32227 komentářů / 0 nových
Poslední

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Dan (anonym)
Co se týče...Ne,žádný "zlověstný tatíček" není.Co si člověk jednou nadrobil,to si i jednou sní.A myslím si že každý člověk se svědomím,pozná rozdíl mezi dobrým a špatným jednáním.Bohužel však,nikdo snad není tak bláhový,aby si myslel že za zlé jednání může někdy očekávat nějakou odměnu.Lidé se vlastně trestají sami,když se dobrovolně vylučují z Božího plánu,a jdou cestou širokou,cestou která nevede do věčného života.
23. Prosinec 2014 - 14:34
čtenář (anonym)
Co se týče...Errore, tak podle tebe jsem kokot ........? :-)) Když jsem tak omezený, mohl bys mi prosím vyjasnit co jsi myslel tím, že morálka a sobectví nemají s náboženstvím co dělat. Co je tedy podle tebe náboženství. Děkuji pokud odpovíš.
23. Prosinec 2014 - 16:52
Error (anonym)
Trotl pokračuje ve své trapné hře: viz příspěvky od "Pravého Errora" od 15:06 až dosud. To má bejt ňákej boj "za Kristovu věc"? :) Víš, podle čeho se pozná, že jsi jen nuzný přihoňovač? Že nedokážeš napsat nic k věci a nic delšího než dva řádky. A teď k tobě, Danečku... "pokud je někdo ze srdce přesvědčený(což ani být doopravdy nemůže)o hledání pravdy,která má vyústění v ateismu,tak tam zaručeně cesta nevede." To je právě ten fixní náhled fanatika. Sice tady naznačuješ jakousi (nejspíš hranou) náboženskou toleranci, ale naprosto nedokážeš pochopit hledisko ateisty, kterej prostě tvýho boha kurva OPRAVDU NEPOTŘEBUJE. Na morálce nic duchovního není, to je zcela přirozená věc, která funguje u všech společenských zvířat, jen u lidí se snad vyvinula do složitější formy (nebo prostě lépe vnímáme její detailní projevy u člověka než u zvířat), takže leckdo má problém pochopit, že se jedná jen o chování založený na instinktech a rozvinutý rozumem. Pokud jde konkrétně o mě, tak žádnou tvojí zasranou "vyšší odpovědnost" nepotřebuju. A smozřejmě to tak má spousta lidí, dokonce většina. Znovu upozorňuju, že kdo "koná dobro" ve strachu před "odplatou", před "vyloučením z božího plánu" nebo jakkoli si to alibisticky nazveš - ten koná jen ve strachu. Prozradím ti velké tajemství. Ke společensky vhodnému chování nepotřebuješ strach z vyšších sil. Stačí jen dobrej pocit, že děláš něco hezkýho. Přestaň si nalhávat, že morálka je jakási zahalená víra. Nic není dál od pravdy. (Já sám mám jakousi zahalenou víru, ale k morálce nebo ke konání "dobra a zla" se to nevztahuje ani vzdáleně.) Vim, že je těžký si to přiznat, protože bys tím byl blíže poznání, že tvoje víra je ti na píču. Proto vlastně ani nepředpokládám, že si něco takovýho vůbec připustíš.
23. Prosinec 2014 - 16:53
čtenář (anonym)
pro čtenáře a Errora:...Ahoj Touho, osobně vnímám empatii jako nesobeckou lásku. Uvedu příklad malého dítěte, které dostalo králíčka nebo jiné zvířátko se kterým si hraje, pečuje o něj a dělí se s ním o své nejniternější pocity, pak ale jednoho dne přijde dospělý a řekne, že králíčkovo den nadešel a on skončí na pekáči. Dospělí se těší na pečinku, ale dítě pláče a tento pláč je projevem lásky o které dospělí již nemají ponětí. Ale i dospělí mají své mazlíčky a když usedají k masíčku tak jim nevadí, že jiná živá bytost je předčasně usmrcena. A to samé se děje i v lidské společnosti, máme rádi své blízké a známé, ale umírá-li někdo nám neznámí, je nám to jedno a nebo to dokonce schvalujeme, vždyť si naše stanoviska dovedeme ospravedlnit, ale empatie reaguje odlišně, vidí, že všichni byli vtaženi do společenského vzorce myšlení a náhledu na druhé, vytvořili tak rozdělení s vzájemným odcizením a každý svou víru a přesvědčení považuje za to lepší a neváhá v případě potřeby to všem za jakoukoliv cenu dokazovat. A protože empatie obsahuje v sobě jemný cit v podobě soucitu a milosrdenství, proto lidem pomáhá pochopit do jaké pasti se to dostali a jak je možné tomu nejenom čelit, ale zároveň se z toho vymanit, tak aby kvůli nám někdo nesmyslně netrpěl. Takovou lásku však chápe málo kdo, protože se většinou setkáváme s hrubostí, arogancí a násilím. I když o tom píši, nemám v sobě vůbec pocity, že bych byl lepší než druzí, zrovna tak jako milující otec se necítí být lepší než jeho děti i když dělají chyby, protože ví, že se lze z nich poučit, a že jeho zkušenost a rada může být v mnohém nápomocná.
