Reklama

Existuje Bůh?

Zvědavec (Po, 20. 8. 2012 - 18:08)

Metatron(Bůh v...Údajně prý střeží posvátný strom života...
Yggdrasill?
To jako to pláně, co na něm prováděl své asfyxiofilní hrátky se smyčkou Odin, že aby si v rauši NDE vyhalucinoval všechno to bájení kolem run?
No, taky dobrá story...

zuzi (Po, 20. 8. 2012 - 15:08)

Pomeditujem, tak pre seba, aj...mikádo bych si nechala upravit radši od kadeřnice a na ta okna bys měla radši zmámit nějakého chlapa, to je blbost dělat to sama. Výřečná jsi dost

Jehovisté nepat (Po, 20. 8. 2012 - 15:08)

.

Jehovisté nepat (Po, 20. 8. 2012 - 15:08)

.

Jehovisté nepat (Po, 20. 8. 2012 - 15:08)

.

Jehovisté nepat (Po, 20. 8. 2012 - 15:08)

.

Anna (Po, 20. 8. 2012 - 14:08)

Meditovať by som mala menej,...Od veci: Idem pozrieť, či mám nejaké šmirgle, dláta, cidliny... a ták.

Anna (Po, 20. 8. 2012 - 14:08)

Pomeditujem, tak pre seba, aj...Meditovať by som mala menej, stále mi všetci hovorievali. Tak, no čo už ?
Všetci máme svoje "hranice" aj tie duchovné, od toho sme tu nastavení rôzne. Niekto funguje viac na fyzično, niekto viac na duchovno.
Od toho je treba viac pochopenia "nastavených duchovno" pre tých "nastavených fyzično", lebo naopak sa to nedá. A ak človek je nastavený "na duchovno svojím já", a nevie o tom do svojej skoro tridsiatky, tak hľadá chybu v sebe, že "prispôsobím sa tomu fyzičnu"./a prispôsobí sa vlastne tomu duchovnu "čo je tu pre náš zvod". A to ho vlastne ODROVNÁ. To prispôsobovanie sa niečomu, na čo nebol nikdy vlastne ani nastavený. No a výsledkom býva aj demolácia vlastného ja a ducha samotného. Vysílí sa, a unaví a nechce sa mu už ani usilovať, lebo nevládze a nemôže vlastne, pretože by VOŠIEL DO EPICENTRA 90 % fyzična naladených stejne, pretože TOTO JE PRAVDA.
A "duchovne naladený jedinec" nevníma hmotu a je možná komunikácia s "duchovnom". Sú však dve strany, obe som zažila./jedna doslovné počuteľné, jedna počuteľná inak- cestou ducha, napojenie, nainšpirovanie, či už ako to nazvať, ale počujete to, preruší váš chod myšlienok RÁZNE/.
To, že niekto nevníma hmotu, tak vníma len do miery, že sa "vlastne donútene musí PRIROVNÁVAŤ S OKOLÍM", a to práve Ježiš Kristus nerobil, ako náš príklad, ani Ján Krstiteľ v žiadnom prípade.
Prečo prirovnávať? Lebo ak sa odlišujete, nedbajúc na hmotu, tak vás odstrkuje svet aj 90 % fyzična z duchovna. Ostávate nepochopeným.
Len sa nepomodliť pred vernými anděly k svojmu Bohu, že ste na scestí, pretože TAKOVÁ RÁNA AŹ. Pretože žiadne scestie neexistuje pre verných. Takže modlitba skutočne je vypočúvaná a ide k pravému Bohu.
Takže, ak som tam raz bola, a čo som videla mi ubralo ešte 90 % síl, kto to vlastne vydrží? Verní už určite nebudú /už sa ich tie dni vlastne nedotknú/.
A človeka drží mnoho vecí, a všetko čo má za sebou.
NETREBA MEDITOVAŤ, asi tak, skutočne je zapotreby veľmi veľké úsilí, a to každému z nás a v inej miere a inej dimenzii.

20.8. (Po, 20. 8. 2012 - 14:08)

Metatron(Bůh v muži)Šekina(Bůh v ženě).Údajně prý střeží posvátný strom života...

Kopčem (Po, 20. 8. 2012 - 14:08)

H: Buh komunikuje s osobami k...Pěkně nafoukanej je ten tvůj bůh.

Kopčem (Po, 20. 8. 2012 - 14:08)

Přečetl jsem si dost...Ahoj Mamutíku!
A jseš si jistej, že jenom lidi si udělali svoje bohy?
Když jsem viděl pražský gorily jak smutní nad tím svým gorilčím puberťákem, co se ze zvědavosti oběsil, tak si tím fakt nejsem jist.
Nad svými mrtvými truchlí sloni, delfíni... oni člověci určitě na boha patent nemají. To je jen taková nafoukaná lidská sebestřednost, že si myslí, že jsou něco víc.

