30 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Diagnostika z očí trochu jinak

10. Září 2018 - 0:16

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
Očko (anonym)
Návštěvu irisdiagnostika většinou volíme v situaci, kdy už máme nějaký konkrétní zdravotní problém a jsme zvědaví, jestli to tam ten odborník najde. Já bych se chtěl na stejný problém podívat s opačné stránky. Představuji si, že Vám pošlu na emailovou adresu svoji irismapu orgánů, takový výběr z dostupných irismap, včetně irismapy při pohledu do zrcadla a popis pro orientaci a tvorbu vlastní irismapy. Vy mi pošlete dotaz třeba na to, kde se v očích najdou známky, ( kresby ), zlomené nohy, ruky, nebo následky nějakého chirurgického zákroku na kostech, kloubech nebo páteři. Já Vám ta místa sdělím, a vy se pak podíváte do svých očí, jestli tam nějaká kresba je. Pro vlastní pozorování doporučuji koupit si u trhovců vypouklé zrcátko, stojí kolem 30,- Kč. Výsledky Vašich pozorování uvedu zde a Vy si je pak můžete zakreslit do vlastní irismapy. Pro začátek volím kosti a klouby, protože jejich poloha v duhovce je poměrně přesná. Pokud bude zájem, tak postupně probereme srdce, tlusté střevo, žaludek, slinivku a mozek.
5. Listopad 2009 - 19:03
Obrázek uživatele Návštěvník
Granvin (anonym)
Očko Je to zajímavá myšlenka, ale nevím jestli je smysluplný zkoušet lidi učit irisdiagnostiku. Vzhledem k chybné interpretaci stejně budeš mít výsledky někde kolem nuly. Určitě je ale dobrá myšlenka preventivní prohlídky, aby se lidi předem vyhli nemocem, které už o sobě dávají vědět pomocí signálů, který může pozorovat jen odborník, nabízím něco podobného, jen s tím rozdílem, že čtu z obličeje a iris je tam zastoupena jen částečně.
6. Listopad 2009 - 9:15
Obrázek uživatele Návštěvník
objektivní (anonym)
Již studenti na medicíně a možná i střední zdravotní škole se učí zásady 5 ti P( pohled, poklep, poslech, pohmat,...), ale klidně můžete lidé posílat svá fota Granvinovi :-)) a pak si můžete porovnat zjištěné problémy , zda to bude sedět :-)¨. Jinak by bylo dobré, aby Granvin zveřejnil, kolik bere za preventivní prohlídku :-)) a jakou ta prohlídka má váhu :-))
6. Listopad 2009 - 10:35
Obrázek uživatele Návštěvník
Granvin (anonym)
Objektivní Jak si tak čtu Vaše příspěvky, tak je mi Vás líto, ale lichotí mi, že jsem pro Vás natolik důležitý abyste za mnou běhal jako ocásek. Jinak veškeré info je na mém webu, a kdokoliv si ho tam může přečíst.
6. Listopad 2009 - 19:41
Obrázek uživatele Návštěvník
Očko (anonym)
Asi to skutečně nebude tak jednoduché, jak to na první pohled vypadalo. No ale, když už jsem si otevřel tuhle rubriku, přece jen je pár věcí, které by mohly být užitečné. Tentokrát bych to zkusil v sektoru mozku. Ten zabírá poměrně rozsáhlou plochu, hodnoceno z pohledu na hodinový ciferník, tak je to část mezi 11. a 1. hodinou. Na rozdíl od ostatní plochy duhovky, kde se navzájem překrývá i několik orgánů na stejném místě, v této části plochy tomu tak není. Jednoznačně je dán prostor pro malý mozek, hypofýzu, epifýzu, velký mozek v oblasti čela i týlu. Docela spolehlivě se dá poznat i problém tzv. " Třetího oka ", šišinky. Ještě donedávna se tato část duhovky moc nerozebírala, protože se ani nevědělo, co by se s nálezem dalo dělat. Léčit žaludeční vřed nebo podrážděný žlučník, na to stačila dieta a nějaká ta bylinka. Léčit hypofýzu ? ! ? A tady přichází na scénu internet. Příkladem může být mladá žena, chce mít dítě, a ono to nějak nejde. Jezdí po všelijakých vyšetřeních a ono nic, všechno je v pořádku a přece to nejde. Pak přece jen otěhotní, ale plod neudrží. Co s tím ? Náhodou ji cesta zavede k irisdiagnostikovi a ten jí najde kresby v sektoru hypofýzy. Tak jí poradí, vyhledat na googlu > Hypofýza / odborník - endokrynní systém a tam si najde Problémy s otěhotněním a zjistí, že skutečnou příčinou jejích potíží je třeba nedostatek vitamínu E a C. Někdy stačí, podívat se pozorně do očí, pojmenovat problém a pak otevřít vyhledávač. Pokud zrovna v blízkém okolí není irisdiagnostik, nevadí, zajděte k fotografovi a nechte si zhotovit digitální snímky očí. Viděl jsem někde na internetu firmu, která provádí rozbor duhovky z fotografií, vyplní se formulář, pošlou se fotky a oni Vám pak na dobírku pošlou výsledky. Než se Vám podaří ji najít, tak v omezeném počtu můžete poslat snímky na " Ocko21@volny.cz ".
