30210 komentářů / 0 nových
Poslední

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Rakato (anonym)
Odpověď na Jsem křesťanka, řídím se vždy
Bůh bydli v kostele, to ví každý. Takže nechodit do kostela je pro křesťana víra jen na půl plynu, taková aby se vlk nažral a koza zůstala celá. Na druhou stranu - rozhodující je mít z víry dobrý pocit, a pokud jej máš - gratulace.
19. Květen 2019 - 21:16
Rakato (anonym)
Odpověď na Podstatou takřka jakékoli
Zdá se, že máš s indoktrinací zkušenosti. Indoktrinoval jsi jiné, nebo to zkoušeli na tobě? Nejlepší v tom jsou psychopati, protože ti ví zcela určitě, že jejich názor je správný, a proto jsou přesvědčiví. Uvažuji, že se nechám indoktrinovat new age, ale nevím, co by to se mnou udělalo. Byl bych lepší nebo horší? Konkrétně bych se stal tao fyzikem.
19. Květen 2019 - 21:24
Rakato (anonym)
Dnes mi bůh pomohl hned dvakrát - v samošce zvedl moje oči nahoru a já objevil chutnou masitou klobásku. A když jsem se vracel, bůh mi nechal přistavit autobus do kroku. Tak jak někdo může říkat, že neexistuje? Chvalme pána.
25. Květen 2019 - 17:40
Návštěvník (anonym)
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: amen!
27. Květen 2019 - 21:30
Rakato (anonym)
Bůh se mi už několik dní neozval. Začínám pochybovat...
29. Květen 2019 - 12:23
vadnoucí (anonym)
Odpověď na Bůh se mi už několik dní
...že to ještě Rakata baví furt se zabívat Bohem...
29. Květen 2019 - 16:41
luci (anonym)
Dej si pár sklenek něčeho ostřejšího a možná se ozve .
29. Květen 2019 - 18:13
Obrázek uživatele Steve
Steve
... ani neozve. Max se ozve tvůj přelud. :-)
29. Květen 2019 - 18:19
Rakato (anonym)
Bůh už nikoho nezajímá. Podle toho svět vypadá. Asi má pravdu Nietzsche, že bůh zemřel: „Bůh je mrtev! Bůh zůstane mrtev! A my jsme ho zabili!“
29. Květen 2019 - 19:26
Rakato (anonym)
„Křesťanská odhodlanost shledat svět ošklivým a špatným učinila svět ošklivým a špatným.“ (Friedrich Nietzsche)
29. Květen 2019 - 19:28
Rakato (anonym)
„Je člověk pouze omylem božím? Nebo bůh pouze mýlkou člověka?“ (Friedrich Nietzsche)
29. Květen 2019 - 19:37
sardanapal* (anonym)
Oni Vám to již vyznavači Mohameda vysvětlí ... Ve finále , ale stejně vyhrají Židé , protože musulmani dojedou na svou rozdvojenost na rodokmen Mohamedův ...
29. Květen 2019 - 20:47
sardanapal* (anonym)
Zítra bude foukat : vidím červánky , blbci ...
29. Květen 2019 - 20:52
sardanapal* (anonym)
Odpověď na „Je člověk pouze omylem božím
Hej Joe ! Nazval by ses spolu s sdfg omylem zdejší diskuse ?
29. Květen 2019 - 20:56
vadnoucí (anonym)
Odpověď na „Křesťanská odhodlanost
Rakato, palec nahoru!!!
29. Květen 2019 - 20:59
niceshape (anonym)
Odpověď na Rakato, palec nahoru!!!
Ale abys nebyl moc pyšný, tak taky každá věc má svou temnou stránku.
29. Květen 2019 - 21:02
Rakato (anonym)
Odpověď na Ale abys nebyl moc pyšný, tak
Jedi se nebojí temné stránky, ani temné síly.
30. Květen 2019 - 12:35
vadnoucí (anonym)
Odpověď na Jedi se nebojí temné stránky,
Vím, o čem mluvíš.
30. Květen 2019 - 12:46
vadnoucí (anonym)
Odpověď na Jedi se nebojí temné stránky,
...jen by mne zajímalo, jak jses dopracoval k takovému stavu...
30. Květen 2019 - 12:48
Hmota (anonym)
Existuje Bůh? Spíše měla zaznít otázka, zda existuje nějaký mozek mimo mozek. Nějaká inteligence mimo mozek, inteligence bez neuronů a bez synapsí a bez sítí. Něco mimo hmotu, co údajně myslí, ale nemá čím. Nemá mozek, není ani vidět, a přesto vykonává mentální kognitivní procesy. Neviditelné nic dělá něco. Je jedno, zda se tomu říká džin nebo anděl nebo bůh nebo sněhurka. To jsou jen písmenka. Můžu napsat nejbohovatější bůh ze všech bohů, jediný pravý bůh a má to stejnou relevanci jako jediná pravá sněhurka, jediný pravý vodník, jediná pravá víla. Podstata není ve slovním označení, ale v principu, zda existuje inteligence, nějaký mozek mimo hmotu. To je skoro nulově pravděpodobné. Jistě se to nedá vyloučit jako se nedá vyloučit jakákoliv představa, jakkoli fantaskní. Ale jde o pravděpodobnost a o to, zda se dá prokázat její existence. Jelikož to zkoušelo už tolik lidí a vždycky to dopadlo fiaskem a prokázali, že fabulovali, tak