Reklama

Existuje Bůh?

Milan (So, 14. 1. 2012 - 10:01)

Lidstvo naštěstí rozhodně...Ahoj Borče,nepsal jsem ,že násilí pochází od vládců. Ano máš pravdu,že je bytostnou součástí každého z nás,ale tito vládcové jej v nás ještě více probouzí,podporují a rozvíjejí místo toho aby rozvíjeli inteligentní přístup k životu a to už je zcela něco jiného. Podívej se na to jak to vše vzniká,když chodíme do školy jsme vyučováni občanské výchově ve které je rozvíjena láska k vlasti a té skupině lidí,která v této údajné vlasti žije. Zřetel je brán pouze na tuto skupinu lidí jako kdyby v jiných částech světa lidé ani nežili,ale i oni jsou vychováváni tímto způsobem,těmito tisíciletými tradicemi kvůli kterým bylo tolik válek a lidského utrpení. Inteligentní přístup k životu na tyto fakta poukazuje neboť v sobě zahrnuje všeobecná lidská práva na život v míru a bezpečí,která jsou vyjádřena výstižně v desateru a která v podtextu vybízí člověka aby zanechal tohoto primitivního způsobu jednání,které pak vede k násilnému způsobu života a jehož si výslednicí a zároveň i obětí.

Radek (So, 14. 1. 2012 - 10:01)

Náboženství je zkrátka největší sbírka hovadin, které kdy kdo vyprávěl. Zamyslete se na tím. Náboženství skutečně přesvědčilo lidi, že existuje neviditelný mužík, co žije na obloze a sleduje vše, co děláte, každou minutu každého dne.
A ten neviditelný mužík má speciální seznam deseti věcí, které nemáte dělat. A když uděláte nějakou z těch deseti věcí, má speciální místo, plné ohně, kouře , pálení, mučení a trýzně, kam vás pošle žít, trpět, hořet, dusit se, řvát a plakat, a to až do konce všeho času.
Ale miluje vás. Miluje Vás. Miluje vás a potřebuje PRACHY!
Vždycky potřebuje prachy. Je všemocný, bezchybný, vševědoucí, moudrý, a nějak si zkrátka nemůže poradit s penězi. NÁBOŽENSTVÍ spolkne miliardy dolarů neplatí žádné daně a vždycky potřebují ještě o trochu víc.
Takže rozhodně žádný týpek jménem bůh neexistuje a jestli ano, ať se teď hned propadnu???...a pořad nic,vidíte :-)

14.1. (So, 14. 1. 2012 - 07:01)

Pře revolucí jsme všichni doufali,že chyby a vina je jen v komunistech a v systému,který nám byl vnucen. Dnes máme několik let po revoluci a jsme-li upřímní,musíme si doznat. Co se vlastně změnilo a co za tu dobu svobody a volnosti se v myšlení národa nezměnilo. Srdce zůstávají stejná. Každý z nás kolem sebe vybudoval bariéru hmotných věcí a hmotného myšlení. Takže,ani ve dnech naprosté svobody NEDOVEDEME ZMĚNIT ŽIVOT svůj...

Borec (So, 14. 1. 2012 - 04:01)

Ahoj Borče,lidstvo tvoří...Lidstvo naštěstí rozhodně netvoří komunitu. Pacifisti jako ty jsou nebezpečný. Tvrdíte, že násilí pochází od vládců. Ale to není pravda, pochází od každýho jednotlivce, a je to tak velice dobře. Samozřejmě je vhodný udržovat ho na určitý míře, ale to dělaj naše zákony. Vy byste veškerý "násilí" nejradši zakázali, i všechno to, co se mu ve vašich očích jen podobá, i jenom myšlenky na něj. Nechte lidi laskavě trochu dejchat, oni potřebujou svůj vztek, potřebujou vymezovat svoje hranice. Někteří dokonce potřebujou být připraveni bránit třeba svou ženu, když ji přepadne někdo na ulici. Chápu, ty bys to všechno nechal na policii, udělal z lidí absolutní poseroutky - právě takoví jako ty by s radostí vytvořili nábožensko-policejní stát s přísným režimem (naoko království lásky). Proti tomu hodlám tvrdě bojovat!