22. Listopad 2009 - 13:05
Obrázek uživatele Návštěvník
Očko (anonym)
Z došlých fotografií vyberu ty povedenější, ty co mají přesnější kresbu a nejsou rušené odrazem světla. Nejdřív jsem se adresátky zeptal na základní údaje : Jméno, přezdívka - Věra J. 291009, věk - 50 let, barva očí - modrá, prodělaný chirurgický zákrok nebo úraz - žádný, aktuální problém - cysta na vaječníku. Hledání : Vaječníky, jejich zdravotní stav se zobrazuje v pravém oku v sektoru P 7 hodin 0 minut, a v levém oku L 5 hodin 0 minut. V pravé duhovce nejsou žádné zvláštní kresby. V levé duhovce v uvedeném sektoru je vidět pouze překřížení dvou sousedících vláken. Při porovnání s ostatní plochou duhovky to není nic zvláštního. Takže bych to hodnotil - vaječníky nevykazují disharmonii, příčinu tvorby cysty hledáme tedy jinde. Hned při prvním pohledu na duhovky je zřejmá výrazná porucha v činnosti štítné žlázy. Druhou věcí, kterou v takovém případě kontrolujeme, je epifýza, část mozku, která má vliv na pohlavní orgány. V pravém oku se nachází na P 11 hodin 15 minut, v levém na L12 hodin 45 minut. V uvedených sektorech jsou viditelné rozestupy vláken, znamenající skutečně možné problémy v činnosti epifýzy. Když se podíváme do vyhledávače na epifýzu, zjistíme, že má vliv, kromě jiného, na činnost vaječníků i na štítnou žlázu. Ovlivňuje taky metabolismus vápníku, a tak její oslabení bývá spojeno i s řídnutím kostí. Tak vypadá základní rozbor k uvedenému aktuálnímu problému.
5. Prosinec 2009 - 19:55
Obrázek uživatele Návštěvník
Očko (anonym)
Zdravotní stav vaječníků se dá snadno kontrolovat v zrcadle. Když si přiložíte ukazovák pravé ruky k vnějšímu koutku pravého oka, a představíte si obvod duhovky jako ciferník hodin, tak nejbližší místo k ukazováku má hodnotu 9 hodin. Na mapě duhovkových sektorů se v tomto místě nacházejí plíce. Pokud Vás třeba zrovna píchá na plících, tak se to projeví zesvětláním barvy v tomto místě. Kousek níže, na hodinách 8, 30 je velice důležitý sektor žen, a sice přední část hrudníku, prso. Mezi hodinovým číslem 8,00 a směrem dolů 7, 00 je sektor jater a žlučníku. Bolesti žlučníku se reprezentují právě zde a sice zase zesvětláním barevné plochy. Při chronických problémech dochází až k deformaci obvodu zorničky právě od tohoto místa. A konečně u čísla 7, hodin se rozprostírá sektor vaječníku. Pokud Vás bolí tento orgán, musí se to projevit právě zde. Zvláštností irisdiagnostiky je, že vnější orgány navazující na vaječník, se zobrazují na opačné straně duhovky, u hodinového čísla 5. Postupujeme-li od obvodu duhovky, pak je to pokožka, pochva a nejblíže k zorničce je děloha. Vejcovody, při zánětu s bolestí, se v duhovce objeví bílá čára, spojující sektor dělohy a vaječníku. Základním pravidlem pro začátečníky, je porovnávání prohlíženého místa s ostatní plochou téže duhovky. Porovnává se jednak barva, ale i zvlnění duhovkových vláken. Pokud je celá plocha duhovky jakoby učesaná hrubým hřebenem, pak nějaká vlnka v sektoru vaječníku nic neznamená.
