Reklama

Existuje Bůh?

naj (Út, 31. 1. 2012 - 11:01)

Nevěřite v Boha?Mate...Tady se to koukam hemží mudrcema

31.1. (Út, 31. 1. 2012 - 06:01)

bůh není nebyl a..."Mějte porozumění jeden pro druhého. Nesmýšlejte vysoko,ale věnujte se všedním službám. Nespoléhejte se na vlastní chytrost"
(Ř12,16)

V tomto případě by byla žena hloupá,kdyby nevyužila ženské lsti.Podle Božího slova,je rozumnost dotazováním na Boží vůli. Není to vlastní logika,ale Boží záměr,který má žena hledat.

Matouši (Út, 31. 1. 2012 - 04:01)

Ty, já nevím jak na to...bůh není nebyl a nebude.Něco tam v tom vesmíru je,ale bůh všemohoucí to není.

jan (Út, 31. 1. 2012 - 04:01)

Nevěřite v Boha?Mate pravdu.Bůh který sedí na oblačku a zapisuje si hřichy neexistuje.Stejně tak je tomu v připadě satana.Církev pomoci této nerozlučné dvojky zotročila lidstvo.No a jak jsme se v nedavné době přesvědčilí že nic není na věčné časy,tak i ta církev nakonec stratila svou moc.Lidé se ale nepřestali ptát jak to všechno začlo atd.Dostalo se jím nového vysvětlení,evoluce!Další nesmysl je na světě.Kde je tedy pravda.V bibli, nebo ji má věda.Pravda,zvlaštní slovo,že.Někdo si něco přečte a ma jasno.Jenže ono to není tak jednoduché.Hledaní pravdy, je celoživotní zaležitost.Člověku který ji upřímně hledá,se zjevuje pozvolna a jakoby sama.Sama?nic přeci není jen tak samo od sebe.Poznání pravdy je dar!když je dar, je i darce.Když není ten na oblačku, kdo je tedy darce?Já mam jasno,byl jsem trpělivý.

Pepa (Po, 30. 1. 2012 - 21:01)

Myslim, že lidi by se víc měli zabývat těmadle študovanýma věcma a trochu študovat ty věci nad náma. Já se taky kolikrát kouknu na hvězdy a řikám si třeba: "Ten vesmír kurva, ten má hloubku."

Hmm (Ne, 29. 1. 2012 - 21:01)

Keep Intrent Free!
Vedoucí...Vůbec se mu nedivím.
Boha jeho!

Pirát z Karibik (Ne, 29. 1. 2012 - 21:01)

Keep Intrent Free!
Vedoucí ACTA v EU odstoupil pro znechucení nad neúctou k občanům
http://www.piratskenoviny.cz/?c_id=33555

29.1. (Ne, 29. 1. 2012 - 20:01)

Hoši,nechme toho.Už jsme se dostali Bůh ví kam.

matouš (Ne, 29. 1. 2012 - 20:01)

aby mé dítě žilo je...Ty, já nevím jak na to seš, tak se moc do debaty pouštět nechci. Nicméně když zemřela moje sestřenice v 19letech, tak její matka nepřestala věřit v boha a to přesto, že po té události musela být delší dobu hospitalizovaná v PL.

Borec (Ne, 29. 1. 2012 - 19:01)

Ahoj Borče,ano psal jsem...Všechno, co říkáš, je založeno na tom, že předpokládáš existenci boha. Jakej smysl pak má přesvědčovat se o něčem, v co už jsem tak jako tak přesvědčen? Dokazovat si to, co předpokládám? Jenom alibistickej.

Borec (Ne, 29. 1. 2012 - 19:01)

pokud Vám zemřelo...Uvědomuješ si, že jsi tím vlastně řekla, že bůh neexistuje? Protože všechno z toho, co uvádíš, člověk dokáže bez boha. Tím jsi boha udělala prázdnou modlou, a přesto jsi ochotna nazývat to existencí. Gratuluji.

matouš (Ne, 29. 1. 2012 - 18:01)

To by dopadlo, kdyby bůh zasahoval do našich životů. Lidi by nedělali nic jinýho, než že by ho otravovali ve svých sobeckých zájmech. Kdyby lidi nebyli blbci, tak už by se nám ukázal, pokud teda někde je.

29.1. (Ne, 29. 1. 2012 - 18:01)

teda bůh existuje,tak proč...Jsou tam přece pořád s Tebou. Tomu já říkám,láska až za hrob.

Ivana (Ne, 29. 1. 2012 - 18:01)

pokud Vám zemřelo dítě,tak chápu, že pro vás Bůh může být bezcitný.
Na druh straně je třeba si uvědomit, že Bůh do dnešního běhu světa nazasahuje, lidem jen pomáhá se s problémy vyrovnávat.
Jednak tím, že jim dává naději na vzkříšení pro jejich milované a jednak tím, že je schopen lidi posílit svým svatým duchem, pokud o to stojí a poprosí jej.

když (Ne, 29. 1. 2012 - 18:01)

teda bůh existuje,tak proč nám bere naše děti a nechá nás plakat a trpět?Proč nás nechá aby jsme měli prázdné místo v srdci po někom koho jsme nade vše milovali,po někom koho jsme v bolestech přivedli na svět?Proč?

