Reklama

Existuje Bůh?

19.2. (Ne, 19. 2. 2012 - 18:02)

Suei,svoboda je trochu o něčem jiném.

suei (Ne, 19. 2. 2012 - 17:02)

Už mě to zase chytá... ta nenávist k těm zmetkům!!! Bože, chraň mě od pomstychtivosti.

suei (Ne, 19. 2. 2012 - 17:02)

Povytažené obočí a zázračná totalitní shoda fungovala i u mě na škole. Jiný ne-cool přístup k věcem byl brzy zesměšněn a dané většinou zástupkyně dovedeny do psychozy. Někdy si říkám - jaká by to asi bylo, kdybysme nemuseli tehdy furt omílat ty písničky, co nás naučili. A byla skutečně SVOBODA.

suei (Ne, 19. 2. 2012 - 17:02)

Struktura naší pozemské vzdělanosti stojí na tom, že dokud je někdo v oboru /jakkoliv blbým/, musí zpívat oficiální písničku. Když z toho vypadne, začne konečně dělat věci tak, jak jim věří.

Proto funguje tak zázračná totalitní shoda o nesmyslnosti našeho bytí. Taková shoda vědců je vážně totalitní, není to přirozené.

Mnoho těch, co jim už nestojí za prdelí akademická obec, mluví o tom, jak to skutečně vidí.

Tak na co si to ta věda vlastně hraje, když tomu téměř nikdo doopravdy nevěří!?

suei (Ne, 19. 2. 2012 - 17:02)

To, co obhajují náhodnost, by si měli nechat udělat vyšetření mozku, jestli nejsou z jiný planety.

Je třeba to vidět, tak, jak to je. Copak máme povinnost furt tleskat úplným pitomcům? Král je nahý!!!

suei (Ne, 19. 2. 2012 - 16:02)

Na příkladu té ryby by se mohlo vysvětlit, jak je možné, že nějaká evoluce je. Protože podle darwinismu přežívá jen nejsilnější a třením, bojem o život, adaptací se vytváří nové a nové evoluční formy, které jsou vždy složitější a většinou i křehčí a krásnější. Což je samo o sobě krávovina.

Je vidět, že jestli se má stvořit něco nového, na novém evolučním stupni, musí mít prostě Boží výjimku a musí být po dobu, kdy je konkurence neschopná životní forma, žít v izolaci, tedy bez nějakých adaptačních bojů s primitivním okolím.

A tedy tu evoluci nevede náhodná adaptace na podmínky, ale Bůh.

19.2. (Ne, 19. 2. 2012 - 16:02)

A co jiného mají Moraváci dělat? Vždyť tady není práce,tak buďto musí za hranice,nebo se plahočit po vinohradě a nebo zbírat švestky.Vždyť každé třetí manželství se rozvádí...

suei (Ne, 19. 2. 2012 - 16:02)

Božičku, tohle je vypatlaná planeta. Já jim strašně moc fandím, těm vědcům, kterým nevadí lidský duch a necítí se silnější než Bůh.

suei (Ne, 19. 2. 2012 - 16:02)

Představuju si to celé tak, že jestli se kdesi kdysi začaly slučovat molekuly a vytvořily postupem eukaryotní buňku, že se to celé dělo po neviditelných svazcích paprsků Universa Boha. Že jako náhodnost v tomto smyslu je bláznivost a nerozum, protože se materiál pouze podřizuje jasně vedenému jemnohmotnému plánu.

Jeden biolog říká, že darwinismus je v biologii téměř násilně obhajován, a že je to nutnost, tomu věřit, i když je evidentní, že je to hovadina. Jenže už se do toho vložilo příliš lidské energie a prolomení takového nesmyslu by mělo příliš široké následky, politické, kulturní, vědecké, na lidské žití.

No tak do toho! Vždyť na tyhle následky čeká hodně lidí jak na Boží smilování.

Nebo byl ateistický komunismus, fašismus taky jen náhoda?

suei (Ne, 19. 2. 2012 - 16:02)

Náhodou, jak jsi rozebírala...To nemělo být jen zábavný, ale i poučný. Pro schizofreniky. Jenže stejně většina schizofreniků skutečným příčinám své nemoci neporozumí, výnos mé snahy může být jen zoufale minimální. Ale co je mi do toho koneckonců, každý svého štěstí strůjcem.

