Reklama

Existuje Bůh?

Anna (Po, 7. 5. 2012 - 08:05)

Ahoj Aničko, a to je...Borče, si podle mne i když nevěříš, Bohu milý člověk, a si také v životě člověk,že povíš =napíšeš vše na rovinu, bez zábran.Horlivej seš,a veru si pri pravdě, že náboženstvo nadělalo mnohým lidem ze života doslova peklo.Pozri mne přitáhlo to,že v Bibli je zmínka, tedy předpovídaná I.a II.SVV.Sem proti tomuto násilí, nedokázala sem pochopit,proč nedokážu lidi žít v míru, klidu.No a proč právě Svedkovia Jehovu? Protože nevemu právě tú zbraň do rukou proti žádnemu člověku, a to považuju za nejvyšší projev lásky k člověku.A mnozí nepřijaly ani náhradu zákl.vojenskej služby a proseděly mnoho let ve vězení pro otázku svědomí, v žádnem případě nevzít zbraň do rukou.Neboly šly raději dělat do dolú=fárat.Možná ako muž máš docela jiný názor, ale ja právě proto oceňuju toto náboženstvi, nezaplést se do žádnej, skutečně žádnej vojny.Řídí se títo křesťané slovama z Bible: "Prekuli svoje meče na radlice a svoje oštepy na záhradnícke nožnice a už sa viac neučia vojne."/Izaiáš 2:4/.A také se nezapájajú do rozvratného nacionalizmu./Mojmu tátovi kdyby byli otevřely dveře u náletu za II.SVV u bunkrú, tak by sem nebyla.Byl zbombardován.Sem ráda, že su, i když to mám skutečně v životě hodně těžké./Tak tohle je i moje priorita dle lidí,žádná vojna, či by Búh existoval, neboly né. Ale dle mého tělesného poznání a skušeností, Búh existuje.Dala sem si námahu poznat osobnost Boha Jehovu a Ježiša Krista. A velice mne zaujal starobiblický Jozef z Egypta, ako byl odveden do otroctví,které napokon sloužilo na záchranu,protože všude vypukl hlad a jeho vedl Búh robit zásoby ,faraón nu dal celú krajinu do správy, a to zachránilo Egypt i Hebrejcov od hladu.Moc zajímavé dodnes pro mne, dopuštěno trápení=i otroctví pro záchranu. A todle funguje dodnes.Když se dopoušti na člověka samotným Stvořitelem něco zlého, tak se předchází tim ještě většímu zlu, a to mnohokrát.Mít i tudle vlastní skušenost, kterou mám v mojom životě, je poučné a pravdivé.---Přeji tobě i všem, který se na tuto diskusi přihlasuji, aby se vám všem v tom nám nadělenom životě jedine vedlo. Skutečně ze srdce přeju.A právě proto, že sem chtěla být entomológem, vod dětství sem se zaujímala hlavně o mravence a včely, brouky,tak sem taky tak pilná ako mravence a včely a vše prošpikuji do samých detailú. Taky Bibli, a todle to ja dělám ze všetkým všudy. Buď vše a do detailú, nebo nic.--- A ještě něco, že nejsem náboženský fanatik, žtěží se se mnou dá manipulovat.Když sem dělala u armády, tak sem nešla vícekrát ako ateista na nástup, a byl problém.Nerada poslouchám, to je múj problém celoživotnej.A dělám to všude.Jenom manželství mne naučilo se podřizovat=násilím.---Vždy se musím stotožnit s názorom jiných,jinak to u mne nikdy nepújde.Skutečně nerada,moc nerada poslouchám.A Všemocnej Búh to dobre ví, dobre mne zná a tak ma ponecháva ako sem.Sem individualista v globálu.Někdo mne až moc dobře ohodnotil na JHVH.Takže fanatik nejsem,jenom věřím, a to už bezvýhradně.

