Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

nezavisly (St, 20. 5. 2009 - 18:05)

Ovšem tak to je,toto všechno ale je zapotřebi říct lidem.Kázat lidem dobrou zprávu vidim jako skutek víry.Neman zrovna na mysli sedět doma u internetu a popíjet kafičko a psát a psát.Chce to vyjít ven mezi lidi.Je to úkol od Pána,radostný úkol.Je to ta úzka cesta na jejímž konci může byt i ten demek i ta zahrádka.

milka (St, 20. 5. 2009 - 17:05)

Je mi líto,že to tak drsně píši ,ale je to tak.
Připadá mi to jako chodit ohnutý a klanět se s nataženou rukou-co za to?
Není špatný být bohatý nebo studovaný!Jen musíme k bohatství dojít poctivou cestou a pak nezapomínat,že tu je někdo,kdo potřebuje pomoct.Není špatný být vzdělaný,ale nesmíme pohrdat ostatními,vážit si práce jiných protože nikdo neumí všechno a jsme na sobě závislí.Např.copak muže zubař pohrdat pekařem když si pochutnává na jeho práci a naopak,když si pekař může pochutnat díky dobře ošetřených zubů?

Na světě je tak málo úcty,a ta úcta chybí protože jsme sobci,máme raději sebe než jiné a to je největší hřích,protože máme milovat jiné jako sebe.

To nám říká Ježiš Kristus,a to vše je dílo Boží,Bůh nám dává tuto ohromnou vlastnost,proto si zaslouží ctít Boha jako prvním přikázáním.
Jestliže jej poslechneme,pak jej oslavíme a ctíme na nejvyšší úrovni.Protože nebudou
jen slašet naše planá slova ale budou vidět pravé skutky lásky.Bude v nás Bůh.

Matouš, 22. kapitola
36. "Mistře, které je největší přikázání v Zákoně?"
37. Ježíš mu řekl: "'Budeš milovat Pána, svého Boha, celým svým srdcem, celou svou duší a celou svou myslí.'
38. To je první a největší přikázání.
39. Druhé je mu podobné: 'Budeš milovat svého bližního jako sám sebe.'
40. Na těchto dvou přikázáních spočívá celý Zákon i Proroci."

nezavisly (St, 20. 5. 2009 - 13:05)

To jsem nevěděl že sv.Jehovovi učí že:
jen jejích je Boží Království,že bez práce jsou koláče ,že za vzývaní Jména Boha dostanou rodinný domky se zahrádkami.
výborný příspěvek.

Mozek (St, 20. 5. 2009 - 13:05)

.....nezklamal jsi Pajo, jsi stale stejne vymasteny :-))))))))))
Nu, tak jdi studovat.....

.....bu, bu, bu, ja jsem demon ja se mam :-))))))))))))))

Pavel (St, 20. 5. 2009 - 13:05)

Tato diskuze ještě více upevnila moji víru ve Stvořitele vesmíru Boha Jehovu. Satan je mocný lhář a projevuje se to zde i v této diskuzi. Nevím sice s kým hovořím zda je to démon, muž nebo žena, ale vím že to je velká zkouška víry. Pedofilové se také skrývají za krásné řeči. Tato diskuze mě vede k podrobnějšímu studiud Bible a zároveň k větší víře, že Boží Království je na dosah.
Kdo skutečně věříte neustále hledejte poslední znamení této společnosti. Najdete to v Bibli.

Nevymyty (St, 20. 5. 2009 - 02:05)

.....jehoviste nechteli by jste se presunout z "Duchovna" na "Sex a vztahy", doslechlo se mi, ze se mezi sebou prcate hlava nehlava :-))))))))
...a Pavel je pry neco jako vas Charles Manson :-)))))

Milan (Út, 19. 5. 2009 - 23:05)

Drahá Milko,
výborný příspěvek.
Měj se hezky.

