Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

Návštěvník (So, 16. 5. 2009 - 12:05)

Zrovna takový co uznávali jen Jhvh ukřižovali J.Krista

smilní (So, 16. 5. 2009 - 12:05)

U svědků je toho též přehršel.Ale tutlají to.Říkaj že je to interní záležitost.Ani takového nenahlásí policii.

Světkové Jehovo (So, 16. 5. 2009 - 12:05)

Je a není to pravda.Většinou to jsou jedinci co škodí.Ohledně majetku u SJ nevím ,nevím.Např. sál království jak se říká domu ve kterém se schází určitá číst lidí která si ho za vlastní peníze koupila ,či postavila,ji vlastně nepatří!!!A zkus tvrdit opak:)))

Eva (So, 16. 5. 2009 - 12:05)

Tedy promiň, Ježíš kristus je super, ale Jahveho bych jako par'táka nechtěa ani za nic! Těch vyvražděných národů v jeho jménu.....tohe není bůh podle mého gusta - ale jakýsi mimozemšťan, libující si v krvi a zvířecích obětech!

Eva (So, 16. 5. 2009 - 12:05)

Tedy promiň, Ježíš kristus je super, ale Jahveho bych jako par'táka nechtěa ani za nic! Těch vyvražděných národů v jeho jménu.....tohe není bůh podle mého gusta - ale jakýsi mimozemšťan, libující si v krvi a zvířecích obětech!

Mare (So, 16. 5. 2009 - 09:05)

W,

já proti dodržování Božích zákonů nic nemám, sama je dodržuju 32 let. A věř mi, že Boží zákony, a to všechny, dodržuje více různých náboženských skupin, nejen svědkové.

S tím určitě problém nemám....

Mám problém jen s tím, že tímto se člověk nestává křesťanem,.....nestane se Božím lidem,...dnes duchovním Izraelem, jako byli ti, o kterých píše Ezechiel,......a i kdyby člověk dodržel všechny Boží zákony, jakože to není možné,........tak právě proto nemůže být tímto způsobem ZACHRÁNĚNÝ pro věčný život.....!!!

Moc ti přeju, abys žil co nejlépe podle Bible, je to ta nejlepší ochrana pro tento život.

Ale v dobách Ezechiele, kdyby pohané byli úplně nejvíc rozhořčeni na ty nevěrné Židy, kteří se třeba chovali hůř, než oni,.....a kdyby tito pohané dodržovali všechny Boží zákony, ani tehdy by se tím automaticky nestali Božím lidem.

Předpoklad pro ně stát se Božím lidem byl přesně dán,....museli by být proselyty.

Židé byli Božím lidem už jen tím, že se narodili.

Pod novou smlouvou se člověk také stává Božím lidem tím, že se do něj narodí......vírou v Krista....!

Podle Jan 1.kapitoly, 12-13 verš :

/Těm pak, kteří ho přijali a věří v jeho jméno, dal moc stát se Božími dětmi. Ti se nenarodili, jen jako se rodí lidé, jako děti pozemských otců, nýbrž se narodili z Boha. /

Mimochodem, není mi neznámá historie ani Židů,...ani historie katolické tzv. církve.

Bůh ti pomáhej nadále....

Návštěvník (So, 16. 5. 2009 - 09:05)

Co znamená čerstvě přijaté?

Dan (Pá, 15. 5. 2009 - 23:05)

.....jehoviste jsou verbez !

w (Pá, 15. 5. 2009 - 23:05)

Tak ještě jednou pro všechny je psáno že náne dodržovat určité boží zakony a to všechny do jednoho. A né jen ty který se mi líbí a ty co se mi nelíbí nedodržovat. Pak vtom nevidím jednotnou víru ale víru kterou si sami utvoříme a to je špatné. Světkové Jehovovi tyto boží zákony dodržují a vám se to jen nelíbí že je dodržují.
Bůh Jehova ať se vám to bude zdát málo pravděpodobné, mi opravdu několikrát pomohl a proto jsem přesvětšenéj v tuto víru. Možná si řeknete že to nebyl on kdo mi pomohl že to moh bít někdo kdo tomu pomohl ale ale to co jsem potřeboval věděl jen já a Bůh. A věř nebo né že se mi to splnilo.
Světkové Jehovovi jednaj podle božího slova, narozdíl od CÍRKVE která si to boží slovo přispusobyla k svému obrazu a podle sebe tak jako farizejci a jak dopadly. Co dělá CÍRKEV na to nepoukazuješ ač se dopouštějí těch největších hnusů proti Bohu. Vraždí, smilní. zneužívají, přivlastňujísi cizí majetky a mnoho a mnoho dalšího, skus říc že tohle není pravda, tak budu muset říct že jsi hloupej a nevzdělanej. Proto si sami přečtěte Ezekiel 11:12,21. a Ezekiel 12:26-28.

