255 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Dianetika

10. Září 2018 - 0:02

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Jarmila (anonym)
Rada bych si povidala s nekym, kdo ma o toto tema zajem.
18. Květen 2001 - 18:13
Obrázek uživatele Návštěvník
Ivan (anonym)
Ahoj! Já se o to trochu zajímám, byl sem i na týdením kurzu u ing. A. Dragomireckého - hlubinna abreaktivní psychoterapie , má to víc propracované, ale vlastně je to totéž.
27. Srpen 2001 - 20:49
Obrázek uživatele Návštěvník
eva (anonym)
Zajimalo by me jestli se jednalo o kurz poradany Dianetickym centrem. Zucastnila jsem se tam Oxfordskeho testu a nejake kurzy mi byly nabidnuty. Jak tento kurz probihal a prineslo vam to neco?
29. Říjen 2001 - 18:47
Obrázek uživatele Návštěvník
Magda (anonym)
Ahoj všichni,chci se zeptat, zda někdo z vás má nějaké - jakékoliv zkušenosti s Dianetikou nebo scientologii. Je to k něčemu nebo to zase jen tahá peníze z důvěřivců?Díky moc za Vaše názory.Magda
3. Červen 2002 - 19:25
Obrázek uživatele Návštěvník
Michala (anonym)
Na dianetiku naletěla moje sestra. Je to v podstatě metoda zneužívaná sektou, která se snaží z důvěřivců tahat peníze za "vzdělávací kurzy". Další informace je možné získat vyhledáváním na netu pod hesly dianetické centrum a dianetika. Chtěla bych tímto varovat všechny, snažte si nejdříve zjistit co nejvíce, než s nimi přijdete do styku.
9. Červen 2002 - 9:06
Obrázek uživatele Návštěvník
Magda (anonym)
Michaelo,díky za odpověď. A byla sestra na tom kurzu a dalo jí to něco? Nebo je to fakt jen tahání peněz?DíkyMagda
10. Červen 2002 - 13:03
Obrázek uživatele Návštěvník
Urbánek Jan (anonym)
Dobrý den, rád bych odpověděl na vznesený dotaz. Dianetika je jeden z nejcelistvějších filozofických systémů, které jsem studoval. Respk. L. Ron Hubbard byl dozajista velmi vnímavý a inteligentní člověk, který nemohl nést následky za zneužití své , řekl bych průkopnické myšlenky lidmi, kteří se chtěli pouze obohatit nebo ve slepé víře začali tuto myšlenku propagovat. Víte, z dianetiky vzešla ona nyní diskreditovaná a napadaná Scientologiscká církev. Myslím, že sám L.R: Hubbard neměl v úmyslu vytvořit nové iluzorní dogma, ke kterému se obracejí ve fanatickém nadšení zoufalí lidé. Naopak - základní myšlenkou je víra v sebe sama, jakožto dokonalého člověka. Co napsat závěrem? Myslím, že studium dianetiky prospěje každému, ale nemůžu ručit za ziskuchtivce, kteří se na tomto velmi zajímavém oboru "svezli." S pozdravem Urbánek Jan
10. Červen 2002 - 21:01
Obrázek uživatele Návštěvník
Filip (anonym)
Absolvoval jsem Oxfordsky test osobnosti, popravde me prekvapila pruzna provazanost s tak "efektivnim" resenim jak mi byla Dianetika popisovana, prostredi na me po pravde pusobilo dosti roztodivne, lide "nahaneni" de facto z ulice a jak na bezicim nasledne pisici sve testy, po vysledcich pak ve vetsine odnasejich si i knihu L.Ron Hubbarda (ano i ja jsem si ji koupil), vzdyt kdo by odpovedel zaporne na otazku "Stoji Vam Vase osoba za investici 250Kc ?" Na internetu jsem si nasledne nasel spojenim klicovych slov Dianetic+critic nekolik stranek, ktere sice potiraly Dianetiku jak to slo, presto pouzite argumenty pro me nemeli prilisnou vypovidaci hodnotu, pokud, byl by mi nekdo ochoten poskytnout osobni nazor podlozeny pripadne zkusenosti, byl bych vdecen.