Borec (So, 14. 1. 2012 - 03:01)

hezky jsi definoval rozdíl...Je samozřejmý, že válečník počítá s nenávistí svých nepřátel. Já mu kvůli tomu nebudu odpouštět. Možná ho budu i nenávidět, ale budu mu rozumět. Zatímco vrahovi se moc odpustit nedá a nedá se mu ani věřit. V tom je ten rozdíl.
Vy křesťani hlásáte lásku k nepříteli, ale nechcete mu rozumět. (Myslíte si, že se mýlí.) Stejně jako hlásáte lásku k vrahovi. To je zcestný zjednodušování na nepravým místě, který nevede k ničemu dobrýmu.

Milan (Pá, 13. 1. 2012 - 23:01)

Milane, děkuji ti za...Ahoj Mindo,potvrzení není důležité,důležitý je prožitek,leda,že by jsi jej sama měla a tím mne zkoušela na kolik to mám sám prožité. Jestliže jej máš,dokázala by jsi vyjádřit srozumitelně pro mě vrcholné vědomí svými slovy. Co to je a jak pracuje? Děkuji za případnou odpověď.

Milan (Pá, 13. 1. 2012 - 22:01)

hezky jsi definoval rozdíl...Ahoj Hano,podívej se jaký si kdo dává nick,pak zvaž jak asi může vypadat probíhající debata.

Milan (Pá, 13. 1. 2012 - 22:01)

Borče "Dále řekněme,...Ahoj Suei,oni si myslí,že žijeme pořád v džungli,nebo buši. Ve skutečnosti nevědí o čem mluví,kdyby to měli možnost prožít mluvili by jinak.

Milan (Pá, 13. 1. 2012 - 22:01)

Navážu na svůj poslední...Ahoj Borče,lidstvo tvoří jednu komunitu,je to komunita lidské rasy. A převážná většina lidí chce žít normálním způsobem života ve kterém by rádi poznávali svět ve kterém žijí,věnovali se svým koníčkům a zálibám,navazovali by přátelské vztahy s možností spolu něco vytvořit nebo prožít,ale všichni ti národní,náboženští a ideologičtí vůdcové toto společenství rozdělují a vzájemně ničí. Z toho pak vznikají naivní skupinky lidí,kteří touží nevědomě po zažití nějakého dobrodružství v podobě válek neboť se příšerně nudí a nejsou schopni cokoliv smyslného v životě udělat,protože kdyby měli o něco skutečný zájem,dělali by to co je baví a setkávali by se s lidmi kteří je mají rádi a nikdy by nepomysleli na to jít zabíjet,protože by si vážili života který mají. Když,ale díky své naivitě se stanou obětí těchto válečných útrap a náhodou to přežijí,pak si do smrti nesou těžká psychická muka z prožité hrůzy,bolesti a utrpení. Pak mění své názory a snaží se varovat ty jenž by do této pasti mohli spadnout. Pak jsou zde fanatici,ale to už je trochu jiná sorta.

13.1. (Pá, 13. 1. 2012 - 21:01)

Pozdrav Templářům a jejich Karmě.
Nikdy vlastně neřekli,co doopravdy dělají...

Minda (Pá, 13. 1. 2012 - 21:01)

Milane, děkuji ti za potvrzení, že bůh je číslo s nulovou reálnou složkou a nekonečnou tou imaginární :)

hana (Pá, 13. 1. 2012 - 20:01)

Navážu na svůj poslední...hezky jsi definoval rozdíl mezi vrahem a válečníkem. Dokážeš to rozeznat i v reálném životě, když se to bude týkat tebe, lidí, které miluješ. Řekneš, je to smutné, ale nezabil ho vrah ale válečník. Takže je to vlastně v pořádku. Vážně to dokážeš?

hana (Pá, 13. 1. 2012 - 20:01)

Náboženství je zkrátka...neopakuješ se?

Tom (Pá, 13. 1. 2012 - 20:01)

Náboženství je zkrátka...Celkem dobrý příspěvek, po delší době v tomto tématu. :-)

Radek (Pá, 13. 1. 2012 - 20:01)

Náboženství je zkrátka...Takže uctívám slunce, ale nemodlím se k němu. Víte proč? Nechci zneužívat našeho přátelství. To není zdvořilé. Často mám dojem, že lidé jsou k Bohu spíš neslušní, nemyslíte? Posílají mu denně triliony modliteb. Žádají, prosí a žebrají o laskavosti. Udělej tohle, dej mi tamto, potřebuji nové auto, chci lepší práci, a většina toho modlení se odehrává v neděli – na jeho den volna.

Radek (Pá, 13. 1. 2012 - 20:01)

Náboženství je zkrátka největší sbírka hovadin, které kdy kdo vyprávěl. Zamyslete se na tím. Náboženství skutečně přesvědčilo lidi, že existuje neviditelný mužík, co žije na obloze a sleduje vše, co děláte, každou minutu každého dne.

