84 komentáře / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Dieta Antonie Mačingové

10. Září 2018 - 0:23

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Andrea (anonym)
Máte někdo zkušenost?
25. Říjen 2013 - 22:28
Obrázek uživatele Návštěvník
Valerie (anonym)
Máte někdo zkušenost?Zkušenost zatím nemám, ale chystám se na ni. Mám několik známých, kteří po této dietě zhubli opravdu dost, chce to ale velkou ukázněnost. Taky uvítám zkušenosti ostatních.
30. Říjen 2013 - 6:16
Obrázek uživatele Návštěvník
Vendula (anonym)
Ze začátku jsem byla vykulená z toho, co musím jíst... pak jsem začala být docela spokojená... Po dvou týdnech až do konce měsíce jsem měla 2,5 kila dole. První týden jsem měla hlad a vztek, že nemůžu mlsat to, co ostatní. Ale zvládla jsem celých 28 dní. Doufala jsem jen, že mi to vydrží a že mě nepostihne jo-jo efekt. Co mi tato dieta přinesla, byl opravdu dobrý pocit ze sebe samé. Zeleninová strava mě krásně pročistila, nebyla jsem nafouklá, měla jsem víc energie a nebyla jsem unavená. Takže pokud potřebujete pročistit od škodlivých látek z běžných potravin, mohu tuto dietu vřele doporučit.
19. Leden 2014 - 14:43
Obrázek uživatele Návštěvník
Hanka (anonym)
Přímo Mačingovou neznám, ale nechala jsem si od nutriční poradkyně sestavit týdenní jídelníček, který jsem jedla 2 týdny, pak mi sestavila další atd atd. byl sestavený z běžných surovin, obědy jsem jedla v práci (bez polévek), nebylo třeba kupovat žádné bio nebo doplňky stravy za tisíce. principem bylo, abych se naučila jíst dopoledne sacharidy a odpoledne proteiny, aby se mi ty sacharidy neukládaly přes noc. a kila šla dolů jako po másle. výhodou bylo, že jsem se naučila správně stravovat, takže po několika týdnech / měsících, kdy jsem s dodržováním jídelníčků přestala, zůstala váha více méně na stejné hodnotě, pokud jsem se necpala sladkostma nebo si nedala dva rohlíky s vlašákem na večeři. připadne mi mnohem praktičtější pojmout to jako změnu životního stylu natrvalo, než držet nějaké speciální diety (třeba krabičkovou, tukožroutské polévky apod.). tím samozřejmě nekritizuju dietu podle Antonie Mačingové, protože to je spíš asi detox, než dieta. Jenom jsem chtěla přidat vlastní zkušenost s bojem s kilogramy a inspirovat ty, které nevědí, jak začít :-)
19. Leden 2014 - 14:46
Obrázek uživatele Návštěvník
Rolla (anonym)
Rodiče mého přítele jedou podle Mačingové od října 2011. Taťka zhubl za rok přes 40kg... Já se taky chystám na ni najet, ale těch prvních 28 dni bude asi krutých...:o)))
19. Leden 2014 - 14:48
Obrázek uživatele Návštěvník
Lina (anonym)
Sestra absolvovala ten 28 denní detox. Ta strava jí kupodivu nevadila; a to je docela žravá. :) Cítila se líp, nebyla nafouklá… Nezhubla, ale tak nějak vypadala líp.
19. Leden 2014 - 14:54
Obrázek uživatele Návštěvník
Milka (anonym)
Já jsem to cca před rokem držela. Slibovaný efekt to přineslo – jak kila, tak centimetry. Hlad jsem kupodivu vůbec neměla, ani chutě. Jak už tady někdo poznamenal, nejedná se o dietu, ale o detox a opravdu to tak je. Celé tělo to krásně vyčistí. Je to znát na energii i na spánku. Za sebe to mohu určitě doporučit.