23. Prosinec 2014 - 17:18
črenář (anonym)
Trotl pokračuje ve své...Errore, mě se Danovo psaní líbí a rozhodně na mně nepůsobí tím způsobem, že by chtěl být dobrý ze strachu. To vnímám spíš jako pouze tvůj argument, aby jsi mohl napadat. Trochu klidu chlape, popisuješ kdo jaký je aniž bys ho znal osobně, nebo s těmi lidmi jsi v každodenním styku v různých situacích, znáš přesně jejich myšlenky, pocity a motivy? Asi těžko, viď.
23. Prosinec 2014 - 17:33
Dan (anonym)
Trotl pokračuje ve své...Nemyslím si tedy vůbec,že by strach byl tou správnou motivací proč by měl člověk jednat v životě správně.Chtěl jsem jen poukázat na to,že pokud nemá nikdo ani ten pocit,že si za své jednání bude někdy odpovědný,což je minimum,tak pak už nepomůže vůbec nic.Spíše si troufám tvrdit,že sám se ten člověk odsuzuje,nikdo jiný jen neodsoudí,a Bůh taky ne.A strohá bezvěrecká morálka taky není žádný zářný příklad.Ale už vůbec si nemyslím,že člověk který se dobrovolně vzdá hledání nějakého duchovního rozměru,který nám může mimo jiné i umožnit kvalitnější mezilidské soužití,má pak pocit že by se za všech okolností měl chovat morálě a čestně.Jaký by k tomu měl důvod?Jaký?A rovněž nepovažuji např.za morální jednání tvrdých ateistů,kteří schvalují a taky vykonávají intrrupce apod.
23. Prosinec 2014 - 19:42
Dan (anonym)
Trotl pokračuje ve své...PS:Jestli nějakou vyšší odpovědnost potřebuješ a nebo ne,není moje věc,ale je pouze na škodu každému,kdo se ukolébá k duchovnímu spánku,to že zahodil možnost dospět k objevení vyššího principu,než jen k omezenému poznání že člověk je jen zvíře,jednající na základě nějakých chemických principů.Atd.
23. Prosinec 2014 - 19:47
GVKB (anonym)
Bůh je pokora a Satan je pyšnost. Není třeba už více informací o víře v zázraky u nějaké sekty nebo církve, se vznikem deprese a snahou depresi odstranit vzniká pokora a pyšnost. Pýcha peklem dýchá a pokora je božská. Podívejte se na přírodu, jak je pokorná, ničíme ji neustále pyšně a sobecky, a ona nás i přesto dobře živí, a podívejme se na mocné a bohaté lidi, jak jsou na svoji moc a svoje bohatství pyšní. Přeji vám vše nejlepší k vánocům a novému roku, jako váš pravý psychický pastýř GVKB, není třeba chodit do svatého chrámu, pravý boží chrám je ve vaší pokoře, logicky pekelný očistec je ve vaší sobecké pyšnosti.
