Reklama

Existuje Bůh?

19.6. (Út, 19. 6. 2012 - 14:06)

Nenech se prosím unést,někdy je to na hodně silné nervy.

19.6. (Út, 19. 6. 2012 - 14:06)

Aničko,to je sice pěkné,ale nedávno jsem měla možnost sledovat jak se pokouší Ďábel vetřít do jedné Rodiny. Jak dokáže slibovat,lkát,jen a jen proto,aby dostal,to co potřebuje. Doufám tedy,že jsem tomu zabránila.A ještě mi říkal jménem a že zrovna se mnou by chtěl mluvit. Jehovisté uznávají Archanděla Michaela jako Ježíše Krista.Michael dle biblického vyprávění zachránil Daniela z jámy lvové.Toto často symbolizuje vítězství křesťanství nad pohanstvím.No uvidíme.jak se jejich život bude vyvíjet dal..

Anna (Út, 19. 6. 2012 - 14:06)

.Přeju ti ze srdce hezký den, i taky léto. To múžu snad? Mněj se hezky. Ani nevíš ako ti rozumím.

Anna (Út, 19. 6. 2012 - 14:06)

.Fanatik následuje vúdce bez rozmýšlaní a napácha mnoho zla ako za II. SVV. --- já se k takovým neřadím.--- Ak si spravodlivá, máš dobré srdce, tak sa nemusíš ničoho obávať.--- A kdybyh byla Jehovistou, tak bych byla jenom ráda, protože to znamená prežijúcí. A o tomhle žádnej člověk nerozhoduje.

Anna (Út, 19. 6. 2012 - 14:06)

nona: Ok. Pripadne dotazy se...Jane, ješte k tomuhle se vyjadřím , že Zvrchovanej Panovník Nebe a Zemně= Všemocnej Búh se nikomu NIKDY NEZJEVIL, žádnému člověku, protože by musel člověk umřít. Byli to jenom andělé. Vždy jenom andělé- aj hlas- jenom andělé. Néééé nemožné. Určite né.--- A TO JE TO PODSTATNÝ POCHOPIT./i Lótova manželka se proměnila v soľný sloup, viděla co nemněla.../ Nedokonalost NEMÚŽE VZHLÉDNOUT ZVRCHOVANÚ DOKONALOST. Viď to dáva logiku./až si to předsi nekteří zaslouží, či né?/--- Apoštolové a třída 144 000 koupených z lidí tenhle DAR AKO PROJEV LÁSKY DOSTALA.--- ALE PRAVDA JE,i o nás a o všetkom, a biblická určitě /zvitky by neobsiahli všechno - TEN ZÁKLAD TAM JE/ A pochádza zo Židov/Hebrejcov/, ako píšu Zvitky.--- Ja tomu věřím néjenom, že je to napsáno, ale to "žije"- a to žije, když je u toho Všemocnej Búh sám. Proto je napsáno, že né jenom z chleba bude člověk živ, ale z každého výroku vychádzajúceho z Jehovových úst.To je taky zapsáno Božími proroky--- Rozumíš mi Jane?--- Áno, všechno je předem dáno, taky i to co se teďkom děje na scéne světa, néjenom lidi. Všichni máme své místo, svoji vlastní zodpovědnost a všechno bude přivedeno do spravedlivého konce. Tomu věřím.Od toho je Všemocnej Búh - všemocnej.

Anna (Út, 19. 6. 2012 - 13:06)