K té evoluci. Viděla jsem dokument o prvohorní rybě, která byla tak zoufale nevybavená pro život, že by byla chcípla a zbytek vyvinutějších obrněnějších prapotvor by jí vyhubil. Žila prý v bažinách sladkovodních řek, vypadala napůl jako ještěrka a napůl jako ryba - měla nožičky místo ploutví, které jí byly dobré k tomu, aby se mohla pohybovat po dně řeky, mezi napadanými větvemi. A protože žila v takovém úkrytu, prý se za miliony let vykobrcala na břeh.

Ať čučím, jak čučím, tak jako náhoda se mi to nejeví. mnoho biologů, kteří se vytrhli z teroru darwinismu, přiznává, že to není možné, nějaké náhody v tomto smyslu. Pán Bůh prostě rybičku ukryl, nechal se jí adaptovat, aby se mohla jednou vyprdět na břeh. Nikdo mi nenakecá, že se ta ryba svědomitě vyvíjela, protože si její prabába řekla - hele to by bylo fajn jednou žít na souši, ne?

Je to pro mě důkaz, že evoluce je vedena zezhora a že má jasně daný záměr a průběh.

19.2. (Ne, 19. 2. 2012 - 16:02)

No,momentálně si dávám prdelačku. To by Jehovisti koukali,jak to nečisté zvíře dovede nakrmit hladové krky...

matouš (Ne, 19. 2. 2012 - 16:02)

:-) A to stačí 2 dny. Já...Náhodou, jak jsi rozebírala Datumku a Rosťu, tak to bylo zajímavý a některý příspěvky i zábavný:

...jste pěkně vylízanej páreček alkoholiků, bych si typla:-)

suei (Ne, 19. 2. 2012 - 15:02)

Co to zase je!? Copak jsme...:-) A to stačí 2 dny. Já už toho nechávám, přece to tady nemůže být furt o schizofrenii, duchách atp. Nechť se pánové domluví, s tou evolucí.

matouš (Ne, 19. 2. 2012 - 15:02)

:))))))Já jsem věděl, že specielně tebe to rozesměje:-)

Rostislavbezpec (Ne, 19. 2. 2012 - 15:02)

Co to zase je!? Copak jsme...:))))))

matouš (Ne, 19. 2. 2012 - 15:02)

V buňce probíhá v každém...Co to zase je!? Copak jsme tady na diskuzi o mikrobiologii?
Jak nepíše suei, tak se tady změnila mikroflóra!

Z á v ě r (Ne, 19. 2. 2012 - 11:02)

V buňce probíhá v každém okamžiku současně obrovské množství chemických přeměn a dalších dílčích procesů. Tyto procesy nemohou probíhat nezávisle jeden na druhém. Všechny musí být řízeny (regulovány). Koordinace všech těchto procesů vytváří integrovaný celek schopný existence a je jednou ze základních podmínek existence buňky.

Základní funkce buňky jsou podmíněny určitým tokem látek, tokem energie a tokem informace. Vážnější narušení kteréhokoli z těchto toků musí vést k zániku buňky jako živé soustavy.

ZÁKLADNÍ funkc (Ne, 19. 2. 2012 - 11:02)

Všechny buňky mají stejný obecný princip struktury. Stejně tak mají všechny buňky stejný obecný princip svých funkcí, tj. ve všech buňkách probíhají stejné základní procesy. Tyto obecné základní procesy vlastně podmiňují to, že se buňka chová jako živá soustava. Strukturální a funkční organizace buňky však vytvářejí jednotu. Struktura podmiňuje funkci a průběh určité funkce vyžaduje příslušnou strukturu.

Současná věda o poznání základních buněčných procesů se nazývá buněčná fyziologie.

Základní funkce buňky jsou podmíněny určitým tokem látek, tokem energie a tokem informace. Vážnější narušení kteréhokoli z těchto toků musí vést k zániku buňky jako živé soustavy.

Buňka musí neustále přijímat nové molekuly z prostředí a jiné vylévat. Přijímá je, jestliže roste a dělí se (reprodukuje), ale i tehdy, jestliže neroste a nedělí se, protože některé chemické látky si buňka musí sama syntetizovat nedovede a musí je přijímat z okolí. Tyto látky se však v buňce rozkládají a mohou se doplňovat pouze jejich novým přínosem z okolí. Zbavovat se buňka musí látek, které jsou již nepotřebné nebo by mohly působit nepříznivě.

