Reklama

Existuje Bůh?

hana (Pá, 25. 5. 2012 - 10:05)

"Preto jasne Bible svatá píše, NEVKLADAJTE dúvěru ve svého druha"
Takže: nikomu nevěř, jen Bohu. To by byl život ale hooodně smutný, kdybysme nikomu nevěřili. Jen tak, preventivně. Radši si "natluču nos", ale lidem věřím- dokud mě případně nezklamou. Ale protože vím, že to jsou "jen" lidé a mají své chyby jako já, zas tak často mě nezklamou. Dřív jsem očekávala asi víc, než mi ostatní mohli nabídnout, tak jsem byla zklamaná. Teď už to beru, jak to je a je mi s lidma dobře. Ten problém není v druhých, ale v nás. Co od nich očekáváme.

Anna (Pá, 25. 5. 2012 - 10:05)

Matouši, že mám krásnú staroslovienčinu. No to víš, múj otec byl na Moravě slovák, tak říkal moravsko-slovensky po letech na SK. A na SK byl stále jenom Čech. Háá. Aby sa všetci čudovali. /na SK slovesá "i"- robili,písali... a dělaly,psaly, nebo dělali, psali - viacerí ? No nevím.?????/

Anna (Pá, 25. 5. 2012 - 10:05)

...jako dobrý strom nemůže...Pre Zvedavca : Ovocie ducha - to je podstatné./ovocie stromu/ ČLOVEK sa môže pretvarovať, usmievať a môže byť sociopatogénny /hádže povedzme jablko sváru/. Dá sa to však na škodu pre druhého človeka poznať neskôr. Ale PRAVDA vždy vyleze na povrch. Podstatné je, že ak človek vkladá dôveru vo Stvoriteľa, tak obstojí i pri takomto zlom človeku, ktorý nesie zlé ovocie ducha. A na tomto Zlom sa vlastne sám preškolí. Preto jasne Bible svatá píše, NEVKLADAJTE dúvěru ve svého druha. Ale v Boha Stvořitele áno. Přivede všechno vždy do pořádku. Není se čeho obávat, je živej Búh. Určitě že áno. Pak si člověk uvědeomí, že i když chvíli trpěl, díky Bohu Stvořitely nepřítel neobstál. Dobrej člověk se skutečně nemusí ničeho bát. Ten, který to myslí dobře, žije bezúhonne, přímo, neplánuje úklady druhému člověku. Skutečně se nemusí bát ničeho.

Anna (Pá, 25. 5. 2012 - 10:05)

píšeš:JENOMŽE VY NEMÁTE...Marku,apeluješ, že čo SJ natlačí. A o tomto to aj je,že nenatlačí. To čo v človeku je, je nemenné. Áno, svedomie môže byť vrodené, alebo školené. Ak vyškolené, tak sa snažíš, ale vnútro je stále nemenné. Takže, nesúhlasím s pojmom, že niekto niekomu niečo natlačí.--- Žila som 25 rokov bez poznania Božieho slova. A keď som ho s učedníky JK začala poznávať, tak to moje stále nemenné vnútro, poznalo aj napísané. Stále však ostalo nemenné. U mňa určite neplatí, že "niekto mi niečo natlačil".BS žije so mnou ako poznaný milovaný manželský partner./samozrejme len ako príklad uvádzam, pretože fyzickú manželskú polovičku mám,i když zlobí, ale mám ju ráda/. Ak sa obzriem dozadu, nič by som nemenila,malo to byť PRÁVE LEN TAK, ale snažila by som sa byť viacej láskavejšia. Takže ďakujem Vznešenému Stvoriteľu za preškolovanie práve v tomto smere,a nepodnikať žiadne svoje kroky, a snažiť sa byť navzdory nepriazne, nazveme predom vyrúbanej cesty "láskavejšia". Tá "duchovná cesta" vyrúbaná nieje a celých nás kontroluje a hodnotí. Stále prosím " mojím duchom" nášho Vznešeného Stvoriteľa, aby mi pomohol, alebo, aby ma tak oslobodil od Zlého, aby som mohla byť "vždy" skutočne "vždy" ku každému, skutočne ku každému jenom "láskavejšia". A nedarí sa mi to, a nedarí. Hnevám sa na seba veľmi. "Milovať svojich nepriateľov, ktorí vás prenasledujú."/tak nejaký ten pokrok by bol, ale stále mi treba pracovať na sebe, a sama to nezvedem,a stále verím a stále dúfam,že sa mi to podarí/.--- No čo myslíš, žiadam od života tak veľa? A čo si myslia ostatní? --- Nikdy som nepristupovala k poznaniu "pravdy" akože zachrániť svoju dušu. Som jenom vobyčejnej člověk, tým sa nezabývám. A když by sem byla ve situaci stratit svoji duši pro JK, tak nevím, jestly bych tromfla sestru Valentínu, anebo za války ty co projevily svúj POSTOJ a byli pronásledovany, i zabiti. No nevím, to je hodnocen člověk až pak, když tá skúška příde,a je jenom na člověku, ako se rozhodne./dopuštěno stejně jenom co člověk unese/

