Reklama

Gamblerství

Lemog (Ne, 3. 7. 2016 - 09:07)

Ano, jiz nepisu ve svém kazdodennim hlaseni "bez cigaret"

Je to mesic co jsem zacal kourit a ted, abych k tomu nekoho nenavadel, musim konstatovat, ze mi to vylozene svedci. Aby to nebylo spatne pochopeno - ten prvotni sok a radost ze jsem zvladl i nekoureni se prehopl do určitých , ne zavaznych zdravotnich potizi, takze jsem v te chvili zvolil nejjednoduchsi cestu - zpatky k cigarku. Po mesici se stabilizuji a jakmile nastane okamzik uspokojeni se zdravotnim stavem - znovu prestanu, jiz vim jak na to, tentokrát ovšem s doprovodnymi opatrenimi proti stavum, které se mi staly ted.

Vse je individualni, někdo by mohl namitat spoustu argumentu, ja jsem pro tuto chvili zvolil tuto variantu a po zkušenostech se zavislosti obecne se pripravim a casem prestanu kourit nadobro.

Lemog (Ne, 3. 7. 2016 - 09:07)

A ještě bych pro ty, které to zajima, napsal, ze Abstinentka i jepice jsou v poradku, nehraji, uzivaji nabytych hodnot bez gamblu.
Zkratka nekteri ustoji zocelovaci metodu, nekteri ne a vyhovuje jim jiny pristup diskuze.
Vytvorili jsme malou soukromou ag skupinu, která diky této strance mohla vzniknout a ubrat majitelum heren 3 dnes jiz abstinujici gamblery.

A o tom by to mělo byt. Najit svoji cestu, takovou jaka každému individualne vyhovuje a dojit do cile svým stylem.

Takze ja jsem na tuto diskuzi nezahorkl, dala mi hodne informaci a inspirace, budu doufat, ze se to tady zase rozjede a pribydou další uspesnbe abstinujici gambleri

Martin 10 (Ne, 3. 7. 2016 - 09:07)

V pohode Lemogu, od toho je rec ci pismo aby se dalo vysvetlit pripadne nedorozumeni, jak vis, jsi clovek, ktereho si vazim prave pro odhodlani a pristup v boji s timto dablem v nas.

Kdyz uz jsme se tu sesli online, chtel jsem se zeptat na duvod tveho koureni, mozna si to uz nekde psal, ale asi jsem to nezaregistroval. Nijak Te za to neodsuzuji, nejsem ten kdo by mel soudit, jen mne to proste zajima, jak se to tak prihodi.

Preji vse dobre ...

Lemog (Ne, 3. 7. 2016 - 09:07)

Martin 10,

Opatreni jsou nutna, aspoň v zacatku. Mozna jsi nekde zaznamenal, ze vsem se s Tragikem neshodnu, nicmene cil mame spolecny a každý svou cestou.

Ja narozdil od napr. Tragika jsem hned asi po mesici sve abstinence nastolil , ze nehodlam mit u sebe do konce života par stokorun v kapse a zbytek at někdo hlida.
Každý ma svoji individualni rodinnou situaci a ta moje nezahrnovala priznani v rodine a další bezne doporucovane postoje.

V zaveru jiz jsem se nerozepisoval prave kvůli tem provokaterum o svých doléčovacích metodách, nicmene napr. Mirek Brno a další s kterými jsem v kontaktu bud malem nebo i tel a osobne vi, ze jsem nasel svoji viru , něco ve smyslu jak popisuješ ve svém prispevku, mam svůj "styl dolecovani" a zvolil jsem formu.

Tzn. ze dnes jsem v klidu, mam u sebe bezne několik desitek tisíc kc a ani me nenapadne myslet na gamble.......docilil jsem toho, ze ještě sice mam urcite rezervy ale postupne na sobe pracuji abych se dostal do uplneho vymazani hazardu.

