Reklama

Gamblerství

Mirek Brno (Pá, 1. 7. 2016 - 13:07)

Aleši, nemůžu Ti radit, ale na Tvém místě bych udělal tohle.
1) Už nikdy nesmíš hrát žádný hazard. Na dluhy nikdy nevyhraješ, jen se budou navyšovat. Stresy se budou navyšovat a může se stát, že to skončí sebevraždou jako u tisíců beznadějných gamblerů před Tebou.
2) Hned dneska bych se přiznal přítelkyni a eventuálně i rodině a zkusil bych si u nich nebo někoho jiného půjčit na tu zpronevěřenou tržbu. Říct jim úplnou pravdu. Kolik kde dlužíš a kolik po splatnosti. Ať Tě s tou tržbou doprovodí k práci a tržba neskončí v herně. Pokud Tě opustí přítelkyně nebo zavrhne rodina... je to nepříjemné, ale Tobě jde o ŽIVOT a záchranu. Rodina časem odpustí a přítelkyni najdeš novou.
3) zavést hned řadu opatření. Hlídání peněz, přestat pít alkohol. Terapie: léčebna nebo psycholog, AG, pomoc v diskuzích.

Jde z toho vyskočit. Já sem byl těžkej závislák, těžkej případ. A sem z toho venku, uzdravenej, s chutí do života!

Tragik (Pá, 1. 7. 2016 - 12:07)

BTW asi to víš ale přítelkyně tě opustí nebo neopustí. Zvladne to nebo nezvládne. Nyní s tím už nic neuděláš.

Neznám ji ale troufnu si tvrdit, že největší šanci máš s upřímností.

Tragik (Pá, 1. 7. 2016 - 12:07)

Ahoj Alesi...

Předně.. já jsem ještě nic nezvládl. Jen jsem na dobré cestě. Tak to cítím.

Ty si hlavně musíš uvědomit že už je konec. Sám víš dobře že to neutajíš ani tajně navyděláš na to aby jsi to zaplatil a nikdo se nic nedověděl. Jak si tohle uvědomíš tak musí logicky přijít i zjištění, že je lepší to přiznat sobě i ostaním sám než čekat až se to stane. Tvoje pozice bude snažší.

Největší chybou jsou další půjčky. Ne i kdyby ti těď někdo dal peníze na všechny dluhy aby jsi mohl začít znovu je to cesta PŘÍMO DO PEKEL! Věř tomu. Já to zažil. Je to jako nalít benzín do kamen.

Tvůj První a zásadní problém který musíš řešit je GAMBLE. Musíš přestat hrát a udělat taková opatření aby jsi hrát už nemohl. Potřebuješ blízkou osobu která ti alespoň na čas peníze bude spravovat.

Já jsem z těch kdo tu propagují docházení na AG. Nevím odkud jsi ale to že jsi sem přišel ukazuje že ti chybí možnost mluvit s někým kdo ví. A já potvrzuju. Pomáhá to posílit pozitivní i negativní motivaci (oboje je potřeba).

Aleši. Gamble je nejtěžsí forma závislosti. Podle toho k ní musíš přistoupit. Sám to nezvládneš. Požádej o pomoc. Čas běží a jde o nic méně než o tvůj život.

Ales (Pá, 1. 7. 2016 - 11:07)

Dobry den,
chtel bych se pripojit a pokusit se prestat s gamblem.
Vcera jsem hral naposled a dnes jsem si rekl, ze udelam prvni krok, nejak jsem dosel k teto diskuzi a pomohlo by dat rec s lidma co vedi o cem gambl je.
V poslednim prispevku od tragik a mirek brno jsem celekm nabral silu bojovat a rikam si ,ze to nekdo zvladnul a tak vam gratuluji.
Jinak, jsem klasickej gambler ,mam dluhy , splatky po splatnosti a momentalne zpronevetenou trzbu, deprese, vycitky, uz nemuzu spat pokud se neozeru, jinak me uz s toho hrabe. Pokud to praskne a ze ano, prijdu aji o bydleni a pritelkyni, mam toho uz dost!!!!
Proste ,jak to ctu, tak to jde, ale jak mam zacit, vsude jen dluhy, posledni gambl byl za pujcku home credit 60tis a ja to prosral za vcetrjsek...
Je me proste strasne, ale chci a navzdy seknout a jak pisete, vymazat to z hlavy.

Dik za reakce
Ales

Mirek Brno (Pá, 1. 7. 2016 - 11:07)

Tragiku, přesně tak: drahá životní zkušenost, škola. Cesta jak se stát lepším člověkem.
Základ je gambl úplně vymazat z hlavy. Nepotřebuji si už jít vyhrát peníze na něco. Na co potřebuji, si peníze vydělám prací.
Ano, ta nemoc je tak silná, že také doporučuji úplně zrušit alkohol a drogy, které výrazně zvyšují možnost recidivy. I v cigaretách je přidáno spousta chemie a oblbováků. Také ta riziková povolání a povolání kde inkasuješ tržby jsou ohromně riskantní.
Teď jsem byl v Římě minulý týden a je tam také plno heren s automaty. I když ne tolik jako tady. A vždycky existuje možnost zahrát si živě nebo na netu. Ale mě už to vůbec nic neříká, nemám žádná bažení ani choutky a hlavně mám v hlavě tu svou větu: Musel bych být padlej na hlavu, aby dal do hazardu Korunu. I té jediné Koruny by mi teď bylo líto. A vlézt do herny mezi ty roboty v lidských tělech s vyhaslýma očima a zoufalstvím v hlavě a stát se jedním z nich? Ne, ne ne.:)
Zkrátka, za mne je rozhodující jen to jediné: Dokud člověk nezmění ( nevymaže ) ty podprahové programy v hlavě, v podvědomí, drží se jen silou vůle nebo pomocí řady opatření ( omezení financí, hlídání rodinou, AG, terapeuti atd. ) tak je pořád jen abstinující závislák. Jak to vymažeš z hlavy jsi skutečně volný a svobodný a můžeš si svůj život tvořit. Nepotřebuješ utlumovat své problémy závislostmi na alkoholu, cigaretách, drogách, kávě, hazardu, antidepresiva atd. Volba je na každém.