Milan (Út, 19. 5. 2009 - 23:05)

Milý Romane,
ano,tělo povstalo z prachu země,neboť je vyživováno produkty země a v prach se obrátí po skončení své úlohy zde na Zemi. Takto je to se všemi.
Duch který oživuje naše těla,není produktem země,ale je projevem Božím,proto nikdo nemůže beztrestně brát život ostatním, ti co to dělají ničí Boží dílo a projev.
Výchova jenž není založena na vzájemné lásce,porozumění a lidskosti,vede člověka k vzájemným sporům,neúctě,napadání,zneužívání,zabíjení,
bídě,nesmírné krutosti a otrlosti vůdči utrpení ostatních.
Většina lidí tohoto Světa vyznává určitý druh víry a přesvědčení,a přece jsou schopni pro svou víru se vzájemně nesnášet,napadat a zabíjet.
A přesto,že je pro nás všechny jen jeden Bůh,jsme schopni stát proti sobě a vzájemně se ničit.
Bůh nás svou láskou učí abychom milovali jeho a sebe navzájem,což je obsaženo v desateru a skrze Krista nás vede k neosobní lásce mnohem dokonalejší,šlechetnější a vznešenější,než kdykoliv před tím.
Víra,bez této lásky a pochopení je zcela bezvýznamnou. Proto je citován výrok,že lidé ctí mě rty,ale jejich srdce je daleko odemne.
Mnoha lidem smysl života uniká pro množství nekonečných sporů a přílišném zaneprázdnění mysli.
Smysl života spočívá ve vzájemné lásce,spory však k ní nevedou. Spor zůstává vždy sporem,nedorozumnění zůstává vždy nedorozuměním,nenávist zůstává vždy nenávistí a láska zůstává vždy Láskou.
Měj se hezky.

Návštěvník (Út, 19. 5. 2009 - 22:05)

Bozi kralovstvi je tady,mezi nami,jen ve sve chtivosti ho nevidime.Pokud se mezi sebou budeme chovat s laskou budeme k sobě Poctivý a štastny.Jo jde to-,jen pochopit.Bozi kralovstvi je tady,jen musime vSichni tahnout za jedeo provaz.a to je chovat se k sobe slusne s laskou!

Roman (Ten dřív (Út, 19. 5. 2009 - 22:05)

Vážení,
od příspěvků pod jménem/nickem "Roman" se osobně distancuji, aby nedošlo k záměně s mými dřívějšími příspěvky do diskuse, do které odmítám dále přispívat.

S diskuzí jsem skončil dne 24. 12. 2008 19:19 a nyní oficiálně prohlašuji, že s příspěvky pod jménem "Roman" od té doby nemám nic společného.

Budete-li mi chtít cokoliv sdělit, nebo ověřit, zde je můj mail: pingu.x"seznam.cz

Kubrt (Út, 19. 5. 2009 - 22:05)

Tak, aby bylo jasno. Boží jméno Jehova odstranili Boží nepřátelé v době temna (v naší zemi jej nahradili jménem Hospodin). Ve středověku byli lidé upálováni na hranicích jen proto, že si sami četli Bibli. V původních křesťanských rukopisech však Boží jméno Jehova BYLO. Ale po Janově (jeden z apoštolů) smrti se opět rozmohlo odpadlictví. I pro dnešní svět stále platí slova z Izajáše 43:10,11 - "Jste moji svědkové," je Jehovův výrok,"ano můj sluha, kterého jsem vyvolil, abyste poznali a věřili ve mne a abyste rozuměli, že jsem Týž. Přede mnou nebyl vytvořen Bůh a po mně nadále NEBYL ŽÁDNÝ. Já - já jsem Jehova a kromě mne NENÍ zachránce." Kdyby jste měli ducha svatého jak píšete, věděli by jste, že Ježíš nepřišel na zemi, aby v něj lidé věřili jako v Boha. Ne, přišel proto, aby lidé poznali Jehovu jako Boha. Neberte, že Bible je jen NZ. Bible je prorockou knihou jako celek i se SZ. Mare četla jsi pořádně i ten NZ ? Nepíše snad Jakub 2: 24-26 : Vidíte, že člověk má být prohlášen za spravedlivého SKUTKY, a NE SAMOTNOU vírou. Nebyla snad Raab prohlášena za spravedlivou skutky potom, co pohostinně přijala posly a odeslala je jinou cestou ? Vskutku, jako je tělo bez ducha mrtvé, tak je i VÍRA BEZ SKUTKŮ MRTVÁ. Nezlobte se na mně, ale tato diskuse mi připomíná scénku z filmu Jáchyme, hoď ho do stroje. Jak vedoucí říká: Já jsem jim říkal neberte úplatky, neberte úplatky nebo se z toho zblázníte. Ale je to marné, je to marné, je to marné... Chocholoušek by z vás měl jistě radost.