19. Leden 2014 - 15:06
Obrázek uživatele Návštěvník
Kelsey (anonym)
Jenže dokud se to drží, je jasné, že jojo efekt nebude, ale jak se přestane, tak si to tělo bude brát zpět... to se mi stalo po roce držení dělené stravy, pak jsem otěhotněla a z ničeho nabrala 22 kg...:(( U druhého těhotenství jsem nabrala jen 8 kg, a to jsem jedla o dost víc, u prvního asi tělo dohánělo to, co mu chybělo...kůře jak ji zastavíš, tak se ti to vrátí i z úrokama. Jasně, má se jíst zdravě, ale rozumně; a na to jsou dietologové, aby sestavili jídelníček na míru.. Asi není na škodu si zaplatit někoho, kdo tomu rozumí.
19. Leden 2014 - 15:11
Obrázek uživatele Návštěvník
Bára (anonym)
Já jsem si ten detox střihla loni na jaře. A super výsledky... První týden byl krapet očistec, ale zbývající tři už pohoda. A chutnalo mi. Dost jídel si vařím doteď. A chtěla bych začít znovu, jen ta zelenina je sakra drahá((
19. Leden 2014 - 15:12
Obrázek uživatele Návštěvník
Rolla (anonym)
Jenže dokud se to drží, je...Nekoukejte na tech prvnich 28 dni, ale na pokracovani, tam pak uz jite vicemene vse, jen to funguje na principu delene stravy. Normalne si daji pecene kure, ale jen se zeleninou, ale klidne si nekdy daji i brambor. Daj si i gulas, nehladovi, nekdy i cokoladu, tchyne vinko, vaha nahoru nejde. A skutecne si zas tak od huby neberou...:o)))
19. Leden 2014 - 15:14
Obrázek uživatele Návštěvník
Jasněnka (anonym)
Moje mamka ji vyzkoušela a je dost spokojená, řekla bych. Cítí se mnohem lépe a navíc trochu zhubla a doteď (dva roky) nic nepřibrala. Ale detaily neznám.
19. Leden 2014 - 15:17
Obrázek uživatele Návštěvník
Sluníčko z jiné (anonym)
Já jsem „Mačingovou“ držela.. mám 9 kg dole...:)) Těch prvních 28 dní se dá přežít, když vydržíte první týden… to jsem dala dolů 5 kg a zbytek tak po 2 kila za měsíc. Nepříjemný, ale dá se to. Začala jsem v srpnu, a od prosince si držím stejnou váhu; takže za mě doporučuju. Aby to fungovalo, je potřeba nejen vše poctivě dodržet, ale i dodržet pitný režim 3–4 litry denně! Jediná „nevýhoda“, musela jsem si obnovit šatník ( teda hlavně kalhoty) v pase mám o 12 cm míň ... Držím palce těm co začnou, ať vydrží. ;) Ještě mě napadlo, že by nebylo špatné, podělit se tu podrobně o rady, fígle a tak. Mně například vadilo, že musím vařit pro každého zvlášť. (Chlap by mě s fazolkama asi poslal někam :-) a malá v té době jedla jen neslané a jiné než já) vařila jsem některé věci do mrazáku, tak abych měla na tolikrát, kolikrát bylo jídlo v 28 dnech obsaženo. např. boršč či hrachovou polévku. Tak třeba mrkvový perkelt jsem dělala tak, že jsem nakoupila 3 kg mrkve, a očistila jsem je a nastrouhala na robotovi, nabalíčkovala a zamrazila. Pak už jsem se nezdržovala při vaření. :-)
19. Leden 2014 - 15:22
Obrázek uživatele Návštěvník
Lynette z jiné (anonym)
Já zhubla takhle 15 kil, na udržovací kůru kterou dále v knize popisuje jsem se vyprdla a jojo efekt nenastal. :D On ten jojo efekt zřejmě nastane, když tělo hladoví a pak se mu dopřeje – tady jsem ale byla furt nasycená, pocit hladu jsem za celou dobu nepoznala; a protože jsem to držela cca 3 měsíce, tak se mi změnily stravovací návyky k lepšímu. ;)
19. Leden 2014 - 15:41
Obrázek uživatele Návštěvník
Dagmara (anonym)
Já zhubla takhle 15 kil, na...To zní moc pěkně, ale jak dlouho se to dá držet?