9. Srpen 2002 - 1:08
Obrázek uživatele Návštěvník
Martin (anonym)
Ahoj ak Ti nebude Vadit, ze si budes pisat so Slovakom. Tiez sa zaujimam o tuto tematiku a nebit tychto informacii, neviem ako by vyzeral moj zivot. Som stastny ze mam tieto data. s pozdravom Martin
2. Září 2002 - 8:13
Obrázek uživatele Návštěvník
Petra K. (anonym)
Ahoj všichni,nemám s tímhle velkou zkušenost,ale také jsem byla oslovena na ulici a pozvána na test osobnosti. Test dle mého názoru byl (ač to nemělo být tak širokou veřejností pochopeno) na to, aby se zde člověk svěřil s výhradně soukromými věcmi,na které se bez okolků ptala osoba, která mi byla přidělena. Velice skrytě z člověka mohou dostat důvěrné informace, které by snad měl právo znát pouze osobní lékař či psycholog.Pokud na sebe člověk tedy něco prozradí,při vyhodnocování testu ta osoba tento lecky úplně běžný problém (třeba že jste se někdy nepohodli s rodičem) nastínil tak,že máte obrovský problém v komunikaci s autoritou,a že bez jejich pomoci se tento banální problém nedá prostě zvládnout.A je důležité abyste pracovala na své osobnosti s nimi...a další a další LŽI. Já jsem celý test absolvovala a byla mi nabídnuta odborná kniha která mi pomůže a měla jsem se také přihlásit do nějakého kurzu a zápisné uhradit ihned. ??? Proč??? Protože člověku pěkně utnou sebevědomí a slabší osoba ihned tahá peněženku a těch 2 500,- zaplatí. Nedělejte to!! Já z testu odcházela s tím,že jestli budu chtít něčeho se zúčastnit tak zavolá. Nevolala jsem a hned další den mi volal můj zkoušející,kdy uhradím ty peníze za kurz...tak jsem mu oznámila,že do žádného kurzu nejdu a on velice naštvaně zavěsil..je to pouze TAHÁNÍ PENĚZ Z LIDÍ PROŽÍVAJÍCÍCH TŘEBA NĚJAKOU TĚŽŠÍ ŽIVOTNÍ SITUACI..NEBO Z LIDÍ, KTEŘÍ MAJÍ NÍZKÉ SEBEVĚDOMÍ.Neodrazuji Vás, jen popisuji svůj pocit a přesvědčení o tomto druhu sekty.Petra
23. Listopad 2002 - 21:27
Obrázek uživatele Návštěvník
Zkopaný (anonym)
Zase tady do mne kopou neznámí telepaté proudem a snaží se mě paralizovat či dohnat k infarktu (momentálně míří do srdeční krajiny). Olomouc v okruzích ulic Karafiátová 1, Komeského 9, Kosmonautů 29.
26. Listopad 2002 - 23:02
Obrázek uživatele Návštěvník
Vít P. (anonym)
Nejlepší dosažitelný nezávislý popis dianetiky a scientologie je na http://sweb.cz/vit.p/streva/scientol.html
26. Leden 2003 - 19:20
Obrázek uživatele Návštěvník
Michala (anonym)
A co mi řeknete na to, že uvedená sekta věří na mimozemský život a po příletu mimozemšťanů budou spaseni pouze "čistí". To Vám nepřipadá padlý na hlavu?
25. Únor 2003 - 22:10
Obrázek uživatele Návštěvník
honza (anonym)
Dobrý den, řekl bych na to jediné: Dianetika není sekta. Stejně jako nukleární inženýrství není pár pomatenců, kteří shazují bomby na ostatní.
6. Březen 2003 - 23:24
Obrázek uživatele Návštěvník
Ronny (anonym)
Mily Honzo, dianetika je sekta!!! Mrkni na definici sekty, otevri oci a bude ti to jasny.
7. Duben 2003 - 22:08
Obrázek uživatele Návštěvník
Vít P. (anonym)
Je to padlé na hlavu. Ale toto tvrzení není součástí scientologie, natož pak dianetiky. Malé doporučení: držte se výhradně Hubbardových textů a kazet, chcete-li o jeho filozofii něco vykládat.
16. Duben 2003 - 13:26
Obrázek uživatele Návštěvník
Vít P. (anonym)
Předchozí příspěvek je odpověď Michale.
