30110 komentářů / 0 nových
Poslední

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Rakato (anonym)
Odpověď na Ale Marx přece vůbec nic
Marx nic nechce? Marx je klasický německý filosof? Bože, ty to vidíš a ty ji necháš? ............................................................................. Marx byl bez debaty intelektuál non plus ultra, člověk s velkým přehledem a schopností vybudovat důmyslnou teorii o ekonomice. Ale také to byl radikál, až anarchista, který hlásal třídní boj, vykořisťování dělníků, a který neviděl ve své teorii dost dopředu aby předvídal, že jím protěžování dělníci se stanou pátým kolem u vozu. Hlásal třídní boj a předání výrobních prostředků z rukou kapitalistů do rukou dělníků, a my dobře víme, jak katastrofálně realizace tohoto stupidního nápadu dopadla. ............................................................................. Jako klasický filosof byl Marx bezvýznamný, jako ekonom sešel ze správné cesty, takže nebýt tragické realizace jeho myšlenky v Rusku, by po něm dnes ani pes neštěkl. Měla by sis Marxe rychle dostudovat, aby ses příště neztrapnila. .............................................................................Jedna věc ale mluví v Marxův prospěch. Řekl: "Jedno vím určitě - nejsem marxista." Zřejmě nechtěl být spojován s ubožáky Leninem a Stalinem.
18. Duben 2019 - 14:37
Rakato (anonym)
Jehova už nikoho nezajímá. A se starozákoními Židy to měl Jehova občas stejné - furt o jiných bozích, a Jehovovi žádnou lásku. Dokonce i jeho jméno zapoměli, a tak dnes lidé neví - Jehova, Jahve... či jak. Židé si mohou ušít z ostudy kabát. Ale stejně mám ty klucí pejzatý rád, protože drží víru. To my jsme byli katolíci, pak čeští bratři, zase katolíci, a teď neznabozi. K čemu je to dobré? Už nevíme, čí jsme.
1. Květen 2019 - 23:20
luci (anonym)
Odpověď na Marx nic nechce? Marx je
Jenže Marx zemřel ještě dřív , než pánové Uljanov a Džugašvilli ta zvěrstva napáchali.
1. Květen 2019 - 23:48
Rakato (anonym)
Odpověď na Jenže Marx zemřel ještě dřív
Pořád jsem čekal, kdo mi dá tuto moji datovou chybu sežrat, ale ty mi to jen mírně a kulturně připomínaš. Vůbec se mezi zdejší predátory nehodíš. ........................................................................... Kdyby se Marx dožil těch dvou mužiků, asi by své učení přepracoval... Konečně, už v jeho době se mu nelíbilo, jak si ho vykládali dělničtí vůdci. ........................................................................... Divím se, že na tomto vláknu Návštěvník pořád chrápe, se svým VUML by se mohl snadno zapojit.
2. Květen 2019 - 14:18
Lenin (anonym)
Žije !
2. Květen 2019 - 16:17
Stalin (anonym)
Žiju, ale ukrývám se. Mám v sobe nanoroboty, takže budu žít věčně, a komunismus nastolím koncem století. (Ale to už moc změn nebudu muset dělat. Moc se mi současná doba v EU líbí, je to správný vyvoj, který každého komunistu potěší.)
2. Květen 2019 - 18:09
Boeing z popelnice (anonym)
Odpověď na Žiju, ale ukrývám se. Mám v
To já mám v sobě molekulární-stroje-které-jsou-snem-každého-nanotechnologa! https://tinyurl.com/y58gbfdd
3. Květen 2019 - 17:40
Rakato (anonym)
Odpověď na To já mám v sobě molekulární
Víš, co jsi tím chtěl sdělit? Aspoň že někdo...
3. Květen 2019 - 22:32
Boeing z popelnice (anonym)
Odpověď na Víš, co jsi tím chtěl sdělit?
Tak určitě! Že jsem tak složitej, že mě prostě MUSEL někdo stvořit.
5. Květen 2019 - 22:38
Rakato (anonym)
Odpověď na Tak určitě! Že jsem tak
Až se o světě naučíš víc, třeba si nebudeš připadat tak složitý, a napadne tě evoluce.
6. Květen 2019 - 14:37
sardanapal* (anonym)
Odpověď na Marx nic nechce? Marx je
Chyba byla v tom , že dělníci svěřili vedení "inteligenci" ...
6. Květen 2019 - 17:47
Rakato (anonym)
Odpověď na Chyba byla v tom , že dělníci
Zřejmě nevěřili svému chochmesu.