19. Leden 2014 - 22:24
Obrázek uživatele Návštěvník
Eva (anonym)
V první řadě nejde o žádnou dietu. 28 dní detoxu je start ke změně stravovacích návyků. Já sama jím podle paní Mačingové už rok a cítím se skvěle. Když pominu ztracená kila, zmizelo u mě úplně pálení žáhy, bolesti hlavy a žaludku, zácpa, snížil se mi krevní tlak a moje krev je ukázková. To považuji za důležitější než zhubnutí. Jde o to, že když už se jednou rozhodnete změnit svůj životní styl, musíte vytrvat a nikdy se už nevracet k tradiční "nezdravé kuchyni". Paní Mačingová to ve svých knihách popisuje velmi jasně. Já osobně doporučuji.
25. Leden 2014 - 19:47
Obrázek uživatele Návštěvník
Karina (anonym)
á jsem vydržela 28-denní detox držet 16 dní a od té doby nemůžu ani vidět, natož pozřít, brokolici, červenou řepu, lusky... Bylo toho tenkrát hodně a prostě se mi to zprotivilo. Nicméně, některé recepty vařím dodnes, ale stravovat se přesně podle p. Mačingové nedokážu za žádnou cenu. Účinky toho detoxu jsou ale opravdu úžasné a působí úplně na všechny, kteří vydrží alespoň část detoxu.
25. Leden 2014 - 20:34
Obrázek uživatele Návštěvník
Radka z jiné di (anonym)
Mám doma také obě knihy od A. Mačingové, 28-denní očistu jsem držela už asi 3x (poprvé v 6. měsíci těhotenství, podruhé v šestinedělí a potřetí asi 2 měsíce poté, ale už jsem ji nedodržela dokonce). Recepty jsou super, moc nám chutnají, takže je velmi často vařím i mimo kúru. Se 4-týdenní očistou podle Mačingové mám ale takovou zkušenost (opakovanou), že prvních 14 dní mi velmi vyhovuje, ale jak se do jídelníčku přidávají sacharidy, ale hlavně maso, tak mi to vůbec nevyhovuje. Možná to souvisí s tím, že jsem krev. sk. A, pro kterou je maso nevhodná potravina a já sama o sobě maso nevyhledávám. Neřadím se sice mezi vegetariány, ale maso mi stačí tak 1x za 2 měsíce, i méně často... V detoxu od Mačingové je poslední týden vyloženě masový, maso 2x denně na talíři a to mi velmi nevyhovuje. Všechna shozená kila se mi vrátí a nabitá energie se vytratí po posledním týdnu. Má někdo také podobnou zkušenost?
25. Leden 2014 - 20:36
Obrázek uživatele Návštěvník
Clock (anonym)
Mám doma také obě knihy od...Radko, pokud držíte detox a nejste masová, nahraďte maso hlívou ústřičnou, je to výborná alternativa masa. :) Tonička to doporučuje někde v přemluvě. Já detox držela 14 dní, maso bylo jen jednou, nahradila jsem ho hlívou a bylo to moc dobré. Jinak mám dobré zprávy, Zhubněte jednou provždy bylo znovu vydáno, takže zajděte na lov. :) A ještě vyšla zbrusu nová kniha Harmonie zdraví, krásy a vitality.
25. Leden 2014 - 20:37
Obrázek uživatele Návštěvník
Mark (anonym)
Mám doma také obě knihy od...Ne, já z bílkovinama naopak rychle hubnu. Možná proto, že jsem krevbní skupina B...
9. Únor 2014 - 2:54
Obrázek uživatele Návštěvník
Mark (anonym)
Ne, já z bílkovinama naopak......krevní skupina B...
