ VŮLE, TOTO NENÍ MODLA !!! OTEVŘETE OČI.

CHLUBTE SE V PÁNU!

Milko, děkuji za doplňek.

Roman (Pá, 15. 5. 2009 - 15:05)

,Zjevil jsem tvé jméno lidem, které jsi mi ze světa dal. Byli tvoji a mně jsi je dal; a tvoje slovo zachovali. Nyní poznali, že všecko, co jsi mi dal, je od tebe; neboť slova, která jsi mi svěřil, dal jsem jim a oni je přijali. Vpravdě poznali, že jsem od tebe vyšel, a uvěřili, že ty jsi mě poslal.´

VŠECHNO I TI KTEŘÍ CHTĚJÍ, PATŘÍ KRISTU, ANO? DĚKUJI. TAK PROSÍM, OBRAŤTE SE NA JEŽÍŠE KRISTA S PROSBOU O ODPUŠTĚNÍ. TOTO JE BOŽÍ VŮLE, TOTO NENÍ MODLA !!! OTEVŘETE OČI.

CHLUBTE SE V PÁNU!

Milko, děkuji za doplňek.

Roman (Pá, 15. 5. 2009 - 15:05)

,Zjevil jsem tvé jméno lidem, které jsi mi ze světa dal. Byli tvoji a mně jsi je dal; a tvoje slovo zachovali. Nyní poznali, že všecko, co jsi mi dal, je od tebe

Roman (Pá, 15. 5. 2009 - 15:05)

Mojžíš znal význam Božího jména JHVH až po 10 ranách a osvobození od područí Egypta mocným Božím činem. Ježíš svou vykupitelskou krví dal lidem poznat význam Božího jména Otec tím, že my ve jménu Ježíše můžeme směle přistupovat k Otci. Ještě smělejší je přijmout Pána jako Záchrance a prosit o odpuštění, a tím oslovit Otce ,Abba´.
Kdo nechce, je jeho věc. Může nadále vzývat to starozákonní Boží jméno JHVH, čekající na lepší, osvobozující jako ti židé...

milka (Pá, 15. 5. 2009 - 14:05)

Jehošua:

Kaťa (Pá, 15. 5. 2009 - 13:05)

Ano, možná snad Ježíš nepoužil jméno Jehova, ale taky možná že ano, protože Bible zachycuje jen malilinkatou část z jeho více jak 33letého života.
Nazýval ho Otcem dokonce někdy veli důvěrně Abba, to ještě ale neznamená, že by jsme to tak měli dělat taky nebo spíše pouze tak.
Je totiž zajímavé co by bylo míněno slovy Jan 17:6,26.
Zjevil jsem tvé jméno lidem, které si mi dal ze světa.
a nebo
A dal jsem jim tvé jméno na vědomí....

Je totiž možné, že si nepřál aby ho jeho osobním jménem nazýval kdovíkdo.

Mimochodem
Ježíš rozhodně neznamená Hospodin je spása, z jed noho prostého důvodu, a to že Jehošua je složenina Jeho a šua, nevím sice jak je hebrejsky Hospodin (Hospodář), ale jak je to jakkoli, tento titul se v "Jehošua" rozhodně nevyskytuje.

Káťa (Pá, 15. 5. 2009 - 13:05)

No jistě, zas máte téma k vašemu "hloubavému" přemýšlení, proč ne Kateřina, ale Lucka.
Jednoduše proto, že se mi chce, ale pokud vám to skutečně tak vadí, budu klidně Káťa nebo i to mimo vaše pravidla?
Pokud dobře vím tak i v minulosti lidé měnili jména a nikoho to nepohoršovalo Abram na Abraham, tedy z Otecjevyvýšený na Otec zástupů nebo i Sarai(svárlivá) na Sára (kněžna).
Lpíte na malichernostech, ale podstata, hlavní důvod této diskuse vám uniká.
Nemám v úmyslu s nikým tady bojovat.

milka (Pá, 15. 5. 2009 - 13:05)

On prostě použil Otcovo jméno ke splnění Jeho vůle, ne aby se sám oslavil. On to nepotřebuje, protože už je dávno i potom oslaven...
Když vzýváme Ježíšovo jméno, vyvyšujeme Otce!!! Ježíš se nepotřebuje vyvyšovat, je dost pokorný.

