Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

milka (Pá, 15. 5. 2009 - 20:05)

Víš Pavle,já nejsem nikde v žádné církevní evidenci ani nevím zda je to nutné nechat si někde přidělit nějaké číslo.
Pokud je něco ,co není vedeno evidováno lidskými mocnostmi(pozemskými),pak to nemůže ani nic z organizovat např.válku.
Chybí mi společnost bratrů a sester,ale pořád ještě hledám.Vlastně po pravdě řečeno chystám se hledat.
Myslíte,že apoštolové založoli nějakou evidenci?Já si to tedy nemyslím.

Pavel (Pá, 15. 5. 2009 - 20:05)

Kdo zůstává v církvi která se podílí na válkách, kryje vrahy a zloděje, ten se stává spoluúčastníkem toho všeho. Jedině tím, že vystoupí dá najevo, že s tím nesouhlasí. Jinak se stává nepřítelem Boha.

1.Korinťanům 6:9-14
9 Což nevíte, že nespravedliví nezdědí Boží království? Nedejte se zavést na scestí. Ani smilníci, ani modláři, ani cizoložníci, ani muži vydržovaní pro nepřirozené účely, ani muži, kteří leží s muži, 10 ani zloději, ani chamtivci, ani opilci, ani utrhači, ani vyděrači nezdědí Boží království. 11 A přece někteří z vás takoví byli. Ale byli jste čistě umyti, ale byli jste posvěceni, ale byli jste prohlášeni za spravedlivé ve jménu našeho Pána Ježíše Krista a duchem našeho Boha.
12 Všechno je pro mne zákonné, ale ne všechno je výhodné. Všechno je pro mne zákonné, ale nedám se přivést pod autoritu ničeho. 13 Jídla pro břicho a břicho pro jídla, ale Bůh přivede vniveč to i ono. Tělo však není pro smilstvo, ale pro Pána; a Pán je pro tělo. 14 Ale Bůh vzbudil Pána a vzbudí ze [smrti] svou mocí i nás.

Následovníci Ježíše Krista nepodporují žádné válčení a ani učení se zabíjet. To dělají jen pohani a jejich náboženství.

Romík (Pá, 15. 5. 2009 - 19:05)

Jo to jo, já bych je zbavoval panictví, ty čerstvě přijaté

To sedí (Pá, 15. 5. 2009 - 19:05)

Pavle, myslím, že jsi trefil hřebík na hlavičku, skutečně jsou zralý na nějakou denominaci.
Myslím, že Mare, by to tam mohla vést.
Možná, že by zavedli i chrámovou prostituci, pokud by se Romík stal členem

Roman (Pá, 15. 5. 2009 - 19:05)

Pavle, Bůh i přes množství různých denominací různých církví miluje své ..., protože oni jsou v Kristu... i když dle názoru Otroka v křesťanstvu... Takže není podstatné, ke které církvi či sboru patří, ale uvnitř každého jednotlivce, křesťana. Sice někteří mají jiné učení, přece mají společného Ducha svatého. Duch svatý učí a cvičí svědomí, a to svědomí určuje jestli dle Písma může či nemůže dělat to či ono. Všechno co jíte a pijete, dělejte ke slávě Boží... To, že někteří jdou do války, a svědomí nic neříká, to je jejich problém. Jejich svědomí neodopovídá Boží vůli. Ti zapírají učení Kristovo. Pokud křesťan zjistí pokrytectví v jeho sboru, může odcházet a nalézt jinou církev dle jeho svědomí.
Už jsem nemohl dále zůstávat ve sboru SJ, neboť se neřídí dle Písem, že nemáme vzývat Ježíšovo jméno, a tím pádem hříchy v nás zůstávají... ani klekat před či v Ježíšově jménu. Toto vše máš napsáno v Bibli...

Pavel (Pá, 15. 5. 2009 - 19:05)

Tak proč někteří z vás jsou vedeni u jiných církví? Tak by z nich měli vystoupit. Jinak je to přetvářka.
Upřímný člověk opustí jakoukoli církev, když vyznává něco jiného. Jste nyní papírově členy nějaké církve a nebo jste se od nich odhlásili.
Třeba jako děti jste byli pokřtěni a jste tam vedeni. Proto byste se měli odhlásit. Je to tak poctivé.

