Reklama

Existuje Bůh?

Marek (Ne, 19. 2. 2012 - 11:02)

Borče píšeš: Až se lidstvu podaří vytvořit život...

Jestliže se lidem podaří něco vytvořit, tak to neznamená, že se to mohlo vytvořit samo.

Borče, nevím jestli to víš, ale evolucionisté tvrdí, že první primitivní buňku vytvořila chemická evoluce.
Představa, že nějaké chemické reakce vytvoří například buněčný metabolismus jako třeba syntézu bílkovin a nukleových kyselin a metabolické dráhy buňky, které se skládají z mnoha enzymů, které na sebe navazují, doplňují se a samy sebe regulují, atd. atd. atd. tak toto opravdu vyžaduje fanatickou víru.
.
Přečti si něco o ZÁKLADNÍCH funkci buňky:

Borec (So, 18. 2. 2012 - 23:02)

Píšeš: Vysvětli mi...Takže Marku, předně teorie chaosu je něco jinýho, než o čem jsem mluvil. Naopak teorie chaosu sama předpokládá uspořádanost, o který mluvíš ty. Já mluvím o skutečným chaosu, čili nahodilosti, ve který je jenom taková uspořádanost, jakou si tam sám najdeš.

Asi na ten vznik života opravdu nebude k nalezení nějaká jednoduchá poučka jako na gravitační sílu. Je zvláštní, jak někteří lidé spěchají, aby odsoudili k neexistenci věci, který jsou příliš složitý, než aby se je dneska podařilo zreprodukovat (jako život), ale maj neskonalou trpělivost a důvěru ve věci, o kterých ví, že je lidstvo nikdy nezreprodukuje (nehledě na to, že je ani nikdy nevidělo).

Ty si ty fyzikální zákony očividně představuješ jako Hurvínek válku. To neni nějaká sbírka pouček jako v desateru. Do který pak podle tvý představy vstupuje neanalyzovatelná boží síla a neanalyzovatelná síla živých tvorů. Vím, že bys to strašně rád viděl takhle jednoduše, ale ostatní lidi se snaží pochopit principy, který za tím jsou, a do velký míry se jim to daří. (Že to zpátečničtí biblíčkáři odsuzujou a činí zoufalé pokusy vyvracet, na tom nic nemění.) Lidstvo jde s poznáním dál a dál, a vždycky byli, jsou a budou po stranách desítky kibiců, který se vždy soustředí na ten poslední nedokázanej zákon a tvrdí o něm, že je nedokazatelnej, protože je projevem boha. Až se lidstvu podaří vytvořit život, zase si najdete oblast, kterou napadat se svým "vědeckým přístupem". Na tom přístupu je vědecký akorát to, že do vědy kibicuje.

Borec (So, 18. 2. 2012 - 22:02)

To máš Borče marný. Já...Co naděláš, Zvědavče, fanatiky už nezměníme, ale momentálně mě baví si tu s Markem korespondovat. Z tábora pámbíčkářů je tu jedinej, kdo statečně opouští svoje klidné břehy iracionální víry a pokouší se argumentovat na nebezpečných vodách rozumu, ačkoli právě to je jeho zhouba.

Musí se jim tu přece někdo postavit - taková křesťanská zvůle by se neměla trpět :)

Marek (So, 18. 2. 2012 - 17:02)

Anielo, ty tvoje představy nekorespondují s historií. Doporučuji nastudovat.
Píšeš: Nelíbí se mi tvrzení že na vznik života neexistuje žádný důkaz.
.
To je ve tvém případě pochopitelné, ale budeš se s tím muset smířit, protože čím více toho věda ví, tím je menší pravděpodobnost samovolného vzniku života. V současné době je už pravděpodobnost nulová.
Vědci přiznávají, že například základní biochemické aktivity buňky jsou tak složité, že nemohly vzniknout na základě postupného náhodného vývoje a tyto základní biochemické aktivity buňky také musely vzniknout současně se životaschopno buňkou, aby buňka mohla začít žít.
Například metabolické dráhy buňky se skládají z mnoha enzymů, které na sebe navazují, doplňují se a samy sebe regulují. Taková metabolická dráha nemohla vzniknout postupným přidáváním jednotlivých částí, protože jsou všechny části na všech ostatních závislé a samy bez ostatních jsou k ničemu.

