Reklama

Existuje Bůh?

Nono (Pá, 25. 5. 2012 - 18:05)

Nono píšeš: nelíbí se mi...Už jsem to tady psala. je to ta nejobyčejnější představa boha trestajícího zlo a podporujícího nechci říct odměńujícího dobro.Myšleno pochopitelně skutky. Boha ochránce, autoritu, boha, který dává životem lidí smysl tím, že vědí, že pokud uvěří, stanou se vlastně jeho součástí a budou se na dobru podílet.

Vadí mi představa boha, který vyhrožuje zatracením a plameny a kdovíčím jen proto, že v něj člověk pravě nebo správně nevěří.Boha, který toleruje zlo.

Jak jsi poznal, že tvoje víra je ta pravá? Že tvůj Bůh je ten pravý? Co když je pravá víra ta katolická, nebo těch nešťastných jehovistů, nebo evangelíků Co když je pravá víra muslimská a svatá kniha Korán? co když je to všechno jinak?

Marek (Pá, 25. 5. 2012 - 17:05)

Nono píšeš: nelíbí se mi odkazy na Bibli, každý ji tady vykládáte jinak.

Jestliže například Bůh zakázal klanět se sochám a katolická organizace říká lidem OPAK, tak to přeci není špatný výklad Bible, ale vzpoura proti tomu, co Bůh řekl. To samé platí v ostatních případech.

Odkazy dávám proto, aby si někdo nemyslel, že si tady něco cucám z prstu.

píšeš: moje představa je jiná než tvoje.

Jaká je tvoje představa ?

Nono (Pá, 25. 5. 2012 - 17:05)

něco k zamyšlení, sice...Opět boduješ, hano

25.5. (Pá, 25. 5. 2012 - 17:05)

něco k zamyšlení, sice...Pěkné.

Nono (Pá, 25. 5. 2012 - 17:05)

Jeremiáš, 17....hele a nešlo by to, že bys doufal Hospodina i ve člověka?

hana (Pá, 25. 5. 2012 - 17:05)

něco k zamyšlení, sice trošku delší, ale...

Pan profesor na univerzitě položil svým studentům otázku:
„Je všechno, co existuje, stvořené Bohem?“ Jeden ze studentů nesměle
odpověděl: „Ano, je to stvořené Bohem.“ „Stvořil Bůh všechno?“
ptal se dál profesor.
„Ano, pane,“ odpověděl student.
Profesor pak pokračoval: „Jestli Bůh stvořil všechno, znamená to,
že Bůh stvořil i zlo, které existuje. A díky tomuto principu: naše
činnost určuje nás samotných, tedy Bůh je zlo.“
Když toto student vyslechl, ztichl. Profesor byl sám se sebou
spokojený.
Najednou zvedl ruku jiný student. „Pane profesore, mohu vám položit
otázku?“
„Samozřejmě,“ odpověděl profesor.
Student se postavil a zeptal se: „Existuje chlad?“
„Co je to za otázku, samozřejmě že ano, tobě nikdy nebylo chladno?“
Studenti se zasmáli otázce spolužáka, ale ten pokračoval:
„Ve skutečnosti, pane, chlad neexistuje, v souladu se zákony
fyziky je ve skutečnosti chlad pouze nepřítomnost tepla. Člověka a
předměty můžeme popsat a určit jejich energii na základě přítomnosti
anebo vytvoření tepla, ale nikdy ne na základě přítomnosti či
vytvoření chladu. Chlad nemá svoji jednotku, kterou ho můžeme měřit.
Slovo chlad jsme si vytvořili my lidé, abychom mohli popsat to, co
cítíme v nepřítomnosti tepla.“ Student pokračoval: „Pane profesore,
existuje tma?“
„Samozřejmě, že existuje.“ odpověděl profesor.
„Znovu nemáte pravdu, tma stejně tak neexistuje. Ve skutečnosti je
tma díky tomu, že není přítomno světlo. Můžeme zkoumat světlo, ale
ne tmu. Světlo se dá rozložit. Můžeme zkoumat paprsek za paprskem,
ale tma se změřit nedá. Tma nemá svoji jednotku, ve které bychom ji
mohli měřit. Tma je jen pojem, který si vytvořili lidé, aby
pojmenovali nepřítomnost světla.“

Následně se mladík zeptal: „Pane, existuje zlo?“ Tentokrát profesor
nejistě odpověděl: „Samozřejmě, vidíme to každý den, brutalita ve
vztazích mezi lidmi, trestné činy, násilí, všechno toto není nic
jiného, než projev zla.“
Na to student odpověděl: „Zlo neexistuje, pane. Zlo je jen
nepřítomnost dobra, tedy Boha. Zlo je výsledek nepřítomnosti lásky
v srdci člověka. Zlo přichází tak, jako když přichází tma, nebo
chlad - tedy v nepřítomnosti světla, tepla a lásky.“
Profesor si sedl.
Ten student byl mladý Albert Einstein.

hana (Pá, 25. 5. 2012 - 17:05)

Nono, tys to snad přivolala- další citát :-)

Samozvaný zarpu (Pá, 25. 5. 2012 - 17:05)

Naprosto souhlasím.

To...Jeremiáš, 17. kapitola

Takto praví Hospodin: Zlořečený ten muž, kterýž doufá v člověka, a kterýž klade tělo za rámě své, od Hospodina pak odstupuje srdce jeho.
Nebo bude podobný vřesu na pustině, kterýž necítí, když co přichází dobrého, ale bývá na vyprahlých místech na poušti v zemi slatinné, a v níž se nebydlí.