Mare (Pá, 15. 5. 2009 - 19:05)

Pavle, připomínám, že křesťanů, kteří jsou chrámem Ducha svatého je přes třičtvrtě miliardy......
Proč bychom museli zakládat novou církev......

Mare (Pá, 15. 5. 2009 - 19:05)

Moc se omlouvám za překlep K...Krista...

Mare (Pá, 15. 5. 2009 - 19:05)

Přesně tak, jak říká Roman, ...a já to ještě doplním,....vírou v krista se rodíme do církve,....není nutné zakládat nějako další.........

Roman (Pá, 15. 5. 2009 - 18:05)

Pavle, pokud někdo má Ducha svatého neboli svatého ducha díky víře ve jméno Ježíše Krista a prosbě o odpuštění svých hříchů, je křesťan, a už nezáleží, ke které církvi patří, jedině věří-li Krista jako Pána a řídí se jeho pokyny, protože Ježíš dostal vše od Otce. Křesťan který navštěvuje, navštěvuje proto, aby dostával duchovní pokrm víc a navzájem se povzbudili a chválili společně Boha a Krista...

S Milkou a Mare se osobně neznáme, a přece Bůh nás spojil v jedno díky víře v Krista a působení Ducha svatého. Ne, nezaložíme novou církev, tu církev máme, a to v těle Kristově...

Vy máte Otroka, který zastupuje Krista, vy následujete pomazané, které odpustil Bůh tak jak učil Otrok. Toto není biblické...

Mare (Pá, 15. 5. 2009 - 18:05)

Pavle,

nemůžu uvěřit, že toto píše tělesný člověk...........Jsi tak milý Bohu a tak přímý a úřímný v srdci, že promlouváš hluboké věci Boží.......

Ano, to je věkovitý problém, o kterém mluvíš......., na kterém ztoskotalo mnoho skupin a lidí....., i křesťanů........

Milý Pavle,....to právě není zapotřebí, vytvářet další zaručeně pravou církev, nebo organizaci.............

Proto je církev určena místně,....Prahou, Efezem, nebo Pardubicemi........, a v městě, která jediná má právo vymezit církev, je možné se svobodně scházet v Kristu,.....organizace, jako zaplacení něčeho, ...pokud to není centralizované nějakým člověkem nebo učením,...určitě neudělá z nějaké skupiny, která se sejde...tou zaručeně a jedině pravou církví....., to už by byla sekta...!

Pavle, o tom teď nebudu psát......., to se může stát až následným problémem, který nejen svědkové nezvládli........

Co je nyní podstatné, aby si se i ty Pavle smířil s Bohem a byly ti odpuštěny hříchy skrze Krista, když ho o to požádáš,.....věř mi, že to ostatní je až vedlejší.......!

Nebo pochází tvá moudrost z toho, že jsi to už udělal......?

Jestliže ne, tak až to uděláš,...můžeme rozebírat problematiku....života v církvi......., tak aby ...člověk neseděl na dvou židlích........

Mare (Pá, 15. 5. 2009 - 18:05)

Ještě chci znovu říct, že křesťan není ten, kdo určitým způsobem věří v Krista, dokonce ani to není ten, kdo o něm vše ví, /kdysi jsem to byla i já /,....a následuje ho....!

Netvrdím, že Krista není možné následovat,...nebo že není dobré ho znát z Božího slova......
Ale toto samo o sobě člověka křesťanem nedělá,...a netož myšlenka, že čím více toho o něm vím, čím přesněji o něm toho vím,....čím více ho následuju,...tím jsem lepší křesťan a tím spíše budu zachráněný....
To je holý nesmysl a také pýcha.....

Muslimové také věří v Krista, ....ale je pro ně jedním z proroků........, svědkové také věří v Krista....., ale je pro ně archanděl........, i když všichni si myslí, že jejich víra v Krista je ta nejsprávnější,......

V Janovi 1.kapitole je ale definice toho, co se myslí pod pojmem věřit v Krista,.....!
Důkazem toho, že někdo Krista přijal, je to ....cituji znovu:

/Těm pak, kteří ho přijali a věří v jeho jméno, dal moc stát se Božími dětmi. Ti se nenarodili, jen jako se rodí lidé, jako děti pozemských otců, nýbrž se narodili z Boha./

Toto, těm, kdo takto Krista přijali, dosvědčí Duch svatý jejich Duchu....!

Toto je učiní kristovci, neboli křesťany,...a dosvědčí jim to Duch svatý, který v nich začne přebývat........, jako se stalo Milce a Romanovi.......

