34760 komentářů / 0 nových
Poslední

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Cywe já bych do nebe nechtěl, jestli je to tam samej pánbíčkář.
22. Listopad 2022 - 13:09
Rakato (anonym)
Odpověď na Cywe já bych do nebe nechtěl,
A nejsi ani trochu zvědavý, jak to v nebi vypadá? Ale i kdyby ano, máme smůlu - extrakce duše z těla do vitruální reality bude možná až tak za padesát let, takže i tento ráj je dnes nedosažitelný. (Ale při té extrakci je riziko, že tě dají do soustruhu, abys řídil obrábění, nebo do Muskova el. auta.)
22. Listopad 2022 - 16:42
Z (anonym)
Blížíme se ke konci. https://youtu.be/-GY_2OZVPMY
26. Listopad 2022 - 15:08
Návštěvník (anonym)
Odpověď na Blížíme se ke konci.
Satanisté byli vždycky. A dnes, když křesťané vyměkli, vystrkují růžky. Brzo přijdou lidské oběti, Baal je má rád.
26. Listopad 2022 - 19:27
Z (anonym)
Zajímavé informace: https://youtu.be/6WWK1RCMmCM Video si pusťte od 1:02:10
27. Listopad 2022 - 10:06
Návštěvník (anonym)
Pozor, kam jdete na operaci. Když se po ní váš stav prudce zhorší, možná, že vám vzali obě ledviny: https://nasregion.cz/operace-se-zmenila-v-horor-namisto-delohy-zene-odstranili-obe-ledviny-307895/ (U nás to sice není tak zlé, ale při odstranění nefunkční ledviny je dobré se před uspáním ujistit, zda chirurg ví, kterou má odebrat. Levá, pravá - tyto operace jsou velmi ošajslé.)
27. Listopad 2022 - 13:38
Návštěvník (anonym)
Blíží se to. Co? Útok Izraelců na íránská jaderná zařízení. Fanatičtí íránští ajatolláhové už desetiletí tvrdí, že Izrael musí být zničen. Potřebuji k tomu ale atomovku, a tak zuřivě obohacují uran. Proto jim Izrael to toho občas hodí vidle: https://www.securitymagazin.cz/defence/izraelsky-f35-lightning-ii-narusuji-iransky-vzdusny-prostor-vykonne-ruske-a-iranske-radary-je-nevidi-1404069294.html
27. Listopad 2022 - 14:03
Návštěvník (anonym)
Negr (morćić) jako suvenýr z Chorvatska. Malý negřík se v tam prodává jako šperk. https://www.chorvatsko.cz/tema/morcic.html A tak po kamejích z hlavičkou bělošky konečně černoši došli zrovnoprávnění.
27. Listopad 2022 - 14:09
Návštěvník (anonym)
V Praze je blaze - chlastá se jako o život a zdražení všichni ignorují: h ttps://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-pivo-za-40-musite-vedet-kam-jit-cesi-si-v-krizi-hospody-neodpustili-220021 (Smutná zpráva pro zdejší tragédy - lidé to vidí jinak, fňukny!) https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-pivo-za-40-musite-vedet-kam-jit-cesi-si-v-krizi-hospody-neodpustili-220021
27. Listopad 2022 - 14:27
Cože (anonym)
Odpověď na Blíží se to. Co? Útok
A čím přesně se liší fanatismus íránských ajatoláhů od fanatismu izraelských knězů? Čím se liší snaha Íránu zničit Izrael od snahy Izraelců zničit Palestinu a celkově ovládat svět?
28. Listopad 2022 - 8:37
Cože (anonym)
Odpověď na V Praze je blaze - chlastá se
Takže rozumim tomu správně, že ten odkaz je https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-pivo-za-40-musite-vedet-kam-jit-cesi-si-v-krizi-hospody-neodpustili-220021 ? Kdyžtak nám to napiš eště jednou, ať je to jistota.
28. Listopad 2022 - 8:39
Cože (anonym)
Odpověď na Blížíme se ke konci.