23. Prosinec 2014 - 21:21
Touha (anonym)
Tak Šťastné a Veselé! A trochu to tady zklidníme :-)) Dívala jsem na definici duchovna a duševna a někde píšou, že jsou to v podstatě synonyma, např.: Význam slov duchovno a duševno Stručné a výstižné označení dotazu: Význam slov duchovno a duševno Text dotazu: Dobrý den, rád bych se dozvěděl původ a význam slov DUCHOVNO a DUŠEVNO. Velmi děkuji za odpověď Odpověď: Dobrý den Slova „duchovno“ a „duševno“ jsou v podstatě synonymy. Označují duchovní oblast, spirituální život, duši, psychiku člověka (myšlenky, představy, přání, city), také obecně schopnost lidského mozku uvažovat o vnějším, hmotným světe. Opačný význam má pojem „tělesno“. Oba slova mají i podobný původ. Slovo „duchovno“ se řádí k rodině slov vzniklých ze slova „duch“. Kořen „duch“ se vyskytuje ve všech slovanských jazycích. Jeho původní význam byl: „dech, závan“ (doloženo ve východoslovanských a některých jihoslovanských jazycích; srov. české „vzduch“). Praslovanský kořen „duch?“ lze srovnat s litevským „da?sos“ – „vzduch“, gótským „dius“ – „živočich“ a snad i řeckým „theós“ – „bůh“. Všechna tato slova vznikla z indoevropských kořenu „dhouso-„, „dheuso-„, od „dheu-„ – „vanout, dýchat“. Analogicky se slovo „duševno“ řádí k rodině slov odvozených se slova „duše“. Ohledně původu tohoto slova existují dvě hlavní hypotézy: buďto vzniklo ze slova „duch ?“ nebo mohlo existovat už v indoevropštině („dhous-i?“). Jazykové dotazy zodpovídá i Jazyková poradna Ústavu pro jazyk český Akademie věd ČR (http://www.ujc.cas.cz/oddeleni/index.php?page=poradna; e-mail: poradna@ujc.cas.cz). Zdroje: Havránek, B. a kol.: Slovník spisovného jazyka českého. Praha: Academia, 1989. Trávníček, F.: Slovník jazyka českého. Praha: Slovanské nakladatelství, 1952. Rejzek, J.: Český etymologický slovník. Voznice: Leda, 2001. http://www.ptejteseknihovny.cz/uloziste/aba001/2010/vyznam-slov-duchovno-a-dusevno
23. Prosinec 2014 - 21:53
Touha (anonym)
Tak Šťastné a Veselé! A...Co blbneš, proč používáš můj nick? Ale jinak dal jsi si s tím práci, nezkopírovala bych to líp. I když jsi mě nepřesvědčil, že duchovno a duševno jedno jest, pořád jsou to jen synonyma. A nesmajluj za mě... OK, tak já uberu
23. Prosinec 2014 - 22:05
Touha pro Touhu (anonym)
Synonyma = slova souznačná slova hodně blízkého podobného významu Tento text byl zkopírován ze serveru: http://www.cesky-jazyk.cz/slovnicek-pojmu/synonyma-antonyma-a-homonyma
23. Prosinec 2014 - 22:09
Dvě (anonym)
Touhy na předsváteční diskuzi...není to moc? Ne, je to akorát
23. Prosinec 2014 - 22:10
Touha (anonym)
Jde o to, jak se se který...Hele, já už si tady pod svým modrým nickem užila tolik, že mě jen tak nic nepřekvapí. Tolik plagiátorů...vlastně dva a hodně zlí... Asi moc smajluju, přitom taková nejsem,v tom má, pokud to měla být karikatura, pravdu Co ty tady děláš tak pozdě večer?
23. Prosinec 2014 - 22:26
Touha (anonym)
Ahoj Touho, osobně vnímám...čtenáři, pokud budou všichni lidé chápat empatii tak jako ty, bude svátek každý den
24. Prosinec 2014 - 10:11
čtenář (anonym)
zdravím ve spolek a přeji všem příjemné prožití vánočních svátků, bez šarvátků :-)))??