Poté, jestliže začnou plně následovat Krista, na základě znalosti Božího slova. které jim vykládá Duch svatý,......pak má následování Krista ten význam, že dostanou odměnu, ...podle toho zda ponesou úrodu desetinásobnou nebo stonásobnou,......ale netýká se to už záchrany pro věčný život,....protože to se už stalo vírou v Krista,....byli přeneseni do Božího království.......

Odměna je, že budou soudit sedm pokolení Izraele,...dostanou vládu nad deseti městy,....podle toho,....jak budou věrní v málu.......! Dostanou možnost být věrní v mnohém....!

Samozřejmě jsou svobodní se rozhodnout Boha také zapřít,-...a být shledáni, jako ti,......kteří budou biti,....nebo i třeba odmítnuti Kristem, při jeho druhém příchodu podle,.... evangelií........

Ale prvotní věc je, že zásluhou Kristovy prolité krve budou očištěni a přijati jako jeho lid, jako duchovní Izrael.........! To byl první úkol Krista,....zemřít pro toto.....

Až teprve pak je možné následovat Krista......

Takže svědkové,.....kdo je to vlastně křesťan a křesťanstvo, které jste už podle údajně,...Zjevení...odsoudili.....?

Pavel (Pá, 15. 5. 2009 - 18:05)

Romane, Milko, Mare musíte založit jinou církev, protože už znaky nové církve máte i když si to nechcete připustit. Jste li zaevidováni u nějaké církve, tak byste z nich měli vystoupit, protože vaše učení je jiné. Svědkové Jehovovi také tak začínali. Proto se jmenovali "Badatelé Bible". Byli také z různých náboženských organizací. Jejich učení se rozcházelo z oficiálními učenímy těch náboženských organizací a proto, že chtěli učit pravdu o Stvořiteli vesmíru Bohu Jehovovi museli se oddělit od ostatních církví. Vy se také musíte rozhodnout zda budete sedět na dvou židlích a nebo jenom na jedné. Už tím že se scházíte a hovoříte o Bibli a Bohu tvoříte organisaci.
Někdo musí navrhnout kde se máte sejít a v kolik hodin. Kdo zaplatí nájem, když se budete scházet v půjčené budově. Někdo musí říct program, aby všichni nehovořili najednou. Myslím si že zůstávat v jiné náboženské skupině a scházet se na jiném programu než ve své církvi není dobré. Musíte se rozhodnout jinak budete od ostatních považováni za podvodníky, kterým vyhovuje být skovaný u své církve, ale nehlásit se k jejím chybám a dělat, že jsem něco lepšího než ostatní. Je to vaše věc, ale musíte počítat s tím že vaše učení ztratí veškerou autoritu. První Křesťané také vystupovali z pohanských církví a neschovávali se za ně. Vás se to třeba netýká nevím. Ale jiní co se s vámi stýkají jsou ještě u jiné církve. Tohle by se Bohu Jehovovi ani jeho Synu Ježíši Kristu nelíbilo.
Je to teď na vás. Já vás beru jako učení nové církve.
Přemýšlejte o tom.
Mějte se fajn.
Pavel

milka (Pá, 15. 5. 2009 - 18:05)

Katko.
Bůh nám dal to nejcennější co nám dát mohl.Dal nám světlo,cestu ke spáse.JK vlastního syna.Nic cennějšího nám dát nemohl.
Tu pravdu musel ukrýt,před nepoctivými,aby ji nemohli zneužít.
Tu pravdu můžeme vidět pouze vlivem Ducha svatého,protože zde je v bezpečí.
Já vím je to šílené,ale cítím sama na sobě,jak víc a víc poznání dostávám.
To poznání je o Kristu a Boží lásce k nám.
Víc ti neřeknu stejně bys nevěřila.

Katko,Roman nemá jedinný důvod to myslet neupřímně,jeho církev je jeho srdce,jeho duše vedená JK tím pravým pastýřem(působením Duchem svatým).

