Reklama

Aromaterapie

jana (Po, 5. 5. 2008 - 15:05)

eterické oleje se získávají destilací (-části rostlin se ve vodě zahřívají a z této směsi se odpařuje eterický olej, následným ochlazením zase zkapalní - čistě fyzikální proces) z květů,listů,natě...rostlin, takže opravdu jsou "přírodní", pokud zvolíš správného dodavatele :-). Pokud si kupuješ jednodruhový olej, tak bys na lahvičce měla mít i latinský název rostliny (to má snad jen Nobilis,Salus,Florame a Atok,nevím jestli Hadek),je několik levandulí, několik eukalyptů...které mají trochu odlišné působení. Rozhodně nepracujte s umělými vůněmi!!!, ze značek doporučuju Nobilis, Salus, Atok, Karel Hadek,Florame. A jak poznáš, že je olej nepančovaný? Kápni kapku na piják a pokud po nějaké době se úplně vypaří a nezůstane tam žádná mastná skvrna, měl by být čistý.

Emilka (Po, 28. 4. 2008 - 20:04)

Opravdu jsou to přírodní oleje?
Jak se to vůbec pozná?

Martin (St, 5. 12. 2007 - 15:12)

Salus, Kama, nebo Aladino taky nejsou špatný. Nobilis je asi špička, to je fakt.

Naďa (Út, 23. 10. 2007 - 11:10)

Já z aromaterapie používám tedy Karla Hádka.Je 100% přírodní. Hlavně neinhalujte umělé oleje.

Hana (Út, 17. 4. 2007 - 13:04)

Léčebné aromatické svíčky

V tradiční čínské medicíně se léčba vůněmi provozuje již přes 5 000 let. "Aroma mají zklidňující a regenerační účinek, zpevňují Tsi a naplňují myšlenky klidem a vyrovnaností", - napsal čínský filosof Wang Wei. Korán uvádí: "Vůně je stravou, která probouzí ducha

Hana (Čt, 4. 1. 2007 - 16:01)

V tradiční čínské medicíně se léčba vůněmi provozuje již přes 5000 let. Vůně jsou nosiče informací, jelikož předávají lidskému organismu určité biologické pozitivní vibrace, které okamžitě zmočňují tělo, rozum a duši. Možnosti léčby pomocí vůni jsou velmi různorodé, avšak existuje jedno pravidlo: musí vždy směrovat k dosažení zdraví a plné harmonie.
http://zena.atlas.cz/zdravi/relax/97864-aromaterapie-balzam-na-dusi.aspx?diskuse

Fan Pany (Po, 15. 5. 2006 - 23:05)

ahoj, jsem velice překvapený, co aromaterapie dokáže. Opravdu jsem nečekal, jak je to rychlé a účinné a funguje lépe jak léky. Používám vlastní kombinace esencí na stresy, deprese, nespavost a lepší koncentraci. Do lapmy je to tak na dobrou pohodu doma, ale účinné koncentrace pro účely léčebné terapie jsou ve větších koncentracích. Mě se osvědčila inhalace. Nejprve pod ručníkem z aromalampy, ale lepší výsledky jsou s parním inhalátorem, ikdyž jsou odpůrci této aplikace, protože se při teplotách varu vody 100 st.C esence rychle rozkládají a snižuje se tak jejich účinnost, takže je všeobecněji doporučována inhalace s aromalampou pod ručníkem při teplotách odpařování 70- 85 st. C. Inhalace by neměla trvat déle jak 3 minuty, a před tím je dobré zjistit, zda nejste na danou esenci alergičtí - potřít si esencí kousek kůže, nejlépe na spodní část předloktí. Pokud vám místo do 1 hodiny zčervená, je dobré být s touto esencí obezřetný a zkusit první inhalaci pouze silnou vůni z lampy rozptýlenou po místnosti. Rozhodně jsem nečekal, jak zázračnou moc mají tyto rostlinné esence pro naše zdraví. Doporučuji všem, ale nejprve si sehnat tuny informací k danému zdrav. problému a pak vyzkoušet esence, které vám vyhovují. Ikdyž jsou účinky esencí docela dobře popisovány, může se stát, že na vás bude působit opačně. Zkoušet, zkoušet a kombinovat, co vám bude vyhovovat nejlépe.

