Reklama

Existuje Bůh?

Nono (Ne, 20. 5. 2012 - 12:05)

"Já samozřejmě vím,...Nepochopila jsi mě. Zajímá mě názor věřícího , ale z pozice člověka.

Ale může si to naplánovat. Pokud takový zločinec čte tuto diskuzi, ví že, má šanci, že bude spasen. Neví to určitě, ale má naději. A s tím mám problém

neznaboh (Ne, 20. 5. 2012 - 12:05)

Na to lze říci jen jediné,...To je tím, kocúrku drevený, že bereš bibli a všechny ty "listy" za slovo boží.
Jenomže svět se nedá vtěsnat do jediný knihy, ať už jí nazveš jakkoliv. Bible, Korán, Védy, to vše tě dělá omezenýho, tvý myšlení si nedovolí překročit tu hranici, kterou ti tvá ničím nepodložená víra vytyčuje.
Že kdysi nějaký Pavel napsal jakémusi Timoteovi... takovejch všelijakejch dopisů bylo, je a bude.
Kdyby se všechno co se kde napíše mělo považovat za slovo boží... dal on ten bůh na to svou pečeť nebo aspoň parafu?

Drevokocúr (Ne, 20. 5. 2012 - 12:05)

Na to lze říci jen jediné, co se mi teď připomenulo. V 2. Pavlově listu Timoteovi 4:2-4 je psáno:

"Hlásej Slovo, buď připraven vhod i nevhod, usvědčuj, napomínej, povzbuzuj a vyučuj s nejvyšší trpělivostí. Přijde totiž doba, kdy lidé nestrpí zdravé učení, ale budou se podle vlastních chutí obklopovat učiteli, kteří jim budou lechtat sluch. Odvrátí uši od pravdy a uchýlí se k bájím."

Takto mi to žel přijde i ve zdejší diskuzi. Přeji vám všem všeho dobrého, ať naleznete tu správnou a pravou cestu k věčnému odpočinutí.

hana (Ne, 20. 5. 2012 - 12:05)

"Já samozřejmě vím,...ty si dokážeš říct: no dobře,tak jsem udělala něco špatného, ale od pondělí mě to bude mrzet? Já teda ne. Buď mě to mrzí už teď nebo o tom ani nepřemýšlím. Lidem se dá nepovídat cokoli. Jenže Bůh (jestli je) není člověk.

hana (Ne, 20. 5. 2012 - 11:05)

Konečně rozumný (aspoň..."Já samozřejmě vím, jak to církve myslí, ale zajímá mě názor konkretních věřících,při kterém používají vlastní hlavu i srdce. Jestli si třeba uvědomují, že takhle by mohl uvažovat každý zločinec."

To je právě ten rozdíl- pokud takhle bude kdokoli uvažovat- zločinec nebo někdo jiný, pak je to přetvářka. Nikdo si nemůže naplánovat, kdy/jestli vůbec ho bude mrzet, co špatnýho udělal.

20.5. (Ne, 20. 5. 2012 - 10:05)

...Rád bych se také k tomu...Hříchy si člověk musí odpracovat,mám na to trochu jiný názor a nenapraví je tím,že bude navštěvovat kostel každý den.U mě se totiž tvrdě pracuje...

neznaboh (Ne, 20. 5. 2012 - 10:05)

Jo. Může se stát, že někdo způsobí zlo. Nechtěně, nebo i ze zlý vůle. Ale jediný, čím to lze odčinit jsou zase jen skutky, upřímná snaha o nápravu. Upnout se k pánubohu nebo ke svýmu vlastnímu svědomí, to už je jen obal, do kterýho je možno tu snahu o nápravu nasoukat. Nic víc

Nono (Ne, 20. 5. 2012 - 10:05)

...Rád bych se také k tomu...Konečně rozumný (aspoň pro mě)slovo. Mám prostě hrůzu z toho, že někdo vraždí a jí děti a pak den před smrtí uvěří a Bůh ho tak spasí. Já samozřejmě vím, jak to církve myslí, ale zajímá mě názor konkretních věřících,při kterém používají vlastní hlavu i srdce. Jestli si třeba uvědomují, že takhle by mohl uvažovat každý zločinec.

