Reklama

Existuje Bůh?

suei (Pá, 10. 2. 2012 - 19:02)

I Boha člověk musí vizualizovat. Bez vizualizace člověk ani nevstane z postele. A Marek Borec článek. To není nějaký podprahový záměr, prostě mi tečou písmenka.

Milan (Pá, 10. 2. 2012 - 19:02)

Principy sebezáchovy, volby...Borče,mluvím teď za sebe. Nemyslím si,že jsem něco víc než kdokoliv jiný,pouze mám na soužití a vzájemné vztahy odlišný názor nežli ty a vím,že ten názor pro druhé není nebezpečný tak jako ten tvůj. Psal jsi o rozumném pohledu a pořád se z toho vykrucuješ.
Když už píšeš o knize,tak i ty se přikláníš k tomu co v sobě již dávno máš pokud to s tebou vnitřně koresponduje. Takže jestliže se někdo ztotožňuje s určitým obsahem,pak to jen proto,že to tak v sobě také vnitřně cítí. Takže to neznamená,že by se násilně choval podle toho, co mu jak která kniha říká. Člověk se ztotožní vždy s tím co již v sobě dávno má. Ano,může se stát,že ona kniha může člověku připomenout to,na co již dávno zapomněl. Sám jistě víš,že se také ztotožníš s názorem,který ti vnitřně vyhovuje. Takže tvé argumenty jsou přinejmenším snaha se vyhnout tomu co by měl pochopit. Tady každý píše sám za sebe,tak je zbytečné abys lidi řadil do určitých škatulek. Dokážeš vůbec věcně argumentovat o tom o čem je řeč,aniž by ses odvolával na nějaké skupiny lidí? Tady nejde o názory nějakých lidí,kteří zde s námi nemohou a nebo nechtějí diskutovat,zde jde jen o naše vzájemné pohledy.

suei (Pá, 10. 2. 2012 - 19:02)

Suei,vím,že to nemáš...Milane, Ježíše nelze milovat tak jako toho muže, co jsem chtěla. Jednak jsem tehdy nevěděla, co chci a měla jsem k němu velice ambivalentní vztah, protože jsem na něm milovala svoji iluzi o něm. Dlouho jsem se třeba prala s tím, když ho tak miluju, proč se s ním nechci vyspat - no ten důvod byl dost prozaický, prostě bych byla už trojmístný číslo, ale moje zamilovaná osobnost si toto nebyla schopna přiznat a tak jsem raději si o tom sama pro sebe vymyslela mystickou teorii.

Kdybych takhle milovala Ježíše, nevim nevim. Já nevím, Milane, co máš furt s tím Ježíšem? Pochop, že pro mě milovat jakéhokoliv muže nesexuálně není možný. Co Bůh, Universum. Ale Ježíš Kristus? já ho neberu jako tak, že bych ho měla milovat. Mě jeho vizualizace, nebo snaha se vcítit do jakési piety za toho člověka, který aani v bolestech neslevil ze své idey, která je velice světlá - mě to taky pomáhá.

Ale já nevím, jestli bych pak měla projevovat pochopení, jako Marek, tak nechci dopadnout. Mám na hodně věcí jiný názor. Ten člínek o vizualizaci, který sem dal marek, považuju stejně jako Borec, za církevní zotročování lidského ducha. Jestli je vizualizace démonský jev, tak já jsem svatá už teď.

Marek (Pá, 10. 2. 2012 - 19:02)

Suei, existují dva způsoby, jak můžeš něco ve svém životě změnit a nebo se z něčeho dostat. Ten první je ten, že Boha poprosíš ve jménu Ježíše Krista a začneš věřit tomu, že to Bůh udělá. Bůh nás k tomu sám vybízí. Ježíš řekl: Nemáte protože neprosíte.
O cokoli byste Boha poprosili v mém jménu, stane se vám.
(jestliže je to v souladu s Boží vůlí. Nemůžeš Boha prosit o něco špatného, to je jasné)

Druhý způsob je si to nezávisle na Bohu vizualizovat. Bůh řekl, že kdo není se mnou je proti mě a proto když něco dostaneš skrze vizualizaci, tak to určitě není od Boha.

Jinak si myslim, že když si člověk jen tak něco přeje a ono se to náhodou stane, tak určitě hned nemusí jít o vizualizaci.

