Reklama

ALS - amyotrofní laterální skleróza

T (Pá, 19. 3. 2010 - 13:03)

Zdravim vsechny,chtela jsem jse jen tak zeptat jak ta nemoc postupuje a ja zjistuju ze hold uz toho moc nestacim nevim co stim kvantem casu,musim rict ze televize,radia,internetu a cteni mam plny zuby a nebo nato chybi nalada.Konicky jako vysivani,koralky jsou davno pase...

Lucia (Čt, 18. 3. 2010 - 18:03)

Chcem sa spýtať, či mi vie niekto poradiť nejaké dostupné lieky proti slineniu? ďakujem

ond (Čt, 18. 3. 2010 - 15:03)

Bohužel, nejedná!!!ALS...Prosim co dalšiho užíváte, léky vitamíny atd?

Jitka S (St, 17. 3. 2010 - 22:03)

jituš S. moc...Marti,vůbec není zač,jo toho mého mužského zase parádně prohnaly pivovarské kvasnice (Pangamin) to ti byl kalup celý den a tak jsem mu je už nedala a pak měl zase zácpové problémky,tak jsme je na zkoušku dali a znovu celý den kalup,ale stěžoval si,že se mu to v břiše vaří,takže ta vláknina je mnohem lepší a šetrnější,tak papa a držte se všichni -))

katyg (Po, 15. 3. 2010 - 19:03)

Prosím Vás, neexistuje náhodou nějaké občanské sdružení pro nemocné a jejich příbuzné zaobírající se problematikou AMS?
Děkuji Vám za odpověď

marti (Po, 15. 3. 2010 - 16:03)

Ahoj Marti,kamarádka mi...jituš S. moc děkuji,vlákninu jsem koupila v tabletách a světe div se zabralo to.Kde se hrabou přípravky brané doposud.(projímadla.senna list atd.)Děkuji

Jitka S (Pá, 12. 3. 2010 - 22:03)

Nejdříve si ty...Ahoj Mirko a všichni,to je pravda,že v noci má muž sucho v krku,ale bere to tak,že je to menší zlo než ty potoky slin a chrchlání co má bez těch náplastí,je fakt že si to musí každý vyzkoušet,co mu nejvíc vyhovuje,ale pokud má někdo to slinění fakt velké,dráždivé,tak je to úleva.Zrovna teď nám náplasti došly a nové budeme mít až během týdně a neděláme nic jiného než utíráme potoky slin a čekáme na úlevu náplastí.tak všem ahojky a držte se všichni :-))

Mirka (Pá, 12. 3. 2010 - 18:03)

to Mirka: Právě mám...To M : s tím ti bohužel neporadím.

M. (Pá, 12. 3. 2010 - 15:03)

to Mirka: Právě mám dilema, zda platit za odběr a uskladnění nebo to nedělat. Třeba do budoucna...:(

Mirka (Pá, 12. 3. 2010 - 12:03)

víte někdo jak je to s...To M : transplantace KB z pupečníkové krve, pokud vím, se u nás na lidech neprovádí. Ono s tím bylo pár průšvihů, třeba v Itálii. KB z pup.krve jsou nezralé. Sice jsou čilejší, potentnější, ale hrozí tam právě riziko nádorového bujení po aplikaci. Asi před 1/4 rokem jsem četla, že Britům se podařilo tento problém vyřešit

Mirka (Pá, 12. 3. 2010 - 12:03)

Nejdříve si ty scopolaminové náplasti, ať už Scopoderm nebo Transcop, vyzkoušejte, než zakoupíte nějaké větší množství. Já jsem si to přes den velmi pochvalovala, protože slinění prakticky vymizelo, ale v noci jsem měla tak sucho v krku i na jazyku, že jsem nemohla ani polknout. Budu je používat jen příležitostně. Na noc beru 1/2 Amitriptyllinu.

Janka (Čt, 11. 3. 2010 - 19:03)

Já mám doma myostimulátor, který jsem si paradoxně pořídila před lety na zhubnutí. Mám als v počáteční fázi, ale každý den ten přístroj používám. Možná si to namlouvám, ale ty elektrické impulsy mi dělají dobře na hybnost. Držím všem palečky!

... (Čt, 11. 3. 2010 - 13:03)

Nápasti v lékarně v Německu s účinnou látkou scopolamin 1,53mg 5 kusů stojí
28 eur.

marti (Čt, 11. 3. 2010 - 07:03)

Ahoj Marti,kamarádka mi...Děkuji moc,pádím do lékárny.Přeji všem hezký den

JitkaS (Čt, 11. 3. 2010 - 00:03)

Krásný den,chtěla jsem se...Ahoj Marti,kamarádka mi poradila staletími prověřené psílium,jsou to vlastně semínka indického jitrocele,je to vláknina,hodně to nabobtná,takže malá lžička rozmíchaná ve skleničce vody úplně stačí a krásně to vyčistí střeva a prý to pomáhá,májí to všude v lékárnách,zdravých potravinách a krabička je veliká a stojí 80-100,-Kč dle obchůdku a prodává se bez příchutí nebo i ochucené,možná že by to tatínkovi také pomáhalo,určitě mu to neublíží a vyčistí ho to když už nic jiného,ale třeba se mu na záchod bude chodit lépe :-)

Jitka S (Čt, 11. 3. 2010 - 00:03)

kolik stojí náplasti v...Ahoj,ta paní co mi náplasti poslala tvrdí,že stály necelých 13euro,ty podobné co by se tady daly sehnat vycházejí okolo 1.200,- což je rozdíl,proto se je snažíme nejdříve dovézt z venku,v balíčku je jich 5 a v Německu se prý zacaly vyrábět i ve formě náramků na ruku,je nám to jedno,máme rozjednané co půjde sehnat,tak uvidím,jestli se to povede,když tak holt půjdem třeba na nějaký čas do těch drahých,než se nám podaří sehnat z venku levnější,je to fakt úleva,to slinění se nám snížilo nejméně o polovinu,spíš ještě o víc.

M. (St, 10. 3. 2010 - 23:03)

víte někdo jak je to s transplantací KB z pupečníkové krve?

Mirka (St, 10. 3. 2010 - 14:03)

Mate nekdo zkusenost stim...To @ : já osobně bych se p. Havelkovi velkým obloukem vyhnula.

@ (St, 10. 3. 2010 - 13:03)

Mate nekdo zkusenost stim lecitelem p.Havelkou?Ma sestra ma prokazanou ALS ale on nam tvrdi ze je to roz.skleroza chlamidie.Co vy nato?Diky.

V.J (St, 10. 3. 2010 - 12:03)

Jen jsem chtel poznamku k tomu buseni srdce-dysrytmii,moji zenu to trapi taky,na neurologii nam rekly ze urcita provazanost tu muze byt.

Reklama

Přidat komentář