Aniel (So, 18. 2. 2012 - 14:02)

Píšeš: Vysvětli mi...Nelíbí se mi tvrzení že na vznik života neexistuje žádný důkaz. Ano on neexistuje , ale to je důvod toho že lidstvo není dostatečně vyspělé na to aby podstatu života vysvětlilo . Dávat za pravdu tomu že bůh vytvořil zemi je stejná pravda jako když si lidé v roce 0 říkali že lítat mohou pouze ptáci . Nebo že bílá holubice hodná. Pro mnoho z nás je holubice symbol dobra , ale kdyby jste věděli co udělá s holuby které má ve své voliéře tak by to bylo jinak . Až lidstvo vyspěje tak se to dozví a možná zjistí že jsme jen zrnko prachu v něčem mnohem větším .

Tohle vzbuzuje dojem toho že nevěřím v boha . Opak je pravdou . Vím že je to jinak , ale věřím v podstatu boha

Aniel (So, 18. 2. 2012 - 14:02)

Myslíte, že existuje Bůh?...Nevěřím v Boha.
Věřím však v jeho podstatu.
Myslím si že bůh je prostě bájná bytost jako třeba sfinga , drak a podobně.

Vidím to asi takhle. Na začátku bylo zlo , zlo které nepřestávalo a nebyl k tomu důvod . Lidé byli natolik slabí že nezasáhli .
Jednoho dne se ale skupinka lidí kteří už měli dost zloby a utrpení . Dohodli že když lidé mohou věřit v Draka mohou věřit i v něco co jím přinese užitek a lidstvu klid a mír . Začátkem byla otázka jestli je možné změnit budoucnost . Pokud ano tak jak . Budem-li útok opětovat útokem bude útok pokračovat navěky . Budem-li chtít ale dokázat něco co druhý nedokázal budeme muset v to věřit. Lidé však měli chabou představu o tom jaký by život mohl být proto si dali předlohu a tou se stalo nebe které bylo krásné vždy a to i když dole pod ním zuřila válka .měli také problém v tom že si sami nevěřili a chtěli aby jim někdo pomohl i v době kdy byli sami tou pomocí se stal Ježíš "Normální" chlapec který byl předurčen stát se vzorem pro lepší zítřky .
To ovšem dlouhou dobu po jeho smrti . Proč??? Protože příběh se utvářel hodně dlouho .

Rostislavbezpec (So, 18. 2. 2012 - 11:02)

To je pohodlná cestička. To...Debilní otázky musím citovat..:)

Ach Sueiko, proč mne tak nenávidíš?

Marek (So, 18. 2. 2012 - 11:02)

Zvědavče, evoluční teorie se dá přirovnat k manželce, která tě od svatby každý den podvádí.
Jediné řešení je rozvod. :)

Zvědavec (So, 18. 2. 2012 - 11:02)

Prospělo by ti, Marku,...To máš Borče marný. Já už z toho Marka mám tak akorát prču.
S tou teorií chaosu, principem neurčitosti, fraktálovou geometrií a podobnejma věcema tu vyrukoval tuším loni v létě Foxy blahé paměti. Jenomže to do marčí mysli proniknout nemůže, protože pro něj co není v bibli to od ďábla jest. Takovej filtr zadubený mysli, kterým si cenzuruje realitu.
Nakonec co je mi do něj, je mi to fuck. Dlabu tu na to, jdu dělat něco rozumnějšího.

Marek (So, 18. 2. 2012 - 11:02)