Suei, vynikajícím lékem na nějaká citová zranění je odpuštění.
Odpuštění znamená to, že řekneš nahlas - odpouštim tomu a tomu a pak si tvrdě zakážeš myslet na to, co ti někdo udělal.
Je to hodně těžké, protože to satan pořád "sladí" a tím nutí člověka pořád na to myslet a čvachtat se v tom.
Jediná cesta ven z této temnoty je vzdát se toho cukru a zakázat si na to myslet.
Bůh ti v tom může hodně pomoct, ale Bůh nikoho nemanipuluje a proto o to musíš poprosit.
Nezapomeň, že je potřeba prosit vždy ve jménu Ježíše Krista. Je to moc důležité.

Borec (Pá, 10. 2. 2012 - 18:02)

Principy sebezáchovy, volby svých společníků a agrese proti tomu, kdo mi škodí, fungují na této planetě miliardy let a stojí na nich život a jeho vývoj. Pár hlupáků, kteří dělají, že je popírají, na tom nemůže celkově nic změnit.

Vy křesťané si hrajete na směřování k všeobecné lásce, a přitom nemůžete žít bez zabíjení nevinných, ať jsou to krávy, kuřata nebo obilí. Jakým právem ukončujete jejich životy? Na základě čeho si myslíte, že jste něco víc? To nějaká kniha vám dává alibi k tomu vraždění?

Je to jen vaše interpretace dobra a zla. Kde se lidi nejvíc ohání morálkou, tam nejvíc smrdí přetvářka. Autentickej člověk dělá věci tak, jak je cítí (a samozřejmě tak, aby z toho neměl průser), a ne tak, jak je někde psáno nebo jak mu řekl někdo "moudrý". Myslet si, že jsem lepší na základě toho, že se držím nějaký pitomý knihy, je trošičku hloupoučký... Skoro bych řekl, že se jedná o symptom mentální poruchy.

Normální člověk netvrdí, že cítí lásku k někomu, kdo ho chce kupříkladu zabít. Něco takovýho je buď sebevražedný jednání, nebo sprostá přetvářka. Myslíte si, že držíte na lásku monopol, ale je to právě naopak. Vy jste pojem lásky zprofanovali, zneuctili, znásilnili.
Pokroutili jste si všechny pojmy a v zajetí jejich křivých obrazů teď musíte žít. A nechce se vám v tý pasti žít samotným, kvůli iluzi, že čím víc lidí bude věřit tý lži, tím víc bude vypadat jako pravda.

Můžete si tam rochnit jako v bahně a dál si myslet, že jste něco víc. Nám ostatním budete pro smích.

matouš (Pá, 10. 2. 2012 - 18:02)

Ahoj Rostislave,
děkuji za...Třeba to byl tzv. freudovský přeřek a sto hoven jsi měl v podvědomí.

Nalim (Pá, 10. 2. 2012 - 18:02)

Vím jak 100 hoven.

Milan (Pá, 10. 2. 2012 - 18:02)

s toho venAhoj Rostislave,
děkuji za upozornění,ano,správně je, z toho ven. Asi těch gramatických chyb mívám v příspěvcích víc. Omlouvám se,berte to prosím s rezervou,o nápravu se budu snažit.

matouš (Pá, 10. 2. 2012 - 18:02)

Na druhou stranu chápu, že nechceš do sebe cpát oblbováky, což by asi byla podmínka pro přiznání ID.
Ale z čeho žiješ? Jestli se mohu drze zeptat?

matouš (Pá, 10. 2. 2012 - 18:02)

Jo, Milane, není to lehký,...Já se ti divím, že jsi toho nevyužila.

Rostislavbezpec (Pá, 10. 2. 2012 - 18:02)

Suei,vím,že to nemáš...s toho ven

Milan (Pá, 10. 2. 2012 - 18:02)

Jo, Milane, není to lehký,...Suei,vím,že to nemáš lehké,ale také vím jak s toho ven. Kdybys milovala Ježíše tak jako toho může tvých snů,byla by jsi bez problémů. Démoni spolu se satanem Krista nenávidí a nedokáží se udržet v jeho blízkosti,mizí ještě před jeho příchodem a člověk posedlý ďáblem to také nesnese,chová ke Kristu,Bohu a člověku jenž je miluje stejnou nenávist. Tvůj problém spočívá v tom,že si pořád myslíš,že na to stačíš sama. Nechci tě do ničeho nutit, ale jsou lidé co tvrdí,že to vůbec nezabírá,což je způsobeno,že jejich vztah je příliš povrchní,že není opravdový.
Kdyby sis mohla přečíst evangelia a zapomenout na to co o tom druzí říkají,pak bys to dokázala posoudit sama. Možná bys byla překvapena,to už však záleží na tvém opravdovém vnitřním naladění. Pak bys věděla o čem mluvím já i Marek.