Bára (Ne, 6. 5. 2012 - 21:05)

Bůh je přece v každém člověku at´ chceš nebo ne, je všude kolem nás a věřím tomu.Nejsem žádnej náboženskej fanatik ale prostě věřím.

Borec (Ne, 6. 5. 2012 - 15:05)

Borec, tak ako ty nie si dar...Ahoj Aničko, a to je nějaká argumentace, nebo jen takovej pokec? Asi to druhý, co? Já opakuju, že doufám, že si mě pámbu "nepriťiahne" jako tebe. Jinak by byl dost škodolibej. Na cestu náboženskýho fanatismu bych vstoupil opravdu nerad.

Krásné video o (Ne, 6. 5. 2012 - 10:05)

http://www.youtube.com/watch?v=qm8vrt2ebnk

6.5. (Ne, 6. 5. 2012 - 04:05)

Ještě se nestalo, že by...Stejně tak,jako u G-bodu. Prstem po mapě,co.

neznaboh (So, 5. 5. 2012 - 22:05)

Skvělý přivýdělek...Ještě se nestalo, že by někdo zbohatl na něčem, co se mu podbízí přes internet.
Ale oškubanejch touto cestou už byly celý zástupy.

neznaboh (So, 5. 5. 2012 - 22:05)

Ty jsi tam byl?Jo.

limit (So, 5. 5. 2012 - 21:05)

600kč je moc vysoký.

Tolik peňez za drogérii dá málokdo.

5.5. (So, 5. 5. 2012 - 11:05)

Aničko, píšeš:

:...Ty jsi tam byl?

NEEE! (So, 5. 5. 2012 - 09:05)

Uspořádání si tvého...„Vyznáš-li svými ústy Ježíše jako Pána a uvěříš-li ve svém srdci, že Ho Bůh vzkřísil z mrtvých, budeš spasen.”
Dopadneš jak svěží tráva, co k ní přišla Milka Kráva...

neznaboh (So, 5. 5. 2012 - 09:05)

Aničko, píšeš:

: Všechno má nejakej ten počátek...
Fajn. Takže to platí i pro jakýhokoliv boha, tada i biblickýho. Automaticky nastává otázka kdo toho boha stvořil?
Jestli odpovíš že bůh je bez počátku a konce, tak by to chcelo jinej důjaz než víru, že to tak prostě je a basta.

: Nic nevzniklo jenom tak, náhodičkou, nebo evolučně...
Tvrzení bez důkazu To bys musela dokázat jinak než vírou že to tak muselo být, protože si neumíš představit, že by to tak mohlo nebejt.

Nevím, jaks do toho zamotala atomový elektrárny, ale když už jseš tak hrrr do tý přírody, zajeď si do okolí Černobylu a odboč ze zaběhaných turistických tras do zakázaný zóny. Docela to s tebou sekne. Uvidíš úžasně bující přírodu kypící životem tam, kde by podle všech mudrlantů měla nebejt, vlastně evoluci běžící v přímým přenosu. Je to dost poučný pohled.

Ten tvůj novej svět, co má jako prej zákonitě přijít, bude úplně stejnej v dobrým i vezlým, jako je ten dosavadní. To žádná dosavadní přírodní katastrofa nezměnila. Přitom ta globální "potopa světa", jak se o ní píše v bibli, stejně nebyla, přestože se náboženský horlivci ze všech sil snaží pro tuhle báchorku vyfabrikovat důkazy - je to marný. A ten náhlej pohyb zemských desek, co má z ničeho nic začít, kde jsi na tohle zas přišla? Další báchorky?
Upínat se na příchod konce světa máš stejně marný jako generace podobných blouznivců před tebou. To už se raděj na celýho pánaboha aspoň na chvíli vybodni a běž si vyčistit hlavu někam do přírody, když je tam dneska tak krásně jarně. Já to jdu totiž udělat hned teď, škoda krásnýho dne.

