Reklama

Ježíš Kristus, Boží Syn

D (So, 11. 2. 2017 - 16:02)

"chtít poznat...To bylo i v "Bumerangu" : "já jsem vás na to OSOBNĚ upozorňoval!"Jinak ve světě duševně zdravých je možné "osobně" poznat jenom toho, s kým máme možnost aspoň občas sdílet ty samé časoprostorové souřadnice, nebo s ním aspoň komunikovat skrze nějaká telekomunikační média - kouř, vlaječky, tamtamy, telefon, internet nebo tak.Sice chápu, že podle pámbíčkářů je Ježíš "všudypřítomný", nicméně tato jejich představa má všechny znaky pouhého zbožného přání. Ježíš je všudypřítomný pouze jako imaginární objekt jejich tužeb. Oni chtějí, aby byl všude. V rámci každodenní reality, na které se může shodnout drtivá většina rozumných lidí, však není vůbec nikde. Jednoduše neexistuje.

Touha (So, 11. 2. 2017 - 16:02)

Co ho takhle chtít poznat..."chtít poznat osobně" aneb jak slova ztrácejí svůj význam

existuje (So, 11. 2. 2017 - 15:02)

Co ho takhle chtít poznat osobně, než po něm pořád pátrat jak nějakej policajt? Touhle cestou se ještě nikomu neukázal, takže marná snaha. To radši dělejte něco smysluplnějšího, třeba si ukliďte byt, zameťte práh a tak.

Steve (So, 11. 2. 2017 - 15:02)

Já osobně nedokážu na toto odpovědět, nikdy jsem nepátral a ani se nezajímal o historii vzniku Křest'anství ... To by měli naopak vědět církevně študovaní - kněží, biskupové a tak. Nezi tyto lidi nepatřím, takže sám nevím. Pouze jsem patřil mezi běžné věřící, vyrůstal v takové rodině. Věřím že to bude Antonín vědět :-)

D (So, 11. 2. 2017 - 15:02)

No já vím, já jsem imunní...Takže je to přecejen jeho další úhybný manévr. Prudí, mlží, tajemně hrozí a blázní, jelikož nechce odpovídat na otázku, proč věří v Ježíše Krista i přesto, že o něm nejsou žádné dochované dokumenty z doby, kdy měl žít; že jeho evangelijní a pavlovské atributy plus skutky plus životní události jsou nepůvodní; a že jeho kult vznikl v naprosto nekritické, nevědecké a náboženstvím i pověrami poblouzněné době, vedle tuctů či stovek jiných, neméně absurdních a iracionálních kultů.

Steve (So, 11. 2. 2017 - 14:02)

No já vím, já jsem imunní na ty jeho občasné překlepy a mylné pohledy - s tím asi nikdo nic nenaděláme. Je aktivista, takže s tím počítám že bude trošku razantní a slepý na ostatní strany - to jsou asi všichni aktivisti. :-) Já nejsem ničím takovým zatížen, takže mluvím pouze sám za ssebe jak je. Ony ty obřízky potřeba v některých případech jsou nutné, o tom žádná. Horší že to těžko chápe bojující aktivista. Ale to je přeci jeho problém, né můj. :-)

D (So, 11. 2. 2017 - 14:02)

Já určitě né ... To si...Já jsem jen reagoval na poslední Vlasův příspěvek, ve kterém jsi byl osloven a implikován. Tvá sexuální orientace mě nezajímá, podobně jako mě nezajímá ani řada jiných aspektů tvé osoby a tvé osobnosti. Byl jsi však Vlasem právě varován před nějakým acucullofilem, který má na tebe možná zaútočit, narozdíl od jakéhosi Gamplíka, kterého údajně nezajímáš. Pokud budeš chtít, aby řeč nestála, možná by ses mohl jednou dvěma větami vyjádřit k tomu, zda rozumíš tomu, o čem tu Vlas vlastně blábolí. Zaujalo mě to natolik, že bych v tom byl ochoten vidět svou možná již pětistou dvešní prioritu pro uspokojení své zvídavosti.

Steve (So, 11. 2. 2017 - 13:02)

Ty jsi se Stevem...Já určitě né ... To si mě Déčko pleteš s někým jiným.

D (So, 11. 2. 2017 - 13:02)

Nejde o antioblíbence. On se...Ty jsi se Stevem pronásledován nějakým maniakálním obřezávačem č****ů? A když jsi v Německu, tak tě telepaticky obestírá nějakými miazmatickými vůdů? S tím bych teda šel být tebou okamžitě rovnou na Interpol!Jinak ti můžu jen závidět tvůj dobrodružný život. Za nějakých deset let budeš mít o čem vyprávět svým spolugerontům v nějakém ústavním zařízení, kam tě dej bůh jako starou bezprizorní socku možná přijmou,

Michio Kaku (So, 11. 2. 2017 - 07:02)

http://www.svetkolemnas.info/novinky/zajimavosti/4617-slavny-fyzik-tvrdi-ze-buh-existuje-pry-ma-na-to-dukazy?fb_comment_id=1013599065427085_1013852492068409

Albert Einstein (So, 11. 2. 2017 - 06:02)

"Jako veškerý výtvor, je i člověk součástí celku, který nazýváme Vesmír, a je navenek omezován časem a prostorem. Prožívá sám sebe, jako by byl oddělen od ostatních, ale to je pouze určitý druh optické iluze běžného vědomí."