milka (Út, 19. 5. 2009 - 22:05)

Já už po tom co tady čtu nemůžu.Ano Svědci myslete si ,že jen vaše je Boží Království.

Jen opravdu věříte ,že bez práce jsou koláče?Myslíte ,že budete vzývat Jméno Boha a on vám za to dá ty rodinný domky se zahrádkou?
Že je Bůh víc ješita než láska?Ne ,tomu nikdy neuvěřím,nikdo nemá rád podlézavé,a Bůh není hloupí,neurážejte jej.
není lásky mezi Svědky bez vztahu a lásky ke všem i mimo.

Návštěvník (Út, 19. 5. 2009 - 21:05)

Hlavou sboru je Kristus, hlavou Krista je Bůh.

My víme, že Ježíš a Otec jsou jedno, absolutně stejného názoru, vůle, vlastností, rovněž i mocí. Ježíš má život v sobě i ducha, jako Otec.

Ježíš je Pán pánů a Král králů. Otec DAL vše Synovi, abychom se k němu obrátili v Ježíšově jménu. On je Prostředník, SKRZE něho modlitba směrována k Otci, ale s Ježíše můžeme volně mluvit, protože Ježíš je v Otci a Otec v Synovi Božím duchem, duchem svatým. V Ježíšovi stvořeno všechno, jinak nepovstalo nic, toť vůle Otcova.

Židé předkládali modlitbu k Jehovovi skrze oběť prováděné kněžími, nyní křesťané pronášíme modlitbu k Otci skrze Ježíše čili v něm. Znamená přímo v Ježíši, Ježíšovi. Minout Ježíše nelze, chce to skrz naskrz jako přes okno vidím celou podívanou, úplnost. Ježíš je lampa, světlo, září Boží slávu. Mluvíte-li s Ježíšem, záříte Boží slávu. To není modla, ale Boží vůle dle Nové smlouvy ,Už nebude jeden druhému říkat ,Poznej Pána (Jehovu) ... A chci se stát jejich Bohem a oni se stanou mým lidem.´

Jehova je Pán, Pán je Ježíš. Bůh je ... Ježíš řekl Otci v Janovi 17. kap. ,Učinil jsem tvé jméno zjevné lidem, které jsi mi dal ze světa. Byli tvoji, a dal jsi je mně, a zachovali tvé slovo.´

Ježíš je Bůh, splnilo se v Janovi od Jeremiáše viz výše. Komu patří lidé, ten je Bůh. Jak jsem několikrát uvedl, vzhledem k lidem je Ježíš Bůh, Pán ke slávě Boha Otce. Kdežto vzhledem k Otci je Ježíš Boží syn prvorozený... a Otec k synu je Bůh a Otec.

Roman (Út, 19. 5. 2009 - 20:05)

2Tim 2:22 Proto prchej před touhami, které provázejí mládí, ale usiluj o spravedlnost, víru, lásku, pokoj spolu s těmi, kdo vzývají Pána z čistého srdce.

Sk. 9:5
Řekl:

j (Út, 19. 5. 2009 - 15:05)

Ty brdo no vy jste najivni a slepi to snad neni ani možne hi všimajte si nadale svych vztyčenych praporu a provolavejte si slava ,aby ti za vami se mohli poučit z vaši libovule a marnosti.Ti kdo pujdou jako prvni a provolavat si slava jako prvni padnou na kolena a budou vrženy mezi mlynske kameny

Mare (Út, 19. 5. 2009 - 12:05)

Pavle, už jsem stokrát kopírovala množství veršů, které říkají, že jsme svědkové Kristovi, ...pravděpodobně to vůbec nečteš a jsi ještě ve větší pýše, než Kateřina, která mi řekla, že učím učitelku mluvit....!