Mare (Pá, 15. 5. 2009 - 17:05)

Káťo,

já nenapadám otroka, ale to, že pod novou smlouvou není nutný žádný prostředník....Ať už je to otrok nebo papež, nebo kterýkoliv jiný starozákonní prostředník.
Protože stojí na místě Krista, který je jediným prostředníkem pod novou smlouvou. Pakliže někdo potřebuje tlumočit vůli Boha pro sebe a jiné, JE starozákonním prostředníkem, protože novozákonní princip je že.....už nebude učit druh druha a bratr bratra.......protože každý křesťan je chrámem Ducha svatého a Bůh může psát na desky jeho srdce zcela individuálně,....nebrání mu v tom hřích....., protože je smazán v Kristu. Starozákonní prostředník byl nutný právě k vůli hříchu.....

Já vím, podle sebe soudím tebe.......nejsi schopná si představit, že Duch svatý je schopen zcela nahradit Otroka........Že ho není zapotřebí k životu s Bohem, ani k porozumění Božího slova.....
A to je právě jeho největší hřích, brání lidem se spolehnout na záchranu v Kristu a na ....uvedení do celé pravdy.....skrze Ducha svatého.....!

Takže, samozřejmě pomíjím, že si myslíš, že mám v rukávě jiného , svého, otroka......ujišťuju tě, že nemám........a nemá ho ani Milka,.....a o Romanovi si to myslet ani nemůžeš, vždyť ho vidíš vyrůstat před očima.....Nemohl mít čas, si někoho takového, jako Otroka,...sehnat...., co myslíš......?

Toho se bojíš,....to je důvod, proč ho chceš před očima těch, kteří toto čtou ,...potřebuješ pošpinit, odepsat, jako ateistu.....? To je ten důvod ,...že ano ?

Bože, ty jsi tady tvrdila, že ho znáš, že je ateista, a že si z nás dělá legraci.......To chceš říct,..... když jsi na Romanovi vyzvídala, zda ti křesťani nesou to ovoce Ducha,....že ty sama neseš ovoce Ducha, když jsi použila takovouto zákeřnou páku, ...abys ho odepsala,...aby ho lidi nebrali vážně.....Bože, to si myslíš, že Bůh opravdu takhle pracuje a jedná.......!

Přečti si v Přísloví, jak Bůh nenávidí intriky,.....a jak miluje přímé lidi,....., víš, že ovoce Ducha je také dobrotivost....? .No můžu ti říct, že se mi svírá srdce hanbou nad takovýmto tvým jednáním.......

Kateřino, ano lidé v Bibli měnili jména, ale tuto změnu provedl Bůh, podle vůle, kterou s nimi učinil......z Abrama se stal Abrahám k vůli zaslíbení...., Sára přestal být ...svárlivá a stala se kněžnou v Bohu......, protože měla porodit Jákoba...., z něhož po přečištění Bohem se stal Izrael,...otec Židů......atd.

Chceš se s němi srovnávat,.....myslím by to byla opravdu ještě větší nehoráznost, než šeredná manipulace, neboli čarodějství s Romanem.......! Doufám, že víš, že manipulace je čarodějnictví.....!

Je jedno o jaký způsob se jedná, jestli člověka manipuluju do toho, co chci proti jeho vůli, je to zcela jedno zda to dělám pomocí čajových lístků nebo podle lživé informace,.....!

Kateřino, ale přesto cítím v Duchu, že Bůh s tebou jedná......., že je v tobě něco, co naslouchá,........že Bůh tě zlomí v pravý čas, ......přes to všechno....! Takže se za tebe budu modlit......

Návštěvník (Pá, 15. 5. 2009 - 17:05)

Milka má pravdu dle 1.Ko 12:3b, žel se týká i Tebe.

Vzývat Ježíšovo jméno odmítáš, protože rozumíš celému obsahu, ovšem bez svatého ducha. Kdo přijme Ježíše jako Pána, on půjde k Otci a požádá ho, aby ti poslal jeho ducha, ano? Věz:

Jan 14:12 Vpravdě, vpravdě vám říkám: Kdo projevuje víru ve mne, ten bude také činit skutky, které já činím; a bude činit skutky větší než tyto, protože odcházím k Otci.

13 O cokoli také poprosíte v mém jménu, udělám to, aby byl Otec oslaven ve spojitosti se Synem. 14 Jestliže poprosíte o cokoli v mém jménu, udělám to.

POPROSÍTE V JEŽÍŠOVĚ JMÉNU NENÍ TOTÉŽ POPROSIT JEŽÍŠE?

VĚŘÍTE V JEŽÍŠE NENÍ TOTÉŽ VĚŘÍTE VE JMÉNO JEŽÍŠE?