Píšeš: Vysvětli mi prosímtě svůj systém přírodních zákonů. Podle tebe lidi a bůh odporujou přírodním zákonům?
Neodporují ale dokážou jít proti ním. Například přírodní zákony se neustále snaží srovnat dům se zemí, ale člověk může tento proces výrazně zpomalit. Neživá hmota neumí jít proti fyz. zákonům.
Borče, jestli tě zajímá teorie chaosu tak si jí studuj, ale evolucionisté se nesnaží vysvětlit vznik života teorii chaosu, protože život je všechno jen né chaos, ale právě naopak vysoká a neperiodická a inteligentní informaci nesoucí uspořádanost.
.
Píšeš: "...na vznik života žádný přírodní zákon neexistuje. " Hodně odvážný tvrzení, ale ty máš takových v rukávu celý hromady, takže čemu se divit.
.
Kdyby nějaký zákon existoval, tak by život vznikal sám, stejně jako například různé druhy krystalů a vědci by se ho nemuseli snažit uměle vytvořit.
To, že na vznik života žádný fyzikální zákon neexistuje, už teď přiznávají i evolucionisté.
Oni ho totiž hledali, protože jim také bylo jasné, že tak složitá a inteligentní informaci nesoucí uspořádanost, muselo něco (a nebo někdo) vytvořit. Proto hledali fyzikální zákony, které vytvořily život.
Nějaké fyzikální zákony našli, jako například to, že aminokyseliny se k sobě přitahují, ale to ani zdaleka nestačí na vytvoření i té nejprimitivnějši formy života.
Přemýšlet nad tím, jak se mohla neživá hmota sama začít uspořádávat do tak obrovské a inteligentní složitosti, je stejné jako přemýšlet nad tím, jak mohla v řece vzniknout přesná krychle s nápisem:
"Vždyť to, co lze o Bohu poznat, je jim přístupné, Bůh jim to přece odhalil. Jeho věčnou moc a božství, které jsou neviditelné, lze totiž od stvoření světa vidět, když lidé přemýšlejí o Jeho díle, takže nemají výmluvu. Jejich myšlení je zavedlo do marnosti a jejich scestná mysl se ocitla ve tmě."

Zvědavec (So, 18. 2. 2012 - 11:02)

...když uvidíš v řece kamínek ve tvaru přesné krychle, tak ti bude jasné, že přírodní zákony tohle nedokáží a proto jediné možné vysvětlení, jak ta krychle vznikla je to, že tato přesná krychle má svého inteligentního stvořitele...

Marku milej, to jako myslíš, že s každým blbým krystalem, co si jen tak mirnixtýrnix někde v přírodě naroste, se párá nějakej "inteligentní stvořitel"?

To se tu diskutovalo už tak dávno, že už ti to z hlavy asi vypadlo.
Nebo jedeš podle nějaký fixní ideje, která ti nedovoluje vidět věci kolem sebe takový, jako jsou.
Tecium non dátůr...

Borec (So, 18. 2. 2012 - 04:02)

Borec, ak patríš do...Anna: "SÁM STVORITEĹ NEBA A ZEME SI ŤA PRITIAHNE, POZNAŤ HO - vo svojej vôli."

Tak určitě!

Borec (So, 18. 2. 2012 - 04:02)

Borče píšeš: A ten...Prospělo by ti, Marku, aspoň částečný vzdělání ve filozofii nebo v některým z exaktních vědních oborů, místo biflování bifle. Aspoň bys tak rychle neodsuzoval věci, který prošly testem času a odborný kritiky a byly vydaný v seriozních knihách.

"Učení o náhodě" vlastně říká, že každej řád je jen určitou interpretací chaosu. Za příčinu a následek označujeme věci, který se vyskytujou spolu. A přitom nemáme žádnou záruku, že se budou spolu vyskytovat vždy, až do skonání světa. Vpodstatě se o tom přesvědčuje i moderní fyzika, ale nemá smysl ti to tu celý nějak podrobně vysvětlovat - asi si vystačíme, když se budeme oba bavit o "přírodních zákonech".

"...na vznik života žádný přírodní zákon neexistuje. "
Hodně odvážný tvrzení, ale ty máš takových v rukávu celý hromady, takže čemu se divit.

Vysvětli mi prosímtě svůj systém přírodních zákonů. Podle tebe lidi a bůh odporujou přírodním zákonům? Co je to za zákony, jimiž se řídí člověk nebo zvíře? (Nebo žádný nejsou?) A když člověka zavalí lavina, tak jim taky odporoval? Přírodní zákony jdou proti bohu? Obávám se, že v tom zase trochu plaveš...

