Reklama

Existuje Bůh?

Borec (Čt, 3. 5. 2012 - 21:05)

Ano, Marek pochopil, že s demagogií tu neprojde. Možná si dokonce s hrůzou uvědomil, že jeho (okopírovaný) argumenty opravdu nemaj s logikou pranic společnýho.
Byl jsem zvědavej, jak se z toho pokusíš vyvlíknout, že tvůj nejoblíbenější argument ("to přece NEMOHLO vzniknout samo a postupně") se ukázal jako naprosto zcestnej. Tak jindy.

A vůbec nejde o to, odkud přesně se první buňka vykulila. Podstata neznabohova sdělení ti tudíž taky unikla, nebo děláš, že ti unikla. To je nějaká rozumná disputace? Není a nikdy nebyla.

neznaboh (Čt, 3. 5. 2012 - 20:05)

Už mě to s váma nebaví....Shrnutí tvé argumentace: Všechno kolem nás muselo být stvořeno bohem, protože si neumím představit že by to mohlo být i poněkud jinak.

Z tvých příspěvků je vidět, že ses už rozhodl věřit jen a pouze kreacionistickejm nesmyslům a proto nemá smysl, abychom pokračovali v diskusi.

Marek (Čt, 3. 5. 2012 - 18:05)

Už mě to s váma nebaví. Jeden si myslí, že se buňka vykulila z bláta a druhej si zase myslí, že je možné srovnávat civilizaci s buňkou.....
Z vašich příspěvků je vidět, že jste se už rozhodli věřit nesmyslům a proto nemá smysl, aby jsme pokračovali v diskusi.

Borec (St, 2. 5. 2012 - 22:05)

Borče píšeš: "Tak...Marku, nezávislost jedný teorie na druhý neznamená, že můžeš přemýšlet o každý zvlášť. (To by byl triviální fakt.) Znamená to, že pravdivost jedný není závislá na pravdivosti tý druhý. Teorii o vzniku života tím pádem zaplýtáš do evoluční teorie zbytečně. I většina věřících už pochopila, že vznik všech pozemských životních forem v důsledku náhlého zázraku je směšně neudržitelná představa.

Marek: "samo od sebe nevzniká nic."
Já používám jen tvoji terminologii - to TY pořád mluvíš o vznikání "samo od sebe". Máme tím shodně na mysli, že danou věc nevytvořil Bůh. Tvoje teorie o příčinách (vzniku věcí) je rovněž velmi naivní. "Všechno podléhá fyzikálním zákonům, jen člověk a Bůh ne." Ale o tom si promluvíme jindy.

Marek: "srovnávat buňku s civilizací je nesmysl, protože buňka je utvořená z neživého materiálu"
Tak podívej se. Argumentuješ tu, že buňka nemohla vzniknout postupně a sama od sebe, protože je "strašně složitá a obsahuje na sobě závislé procesy". Já ti dám příklad systému, kterej je taky "strašně složitý a obsahuje na sobě závislé procesy", ale přesto se zformoval do své současné podoby postupně a sám od sebe. To je přísný protipříklad na tvou argumentaci, ve který o nějakým živým nebo neživým materiálu nebyla řeč. Mysli prosím trochu analyticky a méně demagogicky, jsi-li toho s těžkým mentálním břemenem své víry schopen.

Z faktu, že je něco složitý, opravdu nevyplývá, že to "musel někdo vyrobit". Tuhle dementní implikaci prostě z ničeho nevytlučeš, i když strašně moc chceš.
Nevytahuj prosím tě zase tu demagogii ve stylu "když vidíme mikročip, tak víme, že ho vyrobil člověk. Buňka je mnohem složitější než mikročip, a přesto někdo nechce věřit, že ji vyrobil Bůh."
My víme, že mikročip vyrobil člověk, protože nejsme blbý. Ne proto, že je složitej.

neznaboh (St, 2. 5. 2012 - 12:05)

Marek: Buňka je velmi složitý nastartovaný stroj s řídící jednotkou a tomuto nastartovanému stroji se říká život a ty molekulární stroje v buňce tam nejsou jen tak pro parádu, ale buňka je potřebuje k tomu, aby mohla fungovat.
Zastánci chemické evoluce věří tomu, že se tento velmi složitý nastartovaný stroj (který je tak složitý, že se ho nedaří ani vyrobit), vytvořil sám.