Existuje tolik lidí, kteří mají ruce od krve, teroristů, maniaků, politiků....a ti všichni mají šanci být spaseni, protože nikdy není pozdě? Spaseni stejně jako ta matka s tělesně postiženými dětmi...

neznaboh (Ne, 20. 5. 2012 - 09:05)

...Rád bych se také k tomu vyjádřil. Když zločinec, co celý život znásilňoval a jedl malé děti na sklonku života uvěří zvěsti evangelia, svou víru upne pouze k Bohu, uvěří, že Ježíš Kristus zemřel za jeho hříchy a přijme odpuštění všech svých hříchů, nic nebrání tomu, aby byl OSPRAVEDLNĚN Z VÍRY. Pokud v následující noc třeba zemře, jsem přesvědčen o tom, že půjde k Pánu...

Jo, holenku, to by se ti tak líbilo. To jako když se hromadně vrahounskej syčák na starý kolena zfetuje blouzněním o pánubohu snaží dohrabat jakýhosi pofiderního spasení? Spasen bude leda tak jako tráva krávou a odpuštěno mu bude jak píchlý pneumatice, nic víc.

Jediné, co v lidským životě platí jsou skutky. Ne nějaký mše a drmolení modliteb. Ale dobrý poctivý život.
Je to jednoduché:
Co chceš, aby jiní činili tobě, čiň i jim.
Co nechceš, aby jiní činili tobě, ani ty jim nečiň.

To úplně stačí. Všechno ostatní haraburdí, od pánaboha jahvatýho až po buddhu břichatýho, jsou jen hladivý pohádky cáknutý špetkou hororu, cukr a bič, malej hodnej játídám bububu!

20.5. (Ne, 20. 5. 2012 - 07:05)

Rád bych se také k tomu...Paplat se v mozku nějakému zločinci,není vůbec závidění hodná činnost...

Drevokocúr (Ne, 20. 5. 2012 - 06:05)

Rád bych se také k tomu vyjádřil. Když zločinec, co celý život znásilňoval a jedl malé děti na sklonku života uvěří zvěsti evangelia, svou víru upne pouze k Bohu, uvěří, že Ježíš Kristus zemřel za jeho hříchy a přijme odpuštění všech svých hříchů, nic nebrání tomu, aby byl OSPRAVEDLNĚN Z VÍRY. Pokud v následující noc třeba zemře, jsem přesvědčen o tom, že půjde k Pánu.

Co se týče ospravedlnění ze skutků, nebude zachráněn nikdo, neboť pokud tam není spasitelná víra, je to celé skutkaření k ničemu.

Ten, kdo je nové stvoření v Ježíši Kristu, je nové dítě a součástí jeho nové přirozenosti je konat dobré skutky. Ne, že by musel dělat skutky, aby byl spasen, ale koná je proto, že je to jeho součástí a taky i z vděčnosti z toho, co pro něj Pán udělal.

Oproti pravým skutkům z víry stojí parodie křesťana, který si myslí, že za množství dobrých skutků, odsloužených mší, nebo darů, prošlého utrpení, si zaslouží nebe. Taková víra je odsouzena k záhubě. Takovým "křesťanům" se svět směje, neboť si nic neužijou, ďábel se jim směje, protože ví, že patří jemu, je to naprosto k ničemu.

Přirovnal bych to ke stromu, kde dobrý a živý strom, nese pravé ovoce v pravý čas. K takovému stromu lze přirovnat pravého křesťana. Oproti tomu stojí parodie křesťana, kde je strom, který je suchý, mrtvý strom, a někdo na něj se snaží všemožně přilepit izolepou nějaké ovoce ze supermarketu.

