Reklama

ALS - amyotrofní laterální skleróza

e. (Čt, 20. 5. 2010 - 14:05)

Bolí.Boli jen když jsou ve spasmu - křeči..jinak snad nebolí?

Pavel (Čt, 20. 5. 2010 - 09:05)

Chci se zeptat, jestli u als...Bolí.

Karel (St, 19. 5. 2010 - 21:05)

Chci se zeptat, jestli u als bolí ruce a nohy?

M. (St, 12. 5. 2010 - 17:05)

kraniálka aspoň nebolí, taky s ní mám dobré zkušenosti :)

e. (St, 12. 5. 2010 - 13:05)

SÚKL je žába na prameni....Doporucuji kraniosacralní masaž.Je pravda že se musí umět ale slyšela jsem z mnoha zdrojů že v případě ALS je ještě lepsí než Vojtova metoda

Mirka (Po, 10. 5. 2010 - 12:05)

jeste pro Renatu: projekt...SÚKL je žába na prameni. Nejen, že dělá průtahy s KB, ale zamítl i klinické testování léku na Alzheimera, když nám to EU nabídla. Na druhé straně platí pokuty za to, že překračuje své pravomoci.

e. (Po, 10. 5. 2010 - 09:05)

mrkněte přes překladač na toto
www.independent.co.uk/news/science/breakthrough-in-the-study-of-motor-neurone-disease-789349.html

opet odkaz od meho neurologa

Jitka 2 (Ne, 9. 5. 2010 - 15:05)

Kdo užívá Rilutek a je mu špatně, mamince pomohl lék Helicid.Neuroložka nám ho ihned nabídla, že by mohl na žaludek pomoct, abychom mohly Rilutek brát dál.

e. (Pá, 7. 5. 2010 - 19:05)

jeste pro Renatu: projekt implanatce KB do krve byl v breznu 2010 SUKLem(statní ustav kontrola lečiv)zcela zastaven s tim, ze KB budou uznány jako LECIVO a budou se moci pouzivat v klinic.studiích a snad i do pateř.kanalu kde by to snad mohlo mit již částečný efekt...ale ted se nedeje VUBEC NIC :-(

e. (Pá, 7. 5. 2010 - 16:05)

děkuji za odpověd, to máte...pro Renatu...stahnete si Google chrome-je to zdarma a v tom programu pak vyhledavejte..je to překlad tak trochu "masa bob"ale porozumite...já jsem ta paní po implataci KB :-) puvodne jsme byla Eva ale pak do fora vstoupila jiná Eva tak jsem se prejmenovala..:-)

M. (Pá, 7. 5. 2010 - 14:05)

pro Renatu: Pokud budete chtít tady můj mail [email protected] ráda vám s angličtinou pomůžu. Nejsem expert,ale s překladačem to zvládám. http://translate.google.cz/ Sem stačí stránku nebo dokument zadat a máte přeloženo. Sice v lámané češtině,ale to stačí.
Můj Facebook http://www.facebook.com/michaela.miklasovapřidejde si mě do přátel.

Eva (Pá, 7. 5. 2010 - 11:05)

...Byla bych vam moc vdecna,kdyby jste me - a mozna i jinym- poskytla nejake kontakty. Ono popovidat si s nekym kdo ma osobno zkusenost je nekdy lepsi, jak probirat to s lekarem-zvlast kdyz neprojevuje moc zajem. Dekuji

Renata (Pá, 7. 5. 2010 - 11:05)

Je to určitý antioxidacni...děkuji za odpověd, to máte dobrý, že se s Vámi Váš neurolog takhle baví a pomáhá, u nás je nekomprimisní, že prostě nic není, žádná snaha aspoň trochu pomoc, alespoň že nám bez problémů napíše pomůcky,ted´jsme taky domluvili přes obvodní doktorku návštěvu sestřičky z homecaru, 2x týdně, stránku jsem si vytiskla, náhodou nekontaktovali jste je, já si to musím nejdříve přeložit, nemám překladač, a sama moc neumím angličtinu, prosím paní, která podstoupila transplantaci, už se dlouho neozvala, napsala jak se cítí, jak to probíhá, jestli může,moc děkuji a zdravím všechny

M. (Čt, 6. 5. 2010 - 22:05)

http://www.sciencedaily.com/releases/2010/05/100505173014.htm?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed:+sciencedaily+(ScienceDaily:+Latest+Science+News)

podobný článek :) v USA je květen měsíc boje proti ALS. Pokud jste na facebooku můžu vám poslat kontakty na lidi, kteří mají osobní zkušenost jak to zvládat

e. (Čt, 6. 5. 2010 - 21:05)

jeste jednou spravne:
www.eurekalert.org/pub_releases/2010-04/icl-ctc033110.php

e. (Čt, 6. 5. 2010 - 19:05)

to je docela dobrá zpráva,...Je to určitý antioxidacni retezec-neuroprotektivni potravinove doplnky ktere NELECI,ale mozna pomahaji cistit prostredi ve kterem motoneurony jsou.Doporucil mi muj neurolog a na klinice potvrdili.Dnes jsem dostala od sveho neurologa zpravu - ctete pres prekladac www.eurekalert.org/pub_releases/2010-O4/icl-ctc033110.php svetlyko v dali pro nas...mozna se rysuje odhaleni PRICINY nemoci ALS...

sylva (Čt, 6. 5. 2010 - 19:05)

Dívala jsem se na schansův...mirko děkujem za cenné informace ohledně kolárku.Má-li někdo s něčím dobré zkušenosti,prosím,napište. Napište jakoukoliv radu,která se vám osvědčila a pod.

Renata (St, 5. 5. 2010 - 08:05)

pro ondgr
DENNE:Rilutek...to je docela dobrá zpráva, ale pro mou švagrovou už je docela pozdě,diagnozu známe rok a čtvrt, už si dojde jenom na záchod, má sondu PEG,nemluví, od doktorů dostala jenom rilutek a jiný další léky a pomoc nenabídli, prosím kdo Vám to poradil,děkuji

Mirka (Út, 4. 5. 2010 - 11:05)

Mirko, prosim, kde se dá...To Zuza : Ve zdravotnických potřebách. A může vám ho předepsat lékař.

Zuza (Út, 4. 5. 2010 - 09:05)

Dívala jsem se na schansův...Mirko, prosim, kde se dá koupit ten měkký límec? Děkuji.

Reklama

Přidat komentář