24. Prosinec 2014 - 10:30
Realista (anonym)
Errore, už jsi četl tohle? http://m.zahranicni.eurozpravy.cz/blizky-vychod/109676-svedectvi-z-chalifatu-is-chysta-nejvetsi-masakr-v-dejinach-al-kaida-je-proti-nim-trpaslik/ Jeden bojovník za IS z Německa řekl: "Jednou dobudeme Evropu. Není to otázka toho, zda, ale kdy. To je jisté. Pro nás neexistuje nic takového jako hranice. Jsou pouze bojovné fronty, budeme se trvale rozpínat a Evropané si musejí uvědomit, že až přijdeme, nebude to příjemné. Přijdeme se svými zbraněmi a ti, kdo nepřijmou islám zemřou." Co si vybereš?
24. Prosinec 2014 - 11:35
SKUTEČNOST (anonym)
Je zajímavé, že vánoční svátky se hodnotí jako nejhorší dni v roce. V těchto dnech je nejvíc sebevražd, lidé jsou vystresovaní, hádají se víc jak obvykle, po vánocích je nejvíc rozvodů a hlavně mnoho rodin se kvůli vánocům zadlužuje. Mnoho rodičů už neví co by dětem koupili a děti už ani z většiny dárků nemají ani radost a chtějí stále více nových dárků. Takoví psychický tlak na rodiny není celý rok jako v období vánoc. Proč se nemůžeme radovat a dávat si dárky během roku a snažit se chovat k sobě slušně pořád? Když se celý rok chovám hrubě, tak na vánoce už to nezachráním. Takže se zdá, že vánoce jsou obrovská modla, kde si většina lidí chce ulehčit svému svědomí. Někdo to myslí upřímně, ale v tom shonu to někdy nezvládá a dochází ke zbytečným konfliktům. Nejlepší dar jsme mi lidé sami sobě, když se k sobě budeme chovat slušně i přes rozdílnost názorů a to žádný svátky a ani jakýkoli dar nenahradí. Církve mylně tvrdí, že se o těchto svátcích narodil Ježíš Kristus. Ale je to jen náhrada za pohanské oslavy slunovratu. Je to zneužití památky na Ježíše Krista. Nikdo neví, kdy se Ježíš Kristus narodil. Jen se ví kdy zemřel. Ježíš žádné narozeniny neoslavoval a ani nechtěl aby se oslavovali. Jen si máme připomínat jeho oběť života za nás lidi, kterou symbolicky ukázal na své poslední večeři. Lukáš 22:19-20 Vzal také chléb, vzdal díky, rozlámal jej, dal jim jej a řekl: „To znamená mé tělo, které má být dáno ve váš prospěch. Stále to čiňte na mou památku.“ 20?Stejně i pohár, když povečeřeli, a řekl: „Tento pohár znamená novou smlouvu mocí mé krve, která má být vylita ve váš prospěch. Matouš 26:26-28 26?Když dále jedli, Ježíš vzal chléb, a když vyslovil požehnání, rozlámal jej, dával jej učedníkům a řekl: „Vezměte, jezte. To znamená mé tělo.“ 27?Také vzal pohár, a když vzdal díky, dal jim jej a řekl: „Pijte z něho vy všichni; 28?neboť to znamená mou ‚krev smlouvy‘, která má být vylita ve prospěch mnohých na odpuštění hříchů.