Tragik (Pá, 1. 7. 2016 - 10:07)

to ti Mirku podepíšu.
Už jsem taky někde psal že je důležitá životní změna. Co jsem poznal recidivující gamblery tak si velmi často prostě myslí že jen nebudou hrát a je to. Přitm dál chodí po nocích do hospody, nebo pracují jak barmani atd atd.

Jak říkáš. I já se učím dát těm penězům zbohem. Prostě jsem si koupil životní zkušenost. Škoda že byla tak drahá ale prostě byla. Teď je na mě aby to nebyli vyhozený peníze a vytěžil sjem z toho maximum.

Mirek Brno (Pá, 1. 7. 2016 - 09:07)

Ahoj Tragiku, tak to je fajn. Jen tak dál.
982.den. Za chvíli mám čtyřciferné číslo. Říká se, že 3 roky jsou nějaká přelomová doba léčby. Myslím, ale, že hlavně je to o hlavě a změně životního stylu. Dřív jsme řešil, co všechno jsem mohl za prohrané peníze mít. Každý den z toho měl výčitky. A za těch cca 31mil. to mohlo být více než 70! bytů 1+1 v Brně. V roce 1993 jsem měl třeba možnost koupit 10x 1+1 za 2mil Kč.
No a už min. 2 roky mi ty prohrané peníze nevadí. Beru to tak, že vše se děje tak jak má. Žiju si pohodový život, kdy pracuji minimálně a vše co potřebuji k životu mám. Nepotřebuji už luxusní auta, domy, utrácet za blbosti. Nejcennější co máme je náš vyměřený čas na tomto světě. Ten nám každému rychle ubíhá a v okamžiku smrti budeme každý bilancovat.
Ale je fajn nemít dluhy, mít čistou hlavu. Dům mám u lesa, hodně cestuju, sportuju, relaxuju. Pohoda džez.
Nechci aby to vyznělo jako nějaké chlubení. Píšu to jen proto, že jsem 20 let žil v beznaději a nevěřil, že z toho jde vyskočit.
Vím, že spousta gamblerů má deprese, stresy, dluhy, exekuce. Někteří jsou v bezvýchodné situaci a někteří kousek od sebevraždy. Ta nemoc je velmi zlá a progresivní, jak psals minule Tragiku. Začínal jsem na automatu s otočkou za 30 halířů a prohranou desetikorunou a končil s večery za statisíce. 700 000 za noc. Za to se dají koupit v Ústí 3 byty.:)
Podle dvou jasnovidců mám žít 88 let. Tak si tu spoustu let ještě koukám vychutnat na plno.

Tragik (Pá, 1. 7. 2016 - 08:07)

Mirku ahoj,

za mě ok. Bažení 0. Ale jestli si ta devka závislost myslí že kvůli tomu přestanu s tím co jsem začal tak má smůlu :)

Lemog (Pá, 1. 7. 2016 - 05:07)

Ahoj všem: dnes 292. den bez gamblu

Diskuze abstinujících gamblerů zde:
http://gambling.my-free-forum.com/

Mirek Brno (Čt, 30. 6. 2016 - 20:06)

Zdar a sílu. Tak jak se držíte bojovníci? Jsou nějaká bažení teď v létě nebo vymazáno z hlavy?

No namE (Čt, 30. 6. 2016 - 12:06)

Asi to tak bude, je to proste chudak

Martin 10 (Čt, 30. 6. 2016 - 11:06)

"Radek" si tady z nas dela kozy, ani carka, podle me, se u jeho "prispevku" nezaklada na pravde. Je to asi nejaky druh zabavy nebo mentalni masturbace, netusim ...

No namE (Čt, 30. 6. 2016 - 09:06)

Jak rikas davide, radek to je normalni chudak.
Porad tady delal machra, vsechny poucoval a ve finale je to notmalni ubozak a gambler.
Dneska je opet krasny den, ani mracek, jen slunce, jak je asi nestastnikum v hernach bez oken.
:-)

Lemog (Čt, 30. 6. 2016 - 05:06)

Ahoj všem: dnes 291. den bez gamblu

Diskuze abstinujících gamblerů zde:
http://gambling.my-free-forum.com/

David (St, 29. 6. 2016 - 18:06)

Radku, tady uz na tebe všichni .......a z vysoka. Nikoho nezajímáš, jsi ztracený případ.

radek (St, 29. 6. 2016 - 16:06)

Dneska jsen opet hral, vsechny penize prohrane, srasna deprese, jsem ta nejvetsi nula...

Lemog (St, 29. 6. 2016 - 05:06)

Ahoj všem: dnes 290. den bez gamblu

Diskuze abstinujících gamblerů zde:
http://gambling.my-free-forum.com/

David (Út, 28. 6. 2016 - 17:06)

Radku, díky tobě se držím a nehraju, nenech se odradit od svého stylu, když vidím jaký jsi ubožák nemám chut jít hrát, jsem rád, že jsem na tom tak jak jsem a nechci skončit jako ty.

radek (Út, 28. 6. 2016 - 16:06)

A jsem opet zde, ja gambler a nejvetsi chudak.

radek (Út, 28. 6. 2016 - 12:06)

A rad to o sobe pisu.
Jsem radek zmrdek a rad jsem posral diskuzi!?!
Jsme chudacek

Reklama

Přidat komentář