Blbost. Vykládáš o posledním nejmodernějším tiptop modelu buňky. Ta první, když se vykulila z bláta, byla o moc jednoduší. Tak jednoduchá, že by dneska neměla nejmenší šanci přežít. To, že si to neumíš představit ještě není důkaz, že to je nemožný.

Marek (St, 2. 5. 2012 - 10:05)

Borče píšeš: "Tak znovu: pleteš dohromady dvě teorie, který jsou na sobě nezávislý. Evoluční teorie rozhodně vysvětluje až vývoj života, když už vznikl".

Tak znovu: pleteš dohromady dvě teorie, chemickou evoluci a biologickou evoluci. Když se bavíme o vzniku života, tak je samozřejmě řeč o chemické evoluci, která patří do neodarwinismu stejně jako tam patří biologická evoluce. To že jsou tyto teorie na sobě nezávislé je celkem pochopitelné, protože evolucionista, který přemýšlí nad tím, jak se z bakterie mohl vytvořit slon, nemůže současně přemýšlet nad tím, jak mohla obživnout neživá hmota. Obě teorie ale patří do neodarwinismu o kterém přeci diskutujeme.
Jsou jen dvě možnosti vzniku života. Buďto se vytvořil sám bez jakékoli pomoci, (neodarwinismus) a nebo byl vytvořen.

Píšeš: "jak se tím buňka liší například od civilizace, která taky potřebuje hned všechny svoje prvky, jako dopravu, komunikaci, peníze atd., aby mohla hned fungovat. Přesto byla schopna vzniknout postupně a sama od sebe".

Borče, samo od sebe nevzniká nic. Když chceš aby něco vzniklo, tak na to buďto musí být nějaký fyzikální zákon a nebo to musíš udělat sám. A srovnávat buňku s civilizací je nesmysl, protože buňka je utvořená z neživého materiálu - z aminokyselin. Buňku můžeš přirovnat například k nastartovanému spalovacímu motoru s řídící jednotkou.
Buňka je velmi složitý nastartovaný stroj s řídící jednotkou a tomuto nastartovanému stroji se říká život a ty molekulární stroje v buňce tam nejsou jen tak pro parádu, ale buňka je potřebuje k tomu, aby mohla fungovat.
Zastánci chemické evoluce věří tomu, že se tento velmi složitý nastartovaný stroj (který je tak složitý, že se ho nedaří ani vyrobit), vytvořil sám.

Marek (St, 2. 5. 2012 - 10:05)

"Na špatný strom štěkáš... Borec to nebyl".

Já vim že to nebyl Borec. Já mu dlužím odpověď už asi tři dny, a proto jsem mu vzkazoval, ať nečeká na odpověď, že mu odpovím až dnes.

2.5. (St, 2. 5. 2012 - 08:05)

Ať už jsou okolnosti našeho zplození,nebo narození jakékoliv.Jsem pro to,říct dítěti z jakého prostředí pochází,i když vyrůstá úplně v jiné Rodině.Nastane v období člověka totiž hledání něčeho čemu se říká Identita.

2.4. (St, 2. 5. 2012 - 07:05)

Marku,za ty roky tady s tebou jsem došla k názoru,že Karma neKarma. Ty okurky budu muset stejně zavařovat. Ale i tak díky.

Opithecus (Út, 1. 5. 2012 - 22:05)

Moc děkuju za upřímnou...Na špatný strom štěkáš... Borec to nebyl.

Tak co, líbnul jsi pod rozkvetlým stromem nějakou tu pěknici, nebo dál kysneš ve svém osamění?

K té nepochopitelné složitosti, co ti tak leží v hlavě: ani Řím nebyl postaven za jediný den. A ta matička příroda na to měla fakt fůůůůůůůůůůů
ůůůůůůůůůůůůůůůůů
ůůůůůůůůůůůůůůůůů
ůůůůůůůůůůůůůůůůů
ůůůůůůůůůůůůůůůůů
ůůůůůůůůůůůůůůůůů
ůůůůůůůůůůůůůůůru času :-)))

Marek (Út, 1. 5. 2012 - 20:05)

Moc děkuju za upřímnou starost o mě. Dojalo mě to až k slzám a proto ti Borče odpovím až zítra.

Nono (Út, 1. 5. 2012 - 17:05)

Marku,ten Ti to řek dobře!Souhlas , bohužel, Marku, chce to občas vyrazit mezi lidi, aby se ti z tvých myšlenek nevytratil právě člověk

1.4. (Út, 1. 5. 2012 - 16:05)

Kdo odmítá vyvinout se z...Marku,ten Ti to řek dobře!

Opithecus (Út, 1. 5. 2012 - 16:05)

Kdo odmítá vyvinout se z opice, bude muset opicí zůstat.

Hele, Marku, a co že ty smrdíš u počítače? Musíš, nebo to děláš dobrovolně?
Jestli jo, tak to sklapni a alou do rozkvetlý přírody. A místo blbýho mudrování vraž nějaký pěknici šťavnatej pusanec!
A kochej se hergot už sakra, když už to všecko kolem holt považuješ za boží dílo!

Evoluce (Út, 1. 5. 2012 - 14:05)

Dokud ve Mne budete věřit, budu i existovat. Až ve Mne víru ztratíte, budete se muset obejít beze Mne. To bych pak existovat přestala.
Má existence dobře zajištěna není, protože vědci například zjistili, že i ta nejjednodušší bakterie je plná molekulárních strojů, které jsou snem každého nanotechnologa, a proto se víra v mojí existenci pomalu vytrácí.

Bůh (Po, 30. 4. 2012 - 21:04)

Dokud ve Mne budete věřit, budu i existovat.
Až ve Mne víru ztratíte, budete se muset obejít beze Mne. To bych pak existovat přestal.
Jenže to si, holenkové, netroufnete. Stále ve vás zůstane semínko pochybností "co kdyby přeci jen..."
Proto je Má existence dobře zajištěna. Alespoň po tu dobu, co lidstvo lidstvem zůstane.

No právě (Po, 30. 4. 2012 - 16:04)

se špatně koukáš kolem...že má. Je nepřímo úměrná výšce vzdělání. To si někde vyhledej a dostuduj.

asi (Po, 30. 4. 2012 - 16:04)

Já tedy jsem taky dělník,...se špatně koukáš kolem sebe. Ne/víra nemá se vzděláním (zaměstnáním) nic společného.

matouš (Po, 30. 4. 2012 - 16:04)

Mi se hlavně líbí, kdo...Já tedy jsem taky dělník, ale ještě jsem nepotkal věřícího dělníka, natož aby měli zážitky s bohem. On se k pivu a fotbalu jaksi nehodí.
Nebyls dneska dlouho na slunci?

Kolemdoucí (Po, 30. 4. 2012 - 15:04)

Mi se hlavně líbí, kdo všechno se to ohání hlubokýma mystickýma zážitky s bohem. Většinou se jedná o dělníky, co se odpoledne vrátí z rachoty, hodí prdel do gauče a zbytek dne vysedávají s pivem u fotbalu (sami nebo případně s "bratry" z fary). Večer a ráno se pomodlí, a hned se cítí tak nějak lepší a citově hlubší než ti "nevěřící".

Reklama

Přidat komentář