Anna (Po, 20. 8. 2012 - 14:08)

Súhlasím.Pomeditujem, tak pre seba, aj keď to tu nepatrí, ale na prácu sa teším. Pri úsilí sa výsledok dostaví.
Idem sa posnažiť pogitovať okná, aby sklenné rámy nevypadli. Neustále mrazom v zime niektoré pukne, ešte jedno nieje vymenené. Potom popracujem na farbe,takže pôjdem ja ešte kúpiť farbu a riedidlo. A už síce som natierala nejaký rok dozadu, pokúsim opäť,lebo som farbila na bielo, aby som prispôsobila okoliu, tedy plastovým, a sú už oškrabané, farba poolúpovaná, lebo drevo je už hodně spráchnivelé. LEBO OKNÁ SÚ OČAMI BYTU, v ktorom bývame.
Tak tuhé zimy, že už som 3x menila sklo-prasklo. A na jednom je ešte stále, ale to už neni som schopná dať do poriadku.
Potom budem pracovať na oprave mikáda, snáď, lebo upchatá tryska. Už nie ako kedysi oceľová prípojka, ale plastová. Už jednou byla puknutá, tak striekala, že som myslela, že susedia nás topia. Ale trápi ma kohútik=to by chcelo vymeniť lebo je 30 ročný, zapečený, až bude dakedy na to, tak to dám pak do poriadku.
Aj rúra mi nepečie, bude treba elektrikára, alebo nemám piecť, lebo je elektrina drahá, keď sa v zimnom období vyhrievame. Tak asi to bude.
A čo duchovno? To bolo len telesnô, ale také potrebné k životu.

Anna (Po, 20. 8. 2012 - 14:08)

Odměna bez úsilí je zcela...Súhlasím.

mamut (Po, 20. 8. 2012 - 12:08)

Přečetl jsem si dost náboženských spisů různých náboženství a dospěl jsem k názoru, že boha (bohy) si stvořili lidé. Když srovnávám chování jednotlivých božstev, vždy mají nějaký vyvolený národ nebo tvory, kterým fandí. Neměl by být bůh "nadstranický" a neměl by brát všechny tvory jako rovnocenné, když je sám údajně všechny stvořil ? Jak je možné, že např. Židé jsou tím "vyvoleným" národem ? Nebude to tím, že Bibli si sami napsali, když trpěli v egyptském otroctví, aby měli nějaký jednotící prvek ? A co ostatní ? Nehledali tehdejší moudří mužové pouze návod, jak umravnit tehdejší společnost ? Hledejte boha v sobě - ne v knihách.

20.8. (Po, 20. 8. 2012 - 11:08)

Odměna bez úsilí je zcela bezcenná...

Anna (Po, 20. 8. 2012 - 11:08)

No, vlastnosťami k obrazu...K Božímu obrazu sme stvorení vlastnosťami, tak to príjmam ja. Prvú vetu som dokomolila.

Anna (Po, 20. 8. 2012 - 11:08)

No, vlastnosťami k obrazu svojmu určite sme stvorení.
Podoba, no hm. V našej mysli sú obrazy a tie su zhmotňované do toho čo vidíme.

Tí, čo so Vš. Bohom komunikovali, tak nie priamo. To, ako to tu pracuje je čloevk veľmi slabý pochopiť. Tak, ja príjmam, že Boh komunikuje jedine s poslami svojíma, tedy anděly.
Preto zastávam názor, že Boha nikto nikdy nevidel, ani nemôže. Ale to je už vecou každého jedinca ako sa k tomu stavia.

A andělé sú bezpohlavní. To je len fyzično,tu na zemi, a určené naše telá k rozmnožování, a naplnenní Zeme.

Ten duchovný svet je určite krásný a nám naším ľudským zmýšlaním ani nepochopiteľný, a nemožný pochopiť. Určite nie, ani jeden človek na tejto zemi nieje ani schopný pochopiť,neni nám to dané a preto nikto z nás smrteľníkov sa k celkovej pravde nikdy neprepátra. Konieckoncov sa o tom zmieňuje aj samotná Biblia.
To je len môj názor, iným neberiem.

Jan@VEDA (Po, 20. 8. 2012 - 11:08)

H: Buh komunikuje s osobami k tomu kvalifikovanymi, ktere si navic On sam ke komunikaci zvoli.
I v Bibli je na zacatku (Gen. 1:27) napsano, ze Buh stvoril muze a zenu k obrazu svemu. Z toho je jasne, ze Buh ma muzsky i zensky aspekt. Podoba Boha jako dedy na oblacku je vymysl stredovekych maliru.
Zensky aspekt se hebrejsky nazyva sekina, v sanskrtu sakti. Vice wiki a gugl.

Hari Hari

H (Po, 20. 8. 2012 - 07:08)

Jest-li kdo z vás...Bibli Kralickou, jakož i kteroukoli jinou psali lidé! Vlastně muži..Takže co je v nich psáno, nemusí být vůbec pravda.
Řídit se máme vlastní hlavou. Oni ti pisálkové to také napsali pro svůj prospěch. Bůh komunikuje pouze s muži? To vám divné není? Neříkám, že neexistuje,ale rozhodně ne v této podobě jak je popisován částí populace. Nikoho nezaujalo,jak je právě proto napsaná Bible v duchu "muž je pán"...?!

20.8. (Po, 20. 8. 2012 - 06:08)

Já už fakt nemůžu Bože....Ach jo,když se nedovedeme domluvit v Rodině.Jak se potom má domluvit Žid s Muslimem?

Reklama

Přidat komentář