Reklama

ALS - amyotrofní laterální skleróza

a (So, 6. 3. 2010 - 09:03)

Bohužel, nejedná!!!ALS stanovena v Praze na Homolce a potvrzena ve fakultce v Olomouci. I já občas sice pochybuji, že diag. ALS je správná, když čtu o ostatních případech, ale sl. Schadek má téměř identický příběh se mnou, jen je mnohem silnější než já. Mě by taková veřejná prezentace ubližovala. Na toto fórum jsem ani nemohla léta chodit, protože mi potom bylo děsně úzko a smutno. Nyní už jsem psychicky v pohodě, ale stejně sem moc nechodím. Jinak fyicky soběstačná nejsem. Chůze pouze s doprovodem nebo po kolenou, sama se nenajím, ale polykání je OK a mluvení celkem dobré. Při výšce 170cm mám 40kg a jím normálně. Ztráta 15kg za 11let. Samá sval.hmota. Jezdila jsem hodně na kole, běžně 70-100km a lyžovala. Nuže, tak je to se mnou.

Eva (Pá, 5. 3. 2010 - 20:03)

Manžel mi zaleje tak půl...pro a: mohu se zeptat..dle Vase info:je Vám 37 let... AlS trpite 11 let...?tedy od Vasich 26let?Nejedna se o jine neurodegener.onemoceni?V jakem stadiu je Vase nemoc...co vse jeste zvladate a co uz ne..jestli Vam nevadi ze se ptam...to co uvadite spis signalizuje RS...tam opravdu konopi pomaha...

T (Pá, 5. 3. 2010 - 17:03)

Pro a:Dekuju moc.Drzim vam pesti !

Pavel (Pá, 5. 3. 2010 - 15:03)

Zkoušel někdo toto?

Olej ze lněných semínek a tvaroh
Směs předepisovaná Dr. J. Budwig jako dieta při rakovině, artritidě, roztroušené skleróze, lupence, ekzémech, trudovitosti, ...
Mnohokrát na Nobelovu cenu navržená lékařka říká, že tato základní výživná kombinace skutečně zajistí prevenci a pomáhá tělu vyléčit rakovinu!

Směs Dr. Budwig
Do mixéru dejte:
1 hrnek tvarohu (obsahujícího přes 10% tuku);
2 – 5 polévkových lžic oleje ze lněného semínka;
1 – 3 polévkové lžíce čerstvě rozemletých lněných semínek (například v mlýnku na kávu), dostatek vody, aby to bylo jemné
a špetku kajenského pepře

Volitelné:
troška česneku
troška červeného pepře
troška šampaňského vína

Vše umixujte na velmi jemnou pastu.
Jezte to denně.

a (Pá, 5. 3. 2010 - 12:03)

Manžel mi zaleje tak půl čaj.lžičky konopí vařící vodou, příklopí hrnek talířkem, aby neunikaly éterické oleje, a po půl hoďce sním konopí, pořádně rozkoušu. Výluhem zapiju tak 4kapsle rybího oleje a tak do hodinky se projeví relaxační stav. Piju tedy jeden šálek denně a zásadně na noc. Nemocná jsem od roku 1999 a letos mi bude 37. Škoda, že jsem se dlouho zdráhala konopí nasadit.

n (Pá, 5. 3. 2010 - 10:03)

.

nada (Pá, 5. 3. 2010 - 10:03)

Zdravím všechny zde...dobrý den

T (Pá, 5. 3. 2010 - 09:03)

Pro a:Mohl nebo mohla byste napsat pripadne postup,protoze vetsina receptu je pouze do mleka,masla zkratka do neceho mastneho aby jse uvolnila ta ucinna latka.Prosim prosim za vsechny kterim by to mohlo pomoci.

