Reklama

Ježíš Kristus, Boží Syn

ShabbaTot (Po, 22. 1. 2018 - 06:01)

Jen tak na okraj. Rusko je...to,že je Rusko velmoc nepopírám,ano,to je pravda,ale bez Ukrajiny a pobaltských států asi tak na úrovni Španělska.Protože ,aby bylo supervelmocí,muselo by získat tato mnou jmenovaná území.A ano,taky je pravda,že se západ Ruska bojí,má mocnou armádu a ohromný lidský potenciál a proto zbrojí.Západ ví,že Rusko nelze porazit vojensky a tak ho poráží ekonomicky ,je to osvědčená taktika z dob studené války,kdy po pomatenci a sluníčkáři Carter nastoupil americký jestřáb a antikomunista Reagan a ten celý východní blok sovětských satelitů uzbrojil a položil ekonomicky.Pak padla berlínská zed´.A jestli Rusko vyjede v dnešní době vojensky po pobaltí a Ukrajině otevřenou válkou,západ a svět mu mu uzavřou přístup na celosvětový centrální bankovní systém a do 3 měsíců budou v Rusku hladové bouře a totálně zkolabovaná ekonomika.Západ a jeho ekonomika je strašný nepřítel a když chce,prosadí si vše a všude,takže asi takto.Dokud Rusko nezabralo Krym a nevyvolalo válku na východě Ukrajiny a spolupracovalo se západem,jeho pokladna přetékala penězi z prodeje ropy.Nyní po snížení její ceny je tomu naopak.To Milan.ano,máš pravdu,Kristus Pán je jediná a nejhlavnější ikona .I Ruský prezident pan Putin si bere na veřejnosti na krk kříž se Spasitelem,tam je z jeho strany dobrá cesta.Jest psáno:Kdo mne nezapře před lidma,toho ani Já nezapřu před Otcem na nebesích.Ale také je psáno:Co je komu platné,když celý svět získá,ale duši svou nesmrtelnou u toho ztratí?

takže (Ne, 21. 1. 2018 - 22:01)

Jen tak na okraj. Rusko je...křes%tané opět doporučují anální alpinismus směr Putin. No, snad ti to vyjde, ve dvacátém století to tu bylo dvakrát a kdo se plazil měl se dobře. Jen ten stud v očích

Tony (Ne, 21. 1. 2018 - 22:01)

Tak takhle je to ve...To ale bylo referendum. Ve Švajcu ta referenda dělají snad na všechno.Například na základě referenda podníceného profesorem Sami Aldeebem, ve Švajcu žijícím palestinkým křesťanem nesmějí ve Švajcu stát u mešit minarety. Profesor Aldeeb to zdůvodnil tak, že muslimové mají právo se modlit, nesmějí však na okolí křičet.Asi si toho křičení z minaretů doma ve Svaté zemi užil dost.

Jana (Ne, 21. 1. 2018 - 22:01)

Tak takhle je to ve...Tak by to melo fungovat a pokud by to bylo elektronicky pres internet, tak by to bylo levne s lidi by to nijak neobtezovalo.

mima (Ne, 21. 1. 2018 - 22:01)

to proto si jej Amerika vzala...Jen tak na okraj. Rusko je velmoc, všechny státy se této velmoci bojí, včetně Spojených Států a proto to zbrojení.....pokud by jsme měli moudrost Boží, tak by jsme se starali s touto velmocí být za dobře a nedráždili " medvěda " protože tento stát, tito obyvatelé si dost vytrpěli za svou existencí, jednou budou s tím chtět skocovat.....Daniel píše o království, které nakonec přijde a bude silné jako železo..... Železo totiž vše rozbíjí a drtí, a jako železo vše rozbíjí, tak bude i ono království vše rozbíjet a ničit.......A Amerika již dávno není Amerikou o které píšeš, ta už se dávno propadla špíně, hříchů..... Bůh tam nemá již místa...

