Reklama

Ježíš Kristus, Boží Syn

Bible (Po, 13. 2. 2017 - 16:02)

máš, prosím Tě, v Bibli...je návodem, nikoliv předpisem a je hlavně pro ty, kteří nevědí jak žít. Ti co vědí, nemusejí jí číst. Psát tam o životech minulých by vás zbytečně mátlo a to není potřeba dělat. Vy žijte dle přikázání a o víc se nestarejte.

Milan (Po, 13. 2. 2017 - 16:02)

Jinak též, pokud je lidský...Píšeš :-)Jinak též, pokud je lidský organismus ve vážném svrabu, jako je třeba klinická smrt nebo pobyt v hořící budově, jeho mozek začne produkovat fantasmagorie, že daný jedinec není osamocen, že při něm stojí nějaká mocná benevolentní síla, že jej vede za ruku, dává mu slovní povzbuzení a pokyny a podobně. Jedná se zde o přirozený evolučně vyvinutý psychologický mechanismus. Je-li situace již téměř absolutně beznadějná, realistická reflexe okolního prostředí není pro smrtelně ohroženého jedince žádnou výhodou, která by relativně zvyšovala již beztak mizivou šanci na jeho přežití. Proto jedinec raději v posledním tažení upadá do bludů, delirií a halucinací o nějaké mocné podpoře ze strany jakýchsi bohatýrů, předků, starších bratrů, strážných andělů, ochranných duchů či božstev. A jelikož tu a tam se někdo z podobných sraček přecejen vylíže (byť mnohdy jen velmi dočasně), má dodatečně dostatek času zpětně míchat podobná svoje deliria s jakýmisi viděními Krista, Panny Marie či jiných prominentních světců a světic. Zejména, když žije ve společnosti, kde se podobná "svědectví" přijímají lépe než vidění nějakého Alláha nebo nějaká blízká setkání třetího druhu.Pověz, jak hmota z ničeho nic vymyslela a vytvořila vědomí o životě, bytí a existenci. Jak vymyslela myšlenku, pocit, schopnost cokoliv vidět, vnímat, posuzovat, rozlišovat, analyzovat, přijímat nebo odmítat, milovat nebo nenávidět, smát se plakat......Proč to vůbec udělala a z čeho daná hmota vnikla, to ona si sama řekla, tak teď z ničeho udělám se hmotou a vším projevem co je z ní možné učinit? Proč by to vůbec dělala, a kde se v ní vzala ta schopnost vůbec vzniknout.Proč v ohrožení života nebo v jeho konečné fázi by dělala, tebou řečené takové fantazmagorie? Ona v sobě má tolik soucitu s trpící hmotou, že se sama sebe bude před vlastním zánikem konejšit? Jak hmota přišla vůbec na takový fígl, iluzi. Ona je vlastně o mnoho chytřejší než člověk, proto v člověku, těle a jeho psychice probíhá tolik procesů o kterých nemá ani ponětí a spí v něm tolik neprobuzených schopností a možností, které hmota nechce nechat projevit. Fakt, z tvé strany, zajímavá úvaha.

Kde (Po, 13. 2. 2017 - 16:02)

máš, prosím Tě, v Bibli napsáno o minulých životech? My se máme především poučit z dějin, nikoliv z minulých životů! A podotýkám, i ze svých vlastních chyb!

Tom... (So, 20. 1. 2018 - 20:01)

Tak to je docela veliký...Obdivuhodné, jak křesťané mají problém i s takovou věcí, jako je volba prezidenta. :-)

karty (Po, 13. 2. 2017 - 15:02)

Kartářky jsou pěkná...jsou samozřejmě hloupost a využívání hlouposti lidí, i to ostatní je zlé. Avšak z minulých životů se máme poučit, takže nedá se říct, že je na nich něco zlého. Lidé se příliš ubírají k náboženství (v tomto případě krestanstvi) a skutečný bůh jim uniká. Kdo toto nepochopil, nevěří v boha, ale jen v církev.

Je to (Po, 13. 2. 2017 - 15:02)

Co je špatné na...jednoduché, pokud byl někdo obdařen těmito schopnostmi léčivými, dělá to zadarmo a rád, případně za nějaké skromné dary, protože je to jeho poslání. Kdo si na tom ovšem staví podnikání, je to podvodník, takový nemůže být ve spojení s bohem. Takto to jednoduše rozeznate. Léčení se prostě neprodává :-)

Jan (So, 20. 1. 2018 - 16:01)

Ještě chci dodat další letopočty, významné pro náš stát, a to roky 1939, 1969, 1989.