Eva (Čt, 4. 3. 2010 - 21:03)

Mně se po roce pití čaje z...pro a: jestli se Vam zastavila progrese,potom svym zpusobem léčí!U ALS jde predevsim o telo.Rozepiste vice...jak dlouho trpite ALS a jak casto pijete caj?

a (Čt, 4. 3. 2010 - 19:03)

Mně se po roce pití čaje z konopí nezhoršilo vůbec tělo. Sice neléčí, ale u mě se zastavvila progrese. Navíc se psychicky cítím úžasně.

Eva (Čt, 4. 3. 2010 - 18:03)

to Zlatka - bohužel na...Konopi pri ALS je ucinne pouze pri spasmech,jinak nemoc nelečí

T (Čt, 4. 3. 2010 - 10:03)

prosim o radu.Objevilo jse me silene buseni srdce;ale jen kdyz me ztuhne jako by hrudnik nebo branice,zacne jse me spatne dychat do toho to buseni.Proste je to takovy jako na houpacce,jako stim mluvenim,moje doktorka me rekla ze u als je mozna urcita dysrytmie.Dekuju.

T (Čt, 4. 3. 2010 - 10:03)

prosim o radu.Objevilo jse me silene buseni srdce;ale jen kdyz me ztuhne jako by hrudnik nebo branice,zacne jse me spatne dychat do toho to buseni.Proste je to takovy jako na houpacce,jako stim mluvenim,moje doktorka me rekla ze u als je mozna urcita dysrytmie.Dekuju.

M. (St, 3. 3. 2010 - 22:03)

četl z Vás někdo Román pro muže od Viewega? Nečekala bych, že v české knížce najdu ALS zakomponované :)

Jitka2 (Ne, 28. 2. 2010 - 19:02)

to Zlatka - bohužel na stránce bushka .cz je uvedeno,že na bulbární (problémy s mluvením, polykáním a dýcháním) ani tohle nepomáhá. Ale mohlo by pomoci na noc proti křečím svalů.

Zlatka (Ne, 28. 2. 2010 - 15:02)

to Zlatka- jak se pozná samčí...Já bohužel také ne. Teprve ty informace také sháním. Dost informací je tady http://www.konopijelek.cz/ a taky tady: http://www.greenlabelseeds.cz/

Jitka 2 (So, 27. 2. 2010 - 20:02)

to Zlatka- jak se pozná samčí a samičí rostlina? A dá se pěstovat i doma? Nemáme s tím žádné zkušenosti.A na stránkách bushka se o tomto nezmiňují.

Zlatka (Pá, 26. 2. 2010 - 23:02)

Zdravím Vás lidičky. Před 17ti lety nám na tuto nemoc zemřel příbuzný. V té době, ani doktoři nevěděli co mu je. Nikdo ho nijak neléčil, jen řekli, že se jedná o rotroušenou sklerozu. Nyní tuto nemoc objevili u jednoho známého, proto jsem na tomto fóru, pročítám české stránky, zahraniční stránky a hledám, co by se dalo dělat. Přece musí existovat nějaká příčina onemocnění a nějaká možnost léčby.
Našla jsem toto. http://www.bushka.cz/Samolecba/lou_gehrig.html Nikomu to nevnucuji, každý jedinec může reagovat jinak, to je pravda. A je na každém, jestli to vyzkouší, nebo ne. Mějte se krásně.

Jitka2 (Čt, 25. 2. 2010 - 21:02)

Prosím,jak řešíte telefon, když už nejde rozumět mluvenému slovu?Hledala jsem telefon pro hluchoněmé,ale nevím, jak to funguje. Maminka má plno kamarádek,tak bychom jí rádi umožnili udržovat kontakt nějakým takovým způsobem.S PC nikdy nepracovala a nevím,jak by to zvládla.Brání se tomu.Děkuji za radu

Mirka (Čt, 25. 2. 2010 - 11:02)

To Jitka 2 : zeptejte se v lékárně, už jsem to viděla, je to pro lidi, kteří už se zakuckávají tekutinami. Bohužel nevím, jak se to jmenuje.

Reklama

Přidat komentář