185 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

DIABETES INSIPIDUS - ŽÍZNIVKA

10. Září 2018 - 0:04

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Anna (anonym)
Ahoj , hledám někoho , kdo má s tímto onemocněním nějaké zkušenosti.
22. Červenec 2004 - 21:33
Obrázek uživatele Návštěvník
Petr Šimčík (anonym)
Já mám tuto nemoc od 4 let. Je mě 28.
2. Srpen 2004 - 17:20
Obrázek uživatele Návštěvník
R (anonym)
Nerozumím Vašemu dotazu . Máte diabetes 2.typu ?
9. Srpen 2004 - 15:06
Obrázek uživatele Návštěvník
Anna (anonym)
Dobrý dennarazila jsem na váš článek.Stejné problémy má kamarádův syn.Píchal si 3jednotky inzulínu-dnes si píchá jen 1 jednotku.Za to vděčí Emulipsu.Je to doplněk stravy-český výrobek.Není ani drahý na to co zvládne.Moje mamka (76 let) si snížila kr.cukr o 2,7.Paní doktorka je spokojená.Třeba vás to zaujme .Ráda jsem poradila.Víc je nawww.webkark.cz/ddss/
29. Listopad 2004 - 20:48
Obrázek uživatele Návštěvník
Vlaďka (anonym)
Diabetes insipidus není cukrovka, ale porucha příjmu tekutin způsobená nedostatkem hormonu podvěsku mozkového např. po úraze, operaci hypofýzy apod. Nemocný nedokáže zadržovat tekutiny, vypije obrovské množství tekutiny a vše okamžitě vymočí. Léčí se podáváním syntetického hormonu cca 3x denně. Dcera se léčí od svých tří let, nyní jí je 17.
6. Květen 2005 - 20:53
Obrázek uživatele Návštěvník
lantana (anonym)
tiež mam caste mocenie zatial na rano glukoza dobra 4,2, v moci aceton ani cukor ani bielkoviny, cez den mi diaphnam ukazuje v moci cukor, este ma caka glykemický prfil celodenný, ak to nebude cukrovka bude to diabetes insipidus? alebo možno glykemicka intolerancia?neviem..
23. Červenec 2005 - 18:54
Obrázek uživatele Návštěvník
Done (anonym)
tato nemoc byla u mne diagnostikována ve 21 letech, kdy jsem se snažil z masité a klasické stravy přejít na téměř syrovou stravu. Bohužel díky své hlouposti jsem si myslel že to zvládnu hravě za týden. Vznikly však u mne psyschické poruchy. V podstatě něco jako bulimie. měl jsem záchvaty žravosti, kdy jsem dokázal sníst opravdu velké množství jídla. tak to šlo dále, až jsem po půl roce pil asi 20 litrů vody a stále močil. no lékař pak diagnostikoval tuto nemoc. co se ale nestalo. po asi roce a půl užívání adiuretinu jsem odjel pracovat do španělska,kde jsem velmi tvrdě pracoval ve vedrech, jedl velmi zravě- to asi 3 měsíce. stalo že jsem z únavy atd, vynechal adiuretin a hypofýza opět začala produkovat hormon. toto již trvá 14 let . stejně to není úplně jako dřív, protože vypiji asi 4 litry vody a chodím častěji na záchod. ovšem již to není jak to bylo dříve, kdy nemoc se vlastně bez hormonu stále zhoršuje, dříve se na tuto nemoc umíralo. štastný konec? možná. stejně mě mrzí že jsem z vlastní hlouposti musel