Viz dále:

15 Jestliže mě milujete, budete zachovávat má přikázání; 16 a požádám Otce a dá vám jiného pomocníka, aby byl s vámi navždy, 17 ducha pravdy, kterého svět nemůže přijmout, protože jej nevidí ani jej nezná. Vy jej znáte, protože s vámi zůstává a je ve vás. 18 Nezanechám vás osiřelé. Přijdu k vám.

Ježíš požádá Otce... Proč nepožádáš Otce ve jménu Ježíše? I ono může!!! požádat Ježíše a on Otce!!! Toto je Boží vůle!!!

...s vámi zůstává a je ve vás... co? Duch svatý!!! kterého svět nemůže přijmout!!!

VE VÁS, ne ve spojení s ... (oblíbené v překladu PNS) správněji (v, ve) jako uvádím Otec v Synu, Syn v Otci, Syn v nás, oni v Synu... Chápeš? Ne, nechápeš stejně jako svět. Jak spojit v, ve... Duchem svatým!!!

Proto křesťané cítí přítomnost Ježíše ve svém srdci, a to Duchem svatým, jako je ve mně...

Žádala jsi Ježíše nebo Otce v jeho jménu o svatého ducha? Jistěže že ne. Mluvíš proti Bohu. Jenže Bůh si přeje každého, abychom měli život skrze víru ve jméno Ježíše Krista, a na požádání jeho o pomocníka Ducha svatého se staneme Božími dětmi, protože Ježíš v nás přebývá Duchem svatým, a hřích v nás není... i když máme...

Ty, Katko, nemůžeš pochopit, protože smyslíš lidským rozumem.

Katka (Pá, 15. 5. 2009 - 16:05)

No dobře milko, souhlas, nemůžeme do všeho proniknout, ale zas taková věda, aby se v tom nikdo nevyznal, by to taky být neměla, protože Bible je určená k tomu, aby si v ní lidé četli a aby se v tom tím pádem i vyznali.

Určité základní věci jsou z ní jasně patrné, alespoň tedy pro většinu.
Neznám totiž nikoho,tedy kromě vás, kdo si takovou dost zásadní věc, je ochoten plést.
I ti katoličtí faráři, ačkoli vyučují svou zvrhlou nauku o Trojici, osobně, když se s nimi člověk baví, věří, že Otec je nad Synem.
Koneckonců,tohle věc, kterou chápou už docela malé děti.

milka (Pá, 15. 5. 2009 - 16:05)

Katko není to na výsost jasné
Do věcí Božích nemůžeme proniknout lidským rozumem / Řím 11.34 / 2 Petr 1.19-21
Poznat můžeme pouze to, co nám Bůh skrze Ducha svatého zjeví / 1 Kor.2.10-11 /
"Proto nikdo nemůže říci: Ježíš je Pánem,- pouze vedený Duchem svatým. / 1 Kor 12.3b /

Katka (Pá, 15. 5. 2009 - 16:05)

Vy jste fakt neúnavní, Romane, já jsem to už četla a i jsem to srovnávala.
Žalmy jsou jasné tam je to o JHVH, ale všimni si, že u Hebrejců 10. verš začíná A:, což je zajímavé, vypadá to jako by řekl cituji:
Navíc si všimni, že z kontextu nevyplývá, že by mluvil přímo k Ježíši. Vždyť dopis Hebrejcům, psal apoštol Pavel, lidem, kteří v něj a v jeho výkupní oběť neuvěřili, jak jsi sám dnes už naznačil. Proč by v jejich dopise mluvil k Ježíši,nedávalo by to smysl.

Písmo je třeba zkoumat podrobně a ne jen na základě nějaké do sebe nezapadající souhry textů vyvodit lehce zpochybnitelnou nauku.
Je třeba brát navíc v úvahu celý kontex Bible, kde je na výsost jasné kdo a proč má být uctíván.

milka (Pá, 15. 5. 2009 - 16:05)

NEBO Zjev 1. 16,17
16. A měl v pravé ruce své sedm hvězd, a z úst jeho meč s obou stran ostrý vycházel; a tvář jeho jako slunce, když jasně svítí.
17. A jakž jsem jej uzřel, padl jsem k nohám jeho, jako mrtvý. I položil ruku svou pravou na mne, řka ke mně: Neboj se. Já jsem ten první i poslední,

Reklama

Přidat komentář