Reklama

Existuje Bůh?

Jan@VEDA (Pá, 22. 6. 2012 - 12:06)

Anna: To zmatene psani, to je nejaky mentalni problem? Jen podotknu, ze mentalni problemy v kombinaci s duchovnem mohou zpusobit nezadouci situace.

> Taky si posvěcuje Stvořitel své jméno sám.- a tohle ty nepřímáš dle tvého poznání.

Bozi jmena jsou svata sama od sebe, je to jejich povaha. Vse, co se tyka Boha, je svate (tj. neznecistene hmotou).

> věříš ve věčnej život, a že či sa tam osobně vidíš, i dle tvého poznání ? Anebo všichni vojdem do věčnosti,ak, tak kde?

Vecny zivot je realita potvrzena mnoha mistry v minulosti i soucasnosti. Zazije ho ale jen ten, kdo chce a ridi se Bozimi pokynu, jak k Nemu dospet. Nekteri logicky takovou touhu nemaji a nelze je k tomu nutit. Existuji vsak jiste vyjimky, ktere lze chapat jako Jeho milost. Presto i tak maji moznost Ho opustit.

> když se starozákonný Búh nezměnil, tak má jméno Jehova?/chváľme Jah/,

YHVH je zakodovane Bozi jmeno. Buh tehdy nechtel vyjevit sva skutecna jmena verejne, protoze nepovazoval tamni lidi za kvalifikovane.

> A hele, modlíš se k Bohu Jehovovi=uctíváš?

Pouzivam k tomu jina Jeho jmena.

> Ako vnímáš svoje vlastné postavení na tehle Zemně? Jsi rád, že si tam, kde si, v poznání- a co ti tohle poznání pro pomoc lidstvu dává, i tobě osobně?

Jako sluzebnik tech, kdo slouzi Bohu nebo Ho hledaji.
Poznani je treba pouzivat v teto sluzbe. Jeho vrcholem je bhakti, prakticka oddanost Bohu.

> ak tvrdia niektorí ľudia, že sa osobne stretli s Bohom, tak nie v dotyčnej fyzickej prítomnosti

Na fyzicke urovni to neni mozne, s vyjimkou Jeho prichodu na Zemi (avatAra), coz je v ramci jednoho vesmiru pomerne vzacna zalezitost.

> Podobně musel anděl Daniela posilnit dotykom před předáním poselství

Totez udelal Krisna vuci Ardzunovi v Bhagavadgite, 10.-11. kap., kdy mu dal schopnost spatrit Jeho visvarupu, vesmirnou podobu, ktera byla castecne velmi hroziva. Buh totiz zosobnuje vse, prijemne i hrozive.

Anna (Čt, 21. 6. 2012 - 20:06)

Anna:

> Musím Ti...Jane, mám ještě takovou zvědavost, která rokmi zaniká. Vlak ve kterém sem jela, někde nad velkýma vodama, snád v Americe, neznám kde to bylo, se zroutil ? A proto sem byla vnímavá ješte ako batole, které nemúže ještě vnímat? Možná né, nevím.../pamatuju si na podiv rodičú okolité věci v peřinke, farby,taky ako izba vypadala/, taky púlroční sem chtěla se rozběhnút- nedalo se, ani říct, ale cítila sem se dospělá, v dálce stavielo se. Je to možné, když to není za normálních okolností možné ?--- Vím nikdo nedokázal odpovedať, a rokmi to zoslablo- takže verím, že tu to nieje také jednoznačné ako je človek o tom presvedčený, že je to práve tak. To dobre viem. Práve preto dávam priestor všetkému, neobmedzujem sa, ale to musí ísť z vnútra všetko, kým sme a kam patríme. Chcieť, to áno, ale stejne si nás to pritiahne len tam, kam patríme/preto aj tá slobodná vôľa je do určitej miery diskutabilná, aj keď píšeš ovplyvnená karmou/. --- Nikdy nevyšlo,čo som chcela, čo som si priala/málokedy/,a vyšlo práve vtedy, keď som ani nedúfala.Ako pomoc v pravý čas.--- Ja si nemôžem pomôcť,pak ako loutky v divadle /jenom vnitřní postoj/.

