Reklama

Existuje Bůh?

Anna (Po, 6. 8. 2012 - 01:08)

Jan, zaujímavé www stránky. Skutočne Bohabojný človek sa nemusí ničoho báť. Nie nadarmo je v Sv.Písme poukazované, ako je dôležité "obnoviť srdce a ducha".
Mimo iné rozprávala som s jedným lekárom z Afganistanu, ktorý povedal,že nikto z nás skutočne nevie, čo je to vojna a jej následky, hrôz vojny.
Tiež som zažila pomoc pri vyslovení Božieho mena, keď útočila na mňa čierna mágia.Taktiež, keď šiel na mňa pes s vycerenými zubami a hore chvost. Pri vyslovení Božieho mena pes ťiahol preč, akoby ho niekto tlačil, sklopené uši a chvost.
A bola som účastníkom "tých dní". A preto viem, prečo Boh YHWH sľúbil, a je v Biblii zapísané, že viac celosvetová potopa nebude.Bude to veriacich posilou mať na pamäti, že to sľúbil, tak určite to nedopustí/bude to totižto k tomu smerovať, niečo podobné, ale skutočne veľmi ťažko prežiteľné, neznesiteľné, ako najväčšia márnosť nad všetky márnosti v tom bezútešnom prostredí Matky Zeme, ktorú naďalej kazíme/.
Preto doporučujem sa neveriacim obrátiť k Bohu, a mimo iné ho v modlitbách prosiť, aby "tie dni" neprišli v zimnom období.

Jan@VEDA (So, 4. 8. 2012 - 11:08)

n:

> ...a) existuje jev zvaný bůh? Znamená to prokázat jeho existenci nade vší pochybnost. Máš důkaz(y)?

Uz jsem tu nekolikrat vysvetloval, ze jej lze prijmout jako hypotezu a potom aplikovat proces k Jeho poznani. Krome toho jsem tu zminoval zjeveni Boha a jinych vyssich bytosti, o kterych je velmi mnoho zaznamu. Opakovane jsem uvedl napr. odkaz na zjeveni Sivy:

http://innervoice.sulekha.com/blog/post/2007/07/lord-shiva-rescued-lady-martin-s-husband-in-afghanistan.htm

Nekolik dalsich svedectvi ze soucasnosti (ang.):
http://www.veda.harekrsna.cz/bhaktiyoga/bhaktiyoga-5.htm#10

> ...b) nezávislý důkaz oné inspirace; máš jej?
> 2) schopny zmenit srdce ctenare...

Dukazem je velke mnozstvi lidi v historii po celem svete, kteri diky cteni nejakeho svateho textu radikalne zmenili svuj zivot - zanechali negativnich cinnosti a zacali rozvijet cinnosti pozitivni ve vztahu k Bohu. Nazyva se to zmena srdce, metanoia (recky), prapatti ci saranagati (sanskrt) apod. Tento jev samotny neni hmotne povahy, tj. pozorovatelny na nejakem pristroji. Muzeme vsak pozorovat a vyhodnocovat zmenu chovani 'subjektu', kterou nelze nijak hmotne vysvetlit.

> Soubor Podstata_a_stin.pdf se stejně zmršeně zobrazuje i v nových verzích adobe readerů.
Vyzkoušeno na více počítačích.

Ano, mam PDFXchange Viewer 2.5 a spatne se zobrazuji nektere ceske diakriticke znaky a sanskrt. Presto je text bez vetsich problemu srozumitelny. Ang. verze je v poradku, takze v ni lze vyhledat pripadna nejasna mista z ceske verze.