Netřeba (Út, 14. 2. 2017 - 13:02)

Ahoj bezejmený,v první...omluv, bratře, dobře cítil jsem trápení tvé. "Mistře" úmyslně zdali ses tak cítil. Hřích je součástí naší nedokonalosti. Nechtějí abychom žili podle pravítka, ale byli svoji, sami sebou, protože podstatu máme od nich a ta je dobrá, my jí jen máme nalézt a probudit. Ježíš netouží po tom, abychom následovali jeho jako bytost, on je prost vší ješitnosti, ale jeho slova. Proto je tolik výkladůnáboženství a podstata stejná, protože forem je mnoho, ale pravda jediná. Já vše živé se snažím přijímat a pojímat zkrze empatii, ale u psaných slov to není lehké, protože jsou to jenom slova. U té pomoci šlo o nedorozumění. Měl jsem na mysli, že někdo chce řešit rodinné problémy cizím lidem a sám má větší (viz o třísce a trámu). Dále není na škodu měnit způsoby učení ve prospěch světla. Cest je mnoho a k probouzení některé už nestačí a nefungují, lidé získali imunitu, až odpor (viz přístup jehovistů). Dále nutno odlišovat slova srdce od slov ústy. O politice netřeba diskutovat, kdo ví, nepodporuje. Na zmíněné stránce ateistů by tvůj výklad ale prospěšný být mohl. Tam vládne černočerná tma a duch mdlý.

mima (Ne, 21. 1. 2018 - 21:01)

jestli budou jednou volby...Tak takhle je to ve Švýcarsku, volby jsou povinné. Pokud se voleb osoba nezúčastní, musí zaplatit pokutu. Volby tam probíhají i šest krát do roka.Právě teď, budou probíhat volby, občané budou rozhodovat zda platit poplatek za televizí.

mima (Ne, 21. 1. 2018 - 21:01)

Ahoj Mimo,také srdečně...Zdravím Milane, píšeš co by udělal Ježíš... jenže já za sebe jsem jen položila otázku? Pokud čtu Biblí, evangelia, tak jsem zaznamenala, že největší problém byly církevní hodnostáři,znalci písma, církve, které v konečné fázi poslali Ježíše na kříž,nikdy to nebyla vláda, císař, král....Ježíš nikdy neměl problém s vládou a jejich představenými. To stejné můžeme říct o Pavlovi, podívej jak ho kněží, Velerada, vězni, vyslýcháji, bijí.... někteří se zapřísáhlí, že nebudou jíst ani pít, dokud Pavla nezabíjí.A kdo chránil a doprovázel Pavla do Cesareje? Dvěstě vojáků, sedmdesát jezdců a dvěstě lehkoodencu. Ti ho doprovázeli k prokurátorovi Felixovi. To Felix přikázal ať Pavlovi ulehčí vazbu a nikomu s přátel ať nebrání se o něj postarat.A co král Agripa, ten by Pavla propustil, kdyby se Pavel neodvolal k císaři......Milane ty píšeš o duchovní rovině, kdežto my jsme pořád v těle, musíme jíst, pít chodit do práce, musíme mít respekt ke svým nadřízeným.....Bible nás dokonce učí, že se máme modlit za svou vládu.V knize Daniela 2.kap Daniel chválí Boha, mezi jiným....Chváleno buď jméno Boží od věku až na věky - moudrost a síla jemu náleží!On mění časy a období,sesazuje krále a jiné nastolí.Mudrce obdaruje moudrostí, rozumným dává poznání.Nikoho nebudu navádět, aby šel k volbám, ale taky nikoho nebudu odrazovat. Pokud se někdo ptá koho volit, odpověděla jsem, že hledám to lepší zlo....a která rozhodnutí dané osoby u mě vítězí.V konečné fázi, věřím Danielovi...to co si zaslouží naš národ, to si zvolí.