9. Květen 2019 - 22:47
Smířlivý komentář (anonym)
Chápu i nechápu věřící lidi. Nejdříve napíšu to, čemu rozumím, pro co mám pochopení a čemu se rozhodně nevysmívám. Rozumím tomu, že se někdo chce jednou setkat s někým blízkým, kdo mu už umřel. Rozumím tomu, že se lidi bojí smrti a když už to musí být, tak si představují, že pak nezaniknou, ale budou v nějaké jiné dimenzi. Rozumím tomu, že se někteří lidi potřebují k někomu modlit, když je jim ouvej, když jsou nemocní , nebo něco zažili vážného a nevědí si rady. Rozumím tomu, že si někdo myslí, že vesmír i živá příroda má svého tvůrce. Pro to všechno mám pochopení. Ale jedné věci absolutně nerozumím a jde to mimo mé chápání: Jak můžou věřit věřící lidi mrtvým židům, které osobně nikdy neviděli, nemluvili s nimi? Tito židé a bylo jich snad kolem padesáti se podíleli na sepsání bible. Jaký důvod je věřit těmto tisíce let mrtvým autorům, o nichž nic nevíme, jen to, že žili v době bronzové a starověku a měli zcela jinou kulturu a mentalitu než my? Pokud někdo šíří jejich ideologii, tak není věřícím v boha, ale věřícím mrtvým židům. Navíc přece nejsme židovský národ. Proč bychom měli vzhlížet k mrtvým židům anonymům? Proč bychom měli věřit na jejich bajky, kde hadi mluví, panny rodí, moře se schová a další fantasmagorie? Mrzí mě to, ale musím napsat, že věřící lidi spíše než že by věřili v boha, tak věří v bláboly starodávných fejkařů. A ještě z cizího národa.
10. Květen 2019 - 8:33
Rakato (anonym)
Odpověď na Chápu i nechápu věřící lidi.
Uniká ti kontinuita Petrová stolce, či jak se tomu říká. Prostě ta Ježíšova víra je nepřetržitě předávána dál, od jednoho zástupce božího na zemi k druhému. ------------------------------------------------------------ A že křesťané věří starozákonním Židům? Věřil jsem Ježíš, tam věří také. Ti lidé totiž silně chtějí věřit, a tak mají klapky na očích a o bibli nepřemýšlí, takže nevnímají všechny ty biblické absurdity a nesmysly. Víra hory přenáší.
10. Květen 2019 - 14:44
Rakato (anonym)
I když tady píšu jako blázen furt pryč, Jehova se mi nezjevil. Buď se nenechal vyprovokovat, nebo neexistuje. Spíše to druhé. Ale jsou i jiní bohové, jak se píše v bibli, možná se ozvou oni. Satan, komm zu mir!
17. Květen 2019 - 14:42
Touha (anonym)
Odpověď na Chápu i nechápu věřící lidi.
No jo no, To už jsme tady taky probírali, že ty starozákonní texty byly v babylonském zajetí sepsány jako politická záležitost pro dodání odvahy a podpora sjednocení izraelitů. Či co...
17. Květen 2019 - 15:04
Obrázek uživatele Steve
Steve
Odpověď na I když tady píšu jako blázen
A cos čekal??? :-D Vyprdni se i na to abnormál zdejší datlování, stejně ti to nikam nic nepomůže!
17. Květen 2019 - 17:27
Rakato (anonym)
Odpověď na A cos čekal??? :-D Vyprdni se
Nebuď tak negativní. Když tady najdeš dobrou partu, pocvičíš se nejen v nadávkách, ale i v umění diskuse a trefné protiargumentace. V rozhovoru s manželkou se ti to může hodit.
17. Květen 2019 - 17:36
??? (anonym)
Jenže je to k ničemu. Manželé mají spolupracovat a vůbec všichni lidé by měli něco dělat a ne trávit spousty času v diskuzích, které stejně k ničemu nevedou
17. Květen 2019 - 19:39
Rakato (anonym)
Odpověď na Jenže je to k ničemu. Manželé
A svět by se měl utápět v ježíšovské lásce.... Spadl jsi z višně? Světu jsou jedno tvoje představy, jaký by měl být.
17. Květen 2019 - 22:43
Touha (anonym)
Odpověď na Jenže je to k ničemu. Manželé
no, on nám Rakato plánuje umělou inteligenci, takže lidi budou buď pořád čumět do compu a ani chatovat nebudou mít o čem, nebo budou otroky nebo je ta UI vymaže ze světa jako zbytečné. Hmmmm
17. Květen 2019 - 23:25
??? (anonym)
Odpověď na A svět by se měl utápět v
Samozřejmě je jasné, že když to nepůjde po dobrém půjde to po zlém. Mám na mysli spíše Stalina , v gulagu by ti to nicnedělání vyhnali z hlavy.