Návštěvník (Pá, 15. 5. 2009 - 23:05)

V Galatským 6:14 říká:

"Ale ode mne odstup to, abych se chlubil, jediné v kříži Pána našeho Jezukrista, skrze něhož jest mi svět ukřižován a já světu."

Řecký výraz pro slovo "chlubit se" je kauchomai a bývá použito k vyjádření chlouby nebo hrdosti na něco. Pavel prostě oslavuje znamení kříže jako symbol vítězství, ne porážky. V 1.Kor. 1:17,18 nám říká, že byl poslán Kristem hlásat poselství kříže, a že lidé povstanou nebo padnou podle toho, jak zareagují na tuto jednoduchou výzvu! Dále pokračuje, že někteří (jako Židé či Svědkové Jehovovi) "klopýtnou" o tento kříž, kvůli, pro ně, vžitému hanlivému pojetí, zatímco jiní to budou považovat za bláznovství (21-23). Ale pro křesťany kříž znamenal moc a moudrost Boží! A to proto, že Bůh záměrně používá bláhových a pohrdaných věcí tohoto světa, aby uskutečnil svůj záměr, aby se jeho děti radovaly v tom, co ostatní považují za pohrdáníhodné.Toto bylo poselství církve po celá staletí - Ježíš zemřel na kříži za naše hříchy a nyní žije skrze nás (1. Kor. 15:13, Luk. 24:45-47).

Toto poselství se dotkne jen některých lidí, nejčastěji prostých a ponížených (1 .Kor. 1:26-29). Pavel mluví o kříži také jako o symbolu smrti staré přirozenosti. Činí tak v nejrůznějších souvislostech. Říká, že někteří z lidí se stali "nepřáteli kříže" (Fil. 3:18).

Strážná věž považuje křesťanské církve za nečisté, poněvadž používají kříž jako symbol Ježíšovi smrti. I když je Strážná věž přesvědčena o tom, že uctívání kříže či jakéhokoli jiného symbolu je špatné, použití symbolu z ilustrativních důvodů nebylo špatné ani v dobách starozákonních a novozákonních. Kupříkladu andělé tvořili součást výzdoby schrány úmluvy za dob Mojžíše (Ex 26:1). Sama Strážná věž používá věž jako svůj zvláštní symbol.

Člověk přibitý na kůlu sotva přežije pro udušení několíik minut.

Roman (Pá, 15. 5. 2009 - 21:05)

Pavle, prosím tě, zapsán jsem byl jako svědek JHVH v evidenci. Též po několikaleté abstinenční službě jsem podepsal přiznání nečinnosti. Nevím proč. Též ohledně odmítání krve jsem byl zapsán radnicí...

Starší nás mají rádi, několikrát navštívili posledních 2 let, jenže se vzdali, protože jsem poukazoval pokrytectví některých bratrů vůči nám... Tlumočnice vynikající, dodnes nechápu. Doufám Ježíš odpouští a přinutí je vést k pokání a přijmou Krista jako Pána; viz Zj.7:14 jako velký zástup... to jsou ti, kteří přišli z velikého soužení a vyprali svá roucha a vybílili je v krvi Beránka ...

Věřím, že někteří z nás SJ mají možnost se zachránit, uvěří v posledních dnech v Krista a přijmou Pána

Návštěvník (Pá, 15. 5. 2009 - 21:05)

Svědkové Jehovovi, jsou jediné pravé náboženství.

Návštěvník (Pá, 15. 5. 2009 - 21:05)

Svědkové Jehovovi, jsou jediné pravé náboženství.

Mare (Pá, 15. 5. 2009 - 21:05)

Pavle, nejsem schopná uvěřit, že tě svědkové pokřtili a nebyl jsi zapsán do jejich evidence.
To mi připadá naprosto vyloučené,...nebo se to muselo odehrát nějak složitěji....

I tady se ti omlouvám, ale neumím si to představit....., to nedokáže většina organizací.....a u svědků mi to připadá nemožné....

Mare (Pá, 15. 5. 2009 - 21:05)

Pevně věřím, že ti, kteří se tady vyjadřovali ke zbavování panictví, nejsou svědkové, protože jsem věřila, že to jsou většinou lidé, kteří velmi vydaně hledají Boha.....
To už bych opravdu nevěděla, co si myslet......