Jan (So, 20. 1. 2018 - 16:01)

Tak to je docela veliký problém, v současné době! Ani jeden ze současných prezidentských kaandidátů, není křesťan. Jediným křesťanem a vlasteneckým prezidentem, byl pan Václav Havel. A už nikdo jiný! Jak se zachová pan Jiří Drahoš, jako nový prezident, ke svým voličům, ukáže čas! Nuže, nechme se příští týden překvapit! A potom, je zde další znamení pro Českou republiku, a to v událostech a letopočtech: 1918, 1938, 1968, 2018. Tak tahle volba nového prezidenta pro Českou Republiku, to rozhodně není žádná náhoda! Nýbrž, je to sled událostí a historických dějin naší vlasti! Pan prezident, Jiří Drahoš říkal, že chce vládnout po vzoru 1. Československého prezidenta, Tomáše Garyka Masaryka! Zda svůj slib dodrží, není mi známo. Přijde mi velmi vážný, velký vědec. Myslím si, že bude mnohem více nakloněn vědě, "pracující inteligenci", než armádě nezaměstnaných a dělnické třídě.

Milan (So, 20. 1. 2018 - 15:01)

Ahoj Mimo,také srdečně...Ještě doplním, ano je psáno, že není jiné moci než od Boha, a to je pravdivé tvrzení, ale je třeba mít na paměti, že i satanovi byla dána moc pokoušet Ježíše na hoře pokušení, že mu je dána moc pokoušet lidi, svádět je, ustanovovat jim světskou vládu, která se neřídí Božím zákonem pro člověka. Je mu dána moc činit lidem zlo a ochrnovat je nemocemi, způsobovat války a bídu světa, ale tuto moc, my jako věřící, kteří byli pokřtěni na obrácení, nemáme podporovat.Je moc škodlivá a pak je moc prospěšná, a protože nejsme otroci (stroje), dostali jsme do vínku rozum, aby to byl schopen všechno vidět i chápat. To je důvodem, proč hned na počátku Bible je zmínka o tom, že kvůli daru rozumu se člověk nebude mít na co vymluvit, při posuzování svého života, až bude dotázán na to, jak s ním naložil.

Milan (So, 20. 1. 2018 - 15:01)

Zdravím Milana a ostatní....Ahoj Mimo,také srdečně zdravím. Píšeš o tom co by asi dělal Ježíš s volebním lístkem císaře. Dle mého, by jej ani do ruky nevzal, což nemá nic společného s tím, kdy byl pokoušen s mincí v ruce, kdy odpovídal "dejte císaři co je císařovo a Boho co patří Bohu". O volebním lístku by řekl, dejte jej tomu jehož život je monumentem Božího Slova, tak jak o tom mluvil Jeremiáš ke svému králi.A pro mne je jen Kristus Monumentem Božího Slova, vždyť říká, že On mluví to, co k němu mluví nebeský Otec.Ano, máme se podřizovat vládní moci, ale pouze v ohledu slušnosti, poctivosti k ostatním lidem a ve shodě s Božími ustanoveními pro život člověka, kteří mají z naší práce rovněž užitek (jídlo, pití, ošacení, domy a komunikace, doprava, obdělaná pole a podobně), dál se uvádí, že však nemáme jednat jako oni, kteří rádi zatěžují lid nadměrnou prací, které se sami nechtějí dotknout, předkládají lidem úvahy znevažující Boží zákony (schvalování adopce dětí lesbickým či homosexuálním párům, schvalování vojenských aliancí a mnoho a mnoho dalšího), viz evangelia.A víš jak dopadli lidé za Jeremiáše, když se řídili podle krále, který prahnul po přepychu, požitcích a moci, který v lidech utvrdil pošetilé přesvědčení, že jeden jediný pravý Bůh jim již nebyl dost dobrý. Tam kde není Bůh dost dobrý, tam se rozmáhá nepravost, a s ní i nevyhnutelné postihy.Kdo miluje své děti, jde jim dobrým příkladem a může žít slušně a poctivě pod jakoukoliv vládou, protože vláda člověka neučiní slušného, to může jen Bůh pokud se člověk řídí Jeho radami. Víš, že Bůh zaslibuje každému člověku, kdo jej bude milovat, ctít a jednat dle jeho přikázání, že jej uchrání ode všeho zlého, a dokonce požehná až tisíce jeho generacím. Je to Boží Slovo, a to má nezničitelnou platnost, proto se není čeho bát.