Anna (Čt, 21. 6. 2012 - 16:06)

Jane, tak zajíma mne tvúj názor.--- A nemusíte léčit Didusem. Více psát nebudu./ Vízia není osobní kontakt.Osobní by nikdo z lidí tú energeticú sílu nemohl ani prežiť. Nelze osobní kontakt- to je zvod.--- A když se děje néco předem dáno,zděleno, tak je to dáno z Boží vúle /vod toho jsou i Proroctví/.Jak se nestane zděleno předem, nebylo to z Boží vúle. Tohle je taky podstatní.---

Anna (Čt, 21. 6. 2012 - 15:06)

Anna:

> Musím Ti...Tak, to poznanie je dostačujúce pre mňa, tak myslené. Jenom pre mňa, né ako dostačujúcí všeobecně, to né. Více nelze pro mne, nechci, víš? Proč? Nebyla jsem k tomu uspúsobená, múj tvořenej duch v kostích, když Všemocnej Búh tvořil, je takovej. Když ty máš více poznání, tak máš, protože si dál. Já sem tam v poznání, kde jsem, ani tam sem z vlastní vúle nechtěla. Raděj by byla někde u skúmavkách, a táák. Jenomže je to tak, a musí bejt. Musí. A jsem nakonec ráda, protože bych nerozumněla ani Tobě.--- No dobrá, máš jinej názor na povolaných do pole. Vod toho to tu je, že každej má jinej, jako POSTOJ k poznání/u každej lidskej skupiny jiné./Ano, je málo lidi, ktorým bibl. pravda kterou znám i já, skutečně vnikla do srdce,a tak konají,jak konají-jde o rozhojnění poznání, né vyvolenie, vod toho je Stvořitel sám,má svojich poslov-andělé a ti naslouchají, pak se bude rozhodovat v Bohem ustanovenej čas./ Taky si posvěcuje Stvořitel své jméno sám.- a tohle ty nepřímáš dle tvého poznání./Jinak : Jehovista=Ješurun= vyvolený, svedok Jehovu= povolaný./ ---Jenomže lísteček se bez vítra nehne.Já bych taky nic nevěděla, kdybych nebyli povolaní. A nebylo to moje pole, byla sem jenom oboznámená, ale nééé z lidské vúle. Tak, z čí? Myslíš, že né z Boží? Mne k poznání nevedl pojem věčného života...To neznamená, že tomu nevěřím. Je to DAR= věčný život. A o tomhle rozhoduje né minulost, ale naša prítomnosť, náš postoj, skutky...--- Víš, přeci jenom mím selským prostým rozumem, jsem přesvědčená, že so Všemocným Bohem se nikdo-nikdy nesetkal. Vod toho sme všichni nedokonalí= a v poznání taky né v Božej výšce/Boží cesty, myšlení jsou jiné než naší lidské/--- A ty jsi taky člověk předsi, i ti všichni, kteří jsou dále, to áno. Já bych ani dál nechtěla, protože i tam kde sem, je dost hořko. Víš? /já jsem promiň ale dost tvrdohlavá, svejhlavá, jako mnozí, a možná směšná, ale jsem to jenom já.Proto se snažím každému porozumět/--- Poslyš, jenom okrajově, že či věříš ve věčnej život, a že či sa tam osobně vidíš, i dle tvého poznání ? Anebo všichni vojdem do věčnosti,ak, tak kde?- Na tehle krásné Boží zemně určenej lidským synúm, neboli do nebeskej věčnosti, určenej nebeským synúm a taky lidským ?--- Když si dál, tak ma to zajímá, protože vod toho sem zvědavá jako vždy.--- A hele, když se starozákonný Búh nezměnil, tak má jméno Jehova?/chváľme Jah/, slovenská podoba, tak ako nevyslovím Ješuá, ale Ježiš. Nebo? A hele, modlíš se k Bohu Jehovovi=uctíváš? Nebo jsem přehledla, že nevěříš? Ak nevěříš, tak proč, když si dál v poznání?--- Ako vnímáš svoje vlastné postavení na tehle Zemně? Jsi rád, že si tam, kde si, v poznání- a co ti tohle poznání pro pomoc lidstvu dává, i tobě osobně?/to jsou otázky viď? A napíš, jenom když chceš, zajíma mne to. To som celá já. /--- tak, ak tvrdia niektorí ľudia, že sa osobne stretli s Bohom, tak nie v dotyčnej fyzickej prítomnosti -telo ostáva, duch odvedený do tretieho rozmeru=vízie, a je presvedčený, že bol s Bohom osobne- ako Zjavenie Jána. Nie preto by človek umrel, že osobne sa s Bohom stretol, ale preto, že jeho VZNEŚENOSŤ=MAJESTÁT=VŠEMOHÚCNOSŤ/obrovská dynamická energia/= by neprežil. Podobně musel anděl Daniela posilnit dotykom před předáním poselství- člověk při kontaktu s dokonalostí MNOHO OSLABNE /energetické pole/- tak nevím jestli chápeš mého výkladu selského.