9. Prosinec 2009 - 21:24
Obrázek uživatele Návštěvník
Očko (anonym)
I zdravotní stav varlat můžeme kontrolovat v zrcadle. Když si přiložíte ukazovák pravé ruky k vnějšímu koutku pravého oka, a představíte si obvod duhovky jako ciferník hodin, tak nejbližší místo k ukazováku má hodnotu P9 hodin. ( Písmeno "P" znamená, že se jedná o pravou duhovku ) Na mapě duhovkových sektorů se v tomto místě nacházejí plíce. Mezi hodinovým číslem P8,00 a směrem dolů P7, 00 je sektor jater a žlučníku. Bolesti žlučníku se reprezentují právě zde a sice zase zesvětláním barevné plochy. A konečně u čísla P7, hodin se rozprostírá sektor varlat. Pokud Vás bolí tento orgán, musí se to projevit právě zde. Zvláštností irisdiagnostiky je, že vnější orgány navazující na varlata, se zobrazují na opačné straně duhovky, u hodinového čísla P5. Postupujeme-li při prohlížení od obvodu duhovky, pak nejblíže k venkovnímu okraji se ukazuje zdravotní stav žaludu, pak penisu a nejblíže k zorničce je prostata. Chámovod, při zánětu s bolestí, se v duhovce objeví bílá čára, spojující sektor prostaty se sektorem varlat. V těsné blízkosti sektoru vnějších pohlavních orgánů a sice P4hodiny 50minut se zrcadlí ústí močovodu a blíže k zorničce močový měchýř. Zde bývá častým nálezem výrazné zbělání, zesvětlání duhovkových vláken, znamenající zánět. I zde platí, že bílá čára postupující od sektoru močového měchýře k zorničce, znamená zánět v močovodu mezi měchýřem a ledvinami. Sektor ledvin se při pozorování v zrcadle ukazuje v sektoru P5hodin, 40minut.
11. Prosinec 2009 - 14:24
Obrázek uživatele Návštěvník
Očko (anonym)
Modrooké děti předškolního věku mají, v případě, že jejich rodiče byli zdraví, v duhovkách jenom dvě barvy - modrou a bílou. Žádná jiná barva ani barevný odstín tam nepatří. Kresby - jedinou kresbou je prstýnek kolem obvodu zorničky, je to takový trochu klikatý kroužek. Říká se mu " Duhovkový věnec ". Od tohoto kroužku jsou paprskovitě rozložené bílé čárky, nazývané " Duhovková vlákna ", směřující k obvodu duhovky. V ideálním případě je duhovkový věnec hladký, bez klikatin a jiných deformací a vlákna jsou rovná a hustá. V praxi se setkáváme nejčastěji s vlákny, která jsou zvlněná a vypadají spíš jako učesaná hrubým hřebenem. V diagnostice se to vysvětluje jako snížená pevnost tkání. Týká se to nejenom růstu svalů, ale i šlach, kostí a ostatních orgánů. Pro rodiče je to signál pro cílený výběr vhodné stravy dítěte.
13. Prosinec 2009 - 9:58
Obrázek uživatele Návštěvník
Očko (anonym)
Hledal jsem na internetu vhodnou irismapu. Pro maminku, která pozná v očích svého dítěte, že je unavené nebo asi nemocné, pro tu by neměl být problém zkontrolovat i situaci v jeho žaludku, ve střevech a nebo alergické reakce. Klasickým příkladem, jak se nějaký orgán zviditelní v duhovce je část tlustého střeva při průjmovém onemocnění. Že má dítě průjem, to se samozřejmě pozná i jinak, ale v tom případě se ve spodní části levé duhovky objeví kresba, přesně odpovídající esovité části tlustého střeva, baňky konečníku i s výstupem. Na irismapce je to místo označované na hodinovém ciferníku jako L 6 hodin 45 minut. Z tohoto místa při okraji duhovky je nepřehlédnutelný bílý pás postupující nahoru a plynule navazující na duhovkový věnec. V mapce je to popisováno jako ANUS, konečník a SIGMOID. Tento bílý pás je viditelný po celou dobu nemoci a ztratí se až po úplném vyléčení. Teď se pokusím popsat cestu, jak jsem se k té irismapě dostal : Otevřu si vyhledávač Google a kliknu na OBRÁZKY pak do okénka vyhledávání napíši IRIDOLOG SK BLOG vyhledat a hned první obrázek dvojklikem otevřu. Je to nějaký soukromý blog. Kniha ze které obrázky jsou vyšla i v češtině a je snadno dostupná v knihovně.