Bazeni nemam, sem tam proběhne myslenka ale vzhledem k tomu, ze jsem se posunul o kus dále, ne,ma sanci prerust v bazeni.....toto v soucasnosti beru jako fakt, jsem s nim spokojen ale dále pracuji na svém duchovnim rozvoji

Lemog (Ne, 3. 7. 2016 - 09:07)

Ahoj Martin 10,

pokousel jsem se Alesovi objasnit důvod, proc jsem si zamodril nick, je to zjevne aby zadny provokater nemohl psat mym jmenem. Spoustu let tady fungovaly jen cerne nicky a bylo to v pohode, dokud si nekteri neprisvojovali několik identit.

Ja jsem proti tvym komentarum nic nemel, ze jste se dostali do sporu s Lukem - to uz se tak nekdy stane.
Napr i Mirek Brno ma cerny nick a diky jeho nenapodobitelnému stylu komentaru nepochybuji o jeho identite. To stejne si myslim i o tobe, proto pokud jsem Alůesovi objasnoval muj důvod modreho nicku, bylo to z duvodu jeho ostrazitosti zde, sam vis, co jeden provokater zpusobil. Ales si sam jiste vyselektuje, ze s tebou muze diskutovat bez obav.

Jinak te tady rad vidim

Martin 10 (Ne, 3. 7. 2016 - 09:07)

Alesi, je to jednoduche a zaroven jedna z nejslozitejsich veci na svete, dostat se ze zavislosti, konkretne z patologickeho hractvi. Samozrejme pisu z vlastni hracske dlouholete zkusenosti a z mnoha let zazitku s "kamarady" gamblery.

My gambleri, a at uz jsme z jakekoliv spolecenske vrstvy, jakehokoliv zalozeni, mame jeden spoleny pruvodni jev, ktery muze za nasi zavislost a to je LAKOTA, chces li HAMIZNOST, chces li TOUHA PO BEZPRACNEM ZISKU. Takze pokud chces s cistou hlavou nehrat, je treba vytesnit tuto vlastnost. Ono se to samozrejme lehce napise, ale strasne spatne udela, protoze my gambleri jsme tak zalozeni. Dobra cesta je dusevni ocista, duchovni cestou a je jedno, jestli k tomu zvolis cestu jako Mirek, pres samany, jako ja pres rozmluvy s Bohem nebo zvolis meditaci, jogu apod.

Dalsi cesta je dle meho slozitejsi, mnohokrat jsem ji podstupoval a vzdy selhal, to je cesta Lemoga a Tragika, tj, delas kazdy den spoustu opatreni, zkratka receno hlidas se (nic proti Vam chlapi, pokud Vam tato cesta vyhovuje a pomaha v boji s tou bestii, jedine dobre), ja to takto dal nejdele dva roky, pak jsem opet zacal a o to vic.

Proste kazdemu vyhovuje neco jineho. Jinak at vyuzijes do zacatku rady Mirka, Tragika nebo Lemoga, neudelas chybu, napsal bych Ti to same, ja vetsinou doporucuji lecebnu hned, ale neznam Te a mozna budes natolik silny, ze to, po provedeni opatreni, das sam. Podstatne jsou v tomto dluhy, jejich vyse. Zda jsou zvladnutelne, nebo dozivotni, pak rozhodne os. bankrot, pokud Ti ho povoli.

Zaverem preju hodne sily a pokud to nevyjde napoprve, nevzdavej to. Stojis na krizovatce, jedna cesta vede primo na krchov, ta druha sice taky, ale je delsi a mnohem radostnejsi, protoze zivot bez zavislosti dokaze byt krasny. Za tyden odjizdim na velkej vandr, tesim se jak malej kluj.

Drzte se a CARPE DIEM, bez hazardu, dodavam ;-).

A.Z.