ANNO ! ! ! (So, 5. 5. 2012 - 09:05)

Uspořádání si tvého vztahu s Bohem tkví v tvé reakci na to, co Bůh pro Tebe udělal. On poslal Spasitele Ježíše Krista, aby byly smazány tvé hříchy !

„Vyznáš-li svými ústy Ježíše jako Pána a uvěříš-li ve svém srdci, že Ho Bůh vzkřísil z mrtvých, budeš spasen.” (Římanům 10:9)

Anna (So, 5. 5. 2012 - 07:05)

Anna: "Borec, nedovolila...Borec, tak ako ty nie si dar sám sobě, tak ani naše prírodka nie je dar sama sobě. Všechno má nejakej ten počátek. Nic tu není jen tak pro nic za nic a samo sebou. Nic nevzniklo jenom tak, náhodičkou, nebo evolučně. Ani vztahy, závislosti, ani nánosy našej minulosti. A tých nedobrých je lze se zapotřeby zbavit. Přeju Ti, žeby si Te Stvořitel přitáhl k sobě, abys si Ho spoznal.Áno, je za pořeby, aby se nevyklčovaly dažďové pralesy, ve kterých je púvodina našich rastlín rozšírených po celé zemi. A mnohé ještě doposiaľ neobjavených jakých povedzme maji léčivých účinku na náš organizmus. A mi "lidé" by sme mněli spíš zvelaďovat, než ničit. Samotné jadrové elektrárny jsou hodně nebezpečný, protože když se započne pohyb zemských platní, zemětřesení, tak konec, bude s náma tak zle, jak jsme si to tu sami naprogramovaly. Proč? Protože nemožme žít prírodněj, bez složitostí.Čerpáme hodně prírodných zdrojú, súpotrebúvame hodně energie... prostě mi lidé jsme si sami upletly "bič na sebe samých". Dobře ku pŕíkladu Švícari chtěji úplně jadrovou energii vyřadit. Vono náš Stvořitel nám přeci jenom chtěl dobře, a nemúže za naší blbost. Chtěla jsem být entomológem, a skutečně se nedá všechno co chce člověk sám. Veľmi zajímavá je knížka Neobvyklá setkání od Žďárka. Ja přírodku milujem a je mi hodně smutno, co se se vším za ty roky jenom k horšímu i pro naše potomstvo nadělálo. Takže takhle. Žel, ja tu naději k lepšímu vidím jenom v Novom světě, který zákonitě příde, jako byla změna po Potopě. Přeju to skutečně tým lidem, kterí se tam dostanou, přežijou, neboly budou vzkříšeni, určitě si to zaslouži. A tomuhle určitě věřím.

zní to hustě... (Pá, 4. 5. 2012 - 23:05)

Drogy, alkohol... sou...bohužel to výrazně snižuje IQ, kreativitu a schopnost rozlišovat realitu. Takže díky, ne.

Drogy, alkohol. (Pá, 4. 5. 2012 - 23:05)

Drogy, alkohol... sou absolutně slabý!!!

Je to totální suchárna oproti tomu, co má pro každýho Bůh!

Proč lidi berou drogy?

Chcou něco víc, chcou radost, chcou se dostat mimo viditelnej svět, pryč od problémů, starostí.

Drogy sou uplně trapná náhražka toho, co má pro každýho člověka všemohoucí, milující Bůh.

BůH MÁ PRO TEBE VÍC!!!

Jakmile se jednou setkáš s živým Bohem, jak zažiješ fyzickej dotek milujícího Boha, nikdy už nikdy do sebe nebudeš cpat tyhle SRAČKY!!!

Vyznáš-li svými ústy Ježíše jako Pána a uvěříš-li ve svém srdci, že ho Bůh vzkřísil z mrtvých, budeš spasen. (zachráněn)

Srdcem se totiž věří ke spravedlnosti a ústy se vyznává ke spasení. (Římanům 10,9-10)

A když člověk přijal Ježíše, znamená to, že je Nový Stvoření!!!