15. Prosinec 2009 - 17:47
Obrázek uživatele Návštěvník
Mama zo Slovens (anonym)
Hledal jsem na internetu...Mám 3 malé deti - chlapcov, no sama mám zdravotné problémy. Ako môžem zhotoviť fotografiu očí (oka) aby ste mi mailom mohli povedať viac. Cením si vašu aktivitu, snáď je to ešte aktuálne.
16. Srpen 2010 - 11:29
Obrázek uživatele Návštěvník
očko (anonym)
Tady platí pravidlo, že když je něco zadarmo, tak je to bezcenné. Proto bude vhodnější, když mi napíšete na " ocko21@volny.cz " a prodiskutujeme to tam. Fotografie Vašich očí by měl zvládnout běžný fotograf. Na internetu jsou nabízeny fotoslužby, stačí si jen vybrat podle místa Vašeho bydliště a poslat jim tam dotaz. Sám jsem to zkoušel a skutečně je z čeho vybírat. Někteří fotografové dokonce jsou ochotni přijet až k Vám domů. Když už budete mít ty snímky, můžete si najít na internetu i jiné firmy, které provádějí rozbory zdravotního stavu z duhovek a pak si můžete porovnávat výsledky.
16. Srpen 2010 - 16:11
Obrázek uživatele Návštěvník
Petr (anonym)
očko, jsi normální??? Iridologie je věda a ne čtení podobně jako z kávového lógru. A fotografování jak by smet. Pro kvalitní iridologii potřebujete kvalitní foto a to vám ani normální fotograf neudělá (informoval jsem se). daný makroobjektiv není běžná věc. Je potřeba i vyzkoušení způsobu focení a osvětlení. Vyžaduje to přinejmenším čas na což nikdo nemá čas a ten čas by nezaplatil. Já nikde nepochodil, ani mi neporadily jak ostrý detail vyfotit. Nevím kdes vybíral. Oko ti vyfotí každý, ale po zvětšení se ztratí kvalita a jsou vidět jen fleky. Vyděl jsem kvalitní i rozostřené snímky u iridologa. v rozostřených, nekvalitních snímcích vidíte jen, že tam něco je. Iridologické znaky však mají spoustu důležitých detailů. Iridologie mě velmi zajímá a jako laik o tom něco vím a o focení jsem se proto taky zajímal. Ty o tom výš zřejmě málo tak už sem prosím tě nepiš. Przníš tak tento obor a rozumní lidé si jen řeknou, že to je šarlatánství. A vy rozumní a inteligentní lidé, si prosím Vás dejte do svého internetového vyhledávače slovo irisdiagnostika a přečtěte si něco o ní, nebo si najděte profesionála, který dělá skutečnou irisdiagnostiku. V ČR jich je sice asi jen pět. Ale to stačí. Sto km od bydliště není mnoho. Záleží jen na Vás komu se svěříte. Slepé střevo vám odoperuje prý i vrátný, ale já bych šel za jiným odborníkem. Nebo, že bych si to odoperoval sám podle instrukcí chirurga, po telefonu??? Všechny zdravím a myslete pozitivně a používejte rozum.
16. Srpen 2010 - 20:31
Obrázek uživatele kaspar00
kaspar00
očko, jsi normální???...To pozitivní použití rozumu je v případě iridologie zvláště potřebné. :-D
16. Srpen 2010 - 20:35
Obrázek uživatele Návštěvník
Petr (anonym)
koukám že tuto diskusi...Nápodobně! Dělá si z lidí legraci, nebo to myslí vážně??? Pokud vím, tak iridologové mají vzdělání v tomto oboru a vybavení, tedy i mapy. Ale podle toho o čem zde mluví, tak neví o čem mluví. "očko" tvé znalosti v tomto oboru jsou nulové tak toho nech!!! Jenom blbneš lidi a ty pak budou iridologii pomlouvat jak je nepřesná a jak nefunguje.
16. Srpen 2010 - 20:37
Obrázek uživatele Návštěvník
Irena (anonym)
Nevím, proč se tady Petr rozčiluje, já jsem si to vyzkoušela prakticky a můžu vám napsat, jak to probíhá. Fotografoval mě amatérský fotograf, žádné studio ani drahá technika, u nich v bytě, v kuchyni, normální foťák s teleobjektivem, postavil dvě židle proti sobě a pak se posadil proti mě a opřel si o moji tvář takový dřevěný kolík. Svítil si malou žárovkou a pak bleskem. Známá mi dala jeho telefon, je to normální prodavač. Domluvili jsme si termín a chtěl, abych si donesla CD disk nebo flešku. Vyfotil mě každé oko třikrát a pak odběhl k počítači. Než jsem si vypila s jeho paní kafe, tak to nahrál na tu moji flešku. Zaplatila jsem 200Kč a šla. Fotky jsem poslala na emailovou adresu. Pak mi přišly barevné mapky očních duhovek a obrázky mojich očí bez kreseb s tím, jak by měly vypadat moje oči v ideálním zdravotním stavu. Podotýkám, že mám za sebou dvě operace, při kterých mi odstranily z těla orgány a kromě toho mám vrozenou srdeční vadu. Napřed chtěl po mě vědět, kolik mám roků a oznámil mi vážný nález na štítné žláze a problémy ze srdcem. Pak se mě ptal, jaké mám zdravotní problémy a jestli jsem byla na operaci. Nebudu popisovat detaily, ale když jsem mu napsala, že mi odstranili dělohu, tak rovnou napsal, že tam po tomto zákroku nevidí žádné reakce. Pak mi vypsal aktuální stav ostatních orgánů a tím jsme skončili, neplatila jsem nic, nic nechtěl.
18. Srpen 2010 - 19:45
Obrázek uživatele Návštěvník
Zpověď bývalého (anonym)
http://www.sysifos.cz/index.php?id=vypis&sec=1228384143
19. Srpen 2010 - 15:01
Obrázek uživatele Návštěvník
Mary (anonym)
Navštívila jsem irisdiagnostičku. Na nic se mě neptala: vše poznala ,i který orgán mám odoperovaný, který je slabý a nepracuje,jak má. Vše mám písemně, 5 stránek A4 podrobně, včetně doporučení,včetně cviků, čeho se vyvarovat a na co dát pozor. Naprosto dokonalý zážitek. Navíc nemusím běhat po specializovaných vyšetřeních, když si vlastně na nic konkrétního nestěžuju.
22. Říjen 2010 - 0:20
Obrázek uživatele Návštěvník
Nikola (anonym)
Nevím, jestli sem ještě někdo chodí, chtěla bych se zeptat : Mám modré oči, jen kolem zorničky takový oranžovo žlutý prstýnek - znamená to něco ?
7. Březen 2016 - 8:03
Obrázek uživatele Návštěvník
Zdenek R (anonym)
Nejsem žádný odborník, občas si něco přečtu Zrovna nedávno jsem se setkal s podobnou otázkou a v dostupné literatuře se píše, že se jedná o problémy ve střevech, že je narušeno trávení tuků. Jako příčina tohoto problému se uvádí slinivka a její nedostatečná tvorba trávících enzymů. Pokud by to byla pravda, problémy s trávením by člověk určitě nepřehlédl.
8. Březen 2016 - 10:10
Obrázek uživatele Návštěvník
To (anonym)
Nejsem žádný odborník,...by mě také zajímalo,každopádně tomu věřím.
8. Březen 2016 - 12:35
Obrázek uživatele Návštěvník
Kája (anonym)
Zdenku R Všiml jsem si, že obvod jedné mojí duhovky není kruhový, ale je v jednom místě vyboulený, přesněji řečeno je to v pravém oku a vyboulení je na straně dál od nosu. Podle hodinových ručiček by to bylo pravá 9 hodin. Díval jsem se na irismapku a tam se to tak značí. Věděl bys ? Předem děkuji za odpověď.