Biochemie proce (Pá, 25. 5. 2012 - 09:05)

Viditelné světlo je elektromagnetické záření (400-750 nm).
Vizuální přenos zahrnuje 3 procesy: fotochemický, biochemický a elektrický.

Proces vidění se skládá z kaskády chemických reakcí od dopadu fotonu až po vznik a přenos vzruchu.

Po dopadu světla na sítnici dochází k jeho absorpci. Tyčinky jsou neuvěřitelně citlivé, reagují na dopad jediného fotonu.
Absorpce vede k excitaci membrány, která se projeví izomerací 11-cis-retinalu na ALL-TRANS-RETINAL. Dochází tak ke změně jeho geometrie (Schiffova baze s opsinem se posune o 0,5 nm). Energie fotonu se tedy transformovala na pohyb atomů. Světelná aktivace je velice rychlá a přitom složitá. Během milisekund proběhne řada fotochemických reakcí.
Následujícím důsledkem dopadu fotonu je odpoutání barviva od bílkoviny. Trans-izomer už nezapadá do vazebného místa. Rhodopsin se tak rozpadá na opsin a all-trans-retinal. Takto aktivovaný rhodopsin dále aktivuje G-protein TRANSDUCIN.
Kaskáda pokračuje aktivací FOSFODIESTERÁZY (PDE), která hydrolizuje cGMP na NECYKLICKÝ 5´-GMP.
Původně otevřený kanál pro Na+ ionty se uzavírá, tok iontů se zastaví. Následkem je HYPERPOLARIZACE membrány, stává se negativnější (-70 až -80 mV). Hyperpolarizace se šíří k synapsi, čímž umožňuje přenos vzruchu dál po zrakové dráze. Od gangliových buněk signál pokračuje jako depolarizace. Hodnota hyperpolarizace závisí na intenzitě osvětlení. Signál vyslaný z jednoho fotonu se navíc hyperpolarizací značně zesílí – amplifikuje.
Ve tmě se trans izomer znovu převádí na 11-cis-retinal (retinal izomeráza), znovu se vytváří komplex opsin+11-cis-retinal, po dalším ozáření se proces opakuje = Waldův cyklus. Tento cyklický proces se ale komplikuje reakcemi mimo sítnici.
Uvolněný trans-retinal se zčásti přenáší krví do jater, kde se hydrogenuje na alkohol TRANS-RETINOL a izomeruje na CIS-RETINOL, ten se krví dostává zpět do sítnice, kde se musí oxidovat na 11-cis-retinal. Přenos krví je umožněn navázáním na transportní protein retinol-binding protein (RBP).

neznaboh (Čt, 24. 5. 2012 - 20:05)

Polib si šoš TOMI.......
Ano. To co jsi napsal(a), konečně přináší jasnou odpověď na základní otázku, kolem které se zde celá diskuze točí:
Existuje bůh?

erasonebezpecny (Čt, 24. 5. 2012 - 09:05)

Je to především debil.Polib si šoš TOMI. Víš,kdy z Astrologického hlediska je zrozeno umělecké dílo? Plán,jak to uskutečnit,bych přirovnala k plánu mileneckého páru,mít potomka.Začátky,jsou aktem zplození,někdy značně těžké. Porod a první nadechnutí je třeba spuštění projektu.To je moment,kdy dílo vstupuje do života,tak to je ten okamžik zrození, jsem zvědavá jak se mu povede.Slunce je významnou planetou díky tomu,že je nejvýše postavenou planetou. A Mars to je prostě Láska k činu a navíc posíleno Plutem,to je vládce podsvětí. Merkur je způsob komunikace. Nutkání dávat nálepky svým pocitům. Nechat pocity, ať si dělají, co chtějí,jen se jimi nenechte unést a pak člověk ví, jak je vyjádřit verbálně či jinak...

hana (St, 23. 5. 2012 - 22:05)

Hano, nedostat se k Bohu je...takže to, že Bůh nedal zákon je překlep?

Marek (St, 23. 5. 2012 - 22:05)

Hano, nedostat se k Bohu je označováno slovem "zahytutí".

