Reklama

Existuje Bůh?

Anna (Út, 14. 8. 2012 - 23:08)

zkus to...Ďakujem, nahliadla som už skôr.

Anno (Út, 14. 8. 2012 - 22:08)

Marku, ďakujem, nepochybujem...zkus to tady:
http://www.krestanske-diskuse.cz/

Bible Kralická (Út, 14. 8. 2012 - 09:08)

Doufej v Hospodina celým srdcem svým, na rozumnost pak svou nespoléhej.
Na všech cestách svých snaž se jej poznávati, a On spravovati bude stezky tvé.

Povede tě Hospodin ustavičně...
I budeš jako zahrada svlažená, a jako pramen vod, jehož vody nevysychají.

Bible Kralická (Út, 14. 8. 2012 - 09:08)

.Říká blázen v srdci svém: Není Boha.

Jestliže na rozumnost zavoláš; Tehdy porozumíš, a známosti Boží nabudeš; Nebo Hospodin dává moudrost.

Bible Kralick (Út, 14. 8. 2012 - 08:08)

Doufej v Hospodina celým srdcem svým

Doufej v Hospodina celým srdcem svým, na rozumnost pak svou nespoléhej.
Na všech cestách svých snaž se jej poznávati, a On spravovati bude stezky tvé.

ty (Pá, 10. 8. 2012 - 21:08)

Klidně si věř na evoluci a...už běž taky někam s těma kecama.

Marek (Pá, 10. 8. 2012 - 21:08)

pokud potřebujete někoho, s...Klidně si věř na evoluci a neotravuj.

Ano (Pá, 10. 8. 2012 - 20:08)

pokud potřebujete někoho, s kým si budete jen tak hrát na "lásku" a "vztah", tak bůh je pro vás asi ta nejméně ostudná volba.

Marek (Pá, 10. 8. 2012 - 20:08)

Anno píšeš: Podľa slov samotného JK - Lukáš 4:8 = koho uctievať, a komu preukazovať svätú službu...

V tom problém neni. To děláte správně.

Napiš mi, kdo je pro Tebe Ježíš Kristus.

Ježíš se jich zeptal: "A za koho mě pokládáte vy?" Šimon Petr mu odpověděl: "Ty jsi Spasitel!"
Ježíš mu tedy řekl: "Blaze tobě, Šimone, synu Jonášův, protože toto ti nezjevilo tělo a krev, ale můj Otec, který je v nebesích.

Ježíš řekl: „Já jsem ta cesta, pravda i život.Nikdo nepřichází k Otci než skrze mne.

Římanům, 8. kapitola

Nyní však není žádného odsouzení pro ty, kteří jsou v Kristu Ježíši, neboť zákon Ducha, který vede k životu, osvobodil tě od zákona hříchu a smrti.
Bůh učinil to, co bylo zákonu nemožné pro lidskou slabost: Jako oběť za hřích poslal svého Syna v těle, jako má hříšný člověk, aby na lidském těle odsoudil hřích, a aby tak spravedlnost požadovaná zákonem byla naplněna v nás, kteří se neřídíme svou vůlí, nýbrž vůlí Ducha.

Je-li však ve vás Kristus, pak vaše tělo sice podléhá smrti, protože jste zhřešili, ale Duch dává život, protože jste ospravedlněni.

Kristus řekl:

»Amen, amen, pravím tobě, nenarodíli se kdo znovu, nemůže spatřit království Boží.
Co se narodilo z těla, je tělo, co se narodilo z Ducha, je duch.«

»Ti se nenarodili, jen jako se rodí lidé, jako děti pozemských otců, nýbrž se narodili z Boha.« [Jan 1:13]

»Kdo je narozen z Boha, nedopouští se hříchu, protože Boží símě v něm zůstává; ba ani nemůže hřešit, protože se narodil z Boha.« [1. Janův 3:9]
»...co se narodilo z Ducha, je duch.
»Amen, amen, pravím tobě, nenarodíli se kdo znovu, nemůže spatřit království Boží.

»Každý, kdo zachází dále a nezůstává v učení Kristově, nemá Boha; kdo zůstává v učení Kristově, má i Otce i Syna.« [2. Janův 1, 9]

»Bůh totiž neposlal svého Syna na svět, aby svět odsoudil, ale aby svět byl skrze Něho spasen.
Kdo v Něj věří, není souzen, ale kdo nevěří, je již odsouzen.«
(Věřit znamená, příjmout to, že Kristus vzal na sebe trest, který patřil Tobě.)