Milan (Ne, 29. 1. 2012 - 17:01)

Neexistuje! A proč? Protože...Ahoj vykřičníku,to o čem píšeš není důsledek toho,že Bůh neexistuje,je to důsledek špatného stavu myšlení,které se mylně domnívá,že Bůh neexistuje,že kromě policejního postihu jiný není a proto lidské jednání vede k těmto následkům. Je to zkouška našich srdcí,čeho jsme schopni se dopouštět na druhých,díky sobectví,bezohlednosti,krutosti a násilí. Nejprve víra a potom poznání nám odhaluje tu skutečnost,že sebemenší myšlenka ovlivňuje lidské vědomí a chápání,které má nezanedbatelný vliv na ostatní. Když to ovšem někdo bagatelizuje z důvodu povrchního způsobu myšlení,které není schopné pochopit základní právo lidského jedince a tím společnosti jako celku,pak se není čemu divit.

!! (Ne, 29. 1. 2012 - 15:01)

Neexistuje! A proč? Protože kdyby existoval tak by se snad na ten bordel u nás ani nemohl dívat a tu pakáž zlodějskou a rozežranou musel z těch úřadů vypráskat! Jak by na takové nepravosti vůbec mohl koukat? Na ty zkorumpovaný soudy, exekutory, policisty a všechny ty vyžírky na úřadech všech stupňů! To aby z toho přinejmenším oslepl!!!

Milan (Ne, 29. 1. 2012 - 15:01)

Nemám teď čas sledovat...Ahoj Borče,ano psal jsem částečné poznání,jelikož ten prostředník o kterém je ve videu nepřímo mluveno je právě Ježíš. Vím,že si o tom myslíš své a je to pro tebe těžko přijatelné,ale on mluví o zcela přirozené cestě poznání není založena na drogách či jiných metodách,jakými jsou například ono zmiňované holotropní dýchání. Jde o to,že mysl člověka musí být zaměřena správným směrem k svému zdroji života a této životní energii říkáme my lidé Bůh a jelikož je inteligentní,tak má také přirozenou metodu jak jej člověk může poznat. Pokud hledající člověk důvěřuje tomuto zdroji života,bez něhož by nemohl vůbec existovat,pochopí jak jednat,pak tento zdroj života se dá člověku poznat zcela přirozeně,byť prostřednictvím Krista,ale jelikož lidé tomu nevěří nebo o tom pochybují tak k tomuto poznání nedochází a pak je o tom řečeno,že nic takového neexistuje a nebo že to není možné. Podmínky jsou stanoveny a nikdo je nemůže svévolně obcházet pokud chce skutečnost poznat. Pokud se snaží jiným směrem promítá se mu zcela něco odlišného co považuje za skutečnost kterou prožil.
Není třeba se toho bát protože tím člověk může jenom získat,tím že se vzdá nízkých věcí či tužeb pro vyšší. Vyšší se neprojeví dokud lpíme na nižších formách potěšení a uspokojení. Kdo můžeš,pochop.

Zvědavec (Ne, 29. 1. 2012 - 14:01)

Nemám teď čas sledovat...Stanislav Grof je spojován s metodou "holotropního dýchání". To je jeden ze způsobů, jak se dostat ke změněným stavům vědomí přirozenou cestou, teda bez pomoci drog. Ty stavy důkladně probádával a postavil na jejich základě celou komplikovanou teorii.
Novějš se ale ukázalo, že celý ty podivný stavy prožitků blízký smrtě (NDE) jsou jen vedlejší účinek látek souhrnně nazývaných endopsychosiny. Ty si tělo vyrábí samo, uvolňujou se ve chvíli nebezpečí a jejich hlavní úloha je ochrana neuronů před poškozením náhlým nedostatkem kyslíku.
Takže je to vlastně to samý, jako sjíždět se psychedelikama. A všecny ty prožitky jsou teda jen vnitřní stavy psychedelicky ujetýho mozku, nic víc.
Z čehož mi vyplývá, že všechny ty metafyzické teorie, co je Grof na základě těch holotropním dýcháním navozených prožitků zkonstruoval, stojí tak trochu na vodě.

Borec (Ne, 29. 1. 2012 - 13:01)

Ahoj Borče,možná by tě...Nemám teď čas sledovat nějaký videa, Milane. Matně mám Standu Grofa zaznamenanýho jako člověka směřujícího trochu k buddhismu, trochu k takovýmu osobnímu šamanismu. Ty tomu říkáš "člověk, který do jisté míry poznal", protože to pro tebe asi pořád není "ono"...
Jen podotknu, že "poznat" je sloveso tranzitivní a vyžaduje předmět - poznávat se dá ledacos.

Reklama

Přidat komentář