16. Duben 2003 - 13:27
Obrázek uživatele Návštěvník
Vít P. (anonym)
Ronny: Když člověk otevře oči, vidí, že za sektu můžeme označit jakoukoli organizaci, která má nějeké vedení. Podle mě je to blbost. Více na http://sweb.cz/vit.p/streva/sekta.html
16. Duben 2003 - 13:30
Obrázek uživatele Návštěvník
kacenka (anonym)
Lidi neblbnete, jestli mate nejake problemy, tak je rozhodne nereste se scientologi - pohlti vas to a uz nepusti. Je to opravdu sekta - nebo alespon, je-li to pro Vas argument, tak lekari, kteri se zabyvaji sektami a jejich pusobenim na lidi a OBETMI SEKT, sem scientologii i dianetiku zarazuji. A take to tak prednaseji na medicine i na zdravkach. Zkuste se na nekoho takoveho obratit a on Vam to kvalifikovane vylozi - a doufam, ze pochopite. Lide maji opravdu velke problemy se techto sekt potom zbavit!!! Mimochodem ja jsem pracovala kratce ve firme, jejimz majitelem byl scientolog a jak jsem posleze pochopila, tak i vetsina zamestnancu byli sc. Jen takova mala poznamecka - nepripada Vam podivne, kdyz tito lide, vyzaduji 100 procentni dodrzovani pracovnich postupu - cimz v podstate vyrazuji z cinnost Vas mozek a Vy se musite slepe ridit pravidly, ktere nekdo pred X lety napsal a kterym scient. bezhlave veri. A to do takovych detailu, ze musite dodrzovat urcitou barvu spendliku, ktery chcete pripichnout na nastenku.Je to fakt pakarna!!!!! Verte mi, ze je to jenom vymejvani mozku a honem utikejte - teda pokud chcete mit taky vlastni nazor a nebejt neci ovce.
20. Červen 2003 - 11:09
Obrázek uživatele Návštěvník
Pavel (anonym)
Ahoj vsichni,Byl jsem navstivit Dianetiku v Praze a vyplnit test a na doporuceni jsem absoloval komunikacni kurz. Stal 1 500 a trval asi 40h. Musim rict, ze za ty penize to opravdu stalo, i kdyz je to melo takove netradicni pojeti. Po skoknceni mi byly nabidnuty dalsi kurzy, ale ty jsem odmitnul s tim, ze si nejdrive prectu literaturu (koupil jsem si par jejich brozur). OK, zadne vyhrozovani nebo zastrasovani, nic. Brozury byly psany velmi jednoduse a musim rict ze myslenky vubec nebyly nesmyslne. Precetl jsem si take vse na netu, bud jen pro nebo zasadne proti. Opomenu li celkove nabozensko-politickou polemiku, muzu rict, ze poskytnute informace mi urcite pomohly. Cekal jsem na vymyti mozku, ale nic, jde to vubec?
11. Červenec 2003 - 11:29
Obrázek uživatele Návštěvník
Vít P. (anonym)
Milá Kačenko, trochu si protiřečíš. Chceš aby lidé používali svou vlastní hlavu a odkazuješ je na názory jiných lidí jen s tím poukazem, že mají doktorský diplom. To je naprosto zcestné - mám z VŠ zkušenosti s dvěma doktory pedagogigiky a jedním Ing. CSc. DrS., což byli jedni z nejhorších učitelů, které jsem zažil. Scientologie je filozofický systém, jestli ho někdo používá tak, že je z něj "pakárna", může za to on, ne scientologie. Ke získání ucelenějšího obrazu můžu odkázat nejen na Tvé guru, "odborníky" doktory, ale i na své stránky (viz můj starší příspěvek) nebo na scientologickou literaturu, jejíž četba samozřejmě nikoho k ničemu nezavazuje.