POŽEHNANÝ ten muž, kterýž doufá v Hospodina, a jehož naděje jest Hospodin.
Nebo podobný bude stromu při vodách, a při potoku pouštějícímu kořeny své, kterýž necítí, když přichází vedro a list jeho bývá zelený, a v rok suchý nestará se, aniž přestává nésti ovoce.

Nono (Pá, 25. 5. 2012 - 17:05)

Nono píšeš:...jak gnostici...Marku, nevím, a myslím, že to ještě dlouho nikdo nepořeší. Určitě mám pochybnosti o vědecké teorii velkého třesku. Ten musel být něčím způsoben. Byla jsem vychovaná v rodině, kde mě velmi ovlivňoval otec fyzik, takže můj názor byl ovlivněn jeho názorem. Čím jsem starší, tím o vševědoucích závěrech vědy pochybuji.

Tvoje pochybnosti o evoluci mě v určitých momentech oslovily. Ale moje představa je jiná než tvoj, nelíbí se mi odkazy na Bibli, každý ji tady vykládáte jinak, zřejmě vycházíte z různých překladů a to je dost tristní. Udivuje mě, že žádný z vás nepochybuje o tom, že jeho výklad je správný.

Každopádně mi začíná být jasné, proč nikdo neumí nějak lidsky přijatelně odpovědět na otázku, proč je na světě tolik zla. Boha zřejmě to naše lidské zlo asi nezajímá

Marek (Pá, 25. 5. 2012 - 16:05)

Nono píšeš:...jak gnostici Stvořitele chápou. Tj jako, řekněme (a nechytej mě za slovo) boha vládnoucího materiálnímu světu.

Věříš ve Stvořitele života a nebo si myslíš společně s Borcem, že k vytvoření například biochemického procesu vidění neni potřeba INTELIGENCE a ani ZNALOSTI.

Borec (Pá, 25. 5. 2012 - 16:05)

Teda Borče, a tomuhle teda...Já jen trpělivě čekám, co budeš zase dokazovat tím popisem chemických reakcí, který tu nikomu nic neříkaj...

Marek (Pá, 25. 5. 2012 - 16:05)

Krásná ukázka evoluce v...Teda Borče, a tomuhle teda ty FAKT věříš?

grc (Pá, 25. 5. 2012 - 14:05)

neexistuje...jen clovek bojici se sam sebe veri,ze existuje.

Borec (Pá, 25. 5. 2012 - 14:05)

Viditelné světlo je...Krásná ukázka evoluce v praxi, Marku. Sice jsem to už nečet, protože je to tu asi postý, ale proč to sem nedat postoprvý?

Marta (Pá, 25. 5. 2012 - 14:05)

Ano, existuje. Pokud máš...Ano ,mas pravdu a povedal/a/ si to velmi pekne.ta krasa, dokonalost-to je laska Boha k nam,Boha netreba hladat,on je pri nas kazdu chvilu. Len od nas zavisi, ci ho prijmeme k sebe.

Borec (Pá, 25. 5. 2012 - 14:05)

Je to tak. Děkujeme, Aničko, že nám tu opakovaně ukazuješ svůj fanatismus v celé nahotě.

Nono (Pá, 25. 5. 2012 - 14:05)

"Preto jasne Bible...Hano, naprosto souhlasím

neznaboh (Pá, 25. 5. 2012 - 13:05)

"Preto jasne Bible...Naprosto souhlasím.

To je přesně ta metoda vymývání mozků.

...Ale musí věřit v jehovu, jsi zabudla napsat. To nejdůležitější. Jinak je mu dobrá duše k ničemu...
..."Preto jasne Bible svatá píše, NEVKLADAJTE dúvěru ve svého druha"...

A co to znamená věřit v jehovu ti předepíše jakýsi ústřední výbor jehovistů v Brooklynu. Nebo samozvaný zarputilý vykladač bible, puncovaný držitel té jediné svaté pravdy, šermující biblickými citáty...
Úplně stejným způsobem jako svého času vyznavačí Mao Ce Tunga mávající rudými knížkami jeho citítů.

Na to, aby člověk žil dobrý život, tak takového boha fakt nepotřebuje.

hana (Pá, 25. 5. 2012 - 10:05)

"Preto jasne Bible svatá píše, NEVKLADAJTE dúvěru ve svého druha"
Takže: nikomu nevěř, jen Bohu. To by byl život ale hooodně smutný, kdybysme nikomu nevěřili. Jen tak, preventivně. Radši si "natluču nos", ale lidem věřím- dokud mě případně nezklamou. Ale protože vím, že to jsou "jen" lidé a mají své chyby jako já, zas tak často mě nezklamou. Dřív jsem očekávala asi víc, než mi ostatní mohli nabídnout, tak jsem byla zklamaná. Teď už to beru, jak to je a je mi s lidma dobře. Ten problém není v druhých, ale v nás. Co od nich očekáváme.

Anna (Pá, 25. 5. 2012 - 10:05)

Matouši, že mám krásnú staroslovienčinu. No to víš, múj otec byl na Moravě slovák, tak říkal moravsko-slovensky po letech na SK. A na SK byl stále jenom Čech. Háá. Aby sa všetci čudovali. /na SK slovesá "i"- robili,písali... a dělaly,psaly, nebo dělali, psali - viacerí ? No nevím.?????/

Reklama

Přidat komentář