V Bibli je napsáno: Bůh dal svého jednorozeného Syna, aby žádný, kdo věří v něho, nezahynul, ale měl věčný život.

Některé organizace, jako například katolická, atd. si tento verš změnila a říká: Bůh dal zákon, aby žádný, kdo ho dodržuje nezahynul, ale měl věčný život.

Nono (St, 23. 5. 2012 - 21:05)

Nono, promiň že píšu až...Marku, děkuji za odpověď. S tím zločincem jsi mě uklidnil. Z diskuze tady vyplývalo, že člověk může celý život páchat zločiny, v poslední den pravě uvěřit a bude spasen.

Co se týká gnostiků a Stvořitele, udivilo mě, že jsi zaregoval na vyššího boha, nikoli na to, jak gnostici Stvořitele chápou. Tj jako, řekněme (a nechytej mě za slovo) boha vládnoucího materiálnímu světu, s jeho souhlasem se děje zlo

Ohledně těch skutků, vím, že to tak je, ale nějak se mi to nezdá. Platí to, co jsem řekla, že lidé od Boha očekávají. A nejen nevěřící, ale i spousta těch babiček a obyčejných nevzdělaných věřících, kteří sice neumějí vykládat Bibli jako vy tady a o kterých se zde někdo zmiňoval, že jejich víra není pravá, ale jen nějak alibistická. Tomu se musím jen smutně usmát

Kolemdoucí (St, 23. 5. 2012 - 21:05)

Gratuluju.

Ale...Je to především debil.

neznaboh (St, 23. 5. 2012 - 21:05)

Ostatní prominou,ale musím...Gratuluju.

Ale nepřesvědčoval tys mě chlape jeden před časem, že jseš ženská?!

Ať jseš teda mužská či ženskej, k tomu dědečkovství jen to nejlepší!

23.5. (St, 23. 5. 2012 - 21:05)

Ostatní prominou,ale musím nechat promluvit jednu obludu,která mi obtěžuje život.

Ŕíkám to celému světu,jsem po čtvrté dědeček! Adiooos!!!

hana (St, 23. 5. 2012 - 21:05)

Nono, promiň že píšu až..."Bůh nám nedal zákon proto, aby žadný,kdo ho dodržuje nezahynul, ale aby měl život věčný."

takže když budu dodržovat zákon- boží- tak sice zemřu, ale budu mít věčný život?

neznaboh (St, 23. 5. 2012 - 20:05)

Teda Marku, a tomuhle teda ty FAKT věříš?
Protože kdyby to měla být pravda, tak celej ten tvůj slavnej bůh je buď ve vleku satanáše (kterýho "dočasně :-))) " nechává spravovat tuhle zem, nebo je to ještě horší hajzlík, protože nechává dělat sviňárny satanášem ve svým zastoupení, tak jako za hodného krále všechnu špínu děkají zlí rádcové - každopádně ten tvůj bůh zdaleka není tak všemocný jak to ta biblická pohádka tvrdí a ty byses pak měl dát raději k satanistům. Že abys byl na tý správný straně.

Takže jak koukám je nejlepší celýho toho slavnýho pánaboha poslat k brdičkům a žít si co nejslušněji bez něj.
Apoštol Pavel mi tudíž může být s celým svým bububu ohněžárem ukradenej.

Marek (St, 23. 5. 2012 - 20:05)

Nono, promiň že píšu až teď. Neměl sem čas.
Píšeš:A průšvih je, že jej nějak začínám vidět tak. jako ho viděli gnostici, jako Stvořitele, vládce nad hmotou, ale podřízeného tomu vyššímu.

Ty ještě ani pořádně nevěříš v existenci Stvořitele a už si myslíš, že je někdo nad ním ? :-)
Nesmíš se hned nechat ovládnout každou myšlenkou, protože existuje jedna bytost, která o tebe nechce přijít.

Píšeš: Tak nějak všeobecně mají nevěřící pocit, že pokud Bůh existuje, je vlastně DOBRY a SPRAVEDLIVY. Že má vše pod kontrolou, vše se děje s jeho souhlasem, pokud se děje někomu zlo, tak ho ten Bůh jen zkouší. Ale ve finále, každý dostane, co zaslouží a to právě na základě skutků.

Je to trochu jinak. V Bibli se píše, že pánem tohoto světa je dočasně satan. Když se podiváš na zprávy, tak se můžeš přesvědčit, že Bible nekecá.
Bůh nás samozřejmě nenechal na pospas zlu a proto lidem nabízí "imunitu". Tato imunita se ale aktivuje VÍROU v Boží Slovo.