Pak už zbývá jedíná věc:

Požádat Ducha Svatýho, aby mě naplnil a aby mě dal svou radost, pokoj, lásku,

"A tak vám říkám: Proste a bude vám dáno, hledejte a naleznete, tlučte a bude vám otevřeno.

Neboť KAŽDÝ, kdo prosí, dostává, a kdo hledá, nalézá, a tomu, kdo tluče, bude otevřeno.

Který z vás, otců, podá svému synu kámen, když ho prosí o chléb? Anebo o rybu - podá mu snad místo ryby hada? Anebo když poprosí o vejce, podá mu snad štíra?

Jestliže tedy vy, kteří jste zlí, umíte dávat svým dětem dobré dary, čím více váš nebeský Otec dá Ducha Svatého těm, kdo ho prosí?" (Lukáš 11,9-13)

Takže pokuds přijal Ježíše a myslels to ve svým srdci vážně, tak můžeš být naplněn Duchem Svatým, stačí Boha jednodše požádat ať Tě naplní Duchem Svatým a On to udělá ! ! !

A pak zažiješ takovou šlehu, jakous nikdy nezažil,

Ne jenom ňákej povrchní smích, "dobrej stav na půl hodiny", ale

Radost, pokoj, Boží lásku, která jde přímo ze srdce!!!

Ve veliký poslední den toho svátku pak Ježíš stál a volal: "Žízní-li kdo, pojď ke mně a pij!

Kdo věří ve mne, z jeho nitra potečou řeky živé vody, jak praví Písmo."

A to řekl o Duchu, kterého měli přijmout věřící v něho (o Duchu Svatým)(Jan 7,37-39)

Stačí přijít k Ježíši a vzít si to!

Vlasta (Pá, 4. 5. 2012 - 22:05)

...přijdeš nato že něco... je to zvláštní ale každý člověk, má svou pravdu.To říká Bůh,but sám sebou.Tak že existuje třeba pouze v naší mysli.

A my ryby pařím (Pá, 4. 5. 2012 - 22:05)

Zvířátka si v lese odhlasují, že přestanou v rámci svého zdraví kouřit trávu. Druhý den to jde medvěd zkontrolovat a vidí na pasece zajíce, jak hulí jointa.

"Zajíci, co to vidím?“ rozčiluje se medvěd.

"To je naposled, dokuřuju zásoby.“ brání se zajíc.

"Dobře, ale ať už se to neopakuje!" opáčí medvěd.

Další den jde medvěd na obchůzku kolem rybníka a co nevidí. Zajíc si plave na hladině, v puse má jointa.

Medvěd naštvaně spustí: "Zajíci, vždyť jsme se my lesní zvířátka dohodli, že nebudeme hulit.""

"Jo, vy lesní zvířátka jste se dohodli, ale my ryby paříme dál!"

Klaudije (Pá, 4. 5. 2012 - 21:05)

Me kadidlo dycky vadilo. Nemusim ho ani nahodou.

Zvědavec (Pá, 4. 5. 2012 - 21:05)

Co se asi tak mohlo vyskytovat v kadidelnicích:
(převzato z: druidova.mysteria.cz/)

Olibán:
Olibanum čili kadidlo je aromatická klejopryskyřice žluté barvy, získávaná dvakrát až třikrát za rok z kmene kadidlovníku - Boswelia carteri. Pryskyřice nejlepší kvality pochází z Jemenu a severního pobřeží Somálka. Oblast dnešního Jemenu nazývali starověcí Římané Šťastnou Arábií, a to nejen proto, že byla nejúrodnější oblastí Arabského poloostrova, ale především proto, že přes jemenské vnitrozemí vedla cesta jednoho z nejlukrativnějších obchodů starověku - obchod s kadidlem a myrhou.
Pojmenování kadidla pravděpodobně vzniklo za křižáckých válek, ale také je pravděpodobné, že se jedná o arabský výraz "olej Libanonu", neboť do Libanonu byla pryskyřice dodávaná a odsud prodávána do Evropy.

