Reklama

ALS - amyotrofní laterální skleróza

Mirek (Út, 15. 6. 2010 - 11:06)

Dobry den,tak jsme vcera obesli tu neurologii(moje zena je ta§),tam jsou reflexy dobre,takze nas opet pretukly na plicni,tam pani doktorka nevi co dal.Jednoznacne trva na spojitosti s neurologii,dostali jsme fajn radu kdyz bude zena promodravat mame volat rychlou,nevim jak tohle dopadne.Nevite nekdo co dal?Dekuji.

V.J (Po, 14. 6. 2010 - 13:06)

Ja nevim jesli to co mam ja...Dobry den,jen me tak napadlo a co jsi zavolat pohotovost?Je teda pravda ze ja kdyz volal pohotovost k manzelce proty umorny krece tak ji pichly magnezium a rekly at to resi nas neurolog.Spatnou zkusenost mame s neurologii u svate anny,doktor Mastik..kapitola sama pro sebe..Bohunice jak pise M. zkusenost vyborna i kdyz jsme tam byli dost pozde.

M. (Ne, 13. 6. 2010 - 11:06)

Já chodím do Brna prim. Voháňkovi do Bohunic, zkuste se k němu objednat. Je to výborný neurolog :) každé pondělí je v ambulanci v pavilonu x myslím, Pokud byste chtěla mám i telefon

§ (So, 12. 6. 2010 - 14:06)

Nižší saturace je nízká...Moc vas zdravim,vite me to zaclo v lednu 2009,sla jsem z prace a ztrasne me tuhly nohy,bolela me prava kycel silenym zpusobem.Manzel me odvezl na pohotovost,dali injekci proti bolesti,leky myolastan.Postupem casu jse me spatne dychalo,zadychavani.Pred vanocema jsem musela na pohotovost,skrz to tezke dychani,saturace byla 90%,poslali me na internu,srdce dobry.V unoru jsem musela na to plicni znova ale doktorka rikala ze to souvisi z neurologii.Na te neurologii ale nic,takze znova na internu,plicni.Byla jsem tam onehdy,porad trvaji na te neurologii,maji podezreni na hypotrofii svalu,als,pls.Je nizsi pef coz je asi vydych.Nevim cim je to zpusobeno,dle me je to tema krecema,tuhnutim.Rikala jsem ze tam pujdu znova a to v pondeli.Ja normalne funguju ctu male pohadku a pak jse dusim.. ja to vim.Jen nevim co stim.Jsem z Brna...Dekuji.Zkusim stim jeste zabojovat.

e. (Pá, 11. 6. 2010 - 20:06)

Ja nevim jesli to co mam ja...Nižší saturace je nízká hodnota kyslíku v krvi - organismu celkově.Kolik % jste měla?
I ty křeče mohou s tím souviset...A na plicnim to neřešili?Davají se spraye-k rozšíření průdušek,v tu chvili se ulevi.Vy se evid.přidušujete.Nízkým % kysliku v krvi dochází k celkove velké únavě organismu..Děvče jak jen Vám pomoci...Přece Vás nemohou nechat jen tak...odkud jste?

§ (Pá, 11. 6. 2010 - 20:06)

Komplex.vysetreni na plicni...Ja nevim jesli to co mam ja jsou zaskuby ale normalne byva videt jak jse me zaskubou svaly,mam to hlavne na brichu,zebrach a zadech,proste tam kde mam nejvic krece.Z plicniho me poslali na internu,jestli to neni od srdce,to bylo dobre,jen doktorku zaskocila nizsi saturace coz jse pohopila ze je to spatne prokrvovani.Poslali me zpet na plicni,odsud na neurologii ale porad jse tam kde jsem.To modrani jse me objevuje stim ztuhnutim nebo kreci,nevim jak to popsat proste takove tuhnuti,vzdy zustanu v klidu zpatne jse me dycha a po chvilce to prejde.Alergik ani astmatik jsem nikdy nebyla,zila jsem aktivni zivot,prace,rodina,pratele,konicky a ted s toho nejde skoro nic z nutnosti ta domactnost a to jeste tak na pul.Moc vam dekuji za vas cas a nazor.

e (Pá, 11. 6. 2010 - 19:06)

dekuji e. za nazor a vlastne...Komplex.vysetreni na plicni ambulanci mate?Modrani končetin svědčí o nízké hladině kysliku v krvi - hypoxii.Astmatik,alergik nejste?Chce to urgentne vysetrit,nejake objednavani je na dlouho.Vetsina plic.ambulanci prijima bez objednani.Ale to by Vam mela prakt.lekarka vse říci..ev.doporucit.Zaškuby(fascikulace)na rukou ci nohou mate?Vypada to jako kdyz Vam pod kuzi cestuji hádata:-(

§ (Pá, 11. 6. 2010 - 18:06)

ALS se diagnostikuje...dekuji e. za nazor a vlastne vam vsem.Dnes jse sla k prakticke doktorce jestli by neporadila co stim.Ty krece mam fakt desny ale vic me vadi to dychani.Porad me pali na plicich,kdyz jsem ze zacatku mela takovy stavy ze me jako by stuhly plice nebo jsem jse zadychavala bylo to treba jednou za par dnu ted to mam defacto i dvakrat za den.Nekdy me bodraji i ruce.Mam jit znova na tu neurologii,respektive jse tam mam objednat.Cekam na manzela az prijde z prace a pujde s malou ven...Ono uz to ani tak neni ome jako o rodine ktera taky nevi co jse deje a vsichni radi abych stim neco delala.

Tomáš (Čt, 10. 6. 2010 - 16:06)

No, v době, kdy jsou již vyjádřeny příznaky, lze ALS vcelku snadno diagnostikovat pomocí EMG a klinického vyšetření. Problém je spíše v odlišení od jiných onemocnění, protože kvůli závažnosti onemocnění se většinou lékař snaží najít jiné..nicméně vždy by měl své podezření sdělit pacientovi.

e. (Čt, 10. 6. 2010 - 10:06)

Bohuzel nemohu souhlasit stim...Ano? A mohu vědět jaký?

e. (Čt, 10. 6. 2010 - 10:06)

Mám pocit, že u výše...ALS se diagnostikuje obtížně,nebot dosud neexistuje žádný specif.test který defin.dokáže stanovit diagnosu ALS.Pro diagnostiku ALA jsou nejcennnější klinic.příznaky smíšené poruchy centrál.a perifer.motoneuronu ,poměrně rychlá progrese příznaků a EMG vyšetření,které potvrdí poruchu perifer.motoneuronu v předních rozích míšních.Většinou je potřeba několikaměs.klinic.sledovaní a serie dg testů.

V.J (Čt, 10. 6. 2010 - 10:06)

Nebojte se...u ALS byva vždy...Dobry den,moje zena byla v tak zoufalem stavu a doktori porad ze jsou to jen nervy tak psali lexarin,dokonce i pak rodina jse k nam stavela jako ze je zena blazen bohuzel nebyla,pak jsme zoufali sli jinde a to diky Mirce a Tomovy a vlastne vsem na foru,to co jsme celou dobu tusili nam potvrdily..Nalez byl take na mr i lumbalce.

K. (Čt, 10. 6. 2010 - 04:06)

Nebojte se...u ALS byva vždy...Mám pocit, že u výše zmíněných příznaků není co řešit. Bohužel. Ten neurolog a další jsou pekni kréteni. Hnal bych je svinským krokem do pryč. Ale rád bych se mýlil. Také držím palce

T (St, 9. 6. 2010 - 21:06)

Nebojte se...u ALS byva vždy...Bohuzel nemohu souhlasit stim ze pri als nebyva nalez na mr,lumbalce.

milan (St, 9. 6. 2010 - 15:06)

Hledejte na www.atlas.cz ve...děkuji za radu. Už jsem to našel a objednal jsem. Moc děkuji. milan

e. (St, 9. 6. 2010 - 11:06)

evo,obdivuji Vás a děkuji...Děkuji Sylvo...jak se daří tatínkovi? Napište mail..Ja zatím pořad ještě pracuji,auto řídím,ale blbě chodím..

e. (St, 9. 6. 2010 - 11:06)

Bylo me provedeno emg na...Nebojte se...u ALS byva vždy zvýšená spontan.aktivita a Vase EMG se zda v norme..Snizená vital.kapacita plic vubec nemusi mit nic spolecneho s ALS,to bývá až v terminalních stadiích.Muze to být urcita neuropatie-polyneuropatie u Vás.CT,MGR a mozkomíšní mok je u ALS zcela v normě.Asi i tak bych trvala na komplex.vyšetření i když by nebylo hned

e. (St, 9. 6. 2010 - 11:06)

Na internetu ho nemůžu...Hledejte na www.atlas.cz ve vyhledávači - je tam spousta odkazů

e. (St, 9. 6. 2010 - 11:06)

více informací na...Info o Matuzalemu získáte i na českých stránkách - stačí zadat do vyhledávače

milan (St, 9. 6. 2010 - 11:06)

Matuzalem si najdete ve...Na internetu ho nemůžu najít. Pod názvem Matuzalem mně to odkazuje na koupi kořalky a dresu fotbalisty. Poraďte jak ho najít na internetu. Děkuji. Milan

Reklama

Přidat komentář