nona: Ja tu nepropaguji viru,...Víš Jane, máš v mnohem pravdu. Jenom né v tom, že člověk nahlédne do Božích cest./Moje cesty sú hore, řekl. Vaše dole. Nemúžte tomu porozumět. A nikto z lidí se nedopátrá k CELÉ PRAVDĚ, ako to tu skutečně funguje.--- Ako ateista sem byla u veštkyni- a moji tzv. karmu znám. Tak, ty děti nevyšli /třetí určitě kluk, že si mám zapamatovat/. Taky traja životní, a nejhorší teďkom. Až ji bylo zle. Ji celkem bylo zle, protože řekla že mnoho, skutečně mnoho trápení na tak krátkej život- že mám nechat vše běžet kolem sebe, a nedělat si z ničeho nic. Jenomže to bylo tak HODNĚ TÉŹKÝ A KRUTÝ VŠECHNO... - tak jedno mám dítě. A další nelze v žádném případě. Tak poznala jsem Boha Jehovu - je mnoho meniteľné...NEJHORŠÍ JE NÉST NEDĚLENÍ A SMÍŘIT SE VŠÍM- i když druhej člověk tomu neporozumní. A dúležitý, skutečně PODSTATNÝ JE "POSTOJ K DANÉ SITUACI"- A VNITŘNÍ hlavně- CO JDE ZE VNITŘ-TO NELZE ZMĚNIT/jinak by člověk šel vlastně proti sobě, pak se vlastně zaraďuje kde patří/ Byli i kdysi proroci co předpovědely králem ako Dávidovi... tak určitě že to nezaniklo. A je skutečně život člověka v rukou Boha Jehovu, protože i když prorok řekl, že se čas naplnil a král umře, tak Všemocnej Búh mu život prodloužil/protože chcel ještě mnoho udělat pro svúj lid-čili i Boží/- a to mne fascinuje, a to je úžasný, Všemocnej Búh je nadevšetkým.---Ak Ti jde něco zevnítř tak je to neměnné- mne jde "žije" co jsem poznala. Ja by sem šla proti sobě, kdybyh řekla, že to není pravda, i navzdor mé situaci. Jednoduše to biblické slovo ŽIJE, co mi svědkove Jehovu ukázaly v Bibli /zákl.bibl.náuky/- vše ostatní je Búh sám i v té Bibli, když ju kdykkoliv otevřu. A tomuto asi ty nechápeš, neporozumíš.--- Když se modlím, a fúúúj zaspím u toho. tak PRÁSK-BÚUUM, andělé mne od Jehovu vzbudí, co mají Otci svému vskázat.... Má vlastní skušenost.Mám skušenosti s anděly, vnímám je. Co ty nato?

Jan@VEDA (Út, 19. 6. 2012 - 10:06)

nona: Ok. Pripadne dotazy se pokusim zodpovedet.
Pokud duchovni texty hovori o nasledcich zleho chovani, nejde o vyhrozovani, ale o varovani. Asi jako vystrazne dopravni znacky. Kazdy ma svobodnou vuli rozhodnout se, co nakonec udela, ale nemuze rict, ze nebyl varovan.

D: Nabozenstvi vymyslene ci uzpusobene clovekem je z duchovniho hlediska k nicemu. Proto vedske texty varuji pred ruznymi druhy pseudo dharem (vidharma, para dharma, dharmabhasa, upadharma, chala dharma - zminene napr. v Bhagavata Purane 7.15).
Lide v historii nebyli hlupaci, aby se necim obelhavali. To je zkresleny vyklad historie. Byli mnohem pokrocilejsi nez si dovedeme predstavit. Prikladu jsem tu uvedl dost.
Zjeveni Boha a dalsich vyssich bytosti je v historii popsano mnoho a jsou znamy i ze soucasnosti, z osobnich svedectvi. Priklad zjeveni Sivy:
http://innervoice.sulekha.com/blog/post/2007/07/lord-shiva-rescued-lady-martin-s-husband-in-afghanistan.htm

Hari Hari

D (Po, 18. 6. 2012 - 22:06)

Nejsem marxistou, ale marxisticka kritika nabozenstvi, podobne jako kritika ze strany predchudcu Marxe (napriklad Feuerbacha) maji mnohe co do sebe.

Lide se boji smrti, a proto maji tendenci se obelhavat myty a bachorkami o dobrotivych nadprirozenych silach a bytostech, ktere jim, ci jejich "dusim", zajisti "vecny zivot".

Pak je tu vladnouci trida, ktera si nabozenstvi uzpusobi podle svych ideologickych potreb. Rekne, ze bozi dobrotivost ma sve meze, a tesit se ji muze pouze ten, kdo za pozemskeho zivota posloucha autority. Usty vymyslenych bozstev pak vladnouci trida vyhlasi takova pravidla chovani, ktera konzervuji stavajici spolecenske usporadani a pomahaji udrzovat privilegia vladnouci tridy.