Hari Hari

Anna (So, 4. 8. 2012 - 10:08)

Zareagujem na diskusiu zo včera, že či Biblia pravda, či nepravda, alebo ako overovať pravdivosť textov.
Tak, ten GRUNT tam je. Mnoho neobsiahla, všetko by sa tam nepomestilo. V SZ pisatelia stejne poukazujú, že je to v hist.kronikách čo a ako prebiehalo.
Ako je telo fyzické živé skrze chlieb/pevný pokrm/, tak je duch živý skrze duchovný chlieb= BS.
Samotné Sv.Písmo uvádza, že človek je živý nielen zo samotného chleba, ale z KAŽDÉHO VÝROKU vychádzajúceho z YHWH úst/takže niekde sú aj tie výroky zaznamenané/.
Otázne ostáva, kto sa tým živý ? A ak, či je človek schopný sám bez vedenia "duchovný pokrm" prijať v prijateľnej, tedy stráviteľnej forme? Od toho je tu VEDENIE SKRZE YHWH, a samozrejme ľudí /povedzme aj tu na tejto diskusii, ktorí sú inde, resp.aj vyššej forme, nám ostatným nepredstaviteľnej, a preto je nám nemožné aj posudzovať/.
KTO PRÍJMA DUCHOVNÝ POKRM, necháva sa SAMOTNÝM BOHOM aj takto školiť, tak má SKUTOČNE MOŽNÚ VYHLIADKU NIELEN na tento nazvyme to fyzický život nášho pominuteľného pokolenia,pretože sme ako "zrnká prachu"=vracajúci sa do prachu, ale aj na život ďalšieho pokolenia, kde vzkriesení budú už ako anjeli=bohovia na tejto našej Zemi.
Ak sú jedinci v situáciách:chudoby, negramotnosti a inej kultúry, /hinduisti.../,atď.,tak YHWH je nad tým, aj keď si vyvolil "Izrael".Aj Kráľovná zo Šeby v YHWH dome u Kráľa Šalamúna- STRATILA duchov a bola poctená, ohromená a sama povedala, že "NECH JE POŽEHNANÝ YHWH, tvoj Boh.../1.Kráľov 10-9/.
Takže vzkriesenie sa bude týkať povedzme aj samotnej kráľovny zo Šeby. A TEN, čo stvoril všetko je LEN JEDEN.

Pavel z Čech (So, 4. 8. 2012 - 08:08)

Bůh dal svého syna za nás...Rachel nono peklo jak ho prezentují některé církve neexistuje. Peklem je míněno všeobecný hrob lidstva. Bůh Jehova nikoho v pekle nemučí. Když člověk zemře tak necítí nic. Vlastně jako by spí a čeká na vzkříšení.To bohužel představitelé církví vymysleli mučení v pekle, aby je obyčejní lidé poslouchali na slovo. Aby šli a bezhlavě zabíjeli druhé lidi, které ti vůdcové církví společně se světskými vládci označí za nepřátele.

neznaboh (Pá, 3. 8. 2012 - 22:08)

Bůh dal svého syna za nás...No zrovna s Tebou bych v ráji bejt nechtěl. To už raději starý dobrá peklo.
Dobrou noc!

rachel nona (Pá, 3. 8. 2012 - 21:08)

Bůh dal svého syna za nás jako obět aby jsme nemuseli jít do pekla.

Mikeš (Pá, 3. 8. 2012 - 16:08)

Já zase věřím tomu, že se neživá hmota sama poskládala v buňku.

Mikey (Pá, 3. 8. 2012 - 16:08)

Myslíte, že existuje Bůh?...Já myslím že bůh existuje ikdyž uctívám jediismus . Mne nikdo nebere vážně ale myslím že síla je také skutečná.

neznaboh (Pá, 3. 8. 2012 - 16:08)

Pro J@V: Soubor Podstata_a_stin.pdf se stejně zmršeně zobrazuje i v nových verzích adobe readerů.
Vyzkoušeno na více počítačích.

Marek (Pá, 3. 8. 2012 - 15:08)

píšeš: Znamená to prokázat jeho existenci nade vší pochybnost. Máš důkaz(y)?

Důkazů je všude plno, stačí jenom otevřít "oči".

neznaboh (Pá, 3. 8. 2012 - 14:08)

J@V: Svaty text znamena inspirovany Bohem, a tedy schopny zmenit srdce ctenare.

Fajn.

1) inspirovaný bohem; tedy:
...a) existuje jev zvaný bůh? Znamená to prokázat jeho existenci nade vší pochybnost. Máš důkaz(y)?
...b) nezávislý důkaz oné inspirace; máš jej?