Ale zdá se, že jsou to svědkové, velice mně to mrzí, že až takto dalece musím změnit svůj názor na svědky........i když jsem už hodně ztratila iluze....., ale samozřejmě, jestliže člověk jedná tělesně a podle zákona, ...čili, když budeš toto dělat..., budeš živ....,nemuselo by mně to tolik vlastně překvapovat,...protože, jak je psáno,...zákon rozhojňuje hřích.....!

Mare (Pá, 15. 5. 2009 - 21:05)

Pavle, pořád měříš metrem, kterým se církev měřit nedá......

Církev jsou sourozenci, kteří se narodili ze stejné krve,...krve Kristovy...

Není to žádná církev, jak ty ji vidíš...

Není to budova,...kostel,..ani třeba katolická "církev", či jiná organizace.

Jestliže katolická "církev" se dopustila v historii i dnes mnoha hříchů,....já nejsem součástí této údajné "církve",...podle tvých představ, protože to církev, o které tady mluvím není......

Možná, že je v této organizaci, která si říká církev, a ty to přejímáš,..... 1 % křesťanů,....a mých bratrů....., kteří, když vyrostou v Duchu svatém a v poznání Písem, většinou z této organizace odcházejí....., nebo se dostávají do bludů a hříchů, velmi strádají a nebo i odpadají......

Pavle, posuzuješ něco, co neznáš....,!
A zřejmě podle toho, že křesťan je ten, .....kdo mluví o Kristu....? Nebo kdo....?

Nebo, kdo si křesťan říká, postaví si chrámy, má historii,.....přejímá Babylonské zvyky,...tomu věříš, že to jsou křesťané......?

Proč vycházíš z něčeho tak labilního a nepodloženého....?

A dokonce k tomu vytváříš opozici, že já jsem křesťan, na rozdíl od nich.....!

To je všechno válka s větrnými mlýny.....

Já nemám z čeho odcházet, protože součástí takových organizací, kterým ty říkáš církve,...nejsem.....

Mám pocit, jako by tě někdo zavřel do místnosti, velmi zabedněné,....a velmi dlouho ti něco vtloukal do hlavy, .....až pro nedotatek rozhledu říkáš velmi předpotopní a omezené věci........!

Promiň mi to, prosím, ...........

Nenech se zavírat v místnosti metr x metr......a čti si Boží slovo minimálně sám, bez těchto vlivů..........a nejlépe, kdybys poslechl co ti říká Roman.....a Milka.....a otevřel se Kristu....

milka (Pá, 15. 5. 2009 - 21:05)

:)
Děkuji Ti Pavle.
Dobrou noc všem.

Pavel (Pá, 15. 5. 2009 - 20:05)

Já taky nejsem v žádné písemné evidenci. Jen křtem ve vodě jsem přijal službu sloužit Bohu Jehovovi a jeho Synu Ježíši Kristu. Má to pro mně mnohem větší význam než když něco podepíši. Proto se zodpovídám jedině Bohu a ne lidem. Proto apoštolové prohlásili.
Skutky apoštolů 5:29-32
29 Petr a [ostatní] apoštolové odpověděli a řekli:

Roman (Pá, 15. 5. 2009 - 20:05)

Správné je vzývat Ježíšovo jméno. To tam máš napsané. Ne, tak jsi proti Kristu absolutně.
Mare mi tak také zpočátku připadala, jenže tehdy jsem měl myšlení lidské jako nyní Ty. Nikdo nemůže rozumět leč Duchem svatým. Jinak by mohla jednoduše vysvětlit, kdyby chtěla.
Z tvých slov vyznívá závist.
Nevzýváš Ježíšovo jméno? Hřích zůstává v Tobě. Biblické, ano ne? Tebe nesoudím, ale Slovo, to tam máš napsané...

Návštěvník (Pá, 15. 5. 2009 - 20:05)

Mare,
přestaň tvrdit, že si naplněná Svatým duchem, protože ve všech tvých vyjadředních zní satanský duch i ty se tvaříš jako anděl světla, ale to dělá i satan ďabel, ale jeho podvody jasně odhaluje Bible a to, co ty tady propaguješ je pouze satanské učení, ale pozorný čtenář bible to bez problemu odhalí, tak se netvař jako svatá obdařená svatým duchem, protože v dnešní době ním nikdo není, pouze svatý duch podporuje to, co je spravné.

Reklama

Přidat komentář