Apoštol (Út, 14. 2. 2017 - 12:02)

Zdravím všechny! Též i Mimu, pokud ještě chodí na tyto diskuze! Přeji všem šťastné prožití svátku svatého Valentýna! Prožijme celý den, požehnaný s Ježíšem Kristem! Cokoliv činíme, to čiňme ve jménu Pána Ježíše Krista!

Tom... (Ne, 21. 1. 2018 - 21:01)

Všechny důkazy o Ježíši...Samozřejmě, Boha nikdo nikdy neviděl, tak si lidé museli vymyslet nějakou postavu s lidskými vlastnostmi, aby se tomu mohli klanět. Z hlediska lidské psychologie tomu plně rozumím. A ještě vylepšili, že někomu se více líbí Panenka Marie, tak tito se mohou modlit k Marii.

Milan (Út, 14. 2. 2017 - 11:02)

on také předběhl a...Ahoj bezejmený,v první řadě bych se ti chtěl omluvit za včerejšek, večer mě to pak mrzelo. Mohl jsem ti to napsat z většího nadhledu.Mrzelo mně, žes reagoval na Zoru, Touhu i Déčko pro mne takovým nadřazeným způsobem.Kopíruju, co mne mrzelo na tobě nejvíce.Plést se ale cizím lidem vyloženě do života s úmyslem jakési "záchrany" může být až otravné :-)Pro mne soucit, ulehčení a zastání se potřebných není nevhodné vměšování do života. Život nás záměrně staví do situací, ve kterých pak můžeme sami na sobě vidět, jak na ně reagujeme. Jsou to situace o kterých se zmínila Touha, ale i nespočet dalších které nás potkávají dennodenně, je to něco jako v tom podobenství o milosrdném Samaritánovi.Ježíš sám dokonce vyjmenovává co člověka, jaké myšlení a skutky jej činní blahoslaveným, ale i to co ho znesvěcuje.A jestli miluješ Krista, tak mi jistě nebudeš nadále psát mistře nebo případně učiteli. Asi víš proč.Bezejmený, vidím to tak, že když někdo přijde na diskusi, přijde si vylít srdce, říci svůj názor, může i urážet, lát, nadávat, to by tě však mělo nechat v klidu, protože daný člověk to neví, že je pod vlivem Zla, jinak by takového jednání nebyl schopen a když oplácíš náhodou stejnou mincí, jsi pod tímto vlivem Zla rovněž, ba naopak, jsi-li věřící, znesvěcuješ víru v očích druhých lidí, kterým ještě nebyla vložena do srdce. Všechny urážky jsou zlé, jsou nízké a je-li ve spojení s věřícím, snižuje její čistotu a svatost onou nízkostí a jelikož nízkost vždy odpuzuje, odpuzuje tak daný jedinec lidi od pravé víry, jenž se jeví pak druhým co o ní nemají doposud ponětí, jako něco naprosto ošklivého, odpudivého.Ne, nadarmo říkal Ježíš bděte nad tím co vychází z vašeho srdce, a vyloženě vyjmenoval onen druh myšlenek, které pocházejí ze Zlého.Když miluješ Božské Slovo, ono začne působit ve tvém srdci, změní ti vědomí a ty pak naprosto bděle vidíš projevy zlého, už ale neoplácíš zlo zlem, ale jen diskutuješ o tom co jsi chtěl říci. Nejsi to ty kdo mění člověka, ale je to zájem samotného člověka o svůj život, o věci dosud mu neznámé. Neznamená to, že když se vyjadřuješ slušně, že je to uhlazené, falešné a neupřímné. Takto jednají politici, státníci nebo takzvaní náboženští vůdcové. Když ptáčka lapají hezky mu zpívají. Ale řekni, že je nepovažuješ za autoritu, za své učitele nebo vůdce a uvidíš v zápětí jejich odezvu. Okamžitě tě budou chtít vystrnadit ze svého středu, protože nad tebou nebudou mít žádnou moc, a to oni nesnesou, ba naopak uvidí v tobě pro sebe nebezpečí, že bys mohl pomoci ke svobodě i ostatním nad kterými ještě moc mají. Stoupenci na druhou stranu, kteří svého mocipána poslouchají, ty ti nejenže neporozumí, ale upadneš do jejich nemilosti taktéž.Rovněž měj prozatím pěkný den.