Martin 10 (Ne, 3. 7. 2016 - 08:07)

Ahoj Alesi, v prvni rade Te musim upozornit na skutecnost, ze mam cerny nick a ze si musis sakra rozvazit, jestli se mas se mnou vubec bavit. Podle Lemoga jsem zrejme jeden z provokateru, ktery "dohnal" jednu jeho oblibenkyni zpet do herny! Dle meho skromneho nazoru tomu tak neni, ale pokud budes chtit, posoudis sam.

V jednom ma Lemog pravdu, toto forum si oblibil jeden psychous a ventiluje si zde svoje tlaky. Pokud si tu pise sam, pak toto forum opravdu pozbyva smyslu, ale pokud ho budeme tvrde ignorovat, pak prestane. A pokud nas, gambleru, tu bude psat vic, najde tato diskuze opet svuj ztraceny smysl. Rozhodne nikdy nebudu volat po moderaci, rozumej cenzure!!!

Omluvam se za dlouhy uvod, ale povazoval jsem ho za nutny. Tobe venuji samostatny prispevek.

Lemog (Ne, 3. 7. 2016 - 08:07)

Alesi,

každý zacinal od 1. dne, nejdulezitejsi v zacatku je neuhnout z nastoupene cesty abstinence a odolat za kazdou cenu bazeni, které te jiste navstivi.
Mel bys mit pripraveny na tyto situace alternativy, protože pokud selzes a neustojíš to, další den budes mit depky a vycitky ještě vetsi nez dnes, naopak pokud to ustojis - velmi te to posili ve tvem snazeni.

Je to o celkovem prehodnoceni mysleni a ja napr. ze svých milulych selhani cerpam a jsem posilen hlavne psychicky a nerozhodi me bezny zivotni problém, protože pokud vitezim nad tak zakernou zavislosti jako je gamblerstvi, jsem vyrovnany a vazim si beznych zivotnich hodnot.

No tom druhem foru je nas opravdu - tak jako tady jen par - Ja, Tragik, Luk , nekdy reyzi a jepice, abstinentka se odmlčela.
Kazdopadne vymenou informaci a sdilenim toho jak to kdo za jakých okolnosti zvlada, získáváme navzájem silu nepolevit a ujisteni, ze cesta , kterou jsme se dali je spravna.
Je to takova mala diskuzni netova ag skupina, jestli se casem pridaji další nevim, kazdopadne ikdyz ma gambler jen jednoho stejne postiženého se kterym muze probrat sve pocity - je to fajn a pusobi na psychiku velmi pozitivne.
Ja když jsem tady loni na podzim zacal psat , nebyl tady nikdo podobny, reakce byly vseobecne od nakukujících , kteří nejsou gambleri. Jediny kdo mi tehdy velmi pomohl svými komentari a radami je Mirek Brno, který i na tebe reagoval. Také mi tehdy napsal něco ve smyslu at nefnukam a koukam s tim něco delat a mel pravdu, nakoplo me to. Mirek Brno pise velmi zkusene a i při tvrdsim pristupu s určitou davkou zocelovaci metody ale vždy slusne a napr ja to od nej prijal jako radu a vzal si z toho to, co mi v dalších dnech pomohlo překonat první dny a tydny.

Na tom druhem foru jsou i nejake odkazy a motivacni videa, je jen na tobe, jestli toho vyuzijes.
samozrejme v prubehu posledního pul roku tady chdili i další, kteří byli odhodlani tak jako ty a pak se odmlceli, coz znamena ze jsou zpet ve sracovne a plni svými penezi kapsu majitelu heren.

Takze pozor na to, mel bys mit jasna neprekrocitelna pravidla a neuhnout, my zasveceni vime, ze nase forma zavislosti je tak zalkudna, ze ti pod ruznymi záminkami bude našeptávat fantasmagoricke scenare ale pokud se nechaz nalakat , skonci jen a 100% tvym fiaske a ještě většími dluhy a depúresemi.

Jake jsi tedy vymyslel opatreni abys zabranil recidive? Mluvil uz jsi s pritelkyni?

