Reklama

Chiropraxe

Ivan (Po, 13. 4. 2015 - 11:04)

Řekněte tak,pracuje se se systémem, který se musí dodržovat a pracovat dle něho.pokud ho začneme upravovat adresa nevědomky měnit, dojde k jinému energetickemu působení a může být problém. Od toho je mistr aby to ohlídal,než systém zák osvojí a půjde dle něho.pokud ale i učitel to zná jen povrchně. Tak co může asi naučit?

Ivan (Po, 13. 4. 2015 - 11:04)

V Číně se taichi cviči několik století, a problém z toho stejně jako např.z Jógy udělali zapadani. Proč?protože se učí od lidí co nic neumí, a naučili se to na nějakém kurzu. Takto to ovšem nefunguje. Pak chtějí vše rychle. A to je problém. učitel musí umět svého žáka "načíst "a poradit na míru. Práce s tělem,myslí a energii by měla být také na vysoké úrovni. Jinak není způsobilý učit.

Právě (Po, 13. 4. 2015 - 11:04)

Problém je, že dnes učí...tohle je mi záhadou.Tak to někomu nepomůže,ale proč by to mělo někomu ublížit?

Přece (Po, 13. 4. 2015 - 11:04)

No,stát se může cokoliv,...by to mělo bud pomoct,nebo nic to s tím člověkem neudělá,ale NIKDY by mu to nemělo ublížit.Nemám pravdu?

Ivan (Po, 13. 4. 2015 - 11:04)

Problém je, že dnes učí každý, a často motá dohromady cvičení, co dohromady nejdou, a pak může nastat problém. Toto není hra.Pokud se taichi cviči správně má naopak blahodárné účinky. Cvičím ho téměř 30let.

Ivane, (Po, 13. 4. 2015 - 11:04)

No,stát se může cokoliv,...tohle sice nemůžu hodnotit,nic o tom říct,protože to slyším prvně,ALE,už jsem to také slyšela od spousty osob,že at je to jakékoli léčení,myslím alternativní,nebo třeba kineziologie,cokoli,tak,i když se snaží léčitel pomoci,může naopak ublížit.On si toho ani dotyčný nemusí být vědom.Jsou to velice zajímavé věci,jen nevím,jestli by se to mělo provozovat,je to přece jenom taková 13 komnata.Pouze můj názor,jak to vidím,možná píšu i hlouposti a je to úplně jinak.

Ivan (Po, 13. 4. 2015 - 11:04)

To se těžko...No,stát se může cokoliv, ale jak říkám, v začátcích jsem o tom neslyšel, avšak říkám, mistri jsou zenati, mají rodiny a je to ok.Dle mých dlouholetých zkušenosti tě učitel učil něco co neměl, nebo si to cvičil jinak a pak to má jiné energetické působení a nebo je manželka povrchní materialista který podvědomě cítí že by ses jí vzdálil. Jak prestanes, energie se vrátí tam kde byla či spíš nebyla,a je to ok.takto se to ovšem nedá posoudit přesně. Jen jako začátečník bys měl cvičit tělo techniky, sestavu a tím chikung. To v tom je obsazeno. Za dobu co to cvičím i učím jsem se s tímto nesetkal,a ani s názorem tvého učitele. A to mám čínského Mistra.Mistr je od toho,aby ti poradil, jak to korigova, aby to nevadilo. Pokud poradit neumí nemůže učit.

Tak (Po, 13. 4. 2015 - 11:04)

To se těžko...to je až neuvěřitelné,že to takhle může fungovat.No,o tomto cvičení nic nevím,tak nemůžu posoudit,ale byl jste varován a jak vám bylo řečeno,tak to fungovalo,těžko to mohla být pouze náhoda.Fakt jako nějaká magie.

Dalibor (Po, 13. 4. 2015 - 10:04)

něco takového slyším... To se těžko vysvětluje,jde o to,že vzniklá energie ostatním nedělá dobře a partnerka začla být nevrlá,navíc mi řekla,že mě jakoby přestává mít ráda.Přesně na toto mě mistr upozorňoval,že se nejspíš stane a to že se tak stalo přisoudil tomu,že cvičím podcivě ,že to dělám v podstatě správně,ale že toho mám nechat.Asi po týdnu,když jsem přestal cvičit se vše urovnalo.