Tony (Ne, 21. 1. 2018 - 20:01)

Tomáš Halík není pravý...Halík je hlavně okultista a rouše katolického kněze. Ne nadarmo mu tehdy bohoslovci říkali: "černokněžník".Já poslední dobou nehřeším.Kdybych to měl brát podle zpovědního zrcadla z první republiky, kde byla otázka:"Byl jsem opilý? Do němoty?"Tak jsem už nehřešil hodně let. Když tak, tak mám maximálně špičku.

Katolík (Ne, 21. 1. 2018 - 20:01)

Všechny důkazy o Ježíši Kristu jsou napsány v Bibli. Boha nikdy nikdo neviděl, ale ten, který přišel, ten o Něm podal zprávu. "Já jsem ta cesta, pravda a život. Nikdo nepřichází k Otci, než-li skrze Mne!" Amen.

No (Ne, 21. 1. 2018 - 20:01)

jestli budou jednou volby brány jako občanská povinnost, bude si konečně muset někteří věřící a nejen křesťané, že žijí ve státě, pobírají výhody, které jim stát dává a nevolit bude trestáno. Jen ať se lidé učí občanské odpovědnosti a pořád jen nekvákají negativně nebo nesní o náboženských kniháchOdluka církve od staátu,kdo to byl Josef I nebo II syn Marie Terezie.

Milan (Út, 14. 2. 2017 - 10:02)

Milane, ale teď jsi dojal ty...Ahoj Touho, dnes mám volný den, tak mohu reagovat na některé příspěvky. Vím, mluví z tebe skromnost, když se zmiňuješ o tom, že druhým pomáháš hlavně kvůli sobě, aby jsi ty sama netrpěla tím, že ostatní strádají nebo jim je křivděno, jsou zneužíváni či nemohoucí. Ale uznej, že i těm co jsi se jich zastala, pomohla jim z těžké životní situace, neulevilo se jim, neměli z tvé pomoci opravdu dobrý pocit, neměli z tebe radost? Vždyť díky takovým lidem se neztrácí v tomto světě víra v dobro, pro někoho kdo onu víru by mohl ztratit. Člověk tomu zas až tak nemusí dobře rozumět, plně postačuje mít schopnost soucítění, které není možné bez empatie, jejíž projevem je milosrdenství vyvěrající z lásky. Tímto se projevuje přes člověka Boží milosrdenství aniž si toho je onen jedinec vědom.Proč ale o tom píši. Možná to bude pro tebe velice těžko přijatelné, ale opravdu nic na světě ani v lidském životě se neděje nahodile, ať situace které prožíváme vypadají sebe víc otřesněji. Vše má svou příčinu a neodvratný důsledek, ale existuje i v lidských osudech prvek milosrdenství, který dává těžkým osudům chvilkové vydechnutí, umožňuje přes šlechetnost poznávat i jiný rozměr života, vnímat vyšší radost i duševní souznění. K tomuto účelu je části lidských bytostí umožněno takto ulehčovat jinak těžký úděl zrozenců ve hmotě, který je pouze dočasný a má jen výchovný vývojový směr k návratu do původního stavu, který je prostý všeho strádání a bolesti, proto je prožíván blaženě.Možná se přes víkend vrátím k popisu toho, co jsem zažil s Kristem a pokusím se vysvětlit jistou podmíněnost k nalezení toho po čem lidská bytost podvědomě touží. Ta touha byla člověku ponechána jako mlhavá vzpomínka na ráj, v němž kdysi žil jako neposkvrněná duchovní bytost.Co se týká politiky, je to vždy zdroj a příčina lidského utrpení, nesnází i bolesti. Politika proto nemůže sama o sobě nic zásadního vyřešit, ať si o ní dělá člověk sebevětší iluze. Politika má vždy svou ideologii a jde ji především o moc nad lidmi, vždy hledí vždy jen na své omezené hledisko a lid je pouze využíván k prosazování mocenského boje. Je to taková špinavá řeka života, zrovna tak jako nacionalizmus nebo fanatická víra, které vždy přinášely rozhodnutí v neprospěch života. Proto ti kdo vstoupí do tohoto životního proudu, vždy budou strženi vírem událostí, které tento směr vyvolává. Proto Ježíš říkal zákoníkům a farizeům, "Běda vám, obcházíte zemi a moře aby jste získali jednoho novověrce a když jej získáte, učiníte z něj dvakrát horšího syna pekla než jste vy sami". Jsou to právě politici a státníci kdo vytváří světské zákony a společenské podmínky v níž panuje sociální nespravedlnost, neshody prosazující rozhodnutí vedoucí k toleranci bezpráví, útisku lidského ducha a k válečnému běsnění. K ospravedlnění pak vede jakákoliv záminka podporující onen skrytý záměr, který vždy hrubým, bezohledným způsobem narušuje Boží řád soužití. Každý kdo se zapojuje do tohoto dění, bývá oním děním poskvrněn, duchovně oslepen a nešťastně formován k prožívání opravdu těžkých osudů. Veřejnosti je vždy nalháváno, že je to pro jejich blaho, svobodu a životní prosperitu.Nevím nakolik budeš souznít s tím co jsem napsal, ale za úvahu to jistě stojí. Měj prozatím hezký den.