Ales (Ne, 3. 7. 2016 - 08:07)

Jeste jsem koukal na for co davas odkaz ty lemogu a tam je videt, ze jste opravdu bez provokateru, ale take vas tam moc neni.
A.

Ales (Ne, 3. 7. 2016 - 08:07)

Tak diskuzi jsem procetl a uz to chapu, take nebudi reagovat na par nicku!
Jinak dneska je to 3 dny co jsem zacal abstinovat, neni to moc ,ale proste jednou clovek musi zacit a ja.jsem se rouhodnutej!!!

A.

Lemog (Ne, 3. 7. 2016 - 06:07)

Ahoj všem: dnes 294. den bez gamblu

Diskuze abstinujících gamblerů zde:
http://gambling.my-free-forum.com/

Lemog (So, 2. 7. 2016 - 20:07)

A ještě bych pripojil jednu radu.

Tito provokateri se tim vlastne bavi a mají radost z cizího nestesti, zrejme se nedokazi realizovat v realnem zivote a zde vyuzivaji anonymity netu pro svoji zabavu.

Proto nereaguj na stouraly, usetris si tim nervy, které ted v zacatku tvého snazeni budes velmi potrebovat......

Na tom druhem foru je nas taky jen par, tam ovšem nehrozi, aby te někdo srazel do kolen ve slabe chvilce

Lemog (So, 2. 7. 2016 - 20:07)

Alesi,

diskuze zde na doktorce mela svoji vahu a taky vaznost do te doby, nez se zde zacali objevovat provokateri.
Pokud jsi se jiz zacetl do této diskuze, pochopil jsi, jsk to tady asi chodi.
Jsme všichni, kteří jsme propadli a stali se závislými , tady na jedne lodi a ja zastavam názor, ze jen gambler muze pocopit chovani jiného gamblera a proto jsem byl rad, když jsem narazil na tuto diskuzi a zjistil jsem, ze v tom nejsem sam, ze i spousta jinych lidi je v podobne situaci.
Tady na doktorce je to prima, ma to jen jednu vadu - není zde moderator, který by eliminoval provokatery, kteří svými priblblymi komentari jiz v minulosti zapricinili navrat do herny nekterych z nas, co jsme se tady schazeli.
Kdo chce jak chce si tady pod neomezenym mnozstim identit muze psat hlouposti. Proto nekteri z nas zvolili tzv. "modry nick" (jednoducha registrace ) a pak je jasne, ze pokud tady pise "modry" Lemog, je to skutecne Lemog ne někdo jiny. V pripúade, ze tady napise někdo pod "cernym" nickem Lemog, nejsem to ja.

A tak se stalo, ze jeden provokater to tady před dvemi mesici dokazal tak rozhodit, ze nekteri vcetne me odsud odesli na nove forum - zde - http://gambling.my-free-forum.com/

Nekteri s cernymi nicky tady zustali a ja se vicemene omezuji jen na kazdodenni zapis cisla me abstinence, coz jak vidno z vyse uvedeného komentare, nekterym vadi. Zrejme zavidi, ze nekteri to dokazi zvladnout svepomoci. Neodsuzuji hospitalizaci v PL, jen si dal zde budu psat sve zápisky, abych mohl byt pripadne inspiraci pro další odvazne, kteří se chteji dat do boje s touto nemoci.
Je jen na tobe jestli zvolíš to, ze budes chodit sem a s rizikem, ze te bude popichovat kdejaky stoural.
Pokud se proklikas v této diskuzi na začátek roku a prectes si to, brzy se dostanes do obrazu jak to tady chodi.

Je smutne, ze z tak zavazne zavislosti jako je gamblerstvi si tady nekteri delaji srandu.

Ales (So, 2. 7. 2016 - 19:07)

Majitel mozku,
a ty jsi co zac?

Majitel mozku (So, 2. 7. 2016 - 17:07)

Hlavně vsem napiš at kaslou na léčebnu. Argumentem budiz par lidi co tu kdysi psalo a co už možná jsou zpět v gamblu!!!