12. Červenec 2003 - 12:00
Obrázek uživatele Návštěvník
Lojza (anonym)
Je zajímavé pozorovat diskusi o scientologii, kterou jsem náhodou objevil.Scientologie je sama o sobě zcela jistě fenoménem doby. Doby, v které lze pozorovat několik trendů. Jedním z nich je otázka hodnoty informací, které jsou nám předkládány. Po mnoha letech studia nejrůznějších oborů, filozofií apod. mohu říci jen jedno - není nad vlastní zkušenost. Nikde není spolehnutí na mediální pravdivost. Za 13 let, co scientologii znám, mohu říci jediné - kvalita služeb v scientologických organizacích není dána tím, co napsal L. Ron Hubbard, ale TÍM, KDO JI POSKYTUJE. Opět se mi tak vrací na mysl moje stará myšlenka, že provádí-li člověk mizernou metodu s opravdovou láskou a chutí pomoci, tak pomůže a naopak, dělá-li se skvělou metodou s cílem, jak člověku uškodit anebo jak si finančně přilepšit na jeho úkor, pak je schopen uškodit. Bohužel není dnes řada jednotlivců schopna odlišit jedno: je rozdíl mezi samotnou filozofií a mezi jednotlivci, kteří ji provádějí.Zrovna tak se nelze navážet do křesťanství a Ježíše Krista jen proto, že jeho následovníci pohlavně zneužívali i děti, byli zapojeni do praní špinavých peněz či jsou informátory CIA, berou úplatky a tvrdě zasahují do politiky.Úroveň a kvalita každé církve a každé organizace je tak dána jen kvalitou a dodržováním etiky jejich jednotlivců od šéfa po uklizečku.Je dobře, že taková filozofie existuje - alespoň to probere pár lidí z mrtvolné existence a možná i přivede k zamyšlení, zda jsme ještě vůbec schopni mít vlastní úsudek a zda jsme schopni pozorovat a na základě toho se bránit - ať již všem nečestným nositelům církví anebo médiím a jejím dezinformacím.
13. Srpen 2003 - 19:55
Obrázek uživatele Návštěvník
Lojza (anonym)
Dobrý den, Filipe.Nevím, zda je ještě odpověď aktuální, ale trochu mne dopis vyprovokoval.Mám řadu dobrých zkušeností. Nejlepší a největší s komunikačními kursy. Jsou-li dobře dělány, pak jsou i skvělé výsledky. Filozofie o porozumění nebo tzv. Sebeanalýza jsou skvělé věci. U Sebeanalýzy (toho času stále ještě v angličtině či němčině) nemusíte dokonce být ve spojení ani s sžádným scientologem ani s církví. Můžete si zcela sám provádět tzv. "lehké" procesy a investovat jen několik set korun (tuším tak 20-30 Euro, možná víc). Výsledky mohou být - pokud je sebediciplína, kterou však ani já pořádně nevládnu - velmi překvapivé. Zlepší se paměť, zlepší se nálada, člověk je psychicky stabilnější - to už stojí za to či ne?Mimochodem se chystá i český překlad a vydání.Chcete-li si na toto téma vyměnit názory, napište.
13. Srpen 2003 - 20:03
Obrázek uživatele Návštěvník
Lojza (anonym)
Je zajímavé číst jednotlivé příspěvky o Dianetice či scientologii. Z každého mluví buď vlastní zkušenost anebo přejaté názory, často nejistota. Sám za sebe mohu napsat jen toto.Znám Dianetiku již od podzimu 1989 ze Stuttgartu. Zažil jsem jak nedokonalé a chybné služby, tak skvělé kursy a skvělé managery či vedoucí kursů. Absolvoval jsem několik kursů a při přemýšlení o tahání peněz mne napadlo, abych spočítal ty finance, které jsem dal u jiných filozofií (např. holotropní dýchání, jógové kursy, meditativní kursy, reiki, kursy tvořivosti apod.), když to sečtu, tak např. jen za holotropní dýchání jsem vydal přes 30000,- korun. Každý kurs by měl mít svůj význam, protože - pokud jsem normální - tak mne něčím obohatí: přinejmenším zkušeností.Pokud má někdo pocit, že z něj Dianetika tahá peníze, tak by měl přemýšlet proč ten pocit má. Možná, že to nebude jen tou organizací, protože pokud mne je někdo schopen vyškolit na osobu provádějící auditing za cca. 5.000,- Kč anebo si dokonce mohu koupit (v angličtině či němčině) knihu Sebeanalýza za pár set a sám na sobě pracovat bez spojení s církví či scientology, tak zcela rozhodně