Jan@VEDA (Čt, 21. 6. 2012 - 12:06)

Anna:

> Musím Ti napsat, že mé poznání je dostačující

Mozna pro vas.

> Búk komunikuje skrze posly, nikdy né sám se člověkem, ani nezjeví.

To je jen omezena zkusenost, ktera prehlizi zkusenosti jinych.

> Takže, když jsou svědky Jehovu, tak správně vždy píšem, že POVOLANÍ? Tak, se Tě ptám, že prosím Tě, z čí vúli?

Buh inspiruje (ale nenuti) nektere lidi k prijeti poznani, jine k prijeti nevedomosti, nebot takova je jejich touha. Jehovisti patri k tem druhym, protoze nasleduji dezinterpretace Bible.

> Anebo se Ti tedy zeptám, proč mi má celej múj život stát Saturn v cestě

Vase karma, tj. nasledek hmotneho jednani v minulosti. S Bohem primo nesouvisi; tyka se bytosti v hmotnem svete, ktere chteji byt na Bohu nezavisle.

> I Chárli Cheplin, múj oblíbenej řekl, že když udělá krok vlevo, tak mněl, když vpravo, tak mněl, to je odpvěď má k životní cestě a svobodná vúle ve duchovní cestě, na ty životní nadělený cestě se souhlasem Všemocného Boha, a andělé sledujou a píše se Kniha života, jaký máme DUCHOVNÍ POSTOJ K PRAVDĚ, K JEJICH OTCI.

Ve hre jsou dve veci - osobni svobodna vule a podminenost karmou. Oboji funguje zaroven.
Cinnosti ve vztahu k Bohu nevytvareji hmotnou karmu.

Hari Hari

Dáša (St, 20. 6. 2012 - 22:06)

Bůh existuje,já tomu věřím.Aji vědci si s určitýmy jevy nejsou jisti,nemohou vyvrátit boží řízení.

x_x (St, 20. 6. 2012 - 21:06)

Já s nikým nemluvím....jinak můj světonázor je hlavně utvářen zjištěním, že vy, věřící si sami navzájem odporujete.

x_x (St, 20. 6. 2012 - 21:06)

Já s nikým nemluvím....Tedy, takovou definici schizofrenie jsem ještě meslyšel. A to jsem toho slyšel už hodně.

Anna (St, 20. 6. 2012 - 21:06)

Tou trpí všichni co...Já s nikým nemluvím. Přečti si Proroctvá /SZ a NZ/, to by si musel zavrhnout náboženství i knězov a jít proti všem, protože proroctvá NIKDY NEBYLI VYSLOVENY A ZAPSÁNY Z VÚLE ČLOVĚKA, ALE BOŽÍ VÚLE. Ak si ateista, tak pardón, nezažil si podobnú situáciu. Schizofrénie je, když povedzme kupuješ snubní obručky a žiješ v dojmu, že se ženíš/vdáváš a přitom v realite dotyčná bytost možná ani neví, že ji máš rád, a né že ještě se ženíš s ní/vdáváš. Anebo vykonáš něco a to tvoje druhé já to neví, když to děláš.--- Takže schizofrenie je úplně něco jinýho. Ale budiž, neberu ti tvúj názor, to né.

x_x (St, 20. 6. 2012 - 17:06)

Čistá schizofrenie.Tou trpí všichni co vykřikují, že rozprávějí s Bohem, Ježíšem a mrtvými.