hana chaluš (Čt, 6. 4. 2006 - 17:04)

WWW.ABSOLVO.CZ

lovelyrabbit (Čt, 15. 9. 2005 - 11:09)

Skvělé a cenově dostupné aromaoleje vyrábí fa Salus. Jsem s nimi móóóc spokojená.

Janina (Po, 4. 4. 2005 - 15:04)

Aroma terapie je nanic z pohledu léčebného, akorát ti to provoní místnost, Navíc oleje nejsou zrovna levné!

Renata (So, 2. 4. 2005 - 00:04)

Pro Stáňu: jestli se chceš dozvědět o silicích víc, existuje spusta zajímavých knížek, třeba Praktická aromaterapie od Barbory Novákové a Zbyňka Šedivého, který je zároveň majitelem firmy Nobilis Tilia, která vyrábí aroma kosmeticku a také olejíčky.

black hawk (Pá, 11. 2. 2005 - 23:02)

Aromaterapie opravdu funguje a je velmi ucinna. Staci, kdyz se k zene priblizim se svyma smradlavyma ponozkama a je vztekla jako Pucalkovic Amina :-)

Stana (Pá, 11. 2. 2005 - 23:02)

Milá Alexandro, zacala jsem se o aromaterapii hodne zajímat a chtela bych se dozvedet k cemu je který olej dobrý. (jeho pouzití) Poradís mi prosím? A taky nevím jak poznám, ze kupuji kvalitní olej?

Kristina (Út, 25. 1. 2005 - 00:01)

Aromaterapie mě nadchla a tak se jí snažím najít i v cenově přístupných výrobcích a těch, které jsou běžně k dostábní. Teď jsem objevila u Avonu čistě aromaterapeutické olejíčky, ale i sprchové gely a mléka, které na mě svou vůní aromaterapetucky působí, i když to asi nebudou čisté bylinné esence, doáží mě zklidnit, rozproudit krev, nebo si prostě "odpočívám ve vůni". Nehodí se k léčení těla, ale k relaxaci - "léčení duše" pomáhají. Nalezeno v katalogu zaslaném z www.avon.eobchod.com.

Kristina (Po, 13. 12. 2004 - 23:12)

Je to velice zajimave tema...

Iveta (Pá, 13. 8. 2004 - 06:08)

Nevíte,prosím,někdo o prodejně olejů v Havířově nebo okolí?Moc děkuji za radu

Nahněvaný štír (Pá, 30. 7. 2004 - 20:07)

Levandule?

Rita (Po, 5. 4. 2004 - 19:04)

Jaký aromaolej je dobrý na uklidnění, relaxaci a dobrý spánek?R.

Helena (St, 2. 7. 2003 - 13:07)

Dobrý den chtěla bych se zeptat jetli nevíte o něčem co by mi pomohlo zlepšit moje astma myslím třeba i aromaterapii nebo nějaké bylinky prostě přírodní cestou děkuji.

Návštěvník (Út, 17. 12. 2002 - 08:12)

Etericke oleje na vylucne prirodnej baye vyraba fy. karel Hadek, sidlo v Usti nad Labem. Distribuuju svoje vyrobky vylucne cez relaxacne centra, kozmeticke salony. Informaciu najdete na ich www. Ak ste "fanda" alebo zaciatocnik v aromatherapii, vela aj zaujmovych kurzov organizuje v Brne: www.volny.cz/benes-inprov a ich e-mail: benes-inprov"volny.czSama som zakladny kurz aromatherapie u nich absolvovala a planujem si tento konicek dalej rozvijat.Zelam Vam prijemne sviatky a uspesny start do roku 2003. Tana

Reklama

Přidat komentář