nepůjde o tahání peněz z mojí kapsy. Jedno je důležité - FUNGUJE TO - ovšem jen tomu, kdo má v ytrvalost, sebedisciplínu a jasný cíl - poznat sám sebe, zlepšit něco ve svém životě a jít dál.Od svých 15 let jsem už leccos zkoušel a Dianetika či scientologické kursy jsou zatím tím nejpropracovanějším systémem (technologie učení a chápání, komunikace a porozumění, emoce a odhad lidí), který jsem dosud poznal.Je na každém, zda oddělí zrno od plev a zda bude ochoten nezaujatě (někdy je to těžké) získat vlastní zkušenost.Já ji mám a převažují - dost jednoznačně - ty dobré (ty špatné však nezamlčuji).Zdraví Lojza
13. Srpen 2003 - 20:14
Obrázek uživatele Návštěvník
Marek (anonym)
Ahoj vsichni,byl jsem dnes osloven na ulici,nejakou otazkou uz ani nevim cim,zvedavost mi nedala a najednou jsem se ocit v mistnosti s testem pred sebou(200 otazek).Musim rict,ze vysledek testu sedel presne...asi nejsou blby...Pak nasledoval pohovor s nejakou zenskou,docela pusobivy.Akorat mne zarazilo,ze hned chtela osm stovek,a to chytani na ulici...Fakt nevim co si mam myslet.Jedno je ale jisty,jednim z cílů jejich snažení jsou peníze(!)Na druhou stranu to maj(asi)propracovany,videli mne poprve a ani jednou se nespletli(to jsem si hlidal)
1. Září 2003 - 20:01
Obrázek uživatele Návštěvník
MAxx (anonym)
Maš pravdu, penize jsou pro ně důležité. Polož si otázku proč??? Když někomu nabídneš pomoc, aby se vzpamatoval, nebo aby na sobě zapracoval a nenecháš si za svou pomoc zaplatit tak co se stane ??? Dnes se prostě platí potištěným papírkem. Všechno něco stojí a když budeš Ty sám ve větší pohodě vyděláš více peněz...? Baťa jednou řek: nebudeš li se starat o sebe ani o své pracovníky, nemůžeš prosperovat!!! ( není to doslovné) Zamyslím se a říkám. Mě se to vyplatilo a nejsem ortodoxní Scientolog. Ahoj MAXX
7. Září 2003 - 23:07
Obrázek uživatele Návštěvník
Urbánek Jan (anonym)
Všechny zdravím, tak jsem se právě od známého dozvěděl, že měla prý být pojem Dianetika(nemluvíme o Scientologii) zařazen jako pojem pojící organizaci nazývající se SEKTA....to mě dostalo-nevím do jaké míry je to korektní informace, ale v případě, že je správná, tak mě tedy děsí, protože jestli někdo bude považovat za sektu Dianetiku, tak mi nezbývá než čekat na to až bude také Kvantová fyzika, geometrie, možná i chirurgie prohlášena za sektu, respkt. lidé, kteří budou těmto oborům věřit a podle nich směrovat své jednání nazváni sektou a postaveni mimo zákon. Jestli je to skutečnost a oficiálně byla v některém státě prohlášena za sektu Dianetika, tak se budu nejdřív hodně smát a pak hodně přemýšlet o informačním embargu, apod. Nechápu jak někdo může slučovat inteligentní systém(Dianetika) propracovaný do nejmenší maličkosti a jeho interprataci(Scientologie) zoufalých či ziskuchtivých "hledačů." Ale to jsem trochu odbočil - spíš jsem si chtěl popovídat s Lojzíkem o pár věcech - působá na mě totiž jako člověk s velkým spektrem a nezastřeným pohledem na některé otázky. Jedna taková mě napadá: Přemýšlel jsi někdy o tom, že věškeré systémy, které se opírají o potencialitu nesmrtelnosti lidské duše a ducha jsou pouhým výkřikem po věčnosti? Pochopitelným - pochopitleně:) Jinak k dianetice - víte jak si myslím, že to celé bylo? L.F.Hubbard podléhající přirozenosti dynamiky přežití prvního stupně se od psaní svých sci-fi knih vrhl k tématům, která byla velmi módní(a stále jsou -proč?) - pravda zvládl to tak jak by mohl leckterý pisatel závidět, ale nebyly tím původním motivem skutečně...Prachy? - tedy jinými slovy prostředky k optimálnímmu způsobu přežití? Je možné, že ano. :) Možná také ne... To co Lafayate napsal je bible pro život a je nepopiratelnou a lehce pozorovatelnou skutečností, že pravidla popsané Dianetikou jsou platná absolutně...téměř:) Opravdu jen téměř - život má totiž zvláštní