Anna (St, 20. 6. 2012 - 16:06)

Jane, souhlasím s tím, že...Jój, Jane, né Buk, ale Búh. Ale ještě jednu podotázočku. Múžu, že? Takhle, když se lísteček bez větru nepohne, tak ani nic samo sebou nepovstane, že ? Takže, když jsou svědky Jehovu, tak správně vždy píšem, že POVOLANÍ? Tak, se Tě ptám, že prosím Tě, z čí vúli?Jenom porozjímej a potom napíš svúj názor. Jsu jenom dvě strany, a to je pochopiteľné, i kdyby každej člověk byl neschválen, tak nech Všemocnej Búh je nájděn v pravdě- píše Písmo, a já s tím souhlasím, neprotiřečím. Samozřejmě, že povstáva rovnaká síla jako odpor /víc nepíšu, není to v mé kompetenci, ale pochopila jsem právě na téhle diskusi/. Takže, když je raz Proroky zapsáno, že si Všemocnej Búh SÁM SVÉ JMÉNO POSVĚTÍ, tak má prostředky skrze lidí, čili zvěstovatelé-povolaní z Boží vúli./Písmo píše, že mnoho povolaných, málo vyvolených/.--- Anebo se Ti tedy zeptám, proč mi má celej múj život stát Saturn v cestě, jako mi bylo bez mého ptaní se hoděno do pošt.schránky,teďkom vím,že je to moje nadělení, a z Boží vúle varování. Vím, že to je pravda, protože to moje kosti celej múj život pociťujou. Ale vnímám taky to Boží požehnání v tom mém trápení. Myslíš si, že tam, kde Saturn nestojí, je větší Boží požehnání?--- jinak ještě okrajově,že maminka mne tratila, taky ji skoro přejel náklaďák, taky sem byla v epicentru výbuchu plynu...dál nemusím, že, protože sem ještě cez to nepřešla, zda přejdu vúbec...?--- Takhle Jane, myslíš, že samotnej Búh si mne tu nepřál, když mi celej múj život má stát Saturn v mé cestě?- No ano, na zamyšlení, alebo je to tak, že člověk je zlej,že si zasloži i když kratučký-protože náš život je kratučký-aby mu stál S. celý život v cestě? No to náhoda určitě není.--- Ten základ,to podstatné v Bibli svaté předsi jenom je.Ja se Ti přiznám, že nezvládám ani ten základ, na víc já nemám, určitě že né. Nemám.Bude to jenom Kniha knih, kterou mám oblíbenou.To Slovo Boží.--- Jane, sme jenom lidé, a sme na rovnaké lodi, a Zlej nás stále dostane, obelhá,a mne určitě. Někoho víc, někoho míň, a některí sú mu lhostejní.--- I Chárli Cheplin, múj oblíbenej řekl, že když udělá krok vlevo, tak mněl, když vpravo, tak mněl, to je odpvěď má k životní cestě a svobodná vúle ve duchovní cestě, na ty životní nadělený cestě se souhlasem Všemocného Boha, a andělé sledujou a píše se Kniha života, jaký máme DUCHOVNÍ POSTOJ K PRAVDĚ, K JEJICH OTCI."Syn múj, rozradostňuj mé srdce, aby jsem mohl dát odplatu tomu, kto mne haní"- tak je to v Bibli zapsáno, a žel mrzí ma velice, když selhávám a takhle nedělám/má vúle svobodná/.

JEHOVISTÉ NEPAT (St, 20. 6. 2012 - 16:06)

.

Anna (St, 20. 6. 2012 - 15:06)

Anna:

> Jenom né v...Jane, souhlasím s tím, že člověk se jenom tolik přiblíži k Bohu, čili dostane poznání o Nem, kolik unese a i kolik potřebuje znát. Proč? Protože ako Písmo píše, tak ducha tvoří Všemocnej Búh v lone matky a pak, když Všemocnej Búh život odníma, pak se ten duch vrací spět k Neb.Otci.--- Musím Ti napsat, že mé poznání je dostačující a nejsem schopna unést pomalu ani to, takže více pátrat nebudu. Ak by sem byla přešla, cež co sem mněla /jenom tělo nějak né, i když tomu věŕím- takže takhle já jsem hlavou múr neprobila,ani nemněla/. A víš Jane, že sem 100 % přesvědčená, že NIKTO z lidí nemúže všechno znát.Tomu rozumím, Zvitky by neobsáhli celou tú pravdu, všechno... Boží cesty nejsou naše cesty. Nikdo z lidí se celkem k pravdě nedopátrá-píše Bible svatá, i když mnoho lidí zná tolik, kolik jiný člověk by neunesl, ani nepochopil. A je na každém člověku jak s poznáním zaobchodí, protože sú skutečně jenom dvě strany. V Edénu se to zemlelo a sú jenom dvě strany. A je mnoho lidí, kteří se zaradí jenom duchem svím a tělem né, anebo naopak, anebo se zařadí se vším všudy a nepatří na tú Boží stranu, anebo se vším všudy tam patří. Takže já to vidím jako Starej Prorok Micheáš- bude ostatku vodpuštěno, ale věrnej vyhyne./bude muset, protože od toho je Boží láska láskou, že tú tíhu nebude muset znášat, tíhu která bude ještě větší, a větší, a větší. Takže ostatek bude v roli Petra -vícekrát jako 3x zapře- a bude jim vodpuštěno/--- Takže, já mám sílu akurát na to čo mám sílu. I to asi nemám, ale jsem ráda, že sú už tak dalekjo, řeknu Ti to takhle.--- Jane, Búk komunikuje skrze posly, nikdy né sám se člověkem, ani nezjeví./já viděla dlouhú cestu a na konci té cesty byl Búh Jehova- jenomže to bylo ako vízia. Byla sem několikrát tak vynesena- a viděla i konec-soužení, no katastrófa víš.../ Taky, my bylo zděleno z té druhé strany, že se všichni ode mne odvrátí/Ve víře příbuzní- myslíš, že se tomu dá zabránit? Já jsem byla svázana druhou stranou řetězí a hlas výhružnej.../.

nona (St, 20. 6. 2012 - 13:06)

> A co svobodna...s takovým názorem jsi ovšem v pasti

všechno je před (St, 20. 6. 2012 - 13:06)

> A co svobodna vule?

Ta taky.

Jan@VEDA (St, 20. 6. 2012 - 10:06)

Anna:

> Jenom né v tom, člověk nahlédne do Božích cest

Lidske chapani je omezene a pochopi jen tolik, kolik Buh dovoli. Ve vedskych textech je ale tolik informaci, ze jen vse precist by zabralo lidsky zivot, ne-li vic.

> Tak poznala jsem Boha Jehovu

Jestli jde o jehovistickou dezinterpretaci Bible, tak ne. Obratte se na nejakeho rabina, pokud to chcete mit z prvni ruky. Hlavni dezinterpretace SZ jsou vyvraceny na jewsforjudaism.org

> vše ostatní je Búh sám i v té Bibli, když ju kdykkoliv otevřu. A tomuto asi ty nechápeš, neporozumíš.

Ale chapu, z Bible jsem toho dost precetl. V dalsim hledani me inspiroval Jan 21:25, kde je jasne receno, ze Bible popisuje jen kapku v mori nekonecnych Bozich aktivit (nitja lila).

To, ze clovek pri otevreni duchovniho textu najde odpoved, kterou prave hleda, je znama vec.

> Když se modlím, a fúúúj zaspím u toho. tak PRÁSK-BÚUUM

To je taky dobre zname.

> Mám skušenosti s anděly, vnímám je. Co ty nato?

Taktez. Na andely nemaji abrahamovske tradice monopol.

> Zvrchovanej Panovník Nebe a Zemně= Všemocnej Búh se nikomu NIKDY NEZJEVIL, žádnému člověku, protože by musel člověk umřít.

To by pak musela Bible, resp. ti, kteri se Bohem osobne setkali, lhat. Hodne odvazne tvrzeni.
A nakonec to sama vyvracite: >tenhle DAR AKO PROJEV LÁSKY DOSTALA.
To je podstatne - nikdo Boha nespatri vlastnim usilim a hmotnym zrakem, jak je x-krat zduraznovano ve vedskych textech. Buh se zjevi tomu, komu chce, za urcitym ucelem. Pokud by ta osoba mela vzapeti zemrit, bylo by to k nicemu, ne?
Smrt po spatreni Boha se tyka pouze Jeho hnevive podoby (ugra rupa).