Romane krásný názor,jen bych si dovolila podotknout svůj názor a to ,že on sám od své vůle Otcovo jméno nepoužil(jak píšeš :On prostě použil Otcovo jméno ) ,ale dostal jméno od Otce,dle Otcově vůle.
Ježíš zjevuje Otce. O Bohu říká:

milka (Pá, 15. 5. 2009 - 12:05)

Všichni budou souzeni podle svých činů. A to je to, co v nás vyvolává smíšené pocity. Vždyť velice toužíme po spravedlnosti, po odsouzení viníků, všech, kteří páchají něco zlého. Zároveň si však dobře uvědomujeme, že při posledním soudu budeme stát před svatým a dokonalým Bohem, který ví dobře i o našich vlastních hříších, o všem, co možná obstojí čestně na tomto světě nedokonalého soudnictví, ale nemá šanci obstát před Vševědoucím. Před Bohem nikdo z lidí nemůže obstát. Boží soud zní jasně - odplata za hřích je smrt. V blízkosti Boží hříšný člověk nemůže být. Už Izraelci na poušti poznali tuto zákonitost a prosili Mojžíše, aby s Bohem mluvil on, aby oni sami v přítomnosti Boží nezemřeli.

Smrt v přítomnosti Boží je však smrtí hříchu. Vždyť je psáno, že Bůh nenávidí hřích, ale miluje hříšníka. Proto všichni ti, které Bůh povolával a dodnes volá, ti všichni předstupují před Boha s bázní a s třesením, ale přece s vědomím, že to je důležité, že za tím třesením před dokonalým Bohem je život a to ne život ledajaký, ale přímo život věčný. Projít Božím soudem je cesta, kde se mnoho poztrácí, mnoho nepříjemného vyjeví, ale je to cesta spolehlivá a dobrá. Přes všechny obavy a pochybnosti je Boží soud pro nás předem naplněn nadějí díky Pánu Ježíši Kristu. Spolehnutí se na něho mi dává záruku, že nebudu odsouzenA, ale omilostněnA a propuštěnA na svobodu, i když jsem si původně také zasloužila to ohnivé jezero a věčné utrpení.
Matouš, 28. kapitola
18. Ježíš přistoupil, promluvil k nim a řekl: "Je mi dána veškerá moc na nebi i na zemi.
Jan, 14. kapitola
6. Ježíš mu řekl: "Já jsem ta cesta, pravda i život. Nikdo nepřichází k Otci než skrze mne.

Asi nikdy nepochopím,jak si člověk může třeba jen na okamžik myslet,že svým jménem by mohl zastínít jméno Všemohoucího.
To je sebevěmí sahající až na vrchol samolibosti.
I když se obávám,že Otrok svým věhlasem populátora Božího jména,se pokouší obracet pozornost a pokoru svých členů na sebe.

Roman (Pá, 15. 5. 2009 - 11:05)

Kdo vzývá Jehovovo jméno, bude zachráněn.
Vzývat Ježíšovo jméno neznamená totéž?
Pokud si myslíš, pak odmítáš vzývat Ježíšovo jméno!
Proto nic jiného nezbývá než toto jméno vzývat!
Viz Ří 10.kap., to tam máš napsané! Před těmito veršemi ,Kdo vzývá Jehovovo ....´, i po těch verších jsou tyto řádky zmíněny především a jen Ježíšovo jméno nejen jméno, ale osobu Ježíše Krista, předpovězeného všemi proroky!!!
Takže je to stejné: ,Kdo vzývá Jehovovo neboli Ježíšovo jméno, bude zachráněn!!!

Zas jsi nepochopila. Neznamená, že Ježíš je ten Všemohoucí Bůh, ale Prostředek!!! A jen tímto Prostředkem v jeho jménu nebo skrze jeho jména, a to jméno JEŽÍŠ vzýváme Otcovo jméno, jestli chceš Jehovovo.
Abys věděla, ne já, ale Duch svatý skrze Písmo, ne já ateista, ale naplněn Duchem svatým, že jméno JHVH je v tomto jménu JEŽÍŠ, že jméno JHVH použil Boží syn i v jeho předlidské existenci!!! To už jsem vám několikrát ukázal, a to v He 1:8-12 ve srovnání se Žalmem 102:25. To je ten Jehova, který se stal Ježíšem. Zas neznamená, že kdo nosí jméno Jehova, je tím pravým Bohem. On prostě použil Otcovo jméno ke splnění Jeho vůle, ne aby se sám oslavil. On to nepotřebuje, protože už je dávno i potom oslaven...
Když vzýváme Ježíšovo jméno, vyvyšujeme Otce!!! Ježíš se nepotřebuje vyvyšovat, je dost pokorný.
Když nevěříš, že je také Bůh, tak věř alespoň, že je Boží syn, a že ho máme přijmout jako svého Pána a prosit o odpuštění. Pán Tě přijme okamžitě... ne to co říká Otrok, ani já, ale Duch svatý skrze Písmo...
Kdo vzývá Ježíšovo jméno, vzývá tím Otce!!!
Proč? On řekl, kdo vidí mne, vidí Otce. Navíc řekl několikrát, že dostal VŠECHNO, je Král králů a Pán pánů...