Ty se nenamáháš ani se ke mně sklonit, aby sis vyslechl jediné slovo.....

Skoň se alespoň před Ježíšem, protože Jahve určil, že se před ním každé koleno skloní.........

Prosím tě, přečti si alespoň tento jediný verš ze Skutků 1 :8 :

".....ale dostanete sílu Ducha svatého, který na vás sestoupí, a budete mi svědky v Jeruzalémě a v celém Judsku, Samařsku a až na sám konec země."

Říká to samozřejmě Kristus.

nezavisly (Út, 19. 5. 2009 - 11:05)

...budete mi svědky v Judeu až do nejvzdálenějších míst... Jehovovi nebo Ježíšovi?

8. ale přijmete moc Ducha Svatého přicházejícího na vás a budete mi svědky v Jeruzalémě, v celém Judsku i v Samaří a až do posledních končin země."

8Teď dostanete Ducha svatého a s ním zvláštní sílu k tomu, abyste se stali mými vyslanci nejen v Jeruzalémě, ale v celém Judsku, v Samaří a po celém světě."

16. Neboť Bůh tak miloval svět, že dal svého jednorozeného Syna, aby žádný, kdo věří v něho, nezahynul, ale měl věčný život.
17. Bůh totiž neposlal svého Syna na svět, aby svět odsoudil, ale aby svět byl skrze něho spasen.
18. Kdo v něj věří, není souzen, ale kdo nevěří, je již odsouzen; neboť neuvěřil ve jméno jednorozeného Božího Syna

Budete mi svědky,může znamenat svědčit o Synu o tom který Jeho poslal a proč,o tom co vykonal a svědčít o tom co řekl,ja přikazal.On Ježíš svědčíl o tom co Jehova rozhodl.Svědčíl pro Boha Otce Jehovu a my kteří slyšíme co nám přikázal se snažíme Ježíše napodobit proto jsme stejně jako Ježíš,svědky Jehovy jediného Boha.

Pavel (Út, 19. 5. 2009 - 11:05)

Tady nikdo z nás co diskutujeme nemůže být mezi těmi, kteří budou vládnout v nebi z Ježíšem Kristem. Mohou to být jen ti co celý svůj život věnují službě Bohu. My máme naději žít na této planetě pod vládou Božího Království v čele s Ježíšem Kristem a vybranými pomazanými lidmi ze všech generací po Kristu. Ti co chtějí společně být v nebi s Ježíšem Kristem nemají žádný majetek, protože jejich cílem není mít majetek a starat se o něj, ale jejich cílem je sloužit Bohu. Nemají ani auta, ani počítače, atd. Mají jen to nejnutnější co potřebují k životu a stačí jim to. Jsou skromní a pokorní a nikomu neříkají, že jsou pomazaní a vyvolení sloužit s Ježíšem v nebi. Musí ale vydržet tak žít až do své smrti a nebo do Armagedonu.
Nikdo to nemá na 100% jistý. My ostatní máme naději žít na této planetě, ale jen když budeme plnit to co po nás chce Jehova Bůh jak nám to ukázal Ježíš Kristus svým životem.
Máme se řídit radou
1.Jana 2:15-17
15 Nemilujte svět ani věci ve světě. Jestliže někdo miluje svět, není v něm Otcova láska, 16 protože všechno ve světě

Návštěvník (Út, 19. 5. 2009 - 07:05)

pro Vigo: ne, že nebudeme, j s m e

Vigo (Út, 19. 5. 2009 - 00:05)

.....moudri, moralni a mravni ?!
To jsi mne tedy rozesmala :-))))))))
.....neber si tato slova do ust, nybrze nic z toho vy nikdy nebudete !
:-))))

Reklama

Přidat komentář