Nebezpecny blazen

Ales (So, 2. 7. 2016 - 09:07)

Ahoj Lemog,
dekuji za reakci a dnes.si proctu diskuzi, resp. uz jsem zacal.
Chci to zvladnout!!!

Lemog (So, 2. 7. 2016 - 05:07)

Ahoj všem: dnes 293. den bez gamblu

Ahoj Aleši,
mirek Brno a Tragik ti zde napsali rady, ja bych pridal par svých postrehu ze sve abstinencni cesty.
Jak vidíš na cisle dne me abstinence, bude to za poar dnu 10 mesicu, co ziji svobodny život bez gamblu. Pro neznale zaludnosti této zavislosti to muze znit jakkoliv ale je to hlavne ona SVOBODA, kterou získáš a tim vlastne i svůj život zpet. Jen my gambleri vime, jak nenapadne a plizive se staneme zavisalymi a když to zjistime - je jiz pozde - nezbyva nez se rozloucit s prohranymi penezmi a priznat ze jsme nemocni.
Dobra zprava je, ze s tim muzeme něco delat - abstinovat a znovu zacit plnohodnotne zit.
Vseobecne se doporucuje priznani v rodine, pokud to udelas, priprav si nejake materiály aby se mohli seznámit s definici naší nemoci a snaze pochopili proc gambler dela to co dela ikdyz vi ze ublizuje sobe i okoli, co si budeme povídat - nejde to vysvětlit a clovek který si tim neprosel na nas kouka jako na nesvepravne primitivy, takze klidne at si tvoje pritelkyne zacne cist tuto diskuzi od zacatku, tak snaze pochopi proc hazes peníze do bedny, když je to naprosto nesmyslne. Pokus se ji vysvětlit aby pochopila a dokázala sama svými slovy definovat ZAVISLOST jako takovou.

Dále se priprav na opatreni, která musíš ted ze zacatku udelat abys zabranil recidive a nesmis ani milimetr uhnout, jinak jsi ve vterine zpet v herne . U me to bylo na zacatku o sile vule , kdy jsem byl například pripraven při sebemensim naznaku bazeni okamzite skocit do vltavy a zchladit hlavu, jen abych se zbavil bazeni a prestal další minutu, hodinu, den a pristi den sem mohl napsat ze jsem v pohode.
Je to na tobe jaka opatreni zvolíš, zaklad je nemit peníze a nemit pristup, nemit moznost vzit si půjčku...........jsme zpet u toho priznani - pokud tvoje pritelkyne pochopúi ze potrebujes jeji pomoc - muze to byt velke plus pro tebe.
Ja jsem tuto diskuzi celou precetl 3x a je zde tolik informaci, ze i za pomoci této diskuze se muzes pokusit to zvladnout.
Na zacatku jsem si stanovil ze chci byt prikladem a tretim clovekem který se mihnul touto dikuzi, který to dokazal bez PL. Dari se mi to a pokud se zactes tady na doktorce napr rok dozadu, zjistis, ze nas je dalších par, kteří sami bez PL s timto svinstem uspesne bojujeme a dnes zijeme , samozrejme s následky svých prohravacskych karier ale relativne v klidu a svobodni.

Preji hodne stesti a sily v tvem snazeni

Diskuze abstinujících gamblerů zde:
http://gambling.my-free-forum.com/

Ales (So, 2. 7. 2016 - 02:07)

A kurva nechrapu, mam depku jako blauzen.
A.

Ales (Pá, 1. 7. 2016 - 18:07)

Jo, dikec za radu a mrknu na tu knihu.

A.

Tragik (Pá, 1. 7. 2016 - 17:07)

Začátek jde.
Možná bych místo "ja hráč" zvolil "už jsem prohral dost"

A na seznam přidej zjisteni nejbližších anonymních skupin.

Reklama

Přidat komentář