Reklama

Existuje Bůh?

Borec (Pá, 13. 1. 2012 - 18:01)

Borče "Dále řekněme,...Nějaká kráva, co věří na duchy, mě tu nebude poučovat, co mám číst.

Ale abych to upřesnil k tvýmu dotazu: značně vyměkla EVROPA za posledních pár DESETILETÍ. Nechtěl jsem bejt tak zlej a příliš upozorňovat na to, v jaký iluzi bezpečí vlastně žijeme.

13.1. (Pá, 13. 1. 2012 - 17:01)

Máš rýmu?Ne, vyběhla jsem schody.

suei (Pá, 13. 1. 2012 - 17:01)

Borče "Dále řekněme, že lidstvo přecejen za posledních pár století značně vyměklo, takže boj se uplatňuje v trochu mírnější formě než kdysi. "

to neřekněmě ... přečti si Souostroví gulag. Od Alexandra Solženicina. Skutečného bojovníka. To dílo je nasáklý krví. Mohlo by tě uspokojit.

matouš (Pá, 13. 1. 2012 - 17:01)

Tady na V.K. může nadádat...Máš rýmu?

13.1. (Pá, 13. 1. 2012 - 17:01)

Tady na V.K. může nadádat jedině Jim...

Borec (Pá, 13. 1. 2012 - 17:01)

vím, jak to myslíš....Navážu na svůj poslední příspěvek eště reakcí na Hanu. Je rozdíl mezi vrahem a válečníkem, třebaže v naší společnosti se ten první pojem značně rozšířil a ten druhej prakticky vymizel. Vrah je ten, kdo zabíjí uvnitř komunity. Válečník je ten, kdo zabíjí nepřátele (což jsou vlastně všichni ostatní) a to je užitečnej tvor, na němž závisí existence celý komunity. A lidstvo chválabohu pořád eště netvoří jedinou komunitu, takže válečníci jsou stále potřeba.
Dále řekněme, že lidstvo přecejen za posledních pár století značně vyměklo, takže boj se uplatňuje v trochu mírnější formě než kdysi. Ale ta možnost návratu starých časů tu pořád je. Kdo zakazuje zabití člověka jako absolutní imperativ sobě i ostatním, už jenom v myšlenkách, je buď úzkoprsej hlupák, aktivní zbabělec, nebo žena.

My ostatní si zahrajeme třeba http://www.ceskehry.cz/online-flash-hry-zdarma/ownage-burst/4539

Hmm (Pá, 13. 1. 2012 - 17:01)

od čůráka který nevěří...Duchovno?
V tvým případě spíš duc-
hovno

Hmm (Pá, 13. 1. 2012 - 17:01)

bůh existuje,ale václav...Klause nech napokoji!
Víš ty vůbec, jakej je rozdíl mezi Bohem a Václavem Klausem?
Bůh si o sobě nikdy nemyslel, že je Václav Klaus.

suei (Pá, 13. 1. 2012 - 17:01)

Pochybuju, že by borec chytil aspoň zajíce

suei (Pá, 13. 1. 2012 - 17:01)

"Podstatou kmene je...od čůráka který nevěří na duchy, což je podstata šamanismu, si nenechám nic kázat o šamanismu a duchovnosti obecně

fare (Pá, 13. 1. 2012 - 17:01)

bůh existuje,ale václav klaus vás všechny okrade a zabije!!!!!!!!!!!!!!!!§

suei (Pá, 13. 1. 2012 - 17:01)

Jééé, čau Suei, ty ses...Jsem závislostní typ - já to vím, že marihuana je o hovně, ve skutečnosti jestli chce člověk do astrálu, měl by s tím přestat už na furt, pobrat rozum. Já se teď celá rekonstruuju.

Borec (Pá, 13. 1. 2012 - 16:01)

Jo, jenže ti lovci, co..."Podstatou kmene je právo a láska..." uáá, já se poseru smíchy, suei přepisuje antropologii!

Víš, lovecká společnost, to není jen bezstarostné poskakování po větvích jako ve filmu Avatar. Něco málo sis kupodivu opravdu přečetla, to gratuluji. (Máš tam taky 1 nezanedbatelnou nepřesnost, ale to neva.) Ano, skutečně měli s přírodou vztah - vždyť na tom závisel jejich život. Ale vůbec to není v rozporu s tím, co říká Zvědavec. Tahle duchovní nadstavba přirozeně vychází z touhy ovlivnit zákonitosti, kterým nerozumíme. Přihnat nějak zvěř blíž k oštěpům. Kdyby žili pořád v dostatku, tak by nic takovýho nevyvinuli. Nepředstavuj si přirozenou mystiku jako touhu vyvinout v sobě něco vznešenýho. Je to zápas o sílu a o přežití.

Hmm (Pá, 13. 1. 2012 - 16:01)

s tebou je to v...Jééé, čau Suei, ty ses zas krásně rozjela... a co hulíš? Bílou vdovu nebo nějakou podlampovku od Vietnamců?
Nepřeháněj to, mohla bys v tom svým astrálu uvíznout a měli bysme tu po srandě, to by pak bylo nůďo.

13.1. (Pá, 13. 1. 2012 - 16:01)

Suei,nejsem šaman.

suei (Pá, 13. 1. 2012 - 16:01)

Mý svědomí je v klidu. Vážně!!!!

matouš (Pá, 13. 1. 2012 - 16:01)

Šaman musí mít především buben, paličku a pestrý oděv.

suei (Pá, 13. 1. 2012 - 16:01)

Ty vole já mystik a on ne a pověrčivej jak svině - prej pátek 13náctýho

suei (Pá, 13. 1. 2012 - 16:01)

Je pátek třináctýho....ááá někdo se začal bát o kokota. Neboj - reálně bych nedokázala nic takovýho. bylo by mi toho mužskýho vážně hodně líto a sama bych se cítila strašně. Je to metaforický útok v diskuzích docela vděčný.

suei (Pá, 13. 1. 2012 - 16:01)

Tipl bych si, že tvoje...Mý uvažování hodně ovlivnil film Stalker (Tarkovskij) a film Matrix. Tu krávovinu, o který píšeš, jsem neviděla a tu roli moudré ženy, která je nucená dospět a vysrat se na nýmandy, tu hraju životem proti svý vůli.

Reklama

Přidat komentář