Jiste je to jeste daleko slozitejsi, v zadnem pripade to neni cela pravda, nicmene zdravy realismus se tomu neda uprit...

18.6. (Po, 18. 6. 2012 - 14:06)

Asi Tě překvapím,ale normálně pracuju rukama.

nona (Po, 18. 6. 2012 - 14:06)

Proč si o nás myslíš,že...to bylo na mě datumko? Nic takového si nemyslím

18.6. (Po, 18. 6. 2012 - 13:06)

Proč si o nás myslíš,že jsme lovci lidí?

nona (Po, 18. 6. 2012 - 13:06)

nona: Ja tu nepropaguji viru,...Jane, vůbec jsem to nemyslela zle. A slibuju, že se do tvých odkazů ponořím. Docela mě to zajímá, hlavně hinduismus

Já prostě nemám ráda, ten náboženský fanatismu a vyhrožování zlem. Tebe se to netýká.

Velmi milá a rozumně komunikující mi přijde i Acharys, i když to už je z jiného soudku

Jan@VEDA (Po, 18. 6. 2012 - 13:06)

nona: Ja tu nepropaguji viru, ale metodickou tradici, kterou muze kazdy vyzkouset. To, ze je spravna, je overeno mnozstvim tech, kteri dosahli cile.
Netvrdim, ze je jedina spravna, proto jsem tu uz uvedl tri zakladni cesty (karma, jnana, bhakti).
Pokud jde o Armageddon, tak vedskou verzi popisuje napr. Bhagavata Purana, dil 12. Strucne vzato: spravne verici zlocinci ho nepreziji.

Z: Buh nebere nikomu svobodnou vuli, a to ani demonum. Ale sve karme neujdou.
Ohledne Humovych otazek jsem tady uvadel odkaz.
Buh se chova jako vladci nasledujici dharmu, resp. pri svem prichodu na Zem jim jde prikladem.
Kdyby si lide stvorili Boha, proc by si tvorili nekoho, kdo jim 'ztezuje' zivot ruznymi zakazy atd.? Dharmasastry (tradicni zakoniky) takto nejvic 'ztezuji' zivot tride vladcu a inteligence. To je ponekud v protikladu s Marxem, podle nehoz tyto tridy chteji pomoci strachu z vymysleneho Boha ovladat ostatni, ne?

Hari Hari

18.6. (Po, 18. 6. 2012 - 12:06)

To bude asi nějaký zázrak. Z astrologického hlediska se prý dějí jednou za sto let.Možná se bude muset procento pravděpodobnosti přiblížit k nule.No jo planeta Pluto je skrytou příčinou a planetou sexu.Hlavně pro ročníky 1983-1995.proto asi přistoupili k plánovanému rodičovství,není se čemu divit..

Anna (Po, 18. 6. 2012 - 12:06)

Zvědavče, možná ti to dá...Klikla sem vedle, nedopsala sem Ježiša Krista, nášho VYKUPITEĽA.

Anna (Po, 18. 6. 2012 - 12:06)

Víš, Zvědavče, prarodiče...Zvědavče, možná ti to dá světla proč sme ku příkladu nemocní: "A hľa, žena s duchom slabosti už osemnásť rokov, ktorá bola ÚPLNE OHNUTÁ a nemohla sa vôbec narovnať. Keď ju Ježiš uvidel, oslovil ju a povedal jej:´Žena, si zbavená svojej slabosti.´A položil na ňu ruky, A IHNEĎ SA NAROVNALA a oslavovala Boha...Nemala byť teda táto žena, ktorá je Abrahámovou dcérou, A KTORÚ SATAN DRŽAL SPÚTANÚ, hľa osemnásť rokov, UVOĽNENÁ Z TOHTO PUTA V SABATNOM DNI ?..."-/Lukáš 13:11-16/--- To je ten náklad od S-D , a Všemocným Bohom dopúšťaný do ustanoveného času, o ktorom bylo předem rozhodnuto-do ARMAGEDONU.- do tohto času si všichni poneseme, a každý jiný S. náklad ako VÝZVU K BOHU, či to budeme s láskou znášat, neboli hanit Boha, ba nevěřit, že existuje. A kdo příjma JK náklad - LEHKÝ, tak bude ve své situci následovat Pána a solit Zem, zvěstovat poselství do času, když to NEBESKŹ OTEC ZASTAVÍ./Nehledět na lidi ve zmyslu,že někdo je před Bohem víc-či míň-i mnohí zvěstovatelé tak scházejí z duchovní cesty, protože Vládce tohto nášho světa-má velikou moc oklamat nedokonalé lidi a použije prostředky - ten správnej metr odvézt člověka od pravdy...Hleďme si sebe a naších možností a hlavne naších schopností. Rozhoduje o nás jenom NÁŠ STVOŘITEL- vidí do nášho srdce, do naších možností a naších schopností - žádnej člověk./ Proto ak člověk chce, má se zajímat o PRAVDU, znát Boha Stvořitele a jenom na něho se obracet skrze nášho Pána Ježiša