Tak (Po, 13. 4. 2015 - 10:04)

Nejsem v tomto žádný...něco takového slyším poprvé,že cvičení má i své negativa pro ostatní členy rodiny.Můžeš napsát víc,v čem to bylo špatné,co se stalo atd.?No,nevím,jestli zrovna tady tomu mám věřit,jen se ptám z pouhé zvědavosti.

Ivan (Po, 13. 4. 2015 - 10:04)

Mistri taichi jsou běžně zenati

Ivan (Po, 13. 4. 2015 - 10:04)

Nejsem v tomto žádný...Takhle se co říkáš nenechá přesně rozpoznat. V taichi se pracuje dost s posunkem držení míče nebo koule, ale toto popisuješ do klasického taichi tím spíše v začátcích nepatří. To spíš já otázkou magie. Tam mág může zpětně ovlivňovat blízké proto by měl být sám.v taichi jsou místní běžně zenati a mají rodiny. Samozřejmě částečně lidi můžeme ovlivňovat, ale v taichi takto negativně ne.Buď člověk cvičí něco co do systému nepatří, nebo to cvičí špatně. Úkolem Mistra je to korigovat, a neucit nic co může uškodit pokud na to žák nedorostl. A začátečník by měl cvičit hlavně tělo, a základní chikung. Nějaké větší pokusy z dechem nedělat. Dýchat nosem přirozeně a uvědomovat si dech v břiše. Dech se pak upraví sám.jak se tvůj učitel jmenuje? Nebo písní na [email protected]

Dalibor (Po, 13. 4. 2015 - 07:04)

Nejsem v tomto žádný odborník,mám jen okrajové znalosti,ale asi záleží na tom,co a jakým způsebem se cvičí.On mi přímo řekl,že tento cvik by neměl cvičit někdo,kdo má manželku a nechce vztah kazit,protože vzniklá energie pak onegativně ovlivňuje hlavně lidi v domě a nejvíc to odnáši osoba nejbližší.Nevím,jestli to lze pochopit,když to napíšu.Jde ocvik,který nazval jakoby chytáš míč a odhazuješ ho.
Cvičí se zpomaleným dechem,který se časem protahuje i na 30 vteřin nádechu a rovněž výdechu.Je to opravdu síla,cítit energii,která při tom vzniká a jak se pak člověk cítí se nedá popsat,hlavně podrobností,kterých jsem si začal všímát,o kterých jsem dřív neměl ani tušení.

Ivan (Ne, 12. 4. 2015 - 20:04)

Od Olomouce,škoda že jsi...To je náhoda?já taichi cvičím už dost dlouho. Ale mistr pokud takto mělo účinky, cvičení zkorigovat. Není to ale běžné, aby to dělalo tento problém

Dalibor (Ne, 12. 4. 2015 - 18:04)

Máš pravdu pokud se tomu...Od Olomouce,škoda že jsi tak daleko,protože rád poznávám lidi,kteří se takovím věcem věnují.Já cvičil tai-chi,ale jen dva měcíce.Je neuvěřitelné,kolik energije se cvičením dá získat a jak se začne celý život obracet na ruby.Cvičil jsem jen jeden energetický cvik,jenže mě mistr upozornil,že to má vedlejší účinky na členy rodiny a opravdu se začaly dít věci,kvůli kterým jsem toho musel nechat.

Ivan (Ne, 12. 4. 2015 - 14:04)

Máš pravdu pokud se tomu člověk věnuje pravidelně, praktikuje správně a dlouhá léta,získá poznatky o těle a psychice, že v určitých hl.praktických věcech ví více než běžný lékař...

Ivan (Ne, 12. 4. 2015 - 14:04)

Ivane já se léčit záda...C.Budějovice. A ty?

Dalibor (Ne, 12. 4. 2015 - 12:04)

Věnuji se 30bojovym...Ivane já se léčit záda taky naučil od mistra bojového umění a pochopil jsem,že v podstatě každý,kdo se věnuje bojovému umění se stává automaticky lékařem,protože začne chápat lidské tělo daleko víc,než ostatní.Můžu se zeptat odkud jsi?

Ivan (So, 11. 4. 2015 - 15:04)

30let praxe v boj.umění.

Ivan (So, 11. 4. 2015 - 15:04)

Věnuji se 30bojovym uměním, mám maserskou licenci. Od svého čínského učitele jsem se naučil řadu užitečných věcí. Navíc v průběhu let jsem přišel na poměrně jednoduché metody, jak si autoodblokovat páteř, pomocí cviků a dýchání. Ale chce to cvik.

Reklama

Přidat komentář