odpověď (Po, 13. 2. 2017 - 15:02)

Kartářky jsou pěkná blbost! Napovídají Vám hlouposti a berou za to těžké prachy! Hanba jim! K nim by mě v životě opravdu nikdy a nikdo nedostal! Co se týče vkládání rukou, bylinkářství a proutkaření pro dobro druhých lidí, nelze to dělat zadarmo! Nic není zadarmo! Všichni se musíme nějak živit! Ten, kdo léčí profesionálně, nebo hledá lidem prameny vody, musí za to dostávat plat! Vždyť, z čeho by ten člověk žil, platil účty, kupoval jídlo? Ježíš říká,že každý dělník má právo na svojí mzdu! A lidé se živí dnes různě! Kartářky, erotické linky a služby, věštce, by měli opravdu striktně zakázat! Je to sprostota a okrádání lidí! Tohle s Božími dary nemá už vůbec ni společného! Stejně tak satanismus, minulé životy, spiritismus, vúdú a jiné ďábelské lsti! Je toho opravdu hodně!

No, (Po, 13. 2. 2017 - 14:02)

Co je špatné na...abych řekla pravdu,tak v tomto nevím,co si mám myslet a čemu vlastně věřit.Na youtube máš svědectví kartářek,stojí za to to zhlédnout.Na jednu stranu bych tomu věřila,na druhou stranu ne.Každopádně ale věřím tomu,že pokud má někdo nějakou schopnost,pak by si za to neměl brát peníze.Je to prostě dar od Boha.

jenže (Po, 13. 2. 2017 - 14:02)

každý resp. někdo si představuje právo a svobodu po svém. Moje právo a svoboda by měly končit tam kde zasahují a omezují právo a svobodu toho druhého.

"Lenine&qu (So, 20. 1. 2018 - 14:01)

Myslím, že křesťané asi...to je docela síla takhle známkovat lidi, aniž bys je znal. Nebo se mýlím a pan Drahoš je tvůj strejda, to už by mělo jinou váhu. A jinak - bojíš se Afričanů a jiných přistěhovalců, kteří k nám nechtějí? Češi jsou přece smějící se bestie, ti hned tak někomu na lopatu neskočí. Odkud se bere tvoje nedůvěra v tebe?

Křesťan (Po, 13. 2. 2017 - 14:02)

Proutkaři jsou přece potřební k hledání pramene vody, aby se přece vědělo, kde vrtat studnu! Chtěl bych vidět Pátera Kodeta, jak by těm studnařům radil! To mě fakt docela silně pobavilo! Jestli Páter Vojtěch Kodet proutkaření zakazuje, že je to "zlá věc" od ďábla, měl by se jít on sám léčit na psychiatrii! Tohle snad ani nemůže býti možné, ne?! Lidská prostoto!!! Jo, a ať se stará skutečně o pořádek, aby se přestala dít ta zvěrstva-korupce, násilí, války, vykořisťování, omezování lidských práv a svobody!

Katolička-reali (Po, 13. 2. 2017 - 14:02)

Každý se můžeme přece svobodně rozhodnout! Od toho nám Pán Bůh dal rozum! Život nám sice nabízí spousty otázek, ale odpověď si musíme dát především my sami! Rozhodujme se srdcem a především zdravým rozumem, nebuďme fanatičtí! Páter Vojtěch Kodet je sice kněz a exorcista, ale v lecčems je opravdový fanatik! Věřme v Ježíše Krista, Božího Syna, a neznepokojujme se zde nějakými fanatiky! Zařiďme si život po svém! To je moje naprosto upřímná a otevřená odpověď na Vaše dotazy!

dotaz (Po, 13. 2. 2017 - 13:02)

