Reklama

Existuje Bůh?

hana (Pá, 13. 1. 2012 - 15:01)

Hanko:
- Takže pokud se...Hezký příspěvek. Jenže každý mluvíme o něčem jiném- a mám pocit, že to víš. Já myslím vrahy lidí.
Sice rovnou odpovídáš na mou případnou námitku, jenže já nic nenamítám. Takže vlastně rozjíždíš svou vlastní debatu, svým směrem, se svými námitkami.
Ale jinak dobrý :-)

Zvědavec (Pá, 13. 1. 2012 - 14:01)

debílku, musel bys mít s...Hele, Suei, nevytahuj se tu furt s tou svojí schízou. Jestli teda píšeš: "Nejsem taková svoně, abych ti přála paranoidní schizofrenii, ale někdy si říkám, přála bych to všem těm nechápavým sviním zažít aspoň na hodinku. Aby si vymáchali huby v těch svých kecech o "fantaziích"... tak zrovna já jsem jeden z těch, kdo si opakované vychutnali horrortrip s durmanem i muchomůrkou červenou. Takže jsem nakoukl i do toho nejhlubšího pekla a opakovaně si prožil vlastní smrt. Rovnou na několik způsobů.

S nějakou schízou, duchama a ufounkama se vrať do mateřský školky a tam si konečně udělej pořádnej řidičák na lítací koště.

Zvědavec (Pá, 13. 1. 2012 - 14:01)

ty vole v pohádkách jsou i...Hele, Suei, a sameček od víly je vilník?

Zvědavec (Pá, 13. 1. 2012 - 14:01)

vím, jak to myslíš....Hanko:
- Takže pokud se bavíme o dravcích, ti si ji MUSÍ ulovit. Tak se narodili. Netvrď mi, že lidi se narodili jako vrazi. -

Ano, narodili se tak.
Lidi po většinu své existence byli dravci, základní jednotkou byla lovecká tlupa.

Stačí se jen podívat, kolik lidí se dodnes věnuje myslivosti...

Primární funkcí věroučných systémů, co jich jen v dějinách lidstva bylo, byla snaha otupit a zkrotit dravčí základ lidí alespoň tak, aby se navzájem nevraždili, když už holt musí žít ve větší skupině, než je lovecká smečka.
Na případnou tvou námitku, že člověk byl i mírumilovný zemědělec, bych jen odtušil, že to se jen ukázalo, že člověk umí fungovat i jako všežravec. Dravčí podstata mu však zůstala.

Nátěr civilizace máme stále velice tenký. Stačí jen vzpomenout, jak ta krutě ta dravčí podstata člověčí vyhřezla před pár lety v zemi nám tak blízké a civilizované, jako byla nešťastná Jugoslávie.

suei (Pá, 13. 1. 2012 - 14:01)

ty vole v pohádkách jsou i voňavý háječky s vílečkami a i sličný hrdina v pohádkách oplývá srdcem.

suei (Pá, 13. 1. 2012 - 14:01)

Hano, představ si pohádku...Ty si ber ty blbečku do huby pohádky - ty, zrovna ty.

suei (Pá, 13. 1. 2012 - 14:01)

duchy seru suei.Nikdo nemá...debílku, musel bys mít s tím trošku zkušenost. Jsi hloupý, proto o své navedenosti nevíš. Tihle naivní zaslepení pitomci, co mají pocit, že si život bezpečně řídí sami, nikdy v životě nic neprohlídnou. A takový maj zlomyslný duchové moc rádi. Další, který mají rádi, jsou nešťastný naivní média. Pár takových blbečků na vodítku a samobořící se systém se stále točí.

Že se plně ovládáš si nakecávej komu chceš. Nejsem taková svoně, abych ti přála paranoidní schizofrenii, ale někdy si říkám, přála bych to všem těm nechápavým sviním zažít aspoň na hodinku. Aby si vymáchali huby v těch svých kecech o "fantaziích".