> všechno je předem dáno

A co svobodna vule?

Hari Hari

Anna (Út, 19. 6. 2012 - 20:06)

Aničko,to je sice...Áno, dekuju. Vím, je to tu nesnadné. Mám te ráda, patŕíš k lidem, kteří mnoho vědí a tak to taky mají nesnadní. Vím. Mne bylo zděleno, že Saturn celý život mi bude stát v cestě. Ti křesťany, kteří by tomu mohli rozumět, nerozumí. A já si taky musím zabezpečovat nějaký pokoj pro moji existenci i kydž vostatní nechápu. Příklad- někdo má prísť do bytovky, nebo ku mne a mne je hodně zle-oslabená,vysílená- a přitom nevím o návštěve, dopisu... vnímam, a už ty návštěvy sem TAKHLE NEZVLÁDALA, né proto, že sú to návštevy.--- Anebo se mi dostalo Božího školení, ako pochopit lidi, kteří něco zlé spáchají, čiže se ani nemúžu vyhnout těm značkám ako píše Ján, takže neponesou zodpovědnost. Takhle, za normálních okolností dopr.značky dodržíš. Ale, ak to udělá Zlej, nevyhneš se zločinu udělat. Takhle, byla sem v katastrófa epicentre Zla, a neudělala sem katastrófu, protože sem UVIDĚLA CESTU A NA KONCI CESTY SEDĚL BÚH JEHOVA, a múj duch v mém zlém činu prosil o pomoc, aby nedopustil při konání to nejhorší.Čili nevyhla sem se katastrófe, jenom nedošlo ke katastrófe. Taky mnoho let bylo dopouštěno mé pronásledování a svědkové Jehovu říkali, že si to nemám všímat, a veruže mne obviňovali, a nedalo se s tím nic mnoho let dělat.JENOMŹE JÁ TO NEMUSELA VIDĚT,jenom v mém duchovním videní-V HLAVĚ VIDÉLA, CÍTILA,POĆULA - čili, ak sem pozrela ven, tak to zuřilo. Takže, kdybyh to nebyla tělem cítila, tak mi je to jedno.ZLO VNÍMÁM, když útočí.Proč je to tu tak velmi těžké A NEJSME SVOBODNÍ? Sem ráda, že sem už tak daleko./S tím Michaelem, ak Zjevení Jána píše, že Pán příde s hlasem Archanděla, tak V Nebesích je jmenován Michael- Boží Syn. A na zemi Ješuá-či tak nějak hebrejsky, neumím napsat, čili Ježiš-podobný Bohu, Kristus pomazaný, tak jak byl pomazán cherubín v Edénu-tak ja vím, že každý má své vysvětlení,ale proč potom bojovalo Veľké knieža Michal-SZ,když posol-anděl přišel za Danielom mu zdelit poselství, že Veľké kníže prišlo na pomoc v bitvě Perzia a Grécko?To zřejmě musí bejt Boží Syn.

nona (Út, 19. 6. 2012 - 15:06)

Víš Jane, máš v mnohem...Také mám jen jedno dítě, ale můžu si za to sama. :(

19.6. (Út, 19. 6. 2012 - 14:06)

Nenech se prosím unést,někdy je to na hodně silné nervy.

19.6. (Út, 19. 6. 2012 - 14:06)

Aničko,to je sice pěkné,ale nedávno jsem měla možnost sledovat jak se pokouší Ďábel vetřít do jedné Rodiny. Jak dokáže slibovat,lkát,jen a jen proto,aby dostal,to co potřebuje. Doufám tedy,že jsem tomu zabránila.A ještě mi říkal jménem a že zrovna se mnou by chtěl mluvit. Jehovisté uznávají Archanděla Michaela jako Ježíše Krista.Michael dle biblického vyprávění zachránil Daniela z jámy lvové.Toto často symbolizuje vítězství křesťanství nad pohanstvím.No uvidíme.jak se jejich život bude vyvíjet dal..

Reklama

Přidat komentář