Co to má jako bejt? Kráva je šelma? Tak to jó tyve...
28. Listopad 2022 - 8:41
Honza (anonym)
Jestli existuje Bůh , kde byl posledních 2000 let ?
28. Listopad 2022 - 13:00
Jirka (anonym)
Odpověď na Bez toho mentálně slabšího,
Myslím, že rád diskuzi opustil. Na konci už to přestával zvládat. Chytrého totiž umí dělat každý, kdo má k dispozici internet, jenomže časem se to beztak projeví, že to nemá ze své hlavy. Převážně tím, že ani moc nerozumí vyčteným textům. Je potom trapas, když někde na netu se vyskytne překlep, chybka, a dotyčný jí v neznalosti napodobuje.
3. Prosinec 2022 - 11:24
Nagual (anonym)
Odpověď na Myslím, že rád diskuzi
Jiřiku, tebe zase chytaj roupy? Já si nejsem vůbec jistej, jestli je to zrovna Ježíšek, koho uctíváš. Ze samý nenávisti k někomu, koho ani neznáš, nebo snad ze zoufalé potřeby vypadat jako inteligent, se uchyluješ k hloupým lžím.... Nebo kde jsem podle tebe "napodobil překlep na internetu"? Jediný, co se posledně ukázalo, je, že nejsi schopen obhájit ten blud o nestvořeném stvořiteli, a že mu sám ani nerozumíš tak, jak byl zamýšlen. Takže jsme se tu dozvěděli, že "byly doby, kdy nebyl čas"... A taky několik úplných blábolů o neklasické logice, narychlo vyčtených z internetu, ale přesto vykládaných sebejistě jako evangélium.
3. Prosinec 2022 - 13:22
Nagual (anonym)
V životě se ukazuje, že čím méně znalostí daný jouda má, tím více na nich lpí.
3. Prosinec 2022 - 13:27
Jirka (anonym)
Odpověď na Jiřiku, tebe zase chytaj
Vidím, že z diskuze nespustíš oči. Já nemám žádnou nenávist, však srovnej tvoje příspěvky s mými, jen jsem poukázal na to, že v některých věcech se chytrým jenom děláš. Ptal jsem se tě záměrně, z jaké školy máš takové znalosti o logice. Tys tuhle otázku úplně ignoroval. Záměrně jsem se ptal proto, žes v narychlo přečteném textu ukázal nepochopení látky. Klasický příklad toho, když ze sebe diletant chce dělat učence. Poradím ti, zůstaň svůj a budeš lidem milejší, nota bene vyhneš se i trapnostem. Tohle přece není zlá rada nebo ano? ____ PS: To si buď jistý, že neuctívám žádného "Ježíška", ale Ježíše Krista ukřižovaného a vzkříšeného. Toho uctívám.
3. Prosinec 2022 - 14:35
Jirka (anonym)
Odpověď na V životě se ukazuje, že čím
To je tvůj postřeh nebo něčí výrok? Neřekl bych, že je moc pravdivý. Znamenalo by to totiž, že člověk z mnoha znalostmi nemůže mít žádný svůj ucelený názor. Jedno přesvědčení. Což je nesmysl. Naopak, lidé s mnoha znalostmi si mohou vybrat z toho, co jim nejvíce dává smysl, třeba kombinací rozumu a intuice. _____ btw: výrazy jako "jouda" nebo "šmudlík" ....nemluvím jazykem tvého kmene. Asi to napovídá do jaké sorty patříš.
3. Prosinec 2022 - 14:44
Jirka (anonym)
"ale přesto vykládaných sebejistě jako evangélium." ....asi jsi chtěl napsat "vykládaných jako dogma." "Evangelium" je z řečtiny a znamená to dobrou zvěst, dobrou zprávu. ____ Nevím co je hloupého na tom, že i čas má svůj počátek. Není spíš chyba v tvé hlavě, že si tento stav neumíš představit a proto to považuješ za nesmysl? Začal jsi mluvit o logice, ale zároveň tvrdíš, že je možné aby něco existovalo bez počátku. To si ale protiřečíš. Logika říká, že všechno má nějakou příčinu a tedy počátek. Myslím, že v praxi neumíš logiku aplikovat ani na poměrně jednoduché věci.