2) schopny zmenit srdce ctenare... teda to je sakra precizní vyjadřování. Jedná se o záležitost kardiologickou, vznik ventrikulárního novotvaru či kýho čerta... co tím chtěl básník říci?
Jako důkaz je to u textu základního významu fakt srandovní.

Nahlédl jsem odkazy. Nemám teď čas (ni chuť) podrobně rozvrtávat jejich text, snad jindy; ale v souboru Podstata_a_stin.pdf je asi použitá podivná znaková sada, v Acrobatu 6.0 je jeho text čitelný jen fakt obtížně.

(-_-) (Pá, 3. 8. 2012 - 14:08)

Máte tady někdo nějakou teorii na to, jak postupně evolucí vznikalo sexualní rozmnožování ?

Jan@VEDA (Pá, 3. 8. 2012 - 12:08)

B:

Neni oblibena, ale reaguje na zdejsi situaci. Doporucuji vsem zde si neco precist o falesnych argumentech.

Tak znovu: Svaty text znamena inspirovany Bohem, a tedy schopny zmenit srdce ctenare. Pravdivost u nej ale nelze predem zarucit. Mohou tam byt pozmenene, pridane ci vypustene pasaze, a proto je treba kontrolni mechanismus (ve vedskych tradicich musi byt guru, sadhu a sastra v souladu). K tomu doporucuji knihu Substance and Shadow, viz odkazy nize. Pokud text projde testem, je prijat jako verohodny zdroj vyssiho poznani.

http://www.suhotraswami.net/texty/Podstata_a_stin.pdf http://www.suhotraswami.net/library/Substance_and_Shadow.pdf

Hari Hari

To je dobře Non (Čt, 2. 8. 2012 - 21:08)

Klid, to je místní blázen,...že konečně přiznáváš, že jsi blázen. Nakonec nebereš léky na nervy jen tak. Všem je jasné, že jsi blázen. Takže místním bláznem jsi jen ty Aleno....nonononono

Borec (Čt, 2. 8. 2012 - 21:08)

B:

Nechapu tu potrebu..."Pozor, slamák" je tvoje oblíbená hláška, co? Mám pocit, že tvůj světonázor je jen pole plný slamáků skučících ve větru...

Měl jsem za to, že svatost textu má mít podle tebe přímou souvislost s jeho pravdivostí. Jestliže přiznáváš, že to tak není (a to je stanovisko seriozní vědy), tak je svatost nějakých textů pro hledání pravdy úplně irelevantní a tvoje řeči o vycházení ze svatých textů jsou mimo mísu.
Nebo je to tak, že svaté tvrzení má pouze "zvýšenou pravděpodobnost" pravdivosti? Tzv.relativní, či pravděpodobnostní svatost. Myslim, že z toho by svatí hari-hari mužové taky radost neměli, ale klidně tu myšlenku můžeme ještě rozvinout.
A třetí možnost je ta, kterou momentálně nazýváš slamákem. Zaručeně svatý text je nezpochybnitelný, čili mu můžeme díky jeho svatosti bezmezně věřit.
Mám rád, když člověk dopředu upozorní, kde stojí on a kde jsou místo něj jen slamáky. Takže vyjádři se trochu zřetelně, co vyplývá ze svatosti tvrzení a jak s tím souvisí jeho pravdivost.

Možná reaguješ na smysluplný text, ale není poznat na jaký. Nejsem telepat, abych z jedný krátký větičky poznal, na co reaguješ a co tím myslíš.

(°~°) (Čt, 2. 8. 2012 - 20:08)

Nalejvaj se pupence,...Rostou, rostou, rostou,
konopě za cestou
a jsou pěkně zelené,

mezi nima léži
potěšení moje
do němoty zhulené...

nona (Čt, 2. 8. 2012 - 20:08)

tak prosím pěkně až v...Klid, to je místní blázen, nenechte se rozhodit 8)

Jan@VEDA (Čt, 2. 8. 2012 - 20:08)

B:

Nechapu tu potrebu vyrabet dalsi a dalsi slamaky, jako by jich tu bylo malo. Mluvil jsem tu nekde o bezmezne vire? Uved kde.
Vzdy reaguji na posledni predchozi alespon trochu smysluplny text daneho nicku.