Max Planck (So, 11. 2. 2017 - 06:02)

"Jako fyzik vám na základě svých výzkumů atomu mohu říci, že neexistuje žádná hmota jako taková! Veškerá hmota vzniká a existuje jenom díky určité síle, která způsobuje vibrování atomových částic a vytváří nejmenší sluneční systém - atom."

gin (So, 11. 2. 2017 - 00:02)

Mě je jedno co v tom je ......Nejde o antioblíbence. On se vüci mé osobe dopoustí trestné cinosti a zaútocí. kdyz jsem zrovna v Nemecku. Kdybych byl svine, tak ho skrípnu dávno, jenze mi uz dochází s ním trpelivost.Steve, bacha, je to acucullofil, tak je mozné, ze po tobe pojede, narozdíl od Gamplíka, kterého nezajímas.Dockej casu, jako husa klasu. ve stredu. Nebýt mistra Zkoumala, tak napísu hned, o co se jedná.

Steve (So, 11. 2. 2017 - 00:02)

Musel jsem to prekopcit,...Mě je jedno co v tom je ... jen tuším že nějaká lumpárna :-D Zřejmě honíš pořád toho AHA nebo Zkoupila nebo jak se jmenuje ten tvůj ANTI-oblíbenec.

gin (So, 11. 2. 2017 - 00:02)

Snad ještě na doplnění:...Tebe rozeberu az ve stredu a pozdeji, az budu mít více casu.

D (So, 11. 2. 2017 - 00:02)

Jinak též, pokud je lidský...Snad ještě na doplnění: ti, kteří ze svých agónií, hořících domů, trosek po zemětřesení a devátých vln už nevybřednou a zkapou, nemívají ve svých posledních okamžicích žádná vidění, deliria a autosugesce? Jistě mívají! Taky se jim zjevují různí Kristové, Rambové, andělé strážní, prababičky, Marie či Archandělové Gabrielové. Jenom o tom po svém exitu už nevydávají žádná svědectví.

gin (Pá, 10. 2. 2017 - 22:02)

Déčko tu snad vznesl...Musel jsem to prekopcit, abych na ten clánek nezapomnel. Není vám divné, ze písu neobvykle. Jsem zvedav, jestli to Stevákovi trkne, proc.

gin (Pá, 10. 2. 2017 - 22:02)

Vystupovat pod vícero nicky...Nelze mi momentálne prihlásit pod svým jménem. To mi püjde az ve stredu.

D (Pá, 10. 2. 2017 - 22:02)

Nejspíš je celej fígl v...Jinak též, pokud je lidský organismus ve vážném svrabu, jako je třeba klinická smrt nebo pobyt v hořící budově, jeho mozek začne produkovat fantasmagorie, že daný jedinec není osamocen, že při něm stojí nějaká mocná benevolentní síla, že jej vede za ruku, dává mu slovní povzbuzení a pokyny a podobně. Jedná se zde o přirozený evolučně vyvinutý psychologický mechanismus. Je-li situace již téměř absolutně beznadějná, realistická reflexe okolního prostředí není pro smrtelně ohroženého jedince žádnou výhodou, která by relativně zvyšovala již beztak mizivou šanci na jeho přežití. Proto jedinec raději v posledním tažení upadá do bludů, delirií a halucinací o nějaké mocné podpoře ze strany jakýchsi bohatýrů, předků, starších bratrů, strážných andělů, ochranných duchů či božstev. A jelikož tu a tam se někdo z podobných sraček přecejen vylíže (byť mnohdy jen velmi dočasně), má dodatečně dostatek času zpětně míchat podobná svoje deliria s jakýmisi viděními Krista, Panny Marie či jiných prominentních světců a světic. Zejména, když žije ve společnosti, kde se podobná "svědectví" přijímají lépe než vidění nějakého Alláha nebo nějaká blízká setkání třetího druhu.

Steve (Pá, 10. 2. 2017 - 21:02)

Taky jsem neutrál ... a nevím proč kolem náboženství nějak křepčit. Zvířata nekřepčí a snad půjdou za to všechna do Pekla, nebo jak? Jinověrci snad taky? Seru na to, jen chci žít slušně a jako dobrý člověk - abych měl sám ze ssebe dobré svědomí a dobrý pocit.

Reklama

Přidat komentář