Když chceš ty parchanty duchy vypudit ze života, musí na to být už člověk dost chápavý. Proto ostatní schizofrenici končí na psychinách, nejsou schopní to sami vypudit z hlavy.

suei (Pá, 13. 1. 2012 - 14:01)

Pokud to všechno bere borec vážně, ty svý kecičky, tak je to s ním vážně dost divný - pokud se jen nechal vystrandit na opačný péol lásky kvůli týhle debatě o duchovních principech, kam láska tak nějak prostě spadá ... a není tím myšlena ta sexuální
tak se nám tahle debata vážně emočně vytříbila abych tak řekla

suei (Pá, 13. 1. 2012 - 14:01)

Ano, tak by se to dalo taky...V tomto tvém neskonalém právu na to, abys byl bezohledný násilník ti svět přece vůbec nebrání - zajeď si do Afghánistánu zastřílet si. Jen u toho musíš umět minimálně držet hubu, poslouchat nadřízené, být schopný zabiják, co to umí se zbraněmi. A ještě jedna věcička, je u toho nutná - nesmíš mít velký svědomí. Pokud jsi silnější než tvoje svědomí, tak se na to už dej a dej slušným lidem pokoj. Kdybys chcípnul, odmítám tě brát jako "českého" vojáka.

Jestli na tohle nemáš, tak si uvědom, že pokud jseš ekonom, každý druhý má silnější pěst a na ty jednou dojde a pokud jseš cokoliv jiného, žiješ ve společnosti, která tvé hodnoty považuje za kriminální.

hana (Pá, 13. 1. 2012 - 10:01)

Hano, představ si pohádku...vím, jak to myslíš. Jistě, pohádky bez draků a pod. by už nebyly pohádky. Překonávání překážek je důležité. Ale zabíjení, vraždy, mučení, týraní je přeci jen něco jiného.
Zvířata v Zoo- některá mají vhodné podmínky a mají se vcelku dobře. Jiná tím trpí. Jen "malý detail"-ošetřovatel v Zoo není stvořitel ošetřovaných zvířat. Navíc zvířata si neumí potravu vyrobit, koupit. Takže pokud se bavíme o dravcích, ti si ji MUSÍ ulovit. Tak se narodili. Netvrď mi, že lidi se narodili jako vrazi. Bohužel to celou dobu tak "vylepšují", že se někteří v týrání a utrpení druhých vyžívají. Vymýšlí, jak co nejvíc zvětšit utrpení druhých- než je zabijí. To se ti zdá normální?
Žít v dostatku a lásce je něco jiného, než se jen celý den válet a nemuset nic dělat, o nic se starat. Nejsme zvířata v Zoo, takže nám ani ta potrava nespadne pod nos.

13.1. (Pá, 13. 1. 2012 - 03:01)

Bůh je reálný, pokud nebyl...Může mi to prosím někdo přeložit do češtiny? Nerozumím tomu.

Borec (Pá, 13. 1. 2012 - 03:01)

(A samozřejmě nejen lidskýho. Podívejte se na zvířata v ZOO, jak jsou "šťastný". A to nemaj přirozený nepřátele a nemusí se starat o shánění potravy, vždyť mají mocného ochránce - člověka. Asi je ke štěstí potřeba i něco jinýho než žít v dostatku a lásce a mít vztah se svým věznitelem - pardon, stvořitelem.)

Borec (Pá, 13. 1. 2012 - 02:01)

Hano, představ si pohádku bez draka, bez zlého čaroděje, bez lupičů, beze všeho špatnýho. Milovali se, vzali se a žili spolu až do smrti. Bavila by tě? Myslíš, že může pobavit děti? Kolik takových pohádek dokážeš vymyslet? Obávám se, že je to pořád jen jedna a ta samá, velmi statická, bez života. Snad jen to stárnutí je na ní eště trochu dramatický.

Chápeš, co chci říct? Že boj a překonávání překážek a nebezpečí se netýká jenom mužů. Bytostně se týká lidskýho života - je jeho podstatou.

Borec (Pá, 13. 1. 2012 - 02:01)

Milane, už mě nebavíš. Jsi tak naivní, až to bučí, a neposloucháš smysl mého sdělení. Několikrát jsem ti ukázal, že tvoje vize ráje na zemi je zároveň utopická i škodlivá, ale ty si pořád budeš omílat svou...

Jo (Pá, 13. 1. 2012 - 02:01)

Církev vraždila, ožebračovala a ohlupovala naše předky. Ať se za to s námi vyrovná, potom se může stát vyrovnat s ní

Bolševici po únorovém převratu v roce 1948 opravdu s církví zle zatočili. Kradli, plenili, mučili, zavírali a vraždili. Není to ale náhodou také tak, že církev sama zakusila peklo, jaké v minulých staletích páchala na našich předcích? Pokud chce od státu finanční kompenzace, měla by se nejdříve sama vyrovnat s občany České republiky. Naši předci museli na vypasené církevní hodnostáře dřít jako otroci.