schopnost - smysl pro paradox - Hubbard by jej možná mohl nazvat křížením růzých stupňů dynamik přežití. Jen by mě zajímalo jak to doopravdy bylo - nějak nemůžu pochopit proč se z Dianetiky stalo to co se stalo - Scientologie?????? Pochopil bych kdyby se to stalo po smrti autora a lidé si po svém interpretovali slova tvůrce jako v případě Budhy, Osha, Krista, atd., po svém. Já prostě nemůžu pochopit proč se na založení církve podálel Hubbard??? Proč? Byly za tím jen daňové úlevy, známost jména, potřeba veřejného uznání, potřeba oficiality??? Peníze jsem logicky vyloučil - těch měl Ron dost a dost jen z knihy Dianetika(cca 400mil. arů - a právem mu náleží)) a pak mi zbývá pár dalších pro mě rozumově neakceptovatelných motivů v pravdě nechápu... VÍTE NĚKDO JAK TO BYLO???????????????????Skoro bych byl radši, kdyby svůj odchod nezahalil takovým tajemstvím a překročil své já, tak jak to udělal Raymond Moody v knize "Kdo se směje naposled" - doporučuji pro ty, kteří pokládáte záž&;239;tky blízké smrti za pochopitlenéa vědecky doložené právě tímto člověkem - ALE BACHA!! Je to stejné čtení jako Cesta k láskce od De Mella pro závislého člověka - přistupuje-li ovšem otevřeně k nabízeným informacím.To je ode mě vše - mějte se :)Honza Urbánek
17. Září 2003 - 0:08
Obrázek uživatele Návštěvník
miki k lojzovi (anonym)
Rad bych se zeptal Lojzy na nejake informace o Sebebanalyze.O co jde,kolik stoji knizka,kam to lze zaradit.Dale zda zkusil terba Silvovu metodu ktera toho taky moc slibuje a jestli se to da porovnat s Dianetikou.Moc toho o Dianetice nevim,ale take jsem byl v Praze osloven nahodne slecnou ktera me stahovala na nejaky pohovor.Taky se u nas na koleji vyskytly letaky o Dianetice resp. o Oxfordskem testu.Sliboval neco o zlepseni schopnosti a IQ(mimochodem kdo by si nepral byt schopnejsi a intelig. v dnesni spolecnosti).Jenomze uz ze Stredni skoly vim ze IQ a jine vykonnostni slozky osobnosti jsou nemenne smerem nahoru a nedaji se menit.Jsou dane biologicky resp. geneticky.Mam pocit ze metody ktere moc slibuji jsou podezrele. a zavaneji podvodem.Jsou site na lidi kteri maji v dnesni dobe problem se sebevedomi a hledaji v techto metodach pomoc. A o penize jde ve vsem predevsim-otazkou je jestli za sve penize dostanete plnohodnotny ekvivalent a jestli vam produkt sedne pripadne splni vase ocekavani.O osobnim nazoru na ruzne metody nelze jinak nez souhlasit,protoze marketingova a jina masaz opravdu muze zastirat obycejny selsky rozum.Uz dlouho se chystam na Silvovu metodu a porad mam strach abych nenaletel a nevyhodil penize ale informace o teto metode jsou taky tak protipolne ze nezbyva nez absolvovat a udelat si nazor vlastni.Neduvera je hrozna......
11. Říjen 2003 - 15:41
Obrázek uživatele Návštěvník
Vít P. (anonym)
Milý příteli, nemohu souhlasit s Vaším tvrzením, že ze střední školy něco víte. Ve střední škole Vás učili nějaká fakta, což ani zdaleka neznamená, že jsou tato fakta pravdivá. Když jsem nyní po téměř deseti letech ze střední školy procházel server maturita.cz, byl jsem naprosto zděšen tím, jak studenti bezduše hromadí informace a chodí s nimi ke "zkoušce zralosti" - úroveň našich středních škol je opravdu zoufalá (čímž neříkám, že jinde je to lepší, to prostě nevím). Také bych doporučoval si přečíst tuto diskuzi od začátku do konce a určitě najdete internetové odkazy, kde najdete odpovědi na své otázky.
17. Říjen 2003 - 22:39
Obrázek uživatele Návštěvník
miki k Vitovi P (anonym)
Takze inteligence se podle tebe zvysovat??Neco jsem o tom cetl takze si myslim ze ne.Vetsinu dedime a jen malo na nas pusobi vychova.Ale rad se necham poucit.Jinak jsem precetl celou diskusi a sehnal par informaci na netu a moc se mi ta Dianetika neoslovila...
23. Říjen 2003 - 17:08

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama