Reklama

Existuje Bůh?

Borec řídí dopr (Pá, 4. 5. 2012 - 21:05)

http://www.youtube.com/watch?v=Z-RfulpdMFY&feature=related

Vlasta (Pá, 4. 5. 2012 - 21:05)

No vidíš tak že můžeš relaxovat a přemýšlet o Bohu ,přijdeš nato že něco je mezi nebem a zemí.

Zvědavec (Pá, 4. 5. 2012 - 21:05)

Já si myslím že Bůh...Píšeš:
V kostele to na vás působí nejvíce,zkuste to...

Nedivím se.

Nejnovější výzkumy totiž ukázaly, že kadidlo (pryskyřice získávaná ze stromu kadidelníku - boswellie) je psychoaktivní podobně jako konopí.

Raphael Mechoulam, jeden z autorů studie (mj. objevitel THC a cannabinoidových receptorů) poukazuje na to, že i přes celou řadu informací obsažených ve starověkých textech, se nikdy nezkoumalo, jestli jsou látky obsažené v kadidle psychoaktivní. Jeho tým objevil, že tomu tak opravdu je a že aktivní látky v kadidelníkové pryskyřici při testováních na laboratorních myších mimo jiné snižují úzkost a působí antidepresivně.
“Je zřejmé, že většina dnešních věřících se domnívá, že pálení kadidla má pouze symbolický význam,” říká Raphael Mechoulam, "Našli jsme pryskyřičnou složku (incensole octane), která u myší snižuje úzkost a má antidepresívní účinky. Účinná látka významně zasáhla území v oblastech mozku, známá ovlivňováním emocí stejně jako odvahy, úzkostí a depresí a také známá vnímáním tepla kůže. Aktivovala bílkovinu TRPV3, přítomnou v savčím mozku"...
"Studium působení psychoaktivních léků pomáhají rozumět moderní neurobiologii. Objev účinné látky v kadidle a sledování jejího účinku na konkrétních oblastech mozku by měly pomoci porozumět chorobám nervové soustavy. Toto studium poskytuje biologické vysvětlení pro tisíciletí staré duchovní praktiky, které přetrvaly napříč vzdálenostem, kulturám, jazykům, a náboženstvím - hořící kadidlo opravdu nutilo cítit se hřejivě a brnivě všude po těle." tvrdí Gerald Weissmann, M.D., šéfredaktor impaktovaného o.l. žurnálu FASEB.
Celé generace křesťanů si své deprese léčily v kostele - nejen soustředěním a zpovědí, ale i vdechováním božského kadidla...
"Ježíš je tam hodný…" vyjádřil své postřehy před čtyřmi lety pedagog Teologické evangelické fakulty Univerzity Karlovy Jiří Mrázek. Dobrý postřeh...

Takže mnoho generací křesťanů se při mších vlastně uvědoměle zhulovalo kadidlem. Hrůza... Co tedy takhle křesťanům rovnou, ve jménu Svaté Morální Čistoty, ty jejich feťácké obřady rovnou zakázat?

neznaboh (Pá, 4. 5. 2012 - 21:05)

To není pravda,skuste tam...Máš pravdu, v takovým prázdným starým dobrým kostele je fajn atmosféra, dokonalá relaxace od chvatu světa co zůstal za jeho tlustými zdmi.

Iva (Pá, 4. 5. 2012 - 20:05)

Vlasta má pravdu. Existuje,já ho cítím všude kolem sebe.
Nejsem žádný pámbíčkář,ale prostě to tak cítím.

Vlasta (Pá, 4. 5. 2012 - 20:05)

To není pravda,skuste tam být úplně sám aspon půl hod. a pochopíte.

To (Pá, 4. 5. 2012 - 20:05)

je jenom kadidlo.

Vlasta (Pá, 4. 5. 2012 - 20:05)

Já si myslím že Bůh existuje, protože se někdy dějí až nepochopitelné věci.V kostele to na vás působí nejvíce,zkuste to.

neznaboh (Pá, 4. 5. 2012 - 13:05)

jo, existujeSouhlasím!
Jo existuje. Stejně tak i Europa, Ganymed, Callisto a ostatní Jupiterovy měsíce.
Bůh ale zůstává pouhým člověčím výmyslem.
Stejně by mě zajímalo, jakého boha si vymysleli psi či delfíni...

neznaboh (Pá, 4. 5. 2012 - 13:05)

jo, existujeSouhlasím!
Jo existuje. Stejně tak i Europa, Ganymed, Callisto a ostatní Jupiterovy měsíce.
Bůh ale zůstává pouhým člověčím výmyslem.
Stejně by mě zajímalo, jakého boha si vymysleli psi či delfíni...

neznaboh (Pá, 4. 5. 2012 - 13:05)

jo, existujeSouhlasím!
Jo existuje. Stejně tak i Europa, Ganymed, Callisto a ostatní Jupiterovy měsíce.
Bůh ale zůstává pouhým člověčím výmyslem.
Stejně by mě zajímalo, jakého boha si vymysleli psi či delfíni...

Andrea (Pá, 4. 5. 2012 - 09:05)

jo, existuje

Akchbar (Pá, 4. 5. 2012 - 00:05)

ne, neexistuje bůh

Andrea (Pá, 4. 5. 2012 - 00:05)

jo, existuje

akdar (Čt, 3. 5. 2012 - 21:05)

ne neexistuje bůh

neznaboh (Čt, 3. 5. 2012 - 21:05)

Ano, Marek pochopil, že s...Neboj, on se vrátí. Zatím tu přežil nebo spíš otrávil a utahal každýho diskutujícího.
On to cejtí jako vyšší poslání. Něco jako misionář mezi divochama.
Se měj fajn!

neznaboh (Čt, 3. 5. 2012 - 21:05)

ano existuje Bůhne, neexisttuje bůh

:-) :-)) :-)))

Radka (Čt, 3. 5. 2012 - 21:05)

ano existuje Bůh

Radka (Čt, 3. 5. 2012 - 21:05)

ano existuje Bůh

Radka (Čt, 3. 5. 2012 - 21:05)

ano existuje Bůh

Reklama

Přidat komentář