Návštěvník (Pá, 15. 5. 2009 - 08:05)

Mare, ty tady stale napadáš Otroka, ale Otrok nikomu nic nenařízuje, ale jasně vysvětluje co o kterých věcech hovoří Bible a kazdý z nas si to ověřuje v Bibli, zda je tomu tak a pak se každý sám rozhoduje jak bude jednat. Ale ten, kdo poslouchá Otroka jsi totiž ty, ale toho Vašeho, neboť všechno, co tadz mluvíš není z tve hlavy , ale toho Tveho otroka nebo možna i ty patříš k tomuto Otoku, neboť tady skoro přímo nařízuješ jak kdo by měl jednat a vysvětluješ biblické texty tak jak to vyhovuje učení tvého otroka a na podporu toho použiváš pořad stejné texty a texty, které odporují tvému chapaní přejdeš nebo se k tomu vyjadříš jenom povrchně,jako by nebyly stejně důležite a vůbec nepoužíš knihu Zjevení Jana, protože tam postavení Ježíše je jasně popsano. Tady píšeš něco o pohnutkach, ale z tebe nenavist jenom šrší, hlavně proti Svědkům a proti Otroku, ale pokory by ses měla učít pravě od Otroka, který nikoha nenapadá, ale jen vysvětluje co o dané věci hovoří Bible. Zakeřně a nečestně, pravě jednáš sama, protože ty dobře víš, že mnoho textů v Bibli jasně popírá to, co ty tady předladáš, ale se sama tvaříš tak jako by tam nebyly, nebo nebyly stejné důležité jako ty, které ty zdůrazňuješ

Mare (Pá, 15. 5. 2009 - 07:05)

Lucko, ale v 1.Kor.1:2 ,tam není napsáno, že máme vzývat jeho jméno, je tam napsáno, že máme vzývat jméno Ježíše Krista.

Jinak Lucko, to že o Romanovi říkáš, že je ateista je důkaz, že jsi Kateřina.

Sice vůbec nechápu, proč by měl být Roman ateista, protože jim nebyl a ani teď není.

Kateřino, říkala si, že používáš více nicků, aby náhodou tvé jméno nezastímilo význam jména Jahve.

Každý z pisatelů Bible se podepsal a nesl si tak zodpovědnost, za to co říkal, před lidmi i před Bohem. A myslím si , že ani největší bibličtí velikáni tím Boha ani náhodou nezastínili.....!

Je to přímé, čestné jednání, které Bůh má rád...

Tvé pohnutky srývat se pod více nicky jsou samozřejmě jiné a není to ani plachost.
Víš jistě , kdo se skrývá, až se tomu říká okultismus......., kdo rád pracuje potmě a nechce ke světlu.......!

Ne, tvé pohnutky jsou zákeřné a nečestné....pracuješ potmě a zcela bez zodpovědnosti.....chceš urážet a ponižovat..!

Ale máš se od koho učit,......Otrok jedná stejně....nepodepisuje se....nenese žádnou zodpovědnost.

Na někoho takového bych se nikdy nemohla spolehnout, že neselže , když to budu nejvíc potřebovat....!

Ten, kdo se pod svá slova podepíše, se nevyvyšuje, jen jedná čestně, ve světle a zodpovědně...! To není v žádném případě pokora !

Zato tvá slova, že jsem dítě ve škole, které by snad chtělo svou učitelku učit mluvit, to je nehorázná pýcha, která se vynáší nad Boha,.......a před Bohem se neschováš, on ví kdo jsi, ...jestli Ilona, Viola, Kateřina, Lucka, anonym.......kdo jsi doopravdy....

Oslepla jsi totálně pýchou,....ale pýcha předchází pád......
Pýcha není v žádném případě prst Boží......!

Návštěvník (Pá, 15. 5. 2009 - 02:05)

A zase osočovani satanem a urážky.kdyz někdo neví jak dál tak kope.Budeteli pozorně číst zjistíte jaký to je hřích.už ten co se hněvá na svého bratra?

Reklama

Přidat komentář