Marek (Pá, 17. 2. 2012 - 21:02)

Borče píšeš: A ten druhej naopak přírodní zákony vysvětluje jako způsob, jak popsat náhodu.
.
Jak bys podle této definice vysvětlil například to co se děje na Slunci ? Ty si myslíš, že termojaderná fúze je nějaký náhodný děj, který stačí popsat a říkat tomu přírodní zákony ?
Napsat, že přírodní zákony jsou způsob jak popsat náhodu je nesmysl.
.
Píšeš: Takže věci se podle tebe dějou podle přírodních zákonů, který samozřejmě stvořil bůh, ale pak se nejspíš dějou eště speciální zákony, a to jsou zákony boží, kdy bůh ruší přírodu a zasahuje do ní vlastní rukou?
.
Máš pravdu, život na Zemi je pro evolucionisty záhada, protože sem v podstatě vůbec nepatří, protože na Zemi i ve vesmíru se vše děje podle přírodních zákonů a na vznik života žádný přírodní zákon neexistuje.
.
Píšeš: Největší drzost je myslet si, že dokážu odhadnout, co je možný a co neni. ("Je to příliš složité, než aby to mohlo vzniknout náhodou")
.
Když například uvidíš v řece oblázek, tak ti nejspíš bude jasné, že to není dílem inteligentní bytosti, ale když uvidíš v řece kamínek ve tvaru přesné krychle, tak ti bude jasné, že přírodní zákony tohle nedokáží a proto jediné možné vysvětlení, jak ta krychle vznikla je to, že tato přesná krychle má svého inteligentního stvořitele. Když ale najdeš v té řece něco mnohonásobně složitějšího než krychle, něco tak složitého že to ani vědci nedokáží okopírovat a vytvořit, (třeba bakterii) tak ty řekneš - TO VZNIKLO SAMO.
Takováto odpověď postrádá jakoukoli logiku. Důvodem proč takto nelogicky odpovíš je to, že ty nechceš přiznat existenci Stvořitele té bakterie a proto musíš odpovědět takto nelogicky a hloupě.

17.2. (Pá, 17. 2. 2012 - 16:02)

A ještě by mě zajímalo,jak to bereš z etického hlediska. Jako,že ve jménu vědy se musí počítat se strátama?

17.2. (Pá, 17. 2. 2012 - 16:02)

Po pravdě bych chtěla vidět toho šílence,který by provedl třeba totální hemikolektomii bez krevních derivátů. To není zázrak, ale byl by to sebevrah!

Anna (Pá, 17. 2. 2012 - 15:02)

Pre Borca, tak tvoj pohľad,...Borec, ak patríš do "výberu" ľudí poznať, že Boh existuje, tak ho poznáš - SÁM STVORITEĹ NEBA A ZEME SI ŤA PRITIAHNE, POZNAŤ HO - vo svojej vôli. Takže o existencii Boha Ti LEN sám Boh môže podať vysvetlenie, že existuje. O tomto to aj je.Ten čas je Jeho, kedy vie len Boh sám. A to, že tu píšeš, tak z predpokladu môjho, sa v nejakom Tvojom časovom životnom pásme predsa len dostaneš do situácie - POZNANIA Božej existencie. --- počuť má však každý, tak píše Biblia.

Anna (Pá, 17. 2. 2012 - 15:02)

Anno, pořád tady...Pre Borca, tak tvoj pohľad, že som fanatik. Ja mám v bytovke, a vo svojom okolí "veriacich s nadprirodzenosťami"- NEROZUMIEŠ TOMU, nemôžeš. Svedkovia Jehovu nerobia a nešíria žiadne duchovné nadprirodzenosti.Taktiež nenútia, neprenasledujú, ak človek odíde-tak odíde. Inak by som to ani NEAKCEPTOVALA.Takže, mňa poznanie obohatilo, ale zázraky nerobím ako robia kresťania/nie svedkovia Jehovu/ aj v mojom rodisku a vo veľkej miere.Je to veľmi rozšírené, opisujú ako ich v príbytkoch oslovuje duch /že Kristov/- tak toto je "horké kafé" - TAK BUĎ RÁD, že si OK a nezažil si nič podobné, ani nestretol.Som individualista, a mám svoj pohľad na všetko. Za fanatika sa nepovažujem,ale skutočne po úsilí prísť nato, čo sa to tu deje, a pomocou svedkov Jehovu, štúdia Biblie, som DOSTALA ODPOVEĎ.Takže od Teba sa odlišujem len tým, že som obohatená o ďalšie poznanie, a že verím v Zvrchovaného Panovníka Neba a Zeme, Boha Jehovu. A že poslal tu svojho Syna na našu Zem.Áno, mám poznanie,verím čomu verím a Komu verím.Som presvedčená, že "Kto počuje-zabudne.Kto vidí-nezabudne.Ale až kto zažije -pochopí"-čínske príslovie./Ja som zažila. Takže, aj takto sa odlišujeme, a buď skutočne rád. Ak však predsa niekedy v nejakom časovom Tvojom živote niečo podobné zažiješ, alebo sa s niečím takým osobne stretneš, tak si spomeň. A neboj sa.Všemohúci Boh je nad tým všetkým- pomôže Ti.Tak ako Suei, prešla si svojím, skutočne, je veľmi blízko pravdy.Nevyberá si to tu, aj vzdelaný človek,aj intelektuál, aj bohatý, či chudobný, či ateista - to je jedno, môže sa dostať do "neskutočností". Tento výber nieje náš.Aj ja som sa neraz pýtala, prečo práve ja, a nepomohlo mi to.