24. Prosinec 2014 - 12:18
www.israeltoda (anonym)
"Nejsou pochyby o tom, že prezident Mubarack (“požehnaný” v arabštině) Hussein Obama je syn pyšného člena muslimské Suni skupiny v Keni, stejná skupina, která zmasakrovala keňské křesťany před několika roky. Podle islámské víry, jestli byl otec muslim, tak je i syn Obama. Jeho bělošská matka znovu vstoupila do manželství s druhým mužem, také Suni muslimem, který žil s Obamou v Indonésii několik roků. Obama navštěvoval madrasu (islámskou školu) až do 11 roků věku a modlil se v místní mešitě. Jakou indoktrinaci mladý Obama dostal? Podle Koránu ti, kteří přijmou islámskou víru a potom se jí zřeknou, musí být zabiti. Je pravdou, že v jeho manželství s budoucí první dámou, Michelle, Obama začal navštěvovat církev “vysvobození černých,” ale v jeho slavném televizním rozhovoru s Georgem Stephanopoulosem se Obama odvolával na “moji muslimskou víru.” Georg ho přerušil: “křesťanskou víru,” a Obama se rychle opravil a promluvil: “Moji křesťanskou víru.” Apropos, v islámu je termín—takijah — což znamená povolení lhát nevěřícímu pro záměry Aláhovy. Jinými slovy je povoleno muslimovi navštěvovat křesťanské shromáždění a předstírat, že je křesťan, avšak jen jako zakrytí, aby se dosáhly cíle pro muslimské záměry (možná jako například: stát se prezidentem Spojených států?). S otcem a otčímem, kteří byli muslimové, a se školou a s náboženským systémem, kterými byl vychovávaný jako muslim až do věku 11 roků, to vypadá jako uzavřený případ, že prezident USA je muslim. Alespoň tak ho vidí Arabové. Moje žena sleduje arabské vysílání na Rádiu Israel a zachytila tato následující poselství: 1. Saudské rádio před Obamovým zvolením minulého roku: “Budeme mít v Bílém domě muslima.” 2. Muamar Kadáfí na Libyjském rádiu po zvolení: “Náš člověk v Bílém domě.” 3. Jedna stanice oznámila, že prozápadní arabské státy koordinují politiku s prezidentem Obamou, aby napřed jednal s šíitským Íránem, který “ohrožuje všechny muslimy Suni,” a potom aby jednal s novou “fanatickou” vládou Israele ministerského předsedy Benjamina Netanjahua. Navíc na modlitební snídani ve Washingtonu každý, kdo mluvil, citoval z Bible—kromě Obamy, který citoval Hadit (islámské učení, které není v Koránu). Prezident řekl: "V islámu je Hadith, který říká: ‘Nikdo z vás opravdu nevěří, dokud si nepřeje pro svého bratra to, co si přeje pro sebe.’” Já si myslím, že Israel musí být velice zneklidněný a stejně tak i křesťanský svět, že prezident USA je buď muslim nebo je upevněný v muslimském táboře nebo při nejlepším je hluboce islámem ovlivněný."
24. Prosinec 2014 - 12:30
D. (anonym)
Nejen, že jsem naprosto pesvědčená existencí Boha,Ježíše Krista, ale jen a jen nekonečně milující Kristus mi nabízí prožití krásných letošních Vánoc. Ocitla jsem se v tíživé situace: osamělá, finančně i zdravotně na dně. Ale hluboká víra a mé dnešní několikahodinové vroucné modlitby k milovanému Ježíši a Panně Marii mi vytvořily tak hluboce krásné prožití letošních Vánoc, jaké jsem už nazažila. Nořím se do meditací, modliteb, čtení Svatého Písma a jsem naplněná štěstím a láskou. Můj život je krásný a bohatý. A letošní Vánoce nádherné. Takový zázrak může vytvořit jen Bůh-ztělesnění nekonečné lásky a dobra. Lásky prostupující život, který je prostě takový jaký je, lásky osvěžující lidské nitro a jen skrze lásku můžete vidět tento svět nádherný, ikdyž máte za sebou drastické prožitky.
24. Prosinec 2014 - 14:21
Dan (anonym)
Nejen, že jsem naprosto...Je to krásné svědectví,přeji Vám pokoj v duši a krásné vánoce.
24. Prosinec 2014 - 15:10
D. (anonym)
Je to krásné...Děkuji velmi. Opravdu se mi letošní Vánoce daří prožívat nádherně a tak krásně, že jsem ještě včera (byť jsem si plánovala na dnešek spiritualitu) takovou krásu a naplnění Boží láskou neočekávala. Přeji vám i všem ostatním krásné Vánoce plné pohody, klidu, míru a lásky.
24. Prosinec 2014 - 15:15
Obrázek uživatele Steve
Steve
jo? Neříkej ...
24. Prosinec 2014 - 23:47
D. (anonym)
jo? Neříkej ...Do určité chvíle to přesně tak bylo. Pak jsem mrkla na net, jak se lidem daří a byla nucena slézt ze spirituální výšiny do přízemní nížiny. Nicméně nelituji ani jednoho. Život není vždy jen krásný a povznášející, má svá střídavá období. Ale to už tady v poslední době píšu pořád dokolečka. Má víra v dobro a lásku (konkrétně v Boha)je hluboká, pevná, trvalá a možná i věčná. Na opakování se přání krásných Vánoc je zřejmě pozdě, rozloučím se tedy přáním dobré noci.