3. Prosinec 2022 - 14:59
Nagual (anonym)
Odpověď na Vidím, že z diskuze nespustíš
Ty ses mě ptal "záměrně", ale přesto jsi prokázal, že víš o problematice naprostý hovno. Jinak bys neblábolil o jakési "intuitivní logice" nebo se nevymlouval na fuzzy logiku, která se prý používá tam, kde "klasická normální nefunguje". A to všechno ve snaze okecat zjevný logický spor, že "čas byl a zároveň nebyl". Spor, který v žádné logice obhájit nelze... Jen kdybys, Jiřiku, neměl tu zoufalou potřebu dělat ze sebe inteligenta za každou cenu. Přece už jsem tu říkal, že si vážím i nevzdělaných lidí, pokud přemýšlejí autenticky a tupě nepapouškujou, co někde vyčetli nebo zaslechli v hospodě. Kým opravdu pohrdám, jsou mudrlanti, co se snaží zakrývat svou nevzdělanost a tupost, a to třeba i za cenu sprostých lží. Takže znovu se ptám: Kde jsem podle tebe "napodobil překlep na internetu"? ................................................ Pamatuj si jednou provždy: Já nemám zapotřebí sdělovat náhodným mudrlantům z internetu, kde jsem co studoval, nebo cokoli o svém životě. Ty přestaň neustále šmejdit po minulosti druhých, abys do nich mohl pouštět svoje jedy, ať ti odpoví jakkoli. A věnuj se laskavě tomu, o co se tady jedná: diskusi a argumentům.
3. Prosinec 2022 - 15:08
Jirka (anonym)
Ale protože logika je čistě nástroj lidského rozumu a proto lze používat jenom na věci rozumem uchopitelné, viditelný svět, přírodní zákony atd. Ale určitě ne na věci, které rozum přesahují. Bůh coby stvořitel stojí mimo čas, prostor i logiku, ale současně je všudypřítomný a logicky dovoditelný.
3. Prosinec 2022 - 15:10
Nagual (anonym)
Odpověď na To je tvůj postřeh nebo něčí
"Znamenalo by to totiž, že... blablabla..." - Znamená to, že člověk s mnoha znalostmi (a schopností samostatně uvažovat) nemá potřebu na ničem z toho lpět jako na EVANGÉLIU.
3. Prosinec 2022 - 15:19
Jirka (anonym)
Odpověď na Ty ses mě ptal "záměrně", ale
Jediný kdo tady papouškuje jsi teď (a opět) ty. Podívej se, co jsem ti psal v příspěvku a ty mi píšeš to samé. Buď trochu originální a ne tak průhledný. Prostě je u tebe vidět, že nemáš vzdělání a lecos si musíš vyčíst z internetu. Za tento postřeh se na mě přece nemusíš zlobit. Jen jsem se tě ptal, v jaké škole jsi tu logiku probíral natolik obšírně, že se cítíš být povolán abys o ní druhé poučoval. Ale ani tvoje snaha překroutit moje tvrzení nebude úspěšná. Nikde jsem totiž nepsal, že "čas byl a zároveň nebyl". Špatně chápeš nebo si vymýšlíš. Napsal jsem, že "bylo, kdy čas nebyl." Chápeš tu větu? Myšleno stav, kdy čas ještě neexistuje. A tady žádný logický spor nevidím. ____ Kvůli svým chybám v pochopení obviňuješ druhé z toho, že píšou nesmysly. Věnuj více času a úsilí přemýšlení než ukvapeným reakcím.
3. Prosinec 2022 - 15:25
Jirka (anonym)
Odpověď na "Znamenalo by to totiž, že...