Eště jednou pro (Pá, 17. 2. 2012 - 13:02)

A teď k těm přírodním zákonům.
Tvrzením, že události nejsou důsledkem náhody, ale přírodních zákonů, máš našlápnuto k determinismu (což by byl určitě pokrok oproti dětinským představám, který tu propaguješ). Podle determinismu žádná náhoda neexistuje, ale všechno se odehrává podle přírodních zákonů jediným možným způsobem. Kdybychom znali stav vesmíru v jeden okamžik, tak budeme znát i všechny stavy po něm. Tohle například tvrdil Spinoza, a tomu se podařilo vtěsnat do svý teorie i boha. Ty ale potřebuješ boha jako někoho, kdo aktivně uhnětl člověka a všechny živočišný druhy, a to máš sakra problém. Takže věci se podle tebe dějou podle přírodních zákonů, který samozřejmě stvořil bůh, ale pak se nejspíš dějou eště speciální zákony, a to jsou zákony boží, kdy bůh ruší přírodu a zasahuje do ní vlastní rukou? Rád bych se v tom vyznal. Předem se připrav na to, že nehledě na tvou odpověď tam už teď vidím víc logických děr než v rybářský síti a sem zvědavej, jak je budeš zaplácávat.

Oni jsou totiž v zásadě dva relativně rozumný způsoby, jak vnímat dění ve vesmíru. Jeden je výše popsanej determinismus, kterej náhodu vyjadřuje jako neznalost skutečných (přírodních) zákonů a vztahů mezi působícíma silama. A ten druhej naopak přírodní zákony vysvětluje jako způsob, jak popsat náhodu, čili pravidelnosti v nahodilém vesmíru, což hlásal Spinozův současník Hume. Já už věřím v ten druhej. A ne proto, že bych měl "zjevení" nebo že by mě něco "semlelo", ale proto, že tahle představa funguje, i když nepředpokládá o vesmíru vůbec nic. Je bez předpokladů, dokonce ani netvrdí, že všechno musí mít svou příčinu. Což se jeví jako tvrzení samozřejmý - ale ve vesmíru žádná samozřejmost neplatí.

Ale může něco takovýho zapůsobit na jedince, kteří nemají problém brát pohádky o stovkách stran za svoje axiomy? Jistě že nemáme šanci si vyjasnit, kdo má pravdu, jestli křesťani, nebo ateisti (či někdo mezi nima). K tomu by obě strany musely používat ROZUM.

Borec pro fanat (Pá, 17. 2. 2012 - 12:02)

Anno, pořád tady naznačuješ, že tě něco "semlelo", a od tý doby se nejspíš vyjadřuješ jak pomatená. Záleží trochu na nátuře člověka, někoho "semele" už když si hodí kostkou na otázku, jestli existuje bůh, a padne mu šestka. Můžu ti říct, že i kdyby se mi stal jakejkoli zázrak, tak nebudu hned padat na kolena a řvát "ať žije kniha kníh". Dějou se různý zvláštní shody okolností, ale žádná z nich eště nedokázala pravdivost křesťanství. Pokud si matně vzpomínám, tak jsi měla nějaký životní problémy a pak jsi "jako zázrakem" potkala jehovisty, kteří ti "pomohli". Sory, ale to neberu jako důkaz boží existence.
Spíš si myslim, že se kolem nás dnes a denně děje spousta důkazů boží neexistence. To kdyby vám nestačilo, jak hloupoučký je to vaše náboženství už z principu.

Totéž platí pro Milana a jeho "životní princip" nebo jak to nazývá.

Reklama

Přidat komentář