Pro mého Boha (Pá, 10. 8. 2012 - 19:08)

Já tě pořád miluju Bože copak to nechápeš? Nechci tě ztratit Bože. Polepším se slibuji :-****

Existuje Bůh? (Pá, 10. 8. 2012 - 18:08)

Ne neexistuje Bůh.

Anna (Pá, 10. 8. 2012 - 17:08)

Anno, než Ti odpovim, tak mi...Marek, podľa SZ Izaiáša 42:1-8 "Hľa môj sluha, ktorého pevne držím. Môj vyvolený, ktorého moja duša schválila. Vložil som doňho svojho ducha. Vynesie právo národom..., ako zmluvu ľudu, ako sveto národom...Izaiáš 53:3-... Bol opovrhovaný a ľudia sa mu vyhýbali... A bolo to, akoby sa pred nami skrývala niečia tvár... Bol vedený ako ovca na zabitie... SZ uvádza, že aj večný otec okrem Veľkňaz... .
/Tak z NZ tu zaznelo mnoho./

Podľa slov samotného JK - Lukáš 4:8 = koho uctievať, a komu preukazovať svätú službu...Lukáš 4:7 "Dám ti všetku moc a ich slávu, lebo mi bola daná, a dám ju komu
chcem...= stačí akt uctievania".

DVAJA BRATIA= komu? OTCOVI.

A viem, že bola zmienka /myslím Mare/, že Neb. Otec si to praje, že JK.

Príklad na sebe samom uviedol sám JK, už len tým, čo povedal.

Snažiť sa ísť cestou lásky/tak to tu už zaznelo/, tak nikto nič nepokazí a láska si ho nájde, myslím si./Ján má pravdu/. Na uliciach Biblie nepoznajú /tiež pravda/...Tak, každý robme, čo môžme. A ak niečo môžme, tak to robme:)

Ján 3:34
"Lebo ten,koho vyslal Boh, hovorí Božie slová,lebo nedáva ducha podľa miery. Otec miluje Syna a dal všetko do jeho rúk.Kto prejavuje vieru v Syna, má večný život, kto neposlúcha Syna, neuvidí život, ale Boží hnev zostáva na ňom." /poslúchať Božieho Syna= šiel príkladom/

Otázka: „Kdo je (Pá, 10. 8. 2012 - 11:08)

Ježíš vyšel se svými učedníky do vesnic u Césareje Filipovy. Cestou se ptal svých učedníků: "Za koho mě lidé pokládají?" Řekli mu: "Za Jana Křtitele, jiní za Eliáše, jiní za jednoho z proroků." Zeptal se jich: "A za koho mě pokládáte vy?" Petr mu odpověděl: "Ty jsi Mesiáš!" (Mk 8,27-29)

Marek (Čt, 9. 8. 2012 - 20:08)

Anno, než Ti odpovim, tak mi napiš, kdo je pro Tebe Ježíš Kristus.

Anna (Čt, 9. 8. 2012 - 19:08)

Píšeš Anno: to Abba Otče...Marku, ďakujem, nepochybujem o Tvojej dobrote a láske k Bohu a Pánovi JK. Určite nie.
Ostáva dilema v textoch, AK UŽ STE A VOLÁTE ABBA OTČE:19:23/ak oč požiadate dostávate=dilema v pomáhaní, v boháčoch=nemôže byť žiadna dilema ak už raz a navždy ste Boží Synovia=schválení,Matúš
19:30,20:16,22:14.
Matúš 25:31-33- ako je možné to, ak už ste všetci SYNOVIA BOŽÍ,kde je to delenie CAP a OVCA ak budú pred Kristom zhromaždené všetky národy?
Matúš 25:34-46 - KDE SÚ TÍ BOŽÍ SYNOVIA = hladní, smädní, neoblečení, bez prístrešia? = Biblická a pravdivá zmienka týkajúca sa doslovných cudzích usadlíkov, resp.doslovných "BOŽÍCH SYNOV" žijúcich na našej Zemi = ver tomu Marku, že za danej situácie sú mnohí Boží Synovia na uliciach A NIKTO ICH NEVIDÍ, a práve týchto Pán "zavolá na hostinu".
Poznám Kristovcov, sú láskyplní, pokorní, aj materiálne zabezpečení a takto ma nabádali, že sa môžem mať aj ja dobre s dovolenkami aj v zahraničí=doslovne.
Ľúbila by som týchto ľudí, keby by mi nebola zdelila moja známa pred smrťou,či som mala problémy... čo na mne robili "úmyselne brali duchovnú cestu"-KTORÁ MÁ BYŤ SLOBODNÁ.= mýlim sa ? Práveže Pán Ježiš Kristus bol príkladom k tejto slobode /povolať stratené ovce Izraela/. Áno, sľúbil ducha, že pošle Otec, ak ho poprosí, aby pomáhal v tom, čo On sám učil /v Diele/, a nie PRINUCOVAL.
Mýlim sa ?
Ján má pravdu= cesta lásky, nie cieľ. Ja dodám, že LÁSKA SI NÁS POTOM NÁJDE/nie donútenie/. Koľko súcitu prejavíš, toľko ho aj dostaneš.
A určite "nové srdce" a "nového ducha" - to píše aj SZ. To určite, že áno.