P.S.: Zdravím Nonu, jsem rád, že jsem i zde mohl zabruslit a k tématu se vyjádřit. Mějte všichni pokojnou neděli.

hana (So, 19. 5. 2012 - 23:05)

Každopádně mi začíná...jestli myslíš, že se každý zatváří, že je mu to líto a je to smazaný, tak tak to nefunguje. Ono je to trošku jinak, ale to stejně nemá cenu takhle probírat.
Dobrou

Nono (So, 19. 5. 2012 - 23:05)

nevrdím, že každý, kdo...Každopádně mi začíná být trochu jasné, jak je to možné, že se děje tolik zločinů. A tresty nejsou součástí Boží milosti nebo ano?
Protože o té je tu řeč. Jdu spát, dobrou..

hana (So, 19. 5. 2012 - 23:05)

Mluvím pochopitelně o dvou...nevrdím, že každý, kdo dělá dobré věci, je dělá naoko. Naopak, spousta lidí to dělá z přesvědčení, že je to tak správně a ani o tom nepřemýšlí.
Jinak ti zločinci, cos uvedla, pokud by vážně upřímně litovali, tak by šanci jistě měli. To ale neznamená, že by z toho vyvázli bez náležitého trestu. A věř, že ten by byl hodně nepříjemný.

Nono (So, 19. 5. 2012 - 23:05)

Nono, a co zločinec...čau Drevokoci, kam jsi to zabloudil? :)

Nono (So, 19. 5. 2012 - 22:05)

ano, podle mě má.
Vyjdeme...Mluvím pochopitelně o dvou věřících stejné kvality ohledně víry. A pokud mluvím o skutcích, dejme tomu matka pečující o postižené děti a zločinec, který znásilní a třeba ještě sní malé dítě. Uvádím to proto, že jeho lítost pak bude jaksi mimo mísu. Nebo si myslíš, že třeba Hitler by mohl být Bohem vyhodnocen jakože projevil lítost (a třeba ji i projevil, kdo ví) a dejme tomu Schindler to mohl dělat jaksi naoko? Nevěřím, že by to tak bylo.To mě děsí

Drevokocúr (So, 19. 5. 2012 - 22:05)

Nono, a co zločinec ukřižovaný vedle Ježíše na kříži?? Ten se nemohl ani pokřižovat, jak byl ukřižovanej. :-))

hana (So, 19. 5. 2012 - 22:05)

Marku, tohle je velmi...ano, podle mě má.
Vyjdeme z toho, že Bůh existuje a je to někdo, kdo ví nejen to, co děláš, ale i to, co si opravdu myslíš.
Jsou věřící, kteří si myslí, že stačí v neděli zajít do kostela a třeba 1-2x měsíčně se zúčastnit nějaké charity (nebo něčeho takového, prostě něčeho pro druhé). Jenže tam jdou jen proto, aby měli splněno. Víc už na konání dobra nemyslí a jsou přesvědčeni, že to stačí. A to je ono- nejde jim to ze srdce, jen se přetvařují. Netrvdím, že takový jsou všichni, ale někteří ano.
Někdy se stane, že i zločinec začne svého činu litovat. Ne před soudem, aby dostal nižší trest, ale upřímně. Takový člověk (nevěřím, že jich je hodně) už to víckrát udělat nedokáže a vězení bere jako zasloužený trest.
A když se teď vrátím k Bohu- tak on ví, jak to skutečně myslí ten věřící s konáním dobra, i jak to myslí zločinec. Když to oba myslí upřímně a ze srdce, pak jsou na tom stejně.
Takhle jsem to pochopila já.

Nono (So, 19. 5. 2012 - 22:05)

neznabohu, nepleť se do...Marku, tohle je velmi zajímavé, jakto, že nerozhodují skutky? Znamená to, že věřící zločinec ma stejnou šanci na Boží milost jako věřící člověk, který koná dobro?

neznaboh (So, 19. 5. 2012 - 22:05)

neznabohu, nepleť se do...Kecáš, žádnou krychli jsi nenašel, tu sis jen vyhalucinoval:-))) Že by sis spletl májovky s kopinatkama?

Diskus je vedená na otevřeným fóru - takže co bych do ní nevlezl, hlavně když tu hlásáš tak zcestné názory.
Neboť skutky jsou, co rozhoduje, ne to, jak jsou zabalený.

Když si budete s Aničkou mejlovat neveřejně, nikdo vám do toho kecat nebude. Ale takhle holt máš smůlu neboli pryskyřici.

Lýbám tě na čelýčko, dobrou noc!

Reklama

Přidat komentář