8. Březen 2016 - 19:40
Obrázek uživatele Návštěvník
Zdenek R (anonym)
Kájo ! Příčinou je dlouhodobý nedostatek vitamínu B3. Podle místa výskytu - pravé oko, 9 hodin, to je sektor plic, se dají předpokládat problémy s dýcháním. Docela by mě zajímalo, jestli by se užíváním B3 ta vyboulenina srovnala.
9. Březen 2016 - 14:36
Obrázek uživatele Návštěvník
Zdena-32 (anonym)
slyšela jsem, že se dá poznat zdravotní stav podle digitálních fotografií očí. Stačí jen poslat svoje snímky na nějakou mejlovku a oni nám tam za pár kaček provedou rozbor a vrozené předpoklady. Neznáte někdo adresu, případně, máte s tím zkušenosti ?
14. Březen 2016 - 10:43
Obrázek uživatele Návštěvník
Zdenek R (anonym)
Koupil jsem si knihu IRIDOLOGIE od Coltona Popisuje tam ze své lékařské praxe, jak se v očích pozná bulka v prsu, nemoci slinivky, problémy s ledvinami nebo s játry, aktuální situaci v tlustém střevě, jak se pozná nemocné srdíčko a spoustu dalších užitečných informací. Jsou tam i mapky a konkrétní kresby s popisem. Oproti jiným knihám stejného oboru, jsou tam i recepty a výběr jídla pro konkrétní zdravotní potíže. Vřele doporučuji všem, kteří mají pocit, že jim to jejich tělo nepracuje tak, jak by mělo.
14. Březen 2016 - 10:48
Obrázek uživatele Návštěvník
To (anonym)
Koupil jsem si knihu...už bych pak ty nemoce vyhledávala,to nemá smysl,ale jinak tomu věřím a nějaký rozbor bych brala,kdyby ho udělal odborník.Prý se to dá poznat i z vlasů.
14. Březen 2016 - 11:03
Obrázek uživatele Návštěvník
Zdenek R (anonym)
To To s těmi vlasy je pravda, znám pár lidí, co to zkusili. Taky se dá dost poznat z jazyka nebo z nehtů, ale správně píšete, že to chce odborníka a ten není zadarmo a taky, jak poznám, že to není podvodník ? Pro lidi, kteří neradi vysedávají po čekárnách u lékaře a mají nějaké potíže bych radil najít si svůj problém v rubrice Příznaky nemocí na Doktorce, tam mu řeknou který orgán ho zlobí, a pak už stačí zajít do lékárny a poradit se tam, nebo si najít dietu pro ten orgán na internetu. Mějte se hezky Zdenek R.
14. Březen 2016 - 19:32
Obrázek uživatele Návštěvník
Zdenku, (anonym)
To To s těmi vlasy je...právě těch podvodníků je dneska moc.Nikdy bych si to nenechala udělat od někoho neznámého,vždy bych musela mít podnět od někoho.
15. Březen 2016 - 10:56
Obrázek uživatele Návštěvník
Zdenek R. (anonym)
Na tyhle stránky chodí lidi, co mají zdravotní potíže a hledají někoho, kdo se s podobným problémem už setkal a třeba zná řešení. Myslím si, že většina lidí se sem dostane spíš náhodou, protože vlastně nic nehledají a jen tak courají. Pak jsou to lidi, kteří se snaží situace využít a nabízejí prodej nebo služby. No a další, řekl bych rozhodující návštěvníci, ti zase mají radost, že někoho naštvou a v konečném důsledku provoz těchto stránek ukončí. Zcela mizivou skupinu, tvoří nadšenci, kteří se danou tématiku zabývají jen pro svoji zábavu, spíš než nějaký finanční prospěch čekají, jestli se jejich rada osvědčí nebo to byl omyl. Jak můžou být známí nebo doporučovaní, když ty jejich zdarma nabízené služby nikdo ani nevyzkouší ? No ale to jsem odbočil, pro ty, co jen tak courají po internetu bych měl typ - podívejte se na stránky Human EYE. Je tam spousta očí a tím pádem i spousta studijního materiálu. Dá se studovat jak z pohledu irisdiagnostiky, tak i esoteriky zdroj: esoterika.cz, babské-rady.com 15. 11. 2016 Zdenek R.
15. Listopad 2016 - 10:29

Přidat komentář

Reklama

Reklama