Co se týká spasení ze skutků (tzn. skze dodržování Božího zákona), tak Bůh tento systém nepoužívá, protože tento systém v člověku za prvé vyvolává pýchu (proto ho používají "církve", které vymyslel satan. Někdy tyto "církve" dokonce používají symbol páva.) Za druhé by se k Bohu dostalo velké množství zlých lidí, které by Bůh vůbec nezajímal, ale Bůh by je musel přijmout (bylo by to podobné automatu na bagety) a také není možné být spasen ze skutků, protože skutky k tomu nejsou určené. Bůh nám nedal zákon proto, aby žadný,kdo ho dodržuje nezahynul, ale aby měl život věčný.
V Bibli se píše: "Neboť Bůh tak miloval svět, že dal svého jednorozeného Syna, aby žádný, kdo věří v něho, nezahynul, ale měl věčný život. Bůh totiž neposlal svého Syna na svět, aby svět odsoudil, ale aby svět byl skrze NĚHO spasen. Kdo v něj věří, není souzen, ale kdo nevěří, je již odsouzen."
Křesťané se snaží dodržovat to co Bůh řekl, protože s Ním mají VZTAH a vědí, že jejich Otec pro ně chce to nejlepší a když o něčem říká - to nedělej, tak to říká proto, aby jsme se nedostali do problémů. To znamená, že není možné mít s Bohem vztah a být spasen a současně být zločinec. To prostě nejde.
Apoštol Pavel napsal:
"Ti kdo SVÉVOLNĚ hřeší i potom, co znají pravdu, pro ty už není žádná oběť za hříchy, ale jen žár ohně".

anony, (Út, 22. 5. 2012 - 14:05)

absolutne souhlasim s einsteinem... Existuje, ale jen pro ty co v nej veri :P

Borec (Út, 22. 5. 2012 - 11:05)

Nono píšeš:Vypadá to, že...Marek nám zase dává nahlédnout do své excelentní logiky. Odmítl myšlenku, že by živé mohlo vzniknout z neživého, aby uvěřil tomu, že VŠECHNO vzniklo z NIČEHO. Uvědomuješ si, Marku, že tvoje víra v sobě mimo jiné obsahuje víru o vzniku života, který se vysmíváš? Odmítáš, že by určitá forma existence vznikla z jiný určitý formy existence, ale radši věříš, že všechny formy existence vznikly z ničeho. K dovršení všeho k tomu ještě požaduješ existenci boha. Není to trochu moc víry najednou?

Jan@VEDA (Út, 22. 5. 2012 - 08:05)

> Jeden ze čtyř nejvýraznějších, tak zvaných "nových ateistů" dneška (Harris, Dennett, Hitchens, Dawkins) filozof Daniel Dennett sám přiznává, že bytost "mimo čas...není ničím majícím počátek, který bychom měli vysvětlovat. Co vysvětlit musíme, je vznik tohoto konkrétního vesmíru". (7) V logice se typ této naší otázky (kdo stvořil Boha?) nazývá "omylem kategorie".

Dawkins se ho dopustil, cimz ukazal, ze bud nerozumi zakladum filozofie (logicka chyba regressus ad infinitum) nebo to ocekava od svych ctenaru.

> Já sem hledal lidi, kteří mají nějaký kontakt na Stvořitele, vylučovací metodou.
Je jasné, že ti kteří jdou do lesa a tam pokácí strom a z něho si vytvoří nějakou sochu a tuto sochu nazvou bůh, tak ti to určitě nejsou.
Ti, kteří říkají slunci, hvězdám, nebo přírodním silám bůh, tak ti to samozřejmě také nebudou.

To je maximalne zjednoduseny pristup. To, co chceme nalezt, si predem vymezime (zde abrahamovskym paradigmatem) a vse ostatni zavrhneme. Rika se tomu confirmation bias a lze tak zavrhnout prakticky cokoliv.

K tematu existence Boha: Podle Ramanudzi, velkeho jihoindickeho teistickeho vedantisty, nemohou hmotne dukazy a logika prokazat existenci Boha. Jsou to prilis hrube nastroje (napr. mouchy nelze chytat rybarskou siti). Je sice mozne pracovat s argumenty pro a proti, ale k zaveru to nevede.
Neco jineho je posuzovat efektivnost ruznych duchovnich metod.

Hari Hari

Proč se mu omlo (Po, 21. 5. 2012 - 22:05)

Díky Marku, tyto tvoje...Jenom proto, že se tváří jako všechnoznal?

Reklama

Přidat komentář