suei (Pá, 10. 2. 2012 - 18:02)

Jsem větší podivín ,než...O tom žádná.

suei (Pá, 10. 2. 2012 - 18:02)

Náběh na schízu jsem měla asi rok a půl - třeba jsem se pravidelně budila s pocitem, že jsem spala v náruči nějakýho muže. Ve stavu citový i sexuální vyprahlosti to člověka prostě nevyděsí, spíš naopak. To jsou nemocný stavy.

10.2. (Pá, 10. 2. 2012 - 18:02)

Byla to nemoc, jenom sklony...Jsem větší podivín ,než si myslíš.

suei (Pá, 10. 2. 2012 - 17:02)

To,co má Suei není...Byla to nemoc, jenom sklony ke spiritismu to nebyly. Prostě v jednu dobu jsem byla já tak zoufalá, že mě obalili a pak mě 3 roky táhli na dno, než se projevili jako schizofrenie. Nabalili se na mě po velkém emočním otřesu, když jsem byla zamilovaná do toho chlápka, nějak jsem nedokázala vydýchat jeho kruťáckou povahu a propadla se do podivnýho obsesivního, temnýho, nihilistickýho období, po kterém jsem se vážně cítila nemocná.

suei (Pá, 10. 2. 2012 - 17:02)

Ahoj Suei,vím,že to tak...Jo, Milane, není to lehký, ale já to nemůžu brát jako nemoc. Kdybych se brala za nemocnou, tak se můžu jít rovnou pohřbít na psychiatrii a nechat si napsat invalidní důchod. A ďábelsky nadávat, prosimtě ... to je to nejmenší. Člověk tomu přetlaku nějak ulevit musí. Já vim, že jsou to strašně promyšlený, jsou prolezlý celým mým myšlením i city, pořád do mě mají kanálky, musím s tím bojovat neustále. Ale snažit se o tu svatost, svázat se, víš, to oni milujou ještě víc, než to nadávání. Co nesnáší, je vyvážená bezproblémová volnost.

10.2. (Pá, 10. 2. 2012 - 17:02)

To,co má Suei není nemoc,ale sklony ke spiritismu.

Milan (Pá, 10. 2. 2012 - 17:02)

Milane, ty mu dáváš taky...Suei,pochopení výrazu nuznou omezenou existencí je to,že nuznost v tomto smyslu znamená chudou na přátelství a opravdové mezilidské vztahy postrádající jakýkoliv vřelý cit a odpovídající náklonnost.Omezená existence je v tom smyslu,že nemůžeme volně s pocitem bezpečí cestovat po celém světě a poznávat tak druhé lidi,navazovat nová přátelství a vidět krásu tohoto světa. Snad si již v tom rozumíme.

Milan (Pá, 10. 2. 2012 - 17:02)

Jo Milane, dík. Já vim....Ahoj Suei,vím,že to tak nevnímáš,ale schizofrenie je skutečně nemoc. Na jedné straně jsi nesmírně vnímavá,citlivá a sociálně velice inteligentní a na druhé straně naprosto ďábelsky nadáváš. Nechci ti to nějak zazlívat,chci jen ukázat na prostý fakt,že ty démony těmito projevy náramně uspokojuješ. Dokáží využít každé slabé či nevědomé stránky člověka,jejich záměrem je lidi stavět proti sobě,vyvolávat nepřátelství a vzájemnou nenávist. Jestli ti k tomu mohu něco říci,snaž se dívat na lidi jako na oběti satanova záměru,pro které by jsi neměla mít pohrdání a nebo jim přála nemilosrdnou odplatu. Ta odplata přijde i bez tvého přičinění když neuposlechnou hlas rozumu,čemu se dá v některých případech předejít tím,že zcela věcně pomůžeš pochopit druhému člověku to co by měl chápat,protože když to pochopí přestane tím ubližovat druhým a tím i sobě.

Reklama

Přidat komentář