je spíše pravděpodobné, že nic takového, co my přemýšlelo a nepotřebovalo to ani mozek, ani neurony, ani sítě, ani výživu, ani glukózu, ani kyslík, prostě neexistuje. Svět je přísně kauzální a hmotný. Takový je i vesmír. Možná že existují jiné vesmíry, kde naše pravidla neplatí, ale tím nemá smysl se zabývat. Pokud takové různé vesmíry existují, jsou navzájem stejně inertní. V našem vesmíru platí určitá pravidla. Zatím tady nebylo nic, co by prokázalo, že se dají porušit, nebo že na nich někdo nezávisí, či že je dokonce mění. Ne, nic takového. Proto jsou nadpřirozené postavy jakéhokoli druhu a jména pouze volnou fantasií.
30. Květen 2019 - 13:41
Rakato (anonym)
Odpověď na ...jen by mne zajímalo, jak
Myslíš, jak jsem se stal džedájem? To my kdejakému troubovi neprozrazujeme.
30. Květen 2019 - 14:27
Obrázek uživatele Steve
Steve
Odpověď na Oni Vám to již vyznavači
Doufám že pochcípají na jakoukoliv reakci ... Jejich zaostalý pravěký svět pedofila Mohameda tu snad nikdo nechceme!
30. Květen 2019 - 14:55
Rakato (anonym)
Odpověď na Existuje Bůh? Spíše měla
Jsi zakopaný ve svých zákopech, opakuješ, co tě naučili, a myslíš šablonovitě. My kosmologové se ovšem umíme myšlenkově rozmáchnout a nejsme úzkoprsí. --------------------------------------------- Proč se trápit otázkou, zda existuje SW bez HW? Od chvíle, kdy Číňané přenesli vmžiku vlastnosti atomů až na oběžnou dráhu, sice nic není jisté, ale já sazím pořád na to, že nositelem myšlenky může být jen hmota nebo energie. -------------------------+---------------------- Nevím, jak se stavíš k umělé inteligenci, sice vykládáš něco o síti, ale také neuronech, ale UI je na spadnutí, visí to ve vzduchu. A bude elektronická. A vzhledem k tomu, že už byla vytvořena umělá buňka, vznikne i organická UI. ------------------------------------------------------------- Vzhledem k existenci časoprostoru, kde možná existuje současně minulost, přítomnost i budoucnost, a fuzzi logice, bych ani moc nesázel na kauzalitu, konečně v kvantové fyzice neexistuje. ----------------------------------------- Ještě tě smáznu ohledně boha. No dobrá, Bůh neexistuje, ale zvaž jeden pohled: Když se např. miliarda křesťanů chová, jako by bůh existoval (tj. modlí se k němu, sugerují si, že s nimi komunikuje, žijí podle jeho zásad, bojují za ně) - nestvořil tito lidé tímto svým chováním boha? I když není, křesťané činí, jako by byl. V jejich světě je vše, jako by bůh existoval (jen ten bůh podle nás tam chybí).
30. Květen 2019 - 14:58
Rakato (anonym)
Odpověď na Doufám že pochcípají na
Nebuď tak negativní. Jednou je muslimáků v Evropě 56 milionů (4,9%), a i ty požaduješ volný pohyb osob, takže se musíš naučit s nimi žít. Pro začátek přestaň s chlastem a začni kouřit šíšu.
30. Květen 2019 - 15:05
niceshape (anonym)
Odpověď na Myslíš, jak jsem se stal
Já vím a to mi stačí. Nechápu však tvůj smysl pro samoprezentaci.
30. Květen 2019 - 16:39
vadnoucí (anonym)
Odpověď na Já vím a to mi stačí. Nechápu
Jakej džedáj? Vím o tom víc, než ty Otakare.
30. Květen 2019 - 16:41
Obrázek uživatele Steve
Steve
Odpověď na Nebuď tak negativní. Jednou
Mě je jedno kolik je ve Světě muslimáků ... Tolerovat jejich zvěrstva nebudu a nehodlám! Volný pohyb pro mimo EU lidi nežádám - naopak to nechci. Nemají na to nárok! Jsem středoevropan, né arab či Afričan. Oni at' si zařídí svoje.
30. Květen 2019 - 17:22
Rakato (anonym)
Odpověď na Jakej džedáj? Vím o tom víc,
Hvězdné války jsou Lucasem zpracované jako pohádka pro děti, nicméně dějová osa není špatná, stejně jako pár nápadů. Ovšem chlubit se jejich znalostí je dětinské. Možná, že jsi jediista, a to je ještě dětinštější. Protože problém je kde vzít sílu. (Ale k nám Jedi ta síla přichází sama, protože poznala naše vnitřní hodnoty.)
30. Květen 2019 - 17:34
vadnoucí (anonym)
Odpověď na Hvězdné války jsou Lucasem
Zatím to stačí. Proč bych měl lidem škodit? Proč bych měl ničit? To nedáva smysl.
30. Květen 2019 - 21:37
Rakato (anonym)
Odpověď na Zatím to stačí. Proč bych měl
Cos prozatím napsal nedávalo moc smyslu. Jediové byli ti hodní. Zvadni!
30. Květen 2019 - 23:16

Stránky

Přidat komentář