A ten neviditelný mužík má speciální seznam deseti věcí, které nemáte dělat. A když uděláte nějakou z těch deseti věcí, má speciální místo, plné ohně, kouře , pálení, mučení a trýzně, kam vás pošle žít, trpět, hořet, dusit se, řvát a plakat, a to až do konce všeho času.
Ale miluje vás. Miluje Vás. Miluje vás a potřebuje PRACHY!
Vždycky potřebuje prachy. Je všemocný, bezchybný, vševědoucí, moudrý, a nějak si zkrátka nemůže poradit s penězi. NÁBOŽENSTVÍ spolkne miliardy dolarů neplatí žádné daně a vždycky potřebují ještě o trochu víc.
Ale chci abyste něco věděli, tohle je upřímnost, chci abyste něco věděli. Když přijde na víru v Boha, vážně jsem se snažil, opravdu snažil, snažil jsem se věřit, že je Bůh, který stvořil každého s nás k obrazu svému, velmi nás miluje, a všechno pozorně sleduje. Vážně jsem se snažil tomu věřit. Ale musím vám říct, čím déle žijete, čím víc koukáte kolem sebe, tím víc si uvědomujete, že se tu něco posralo. Něco je tu špatně. Válka, nemoci, smrt, ničení, hlad, chudoba, mučení, zločin, korupce apd. Něco je rozhodně špatně. Tohle není dobrá práce. Jestli je tohle to nejlepší, co Bůh dovede, tak mě to nezaujalo. takové výsledky nepatří do životopisu nejvyšší bytosti. Tohle jsou spíš kraviny, které byste čekali od úředníka s blbou náladou. A jen mezi námi, ve slušně řizeném vesmíru by tohohle týpka už dávno kopli do jeho všemohoucí prdele. A mimochodem, říkám „týpek“, protože pevně věřím, když vidím ty výsledky, že pokud Bůh je, musí to být chlap. Žádná ženská by nikdy nemohla věci takhle posrat.
Takže, pokud Bůh existuje, myslím, že rozumní lidé budou souhlasit, že je přinejmenším nekompetentní a možná, jen možná, je mu všechno prostě u prdele.

Což já osobně obdivuji a rozhodně by to vysvětlovalo ty špatné výsledky. Takže než abych byl jen další bezduchý pobožný robot, co tupě bezcílně a slepě věří, že tohle všechno je v rukách nějaké strašidelné, nekompetentní figurky stvořitele, který na to sere, rozhodl jsem se najít něco jiného, co bych uctíval. Něco, na co se mohl vážně spolehnout, a okamžitě mě napadlo slunce. Prostě se to stalo. Přes noc jsem se stal uctívačem slunce. Dobře, přes noc ne, v noci slunce nevidíte, ale hned druhý den ráno jsem se stal uctívačem slunce. Z několika důvodů, za prvé: Slunce můžu vidět, ok? Na rozdíl od jiných Bohů slunce můžu opravdu vidět. To beru. Když něco vidím, nevím, tak nějak to přidává na důvěryhodnosti, víme?
takže slunce vidím každý den, dává mi všechno, co potřebují, teplo, světlo, jídlo, květiny v parku odrazy na vodě a příležitostně i rakovinu kůže, ale co, alespoň lidi neukřižujeme a neupálíme jen proto, že s námi nesouhlasí. uctívání slunce je dost jednoduché žádná tajemství, žádné zázraky, žádné divadlo, nikdo nechce peníze, nejsou žádné popěvky k naučení, a nemáme žádnou speciální budovu, kde se všichni jednou týdně sejdou, aby si mezi sebou porovnali oblečení. A nejlepší věc na slunci je ta, že mi nikdy neřekne, že ho nejsem hoden. Neřekne mi, že jsem špatný člověk, který potřebuje spasit, neřekne mi křivého slova. Chová se ke mně hezky.

suei (Pá, 13. 1. 2012 - 18:01)

a jen naiva si může myslet, že se ho to netýká

suei (Pá, 13. 1. 2012 - 18:01)

Evropani jenom vystěhovali svoji nenávist za hranice svého teritoria

suei (Pá, 13. 1. 2012 - 18:01)

Nějaká kráva, co věří...nedělej si iluze. Mě fakt stačí Afghánistán, abych blila.

ota (Pá, 13. 1. 2012 - 18:01)

v iluzi bezpeci zije cely svet, nejen evropa.

Reklama

Přidat komentář