Staří Řekové pálili olibanum nejen při uctívání bohů nebo oslavách a významných událostech, ale také když si chtěli provonět své domy. Olibanum je jedna z nejlepších a nejsilnějších substancí pro odstranění mikrobů a nežádoucích pachů ze vzduchu.
V současné době je Olibanum používáno ve voňavkářství a aromaterapii. Pálení kvalitního kadidla je velmi účinné pro odstranění stresu, uvolnění svalového napětí a pro navození pohody a klidu. Olibanum má příjemnou a nezapomenutelnou vůni. Můžeme ho pálit jen s dřevěným uhlím (to jen podporuje hoření) nebo v kombinaci s jinými ingrediencemi, kterým je ve vonných směsích výbornou podporou.
K nám je Olibanum v současné době dováženo ze Sudánu a je známo spíše pod pojmem kadidlo.

Myrha:
Myrhu jako vykuřovadlo užívali už i Asyřané a nazývali ji murru. Velký význam měla také v hebrejském kultu, kde byla součástí posvátné masti a svatého kadidla.
Myrhovník pravý neboli Balsamovník myrhový - Commiphora myrrha - je keř (nebo menší stromek do výšky tak tří metrů) s velmi tlustým kmenem a hustou korunou s trnitými větvičkami. Jeho drobné bílé květy vyrůstají ve svazečkách a ze semínka naroste vejčitá zašpičatělá hnědá peckovice. V soustavě rostlin patří myrhovník k rostlinám kadidlovníkovým, z našich rostlin jsou mu nejblíže škumpovité.
Nejznámější druhy jsou: Commiphora molmol, Commiphora abysinica, Commiphora myrrha a Commiphora schimperi. Existuje mnoho dalších druhů keřů rodu Commiphora, které rostou především v suchých buších od východní Afriky přes Arábii až do Indie. Všechny vylučují pryskyřici, některé dokonce tak jedovatou, že se již tradičně používá jako šípový jed.
Myrha, tedy droga z myrhovníku pocházející, je olejovitá klejopryskyřice, která vytéká z exkrečních kanálků z pod kůry kmene samovolně, nebo je li naříznuta. Na vzduchu pak tuhne v žlutou, nahnědlou či načervenalou poloprůsvitnou vonnou hmotu - a to je ta pravá posvátná myrha.
Vůně surové pryskyřice je ostrá, příjemná, avšak silně nahořklá.
V řeckém obětním rituálu měla myrha velký význam. V Apollónově chrámu v Milétu byla vedle olibana vykuřována hlavně myrha. V Delfách byla myrha spolu s vavřínem a blínem jedním z nejdůležitějších Pýthiiných vykuřovadel.
Vykuřovací směsi opia a myrhy byly pod názvem smyrna prodávány jako afrodiziakum s kouzelnou mocí vyvolat lásku. Proto byla myrha zasvěcena egyptské bohyni Hathor - Paní opilosti a v mytologii je spjata i s řeckou bohyní Afroditou.
V roce 1966 italští vědci přišli na to, že myrha obsahuje dvě bolest tišící látky, které v mozku působí na opiátové receptory, stejně jako morfin a heroin.

Dary údajně přinesené malému Ježíškovi - tedy zlato, myrha a kadidlo, jsou skutečně dary hodné Božího syna.

neznaboh (Pá, 4. 5. 2012 - 21:05)

No vidíš tak že můžeš......přijdeš nato že něco je mezi nebem a zemí...
No to už jsem si jako malej kluk všiml, že tam občas něco je. Tenkrát jsme tomu říkali ajroplány :-)

Ale atmoška dobrýho kostela má fakt bezva účinek na psychiku. Nakonec potvrzuješ mi to, že bůh je vlastně stav mysli.

Reklama

Přidat komentář