Mnoho jich zemřelo na mučidlech, protože se podle kněží spolčili s ďáblem. Kolik miliónů lidí zemřelo v průběhu staletí jen kvůli tomu, že církevní nabobové potřebovali postavit další chrám boží. Kolik desátků museli naši předci zaplatit, aby se vyhli hněvu „hodných a laskavých“ kněží? A tak bychom mohli pokračovat ve výčtu zločinů církve hodiny a hodiny. Soupis církevních zvěrstev se dá srovnávat snad jen s těmi komunistickými a nacistickými.

Proč bych tedy měl dnes já ze svých daní doplatit jakési vyrovnání státu s církví? Čím jménem uzavírali pánové Kalousek a Šláfenberk dohodu s církví, ve které jim slibovali desítky miliard korun? Ač zapřísáhlý ateista, souhlasím s navrácením nemovitého majetku. Církev bude jistě lepším hospodářem než by byl stát. O tom žádná.

V žádném případě ale nesouhlasím s finančními kompenzacemi. Chci jako občan České republiky přesně vědět, jak ti naši milí černoprdelníci přišli na výslednou cifru 59 miliard Kč, která má být splácena asi 30 let. Jak si mohou Kalouskovy pobožní boys vůbec dovolit vytahovat z mé kapsy peníze a posílat je nejkrvavější organizaci v historii lidstva?

Církev a její představitelé mají na rukách krev mnoha nevinných obětí. Tuto krev z jejich chtivých a občas pedofilních pařátů nikdo nikdy nesmyje. Jestliže se štítíme komunismu a nacismu, měli bychom se stejně znechuceně dívat právě i na naše kněží, arcibiskupy a kardinály.

Ten, kdo posvětil církevní restituce, spáchal v podstatě zločin velezrady a měl by za to být po zásluze „odměněn“.

Nenechme si od nedůvěryhodných politiků typu Kalouska napovídat, že vyrovnání státu s církvemi je otázkou slušnosti. Církev je v mnoha parametrech zločinecká organizace. Jakékoli vyrovnání se zločincem je tedy opět jen zločinem...

Když mám teď platit já za to, že komunistická zvěř církve sprostě okradla, požaduji i já, aby dnešní církevní hodnostáři pikali za zrůdné chování svých předchůdců. To je fér, ne?

Milane (Pá, 13. 1. 2012 - 01:01)

Církev nás naučila nenávidět.Jejich vraždy na nevinných lidech nám v srdcím již před stovkou let rozdmýchaly nenávist,kterou drželi pěkně v teplíčku dalšími svými podlými činy.

na tvý (Pá, 13. 1. 2012 - 01:01)

duchy seru suei.Nikdo nemá tu moc aby mne vedl proti komukoli.Mám svou cestu a tou jdu.Život si splítám sám i s chybama kterých jsem se jako člověk dopustil.Se scým pláčem i smíchem si vedu tu svou a nějaký duch co ti chce zkurvit život mě nezajímá.Sama si je přivoláváš.Sama se v tom hovně rejpeš.Nepotřebuješ loutkáře tvých duchů,vystačíš si sama.

Milan (Pá, 13. 1. 2012 - 01:01)

Musím vám říct...Ahoj Radku,ty jsi si poplet Boha s církvemi,sektami a možná i s jinými společenskými organizacemi. Nevím čemu si věřil,ale ne zřejmě vlastnímu úsudku a zdravému rozumu. Copak má desatero společného s organizacemi,není to požadavek na jednotlivce. Kdyby se tím lidé řídili,byly by výsledky o kterých píšeš takové jaké jsou. Nejsou snad společenské poměry výsledkem člověka,který si řekl,že bude žít svobodně a si vystačí bez těchto příkazů. Teď hledáš jiného Boha a tím ti má být slunce,a nejsi ty tak trochu propagátor Egyptských bohů z dob faraonů.

Milan (Pá, 13. 1. 2012 - 00:01)

Fascinujou mě lidoví...Borče,bez zlosti a nevůle nemůže být radost a láska? Když někoho miluješ a nebo se raduješ, tak se cítíš dobře a zlost ani nevůli nepociťuješ. A když opravdu miluješ pak nemáš potřebu nenávidět a být zlý,to děláš jen když nemiluješ.

hana (Pá, 13. 1. 2012 - 00:01)

Ano, tak by se to dalo taky...V tom se těžko shodnem. V ženským světě by tolik násilý nebylo.

Reklama

Přidat komentář