Marek (St, 8. 8. 2012 - 10:08)

Píšeš Anno: to Abba Otče patrí tým nemým tvárám.

Chyba !
Oslovení Abba Otče NEpatrí tým nemým tvárám, ale Bohu.

(Slovo "Abba" užívaly židovské děti, když se důvěrně obracely na vlastního otce.)

Římanům, 8. kapitola

Nyní však není žádného odsouzení pro ty, kteří jsou v Kristu Ježíši, neboť zákon Ducha, který vede k životu, osvobodil tě od zákona hříchu a smrti.
Bůh učinil to, co bylo zákonu nemožné pro lidskou slabost: Jako oběť za hřích poslal svého Syna v těle, jako má hříšný člověk, aby na lidském těle odsoudil hřích, a aby tak spravedlnost požadovaná zákonem byla naplněna v nás, kteří se neřídíme svou vůlí, nýbrž vůlí Ducha.

Ti, kdo dělají jen to, co sami chtějí, tíhnou k tomu, co je tělesné; ale ti, kdo se dají vést Duchem, tíhnou k tomu, co je duchovní.
Dát se vést sobectvím znamená smrt, dát se vést Duchem je život a pokoj.

Je-li však ve vás Kristus, pak vaše tělo sice podléhá smrti, protože jste zhřešili, ale Duch dává život, protože jste ospravedlněni.

Ti, kdo se dají vést Duchem Božím, jsou synové Boží.
Nepřijali jste přece Ducha otroctví, abyste opět propadli strachu, nýbrž přijali jste Ducha synovství, v němž voláme: Abba, Otče!

Tak Boží Duch dosvědčuje našemu duchu, že jsme Boží děti. A jsme-li děti, tedy i dědicové - dědicové Boží, spoludědicové Kristovi...

Anna (St, 8. 8. 2012 - 02:08)

Římanům,...Marku, to Abba Otče skutočne patrí tým nemým tvárám, povedzme na tých uliciach.
Ja v mnohých VIDÍM to doslovné Abba Otče, tie doslovné dospelé deti/tie usmievavé oči/, a nemé tváre, žijúce na uliciach. JA TO ABBA OTČE z nich počujem, a viem PRESNE KTORÍ TAM AJ PATRIA.
K Jehovcom/ ako ich nazývate/ len toľko, že viac miesta skutočne treba pre tie nemé tváre,aby sa v sálach Kráľovstva aspoň zahriali v zimnom odobí,bolo by to uctievanie Boha Jehovu, ktoré by rozradostnilo jeho tvár.Áno,je to zvestovanie posolstva,a nik a nič nieje dokonalé v našom pokolení, ale tie ľudské ovce sú skutočne mnohé na uliciach. Pán JK sýtil nielen duchovne- posielať chlieb po vodných hladinách, aby sa k nám vrátil, ak to budeme potrebovať raz aj my.

neznaboh (Út, 7. 8. 2012 - 22:08)

To už je holt taková ouchylka;
komu z huby kanou básně,
tomu je na světě krásně :-)
Měj se fajn,
dobrou noc!

Marek (Út, 7. 8. 2012 - 21:08)

Třeba jo, co já vím,Do hlavy mu nevidím.

Ty to máš pěkně zrýmovaný.

neznaboh (Út, 7. 8. 2012 - 20:08)

Třeba jo, co já vím? Do hlavy mu nevidím. Zeptej se ho...

Reklama

Přidat komentář