13 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

dieta po operaci karcinomu střev

10. Září 2018 - 0:13

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
alik (anonym)
Nevíte někdo, jaká je dieta po operaci střev s histologickým nálezem, dali nám dietu jako při průjmu, ale to je podle mne blbost, taková staví a po této operaci naopak nesmí dojít k zácpě, poradí mi někdo
13. Leden 2009 - 17:07
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Po takovéto operaci většinou následují ozářky a chemoterapie. Nemocný pak stejně ztrácí chuť k jídlu a nemá ani potřebu jíst. Uvidíte sami. V tomto případě jsou nejlepší Nutridrinky. Pokud se vše vrátí do normálu doporučuje se přísun vlákniny. Tu dostanete koupit ve zdravé výživě. Vlákninu lze také dodávat normální stravou. Každopádně je nutné zvýšit příjem tekutin alespoň na 2 l denně. Jinak pomalu zařazovat do jídelničku i běžná jídla. Pro snadnější trávení se nám osvědčila dělená strava. Není však potřeba ji striktně dodržovat. Spíše se snažit jíst zdravěji a tak aby se střeva zbytečně nezatěžovala. Spíše malé porce vícekrát denně. Třeba jen půl jablka. Po zkušenostech co máme, musím konstatovat, že stolice má ze začátku spíše průjmový charakter.
13. Leden 2009 - 21:29
Obrázek uživatele Návštěvník
Jiřina (anonym)
Koukám, že tady i jinde na netu je ticho po pěšině, nikdo z fundovaných neporadí a na netu se fakt nedá v tomto směru nic najít. Existuje však pomoc v podobě knihy, kterou jsem našla - DIETA PACIENTŮ S VÝVODEM A PO OPERACI STŘEV. A není drahá. Tak jukněte. http://umarecka.cz/cze/odborna_ostatni/medicina/diabetologie/dieta_u_pacientu_se_strevnimi_vyvody_a_po_operaci_strev
10. Listopad 2010 - 17:57
Obrázek uživatele Návštěvník
Dana (anonym)
Když se můj muž ptal po této operaci, kdy měl vývod a chemoterapie, jakou dietu má dodržovat, co může jíst, doktor mu řekl, že teď je to už jedno. Ústí nad Labem, Masarykova nemocnice.
10. Listopad 2010 - 19:34
Obrázek uživatele Návštěvník
Alena (anonym)
Když se můj muž ptal po...Doktor je debil, když takhle mluví :-(
11. Listopad 2011 - 11:22
Obrázek uživatele Návštěvník
Alena (anonym)
Jánjsem po resekci tlustého střeva, kde jsem měla nádor. Po operaci jsme měla kašovitou stravu, před propuštěním z nemocnice mi doktor schválil bezezbytkovou dietu (tu mi také přinesla na papíře napsanou dietní sestra.. Nechápu, že jsou nemocnice, kde nejsou schopni pacienta poučit.. já jsem byla na operaci v Jablonci u pana primáře Vraného.. skvělá práce, bezva sestry (sem tam nějaká výjimka se taky našla, ale člověk se nesmí dát :-) )
11. Listopad 2011 - 11:25
Obrázek uživatele Návštěvník
Venuše (anonym)
Jánjsem po resekci tlustého...Je to jasný fakt,lékař Vás odoperuje ale už Vám neřekne co bude následovat během uzdravování,jaký to má být Jídelníček!aby pacientu pomáhal a ne ho ničil.Měla by to být povinnost té nemocnice aby takové informace paientovi dala!Manžel se trápí a s ním celá rodina,snažíme se vařit šetrná jídla ale účinky stále mizivé,po operaci 28 den.Za operaci dostanou zaplaceno a poskytnutí důležitých věcí o hojení,stravě je tabu nebo si to máme taky zaplatit??
29. Listopad 2011 - 10:38
Obrázek uživatele Návštěvník
Tom (anonym)
Je to jasný fakt,lékař...Osobně si myslím, že soudný pacient asi ví, že nemá jíst těžká a špatně stravitelná jídla a taková jídla, kde je hodně vlákniny.
29. Listopad 2011 - 12:13
Obrázek uživatele Návštěvník
Petr (anonym)
Jsem po resekci tlusteho streva.Po10 dnech jsem jedl vse .Zatim jsem v poradku.Kazdy je asi jiny.Jim vse uz 2 mesice.
26. Leden 2015 - 9:53
Obrázek uživatele Návštěvník
Irena (anonym)
Jsem po resekci tlusteho...z důvodu nádoru mě byl odebrán kus střeva. Za 14 dní po operaci jsem jedla normálně, jen menší množství jídla. Jen jsem vyřadila luštěniny, zelí prostě nadýmavé věci. Měsíc po operaci jsem jedla uplně normální stravu.
9. Duben 2015 - 8:59
Obrázek uživatele Návštěvník
Marie (anonym)
z důvodu nádoru mě byl...Jsem 10.den po operaci tlustého střeva a ikdyž mě nepoučili o stravě,tak sdílím názor ,který paní uvedla.Nic se nesmí přehánět,ani ta dieta,zlatá střední cesta.Každý z nás je originál.To co vyhovuje mně,nemusí vyhovovat vám a naopak.
31. Leden 2016 - 12:57
Obrázek uživatele Návštěvník
Karel (anonym)
Myslím, že dieta po operaci střev by měla být v každém případě bez vlákniny.
2. Únor 2016 - 10:12

Přidat komentář

Reklama

Reklama