Anna (Po, 18. 6. 2012 - 12:06)

Víš, Zvědavče, prarodiče...Zvědavče, možná ti to dá světla proč sme ku příkladu nemocní: "A hľa, žena s duchom slabosti už osemnásť rokov, ktorá bola ÚPLNE OHNUTÁ a nemohla sa vôbec narovnať. Keď ju Ježiš uvidel, oslovil ju a povedal jej:´Žena, si zbavená svojej slabosti.´A položil na ňu ruky, A IHNEĎ SA NAROVNALA a oslavovala Boha...Nemala byť teda táto žena, ktorá je Abrahámovou dcérou, A KTORÚ SATAN DRŽAL SPÚTANÚ, hľa osemnásť rokov, UVOĽNENÁ Z TOHTO PUTA V SABATNOM DNI ?..."-/Lukáš 13:11-16/--- To je ten náklad od S-D , a Všemocným Bohom dopúšťaný do ustanoveného času, o ktorom bylo předem rozhodnuto-do ARMAGEDONU.- do tohto času si všichni poneseme, a každý jiný S. náklad ako VÝZVU K BOHU, či to budeme s láskou znášat, neboli hanit Boha, ba nevěřit, že existuje. A kdo příjma JK náklad - LEHKÝ, tak bude ve své situci následovat Pána a solit Zem, zvěstovat poselství do času, když to NEBESKŹ OTEC ZASTAVÍ./Nehledět na lidi ve zmyslu,že někdo je před Bohem víc-či míň-i mnohí zvěstovatelé tak scházejí z duchovní cesty, protože Vládce tohto nášho světa-má velikou moc oklamat nedokonalé lidi a použije prostředky - ten správnej metr odvézt člověka od pravdy...Hleďme si sebe a naších možností a hlavne naších schopností. Rozhoduje o nás jenom NÁŠ STVOŘITEL- vidí do nášho srdce, do naších možností a naších schopností - žádnej člověk./ Proto ak člověk chce, má se zajímat o PRAVDU, znát Boha Stvořitele a jenom na něho se obracet skrze nášho Pána Ježiša

D.J. (Po, 18. 6. 2012 - 11:06)

Ano,Bůh existuje a jmenuje se Kristus.Pouze Bůh na sebe může DOBROVOLNĚ vzít životy lidstva,jedině Ježíš Kristus vytrval ve své oběti až do samotného konce.A pouze jednou měl pochybnost a jen na okamžik ztratil víru

co (Po, 18. 6. 2012 - 11:06)

Chci podekovat, tak ako se...co hulíš? :D

Anna (Po, 18. 6. 2012 - 11:06)

Chci podekovat, tak ako se jenom dá./ NELZE RODOKMEŇ MENIT/. Všichni tu máme své místo, vše musí být jenom tak ako je, smířit se se vším, a dělat co se dá. Děkuju.Děkuju.Děkuju/fialová krava už není.../ Múj táta říkal : Moravěnko moje krásná /byl z jižní/- a NIKDY SE TAM už nedostal.--- Děkuju i jinému člověku za ty ohnutá psací perá. Našla sem i třetí- POMOHLO./Vím, že nešlo o psací perá/ Děkuju.

Reklama

Přidat komentář