Hari Hari

(-_-) (Čt, 2. 8. 2012 - 20:08)

Tak odpověs na diskusním fóru Evoluce nebo kreace.

Sekaná Globus (Čt, 2. 8. 2012 - 20:08)

Včera jsem zjistil naproto překvapivá a pozoruhodná fakta o průběhu procesu trávení jistého druhu velmi specifické hmoty patrmě mimozemského původu – tedy plným právem takzvané parahmoty – pěnové sekané Globus. Abych pravdu děl, měl jsem již dávno jistá temná podezření o neobyčejné fyzikálně chemické, elektrochemické a biochemické nestandartnosti této hmoty, o niž se bláhoví zákazníci Globusu přímo perou – nekupte to, porce jen za 25,- KČ. Prvním pozoruhodným faktem bylo, že bezdomovci, kteří se před Globusy na veškerých sledovaných lokalitách shromažďují v početných potravních koloniích, se této poživatině nadmíru důsledně vyhýbají i přes neoddiskutovatelný fakt, že v jiných případech jsou ochotni pohltit poživatiny jež snese ze živočichů pouze žaludek žraloka či krokodýla, oba jak je známo vybavené nejen extrémně účinnými trávicími šťávami, ale i systémem ochrany proti bakteriálním jedům a proti pomnožení hnilobných baktérií. Statisticky významné množství (v rámci 95% kvantilu) pozorovaných bezdomovců (s převahou samčího pohlaví) se v průběhu uplynulé sezóny poměrně běžně živilo látkami, povětšinou živočišného původu, jejichž požití by zanechalo vážné zdravotní následky i na běžném kondoru, kojotu, supu, šakalu či čápu marabu, a jejichž testování standartním testem nabídky potravy dopadlo vysoce nepříznivě i v případě medvěda hnědého, kdy byly zcela odmítnuty i vyhladovělými jedinci. Jak se mi rovněž zdařilo statisticky doložit, na tuto parahmotu vzniká návyk daleko překračující návyk na heroin. Podařilo se získat i jisté indicie že jsou s její výrobou i distribucí spojeny rozsáhlé zločiny proti lidskosti a organizovaný zločin. Rovněž pokusní krkavci a potkani po konzumaci parahmoty ve statisticky významném procentu případů uhynuli. Nuže, jelikož jsem zde svou neomylnou vědeckou intuicí a pronikavou analytickou myslí jasně rozeznal mnohé pozoruhodné korelace a koincidence, které se jevily býti slibnými pro vypracování pilotní studie, a jelikož výsledky této studie posléze po svém vyhodnocení potvrdily vysoce pravděpodobnou možnost získání unikátního souboru vědecky významných dat o parahmotě při realizaci důkladně připraveného sofistikovaného výzkumu, věnoval jsem letošní sezónu nejen pečlivému sběru a vyhodnocování dat o sekané Globus na lokalitách Px., Oy., a částečně i Bz., ale i četným experimentům jak na laboratorních pokusných organismech, tak na populacích bezdomovců v okolí výše uvedených hypermarketů Globus, a v neposlední řadě co dědic duchovního odkazu slovutného prof. Purkyně, na své vlastní osobě. Po včerejším pohledu do záchodové mísy učinil jsem pak díky smělému a novátorskému designu svých experimentů s parahmotou Sekaná Globus vpravdě historický objev, s nímž případné vědychtivé zájemce rád seznámím formou prezentace krátké přednášky doprovázené bohatým grafickým i audiovizuálním materiálem, statistickým přehledem a pro vědychtivé kolegy i názornou demonstrací na vybraném WC. Domnívám se že by bylo opodstatněno podrobit výše uvedenou hmotu pečlivému studiu v rámci grantového projektu, a hodlám v rámci jejího předběžného výzkumu publikovat krátký vědecký článek o jejích pozoruhodných vlastnostech, a seznámit vědeckou veřejnost se svou teorií o jejím mimozemském původu. Zájemci jej budou moci shlédnout v příštím čísle časopisu Nature, série pro vědy přírodní pod názvem Wefka, C., 2012: Některé neobvyklé vlastnosti parahmoty Sekaná Globus a jejich mimořádný význam pro důkaz existence mimozemského života.

Reklama

Přidat komentář