Tovíš EVANGELIUM je od Boha, nikoli od člověka. I proto je psáno, že pohanům bude k smíchu, židům k pohoršení. Je to bláznivá, rozumem těžko pochopitelná věc. Před lety by mě ani nenapadlo, že tomu budu věřit.
3. Prosinec 2022 - 15:28
Nagual (anonym)
Odpověď na "ale přesto vykládaných
Ne, chtěl jsem naprosto přesně napsat, že to vykládáš sebejistě jako EVANGÉLIUM. Co to znamená v řečtině, je mi celkem u prdele, ale představ si faráře, jak stojí na pódiu (zapomněl jsem, jak se to jmenuje) a svatouškovským sebejistým výrazem káže bláboly zvané evangelium. Takže nějak takhle si chce asi připadat Jiřík. Bohužel mu to moc nefunguje :-( ......................... "Čas má svůj počátek" je blábol, ale jak už jsem říkal, není to blábol tak zjevný jako to tvoje chápání "byly doby, kdy nebyl čas". Logika neříká, "že všechno má nějakou příčinu a tedy počátek". Logika sama o sobě neříká vůbec nic. Pomáhá nám jen organizovat si strukturu našich výroků, umožňuje nám zjistit, co z čeho vyplývá a podobně. Nakonec, moderní logika se příčinami věcí vůbec nezabývá. Možná za Aristotela, který ji vlastně založil, ale to byla ještě pevně spojená s filozofií. O tom, zda všechno má příčinu nebo počátek, by se dalo dlouze diskutovat. Nikdo nic takovýho nikdy nedokázal. Naopak by se klidně dalo tvrdit, že ve skutečnosti nemá počátek a hranice vůbec nic. Musíš si uvědomit, že logika pracuje s čistě abstraktními pojmy - jenom s tím, čím ji nakrmíme. Sama o sobě o ničem nevypovídá. Když nakrmíš logický systém nějakým tvrzením a zároveň jeho negací, nikam se nedostaneš. Každý rozumný tvor se ti vysměje.
3. Prosinec 2022 - 15:42
Nagual (anonym)
Odpověď na Jediný kdo tady papouškuje
Kde podle tebe "píšu to samé", ty joudo? Ještě jsi mi ani neodpověděl, kde jsem podle tebe "zkopíroval překlep z internetu". Zkrátka jen SPROSTĚ LŽEŠ ve snaze obhájit vlastní tupost. Fakt nemám chuť hádat se tu s prohlanými svatouškovskými mudrlanty... jestli opravdu věříš na svého Ježíše, tak se začni modlit, protože taková sprostota se tvému ježíškovi zajídat rozhodně nebude.................... Psal jsi "čas vždycky nebyl", jinými slovy, že byly doby, kdy čas nebyl. Věta "bylo, kdy čas nebyl", kterou si teď vymýšlíš, není správně utvořená česká věta, křečovitě utvořená tak, aby tam nebyl výslovně zmíněn čas. Není ti z toho samotnýmu blbě? Připadá mi, že tomu sám nevěříš. Když říkáš "Myšleno stav, kdy čas ještě neexistuje."... Víš, co to znamená "ještě"? To znamená doba, kdy platí A, ale *později* začne platit ~A. (Znakem ~A označujeme negaci, čteme "non A".) *Ještě* neexistuje, ale *potom* existovat začne. Slušnej blábol, gratuluji. Zkrátka se z toho nevylžeš, šmudlo. Mně je to celkem jedno - je to hlavně tvůj osobní problém, že obhajuješ něco, co ti samotnýmu nedává smysl.