9. Únor 2014 - 2:55
Obrázek uživatele Návštěvník
Šárka (anonym)
Knihu jsem si vybrala hlavně pro zdraví a snížení hmotnosti je k tomu dobrým bonusem :-). Je napsána přehledně s návodem i pro úplné laiky, co se snaží žít a jíst zdravě a přesto se jim to nedaří.... Dodržujte a změňte stravovací návyky podle kuchařky, to nelze, zatímco zde je to popsáno od A do Zet... Držím 8 den, na váze to činí 2kg a jednu konfekční velikost, takže i nějaké ty cm v pase, bocích a přes bříško jsou fuč. Měla jsem obavy, jelikož mi nesměl v jídelníčku chybět chleba a maso, že budu trpět - netrpím. Včera měl přítel ovarové koleno, což já byla schopná sníst sama a ani vůně masíčka a pohled na něj mě nijak nelákal, nedrásal, prostě pohodička. Doporučuji všem, co to ještě nehodlají zabalit :-) Po čtyřicítce můžeš chytit první infarkt nebo druhý dech - záleží na tobě samém :-)
9. Únor 2014 - 2:57
Obrázek uživatele Návštěvník
Květa (anonym)
Když se mi dostala do rukou tato kniha, vrhla jsem se do toho s chutí a výsledek opravdu přišel. Na kila jsem zhubla jen něco přes tři kila, ale je to 8 cm a moji známí si toho všimli. Cítím se skvěle a jídlo mi chutná. Končím zrovna 28 denní program a tady potřebuji radu!!!!!!!!!!!!!! Jak mám kombinovat jídlo dál? Poradí někdo?
9. Únor 2014 - 2:59
Obrázek uživatele Návštěvník
Magdalena (anonym)
je to skvělá metoda, ale přece jen bych k tomu měla pár připomínek: některé kombinace jídel doporučované autorkou jako velmi chutné mi byly naprosto odporné - např.celerové hranolky /nasládlá příchuť , mastná blátivá konzistence/, nebo brokolice, s česnekem a čerstvým zázvorem ...brrrr , ale to je individuální :o) při detoxu se neustále opakuje úzké spektrum vařené zeleniny / na kterou se pak už nemůžete ani podívat/, chyběla mi čerstvá + různé druhy ovoce dát si nalačno strouhanou mrkev s jablkem a medem, jako svačina fajn, ale jako snídaně, to je krutý v knize jsou nepřesnosti v překladu - např. záměna zelí a kapusty, autorka nedoporučuje zelnou polévku pro skupinu 0 - z důvodu hypothyreozy u nulek, o pár stránek dál je zelí pro "0" velmi vhodné ...atd. je celkem troufalé šmahem přisoudit všem nulkám hypothyróozu - toto je diagnóza, která se potvrzuje z krevních testů a je to onemocnění, které se musí léčit medikamentosně sama jsem nulka a hypothyreózu nemám schůdková metoda není nic jiného, než dělená strava
9. Únor 2014 - 3:02
Obrázek uživatele Návštěvník
Jitka (anonym)
Byla jsem velice zvědavá, co to obnáší. Jedla jsem vše podle knížky přesně 28 dní a jsem spokojená. Zhubla jsem na váze 10 kg, 15 cm v pase a 13 cm přes boky. Cítím se mnohem lépe a plná energie. Doporučuji lidem, kteří mají rádi zeleninu a pevnou vůli. Držím palce všem, kteří se do toho pustí.
9. Únor 2014 - 3:04
Obrázek uživatele Návštěvník
Venusche (anonym)
Jsem výživový poradce, nedávno jsme s kolegy řešili klienta, který tento program absolvoval. V jídleníčku je vážný nedostatek kvalitních bílkovin, bez kterých si člověk nemůže budovat svalovou hmotu - tím pádem dochází k jejímu úbytku (na normální váze doma tedy nelze zjistit, z čeho je váhový úbytek hrazen). Tímto dochází k poklesu hodnoty bazálního metabolismu, tzn po skončení stačí mnohem menší kalorický příjem a tudíž dochází k jojo efektu, člověk opět přibere. Měla jsem možnost nahlédnout do výsledků z IN body toho klienta, celkkový úbytek sice 10 kg, z toho ovšem jen necelé 4 kg tuku, zbytek svaly a voda. Navýšila se mu hodnota útrobního tuku, bazální metabolismus se snížil o cca 600 kj, kleslo i množství kosterních minerálů...... takže všechno špatně! Dobrý lehký pocit, pravidelné stolice a úbytku váhy (tukové tkáně)bez jojo efektu lze docílit pouze nutričně vyváženou stravou:-)
9. Únor 2014 - 3:06
Obrázek uživatele Návštěvník
Kamila (anonym)
Jelikož kniha dle autorky nemá být primárně receptem na hubnutí, přijde mi zbytečné opervat s úbytky váhy a slibovat to, že lidé zhubnou. Po červené řepě zhubne asi každý. Navíc si myslím, že po takto radikální změně stravování (viz. fazole, brokolice...) může reagovat organismus různě (zácpa atd.)-vlastní zkušenost. Myslím, že autorka to poněkud "přepískla" s vychvalováním úspěchů i s tím, že tyhle recepty musí chutnat každému...
9. Únor 2014 - 3:08
Obrázek uživatele Návštěvník
Martina (anonym)
Na této knize mě zaujal 28.denní detoxikační program. Protože jsem chtěla jarní očistu těla a byla jsem zvědavá.A tak jsem si to přečetla a rozhodla se to nezkoušet.V minulých letech jsem zhubla 40 kg díky dělené stravě Lenky Kořínkové a u tohoto stravování jsem s občasnými výkyvy už zůstala. Navíc jsem zastánce stravování podle krevních skupin. Jsem nulka, a vím moc dobře jaké problémy mi dokáže způsobit např.pšenice. Ale tato kniha se mi nelíbí. A nelíbí se mi ani arogance její autorky - na některé věci jsem se jí ptala emailem a odpověď tedy nebyla nic moc. Lidičky, ponechme si svobodu vybrat si, co nám chutná, co dělá našemu tělu dobře, jídlo má být radost! Já, i když mám řepu, brokolici a fazolky ráda, nenechám si nikým nařizovat, co mám jíst, protože jak známo - univerzální rady neexistuji. Z čeho něčí tělo jásá, tělo druhého třeba pláče. Detoxikovat se dá i bylinkami. Za mne jsou to zbytečně vyhozené peníze za tuto knížku. Za chvíli na ten hit každý zapomene a kila budou zase nahoře. Protože lidé nevydrží jet v jídle celoživotně podle rad někoho, není to přirozené.
9. Únor 2014 - 3:14
Obrázek uživatele Návštěvník
Maggie (anonym)
Není to jen o hubnutí, ale o správné životosprávě. Zhubla jsem skoro 7 kg a 11 cm v pase. Teď se udržuji a jde to v pohodě, Přestaly mě trápit bolesti žaludku, zažívací potíže, zlepšila se mi pleť a zmírnily se průvodní jevy hormonálních změn v těle. Mohu sníst i něco z původního jídelníčku, mám-li na to chuť, a to bez pocitu pažravosti, který provází všechny ostatní diety. Toto není dieta, ale životní styl. Mrkve s jabkem na snídani se prostě nepřejím. Taky jsem byla nejdříve "nevěřící Tomáš", takže všem pochybujícím: zkuste a uvidíte. Zatím všichni, kdo to z mého okolí vyzkoušeli, byli spokojeni. Některá jídla vařím i pro manžela, moc mu chutnají. Ale chápu, že někomu to vyhovovat nemusí...
9. Únor 2014 - 3:16
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka (anonym)
Tomuto stravování jsem strašně chtěla věřit nebo´t jsem u kamarádky opravdu viděla,že to funguje. Ale mě osobně to vůbec nepomohlo-držela jsem to dokonce 2 měsíce a nezhubla jsem ani deko-bylo to pro mě opravdové zklamání. Nevím jestli to není třeba tím,ýe mám přechod chtěla bych tomu přijít na kloub.Proč mi nejde zhubnout a to jsem úplně přestala sladit a vyřadila veškeré sladkosti. Jsem už z toho zoufalá
9. Březen 2014 - 15:23
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka (anonym)
Tomuto stravování jsem strašně chtěla věřit nebo´t jsem u kamarádky opravdu viděla,že to funguje. Ale mě osobně to vůbec nepomohlo-držela jsem to dokonce 2 měsíce a nezhubla jsem ani deko-bylo to pro mě opravdové zklamání. Nevím jestli to není třeba tím,ýe mám přechod chtěla bych tomu přijít na kloub.Proč mi nejde zhubnout a to jsem úplně přestala sladit a vyřadila veškeré sladkosti. Jsem už z toho zoufalá
9. Březen 2014 - 15:23

Stránky

Přidat komentář