Buňka musí přeměňovat sloučeniny přijaté ve sloučeniny sobě vlastní, protože přijaté látky z okolí jsou jiného charakteru než látky, které buňku tvoří. Tato přeměna se uskutečňuje chemickými reakcemi, které souborně nazýváme jako buněčný metabolismus. Mezi nejdůležitější metabolické děje patří syntéza hlavních složek buňky, bílkovin a nukleových kyselin. Všechny procesy spojené s příjmem a výdejem látek a jejich chemickými přeměnami označujeme souborně jako tok látek.

V buňce probíhá neustále řada procesů, které jsou spojeny s přeměnou energie, při některých se teplo spotřebovává, někde se energie uvolňuje. Všechny dílčí přeměny energie označujeme souhrnně jako tok enegrie.

V buňce probíhá v každém okamžiku současně obrovské množství chemických přeměn a dalších dílčích procesů. Tyto procesy nemohou probíhat nezávisle jeden na druhém. Všechny musí být řízeny (regulovány). Koordinace všech těchto procesů vytváří integrovaný celek schopný existence a je jednou ze základních podmínek existence buňky. Soubor všech regulačních, tj. informačních procesů v buňce označujeme jako tok informace.

Obecnou vlastností buněk je i jejich rozmnožovací (reprodukční) schopnost. Dělení buněk, které se diferencuje v gamety, je základem rozmnožování všech organismů. Buňky vznikají dnes pouze rozdělením existující buňky.

Marek (Ne, 19. 2. 2012 - 11:02)

Borče píšeš: Až se lidstvu podaří vytvořit život...

Jestliže se lidem podaří něco vytvořit, tak to neznamená, že se to mohlo vytvořit samo.

Borče, nevím jestli to víš, ale evolucionisté tvrdí, že první primitivní buňku vytvořila chemická evoluce.
Představa, že nějaké chemické reakce vytvoří například buněčný metabolismus jako třeba syntézu bílkovin a nukleových kyselin a metabolické dráhy buňky, které se skládají z mnoha enzymů, které na sebe navazují, doplňují se a samy sebe regulují, atd. atd. atd. tak toto opravdu vyžaduje fanatickou víru.
.
Přečti si něco o ZÁKLADNÍCH funkci buňky:

Borec (So, 18. 2. 2012 - 23:02)

Píšeš: Vysvětli mi...Takže Marku, předně teorie chaosu je něco jinýho, než o čem jsem mluvil. Naopak teorie chaosu sama předpokládá uspořádanost, o který mluvíš ty. Já mluvím o skutečným chaosu, čili nahodilosti, ve který je jenom taková uspořádanost, jakou si tam sám najdeš.

Asi na ten vznik života opravdu nebude k nalezení nějaká jednoduchá poučka jako na gravitační sílu. Je zvláštní, jak někteří lidé spěchají, aby odsoudili k neexistenci věci, který jsou příliš složitý, než aby se je dneska podařilo zreprodukovat (jako život), ale maj neskonalou trpělivost a důvěru ve věci, o kterých ví, že je lidstvo nikdy nezreprodukuje (nehledě na to, že je ani nikdy nevidělo).

Ty si ty fyzikální zákony očividně představuješ jako Hurvínek válku. To neni nějaká sbírka pouček jako v desateru. Do který pak podle tvý představy vstupuje neanalyzovatelná boží síla a neanalyzovatelná síla živých tvorů. Vím, že bys to strašně rád viděl takhle jednoduše, ale ostatní lidi se snaží pochopit principy, který za tím jsou, a do velký míry se jim to daří. (Že to zpátečničtí biblíčkáři odsuzujou a činí zoufalé pokusy vyvracet, na tom nic nemění.) Lidstvo jde s poznáním dál a dál, a vždycky byli, jsou a budou po stranách desítky kibiců, který se vždy soustředí na ten poslední nedokázanej zákon a tvrdí o něm, že je nedokazatelnej, protože je projevem boha. Až se lidstvu podaří vytvořit život, zase si najdete oblast, kterou napadat se svým "vědeckým přístupem". Na tom přístupu je vědecký akorát to, že do vědy kibicuje.

Reklama

Přidat komentář