3. Prosinec 2022 - 15:58
Jirka (anonym)
Odpověď na Ne, chtěl jsem naprosto
Místo toho opětovného bezuvozovkového citování Wikipedie, bys raději mohl nějakým věcným argumentem dokázat, v čem je nesmyslný předpoklad, že čas někdy nebyl. Za věcný argument ovšem nepovažuji to, že se ti to zdá blbé atd, tohle se nepočítá. Napřed to vyvrať a pak kritizuj. Pokoušíš se mi zase pomocí definicí na internetu objasňovat funkci logiky? To nemusíš, protože víme na co jí nyní aplikujeme, tak nám rozhodně má co říci. Ale určitě ne to, že nic nemusí mít příčinu, takovou exotickou logiku neznám. Myslím ale, že se se mnou dohaduješ z části kvůli tomu, že jsi moje komentáře dobře nečetl či zcela nepochopil.
3. Prosinec 2022 - 16:01
Jirka (anonym)
Odpověď na Kde podle tebe "píšu to samé"
Ale ne, tos nepochopil. "Doba kdy čas ještě nebyl" jsem užil pro názornost pochopení. Jistě že doba je synonymum času, ale taky jsem považoval za automatické, že pochopíš pointu a nebudeš za hnidopicha. Tedy místo doba užijeme výrazu "stav" což bude vhodnější. Jenže ty jsi před chvílí tvrdil, že jsem napsal, že "čas zároveň byl i nebyl" a toto jsem vážně nepsal a ani nezamyšlel napsat. V této věci tedy zajisté nelžu. ____ Tvoje snaha mít v diskuzi navrch je zjevná, ale dost násilná, že si musíš pomáhat jakýmisi "joudy", "šmudly" a "šmudlíky" a adresu oponenta. Kdybych já měl používat takové výrazy skoro v každém komentáři, asi bych se cítil trapně. Uvědom si, že tím ztrapňuješ sebe, ne oponenta, jak zamýšlíš :-) Je to takový projev buranství.
3. Prosinec 2022 - 16:15
Jirka (anonym)
Odpověď na Kde podle tebe "píšu to samé"
Ale jestli si dobře vzpomínám, tak jsem nepoužil ani slovo "doba", jež mi zde podsouváš, takže si vymýšlíš ty. Původně jsem napsal "bylo, kdy čas ještě nebyl" kde sloveso "bylo" nemělo důraz na čas (který ještě nebyl - tak jak ho lineárně chápeme), ale na stav, jež mu předcházel. Tedy těžko představitelná neustálá přítomnost. Bůh stvořil věci viditelné i věci neviditelné, a čas je právě jednou z nich. Moderní řečí, Bůh stvořil i všechny existující dimenze. A ty neexistující může dále vytvářet. Bůh je to nestvořené vřídlo, z něhož vše vyvěrá, ten absolutní počátek všech příčin.
3. Prosinec 2022 - 16:29
Nagual (anonym)
Odpověď na Místo toho opětovného
Kde podle tebe bezuvozovkově cituju wikipedii, ty malá zákeřná kryso?! Zapiš si už za uši, že já nemám zapotřebí vykrádat něčí citáty. Hoď si jakejkoli můj příspěvek do googlu. Ale já myslím, že jsi to sám dávno pochopil, a k podobným zákeřným lživým útokům se uchyluješ vždycky potom, co začneš neomaleně mudrovat nad něčím, čemu nerozumíš, a dostaneš za to sodu. Inu, takhle se na internetu ukazuje pravá lidská povaha. Mě by třeba ani nenapadlo vypouštět tady na adresu druhých jedy (natož SPROSTÝ LŽI) jen tak do povětří. Pokud mě z něčeho obviňuješ, tak se nauč zřetelně ukazovat, KDE jsem to měl podle tebe udělat. ............................... "bys raději mohl nějakým věcným argumentem dokázat, v čem je nesmyslný předpoklad, že čas někdy nebyl." - Tvl já asi končim. Tuhle otázku opravdu může položit jen dement. Pokud ti nepomohlo, co jsem tu zcela polopatě napsal v předchozích příspěvcích, tak už ti nepomůže vůbec nic. Klidně si dál mysli, že je možné, aby čas nejdřív nebyl a potom byl. Debata s dementem mi nic nedává.
3. Prosinec 2022 - 16:42

Stránky

Přidat komentář