Co je špatné na léčitelství, vkládání rukou na nemocného-reiky, homeopatii, jasnovidectví, pokud ten člověk má k tomuto předpoklady? Vždyť Pán Bůh dal každému z nás rozličné dary! Pán Ježíš také uzdravoval, vkládáním rukou na nemocné! Vyháněl zlé duchy! Uzdravoval i fyzické nemoci! Co se týče homeopatie, jde přece o bylinky, a ty jsou přece Božím darem! A pokud se konstituční homeopatií zabývá lékař/ka, tak potom opravdu nevím, co je na tom špatného?! Páter Vojtěch Kodet patří v těchto věcech mezi velké skeptiky! Není i on náhodou členem skeptiků "SISYFOS"? Stejně tak nechápu jeho averzi proti tzv. proutkařům! Kdyby těch nebylo, nevím, jak by kdo hledal vodu, kde má kopat studnu! Přijde mi to jako fanatismus, středověk, hon na čarodějnice! Tohle mi opravdu už rozum nebere! Proutkaření je přece ve prospěch lidu, aby měli vodu!

mima (So, 20. 1. 2018 - 13:01)

A pro informaci, jak u nás doma proběhla první volba prezidenta.Protože já i manžel jsme každý měli jiného kandidáta, tak jsem rozhodla za sebe, že nechám na manželovi ať zvolí za naši rodinu a já zůstanu doma.Byl to takový Šalamounský tah :-) protože jsem česká a v USA o nás ženách v České republice píšou, že se mezi jiným rady zajímáme o politické dění :-) což v mém případě je pravda ( nejen doma, ale i ve světě ) tak na 98% jsem věděla jak volby dopadnou, dokonce mě bylo líto těch kandidátů, kteří do toho šli.......A pokud teď jde o druhou volbu u nás doma....ještě nechávám tomu čas..... čas někdy hodně napoví.:-)

mima (So, 20. 1. 2018 - 12:01)

Zdravím Milana a ostatní. Jak snadné to bylo pro nás křesťany v období před 89 rokem, kdy za nás rozhodovali lidé ve vládě u voleb, mezi jiným i volba prezidenta :-)Teď si každý křesťan pokládá otázku, co a jak.... mám vůbec o této skutečnosti rozhodovat? Milan tady krásně píše, jak jsme si zvolili Ježíše a on je náš vůdce, kterého máme poslouchat s tím naprosto souhlasím a taky to tak mám, ale jak by se Ježíš v naší době na našem místě zachoval, co by udělal on s volebním lístkem, který by obdržel od " císaře " Protože nemám čas vyhledat citací z Bible, budu se posouvat svými slovy. Je psáno, že máme poslouchat svou vládu....dávat císaři co jemu patří a Bohů to co se jemu náleží.... a taky že vláda pochází od Boha...Trochu jsem se vrátila do Starého Zákona, do doby, kdy si lid žádá krále ( do té doby byl Bůh jejich vůdcem ) Samuel na příkaz Boha, pomaže na krále olejem Saula, ale raději bych zde rozvinula volbu krále Davida. Musím, ale podotknout, že volbu krále musel učinit člověk, prorok, Bůh to dělá prostřednictvím člověka. Samuel jde na příkaz Boha do domu Jisaje, ktery má jedenáct synů ( pokud jsem dobře počítala ) musí udělat tu správnou volbu, pokud by nebyl s Bohem v harmonii, napojen na jeho Ducha, hned první volba by byla špatná. Protože ten prvorozený Eliaba byl inteligentní....Hospodin Samuelovi říká " Nevšímej si jeho zevnějšku ani jeho výšky, protože jsem ho odmítl. Hospodinův pohled je jiný než lidský. Člověk se nedívá na zevnějšek, Hospodin se dívá na srdce "......V konečné fázi volba Hospodina zůstala na pastýři v kožešině. Ten který znal přírodu, ochránil každou ovečku od nepřítele, věděl jak pálí slunce v pravé poledne a jak zebou nohy v noci....Neváhal obětovat svůj život a vytrhl ji z tlamy medvěda. My, ty jako křesťan, pokud budeš ve spojení s Bohem, budeš mít Ducha Svatého a půjdeš k volbám, určitě budeš vědět komu máš dát hlas....Jen taková informace, prezident Izraele má 79 let :-)

Milan (So, 20. 1. 2018 - 11:01)

Milane, mě by zajímalo,...Svůj hlas jsem dal doživotně v době kdy jsem uvěřil, Bohu a Kristu.K světským volbám nechodím, což mělo být patrné již z předchozího příspěvku, v němž objasňuji proč tomu tak je. Zda-li někdo chápe či ne, není na mě. Pochopení člověk dostává od Boha.

Reklama

Přidat komentář