24. Prosinec 2014 - 23:56
Den radosti.... (anonym)
"Nebojte se, hle, zvěstuji vám velikou radost, která bude pro všechen lid. Dnes se vám narodil Spasitel, Kristus Pán, v městě Davidově." Lk 2, 10-11
25. Prosinec 2014 - 0:10
Obrázek uživatele Steve
Steve
anonyme: Nadávat by ti opravdu šlo!
25. Prosinec 2014 - 0:11
Obrázek uživatele Steve
Steve
No a co, nic ti do toho anonyme není ... Rozhodně ale nenadávám a nemluvím sprostě.
25. Prosinec 2014 - 0:38
D. (anonym)
No a co, nic ti do toho...Čímž se dokážeš VLASTNÍ VŮLÍ udržet v pohodě mnohem lépe než mnozí jiní. Jak je názorně vidět.
25. Prosinec 2014 - 2:02
D. (anonym)
Do určité chvíle to...Ráda bych svůj příspěvek doplnila: jako pro věřící křesťanku je pro mě samozřejmostí vyznávat svou víru nejen skrze modlitbu, ale s naprosto s tejnou inzenzitou skrze život. Naše náboženské učení tak po věřích požaduje a já měla to životní štěstí, že se mi v mých dvanácti letech dostalo do rukou Evangelium. Přečetla, uvěřila, splynula. A ten můj polodětský věk splynutí s křesťanským učením je pravou příčinou, proč pravděpodobně bývám ve svém vyznání tolik přímočará a zároveň opravdová. Jinak nepovažuji PRO SVÉ OSOBNÍ ŠTĚSTÍ ani cestu uzavřených intenzivních modliteb a nikdy by mě nemohl naplnit život založený na povrchním vnímání. Má cesta ke štěstí vede přesně kompromisně. Tj. reálný hmotný život prodchnutý vírou v Krista. Mám ráda hmotný život stejně jako každý smrtelník, fyzickou lásku jako každý jiný člověk, mám potřebu zdravé míry pracovní realizace a ráda pečuji o své tělo jako každá žena. To zdůrazňuji proto, abych snad nevyvolávala zde na diskuzích nějaké mylné dojmy. Nejsem zvyklá svou víru kázat, nikdy jsem to nedělala (pouze víru nezapírám, to křesťan udělat nesmí), pouze se snažím žít tak, jak považuji za správné. Nejsem zvyklá o víře tolik psát, proto se sem vracím až takto dodatečně.
25. Prosinec 2014 - 2:18
D. (anonym)
Ráda bych svůj příspěvek...Pouze a jedině z toho důvodu, že vím, nakolik je naše společnost ateisticky založená a tím zcela logicky bývá náboženství vnímáno stále jako určité tajemno a záhadno, jsem se sem raději přišla "napráskat". V předchozím příspěvku jsem kurzorem zvýraznila skutečnost, že mám jasno v tom, co je má cesta, mé určení a způsob života, ve kterém se cítím šťastná. Čímž nijak nechci snížit duchovní cestu řeholníků žijících výhradně spiritualitou (je mnoho řeholních směrů a způsobů řeholní práce) ani život lidí, které naplňuje zcela jiný způsob života než je mé duchovní přesvědčení. Velmi, velmi, toto zdůrazňuji.
25. Prosinec 2014 - 2:27
D. (anonym)
Pouze a jedině z toho...A protože jsem se tady v posledních dnech hodně rozepsala, ujišťuji, že nemám v plánu a ani nemohu a předně nechci zde strašit dlouhodobě. Pouze zde vedu prozatímní provizorní a doufám že i krátkodobou náhražku skutečného života, na něž se VELMI těším. Jen z jistých důvodů jsem se do něj během svátků nevrhla. Úmyslně se tady "svěřím", protože vím, že bývám názorově výrazná. Ale to je dáno jen těžkým životem, kterým jsem byla nucena projít. V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ BYCH NECHTĚLA FUNGOVAT JAKO NĚJAKÉ INDIVIDUM. To už bych sem snad radši prskla jméno, příjmení i telefon.
25. Prosinec 2014 - 2:38

Stránky

Přidat komentář