dej (Ne, 21. 1. 2018 - 19:01)

Takto to vypadá z pohledu...Jeden jediný nezpochybnitelný důkaz, že někdo jako Ježíš existoval, stačí jeden.

sardanapal* (Ne, 21. 1. 2018 - 19:01)

Takto to vypadá z pohledu...Ty máš taky dost ...Ale jinak souhlasím , že Kristu je nejspíš u prdele , kdo unás vyhraje - jakékoliv volby ...

Milan (Ne, 21. 1. 2018 - 18:01)

Václav Havel byl...Takto to vypadá z pohledu příznivců Václava Havla. A když už je zmíněn v příspěvku Ježíš Kristus, tak On lidi nevedl na západ, ani do aliance nebo nějaké unie, On vedl a vede člověka (lidského ducha) do Království nebeského o němž říkal, že není z tohoto světa.O svobodě člověka se zmiňuje pouze v souvislosti, pokud člověk neotročí hříchu, a tato svoboda je záležitost nitra a nikoliv vnějších okolností. A jestliže skutečně někomu Bůh žehná, pak je to ten, kdo jej miluje a řídí se jeho přikázáními a nikoliv ten kdo se vnějšímu světu jeví jako prosperující.Bylo by dobré si doplnit nějaké skutečné historické souvislosti, než se začne z člověka dělat nějaká ikona. Jedinou Ikonou lidstva je Ježíš Kristus, a ti co to doposud nevědí nebo o tom doposud pochybují, se to dozví až předstoupí před Krista.

sardanapal* (Ne, 21. 1. 2018 - 18:01)

Václav Havel byl...To je všechno hezký a právě proto by v USA azyl nikdy nedostal ...

D pro Milana (Po, 13. 2. 2017 - 22:02)

Registruji, žes reagoval na některé mé nedávné příspěvky na tomto vláknu, a jsem tomu celkem rád. Omlouvám se, že mám v těchto dnech spoustu práce, takže ti hned nemůžu náležitě odpovědět. Nicméně v následujících dnech se k některým tvým názorům určitě vyjádřím.

Reklama

Přidat komentář