18. Květen 2019 - 11:34
Rakato (anonym)
Odpověď na no, on nám Rakato plánuje
Už teď jsi otrok, už teď jsi figurka, kterou někdo cizí posouvá po šachovnici, jen o tom nevíš. ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Otrokem jsi proto, že žiješ na tunách zákonů, které máš dodržovat, a ani je neznáš, protože za tebe rozhodují v Praze a v Bruselu a tobě zůstává řešit, jen co si uvaříš k obědu, protože jako otrok žiješ pod knutou církve, vystrašená z "hříchů", které za tebe udělali jiní. -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Figurkou jsi proto, že si myslíš jen to, co ti napsali do novin a řekli v televizi, a děláš, k čemu tě navedou. Manipulují s tebou psychopati v tvém okolí, které neumíš identifikovat, manipulují s tebou PR pracovníci, jejich reklamy tě vodí jako psa na vodítku. -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- UI je nevyhnutelná, stejně jako pro křesťany příchod démonů během apokalypsy nebo Ježíšův návrat, ale než nás UI vyhubí jako obtížný hmyz, bude s námi vzorně spolupracovat, za nás pracovat a posléze i myslet, takže si užijeme komunismu, který dnes tak namáhavě připravují úchylové na Západě (hlavně ve Skandinávii). Těšíme se na chvilku dolce vita před svým zánikem. -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Nic není černobílé. A zánik lidstva má i své pozitiva - uvědomuješ si, jak to pomůže přírodě?
18. Květen 2019 - 17:39
Touha (anonym)
Odpověď na Už teď jsi otrok, už teď jsi
To není špatně napsáno. Jen snad, že tahle doba není jiná než doby předešlé. Člověk byl vždy manipulován a to i vědomě a dobrovolně. Máš dojem, že to co píšeš (manipulující psychopati, zákony např) nebyly v době před pár sty lety? Nebo že lidé neměli pravidla a své mocné a mocichtivé před dvěma tisíci lety? :))
18. Květen 2019 - 18:22
Návštěvník (anonym)
Odpověď na Už teď jsi otrok, už teď jsi
Jo jsi si jistý, že vyhynutí člověka pomůže přírodě? Nenajde se nějaký jiný predátor, který ji bude ničit sice jinak než člověk, ale stejně mučivě?
18. Květen 2019 - 18:36
Rakato (anonym)
Odpověď na To není špatně napsáno. Jen
Máš pravdu, tohle tady bylo vždy, ale jde o rozměr. Dříve to bylo pár lidí ve tvém okolí, plus noviny, plus sousedka. Dnes se přes média dostanou na kobylku každému , a velmi snadno. Malý příklad: Všechny ty hitlerovské vyhledávače tě neustále sledují, vedou si na tebe složku a nabízejí ti podle tvých předchozích voleb to, co si myslí, že by tě mohlo zajímat. Nevinné? Užitečné? Možná dnes, ale zítra? Na každého, kdo vlezl do sítě, se vede desítka složek, takže znají i tvou sexuální orientaci. To už by někomu nemuselo být příjemné. Druhý příklad - na ulici tě může identifikovat kdokoliv, kdo má přístup do kamerového systému a kdo má program pro vyhledávání obličejů. Údajně jej má jen policie. No a v Číně pustili svoji internetovou dokumentační činnost úplně ze řetězu a bodují lidi - kdo má málo bodů, nekoupí si ani jízdenku. Jediné řešení je hájenka v lesích, ale kolik lidí má tu možnost?
18. Květen 2019 - 20:46
Rakato (anonym)
Odpověď na Jo jsi si jistý, že vyhynutí
Je Vetřelec Ripleyové z vesmíru, ale jeho existence nebyla prokázána.
18. Květen 2019 - 20:48
Touha (anonym)
Odpověď na Máš pravdu, tohle tady bylo
Proč si, Rakato, myslíš, že zrovna doba, v které žiješ je tak výjimečná? Kdyby dobu, ve které žil, hodnotil kdokoli ze starých Římanů, myslíš, že by neměl dojem, že zrovna oni zažívají vrchol čehosi jako dekadence?
18. Květen 2019 - 20:54
Touha (anonym)
Odpověď na Máš pravdu, tohle tady bylo
Dobře tobě jde o svobodu. O svobodu, která je postavena v kontrastu k bezpečnosti. Kdysi před třiceti lety jsem letmo četla nějaký rozhovor s Arturem Clarkem, kde on právě toto řeší. Říkal, že člověk si jednou bude muset vybrat mezi omezením svých práv a svobody ve prospěch své bezpečnosti kontra maximální svobodou každého, se vším co taková svoboda přinese. Přišlo mi to tehdy jako nepřijatelné, obzvlášť v souvislosti s mou zkušeností s komunistickou totalitou. A dnes ti, člověče nějak nevím...
18. Květen 2019 - 21:07
Tony (anonym)
Odpověď na Jenže Marx zemřel ještě dřív
To nehraje vůbec žádnou roli. Neomarxisté mají přichystaná ještě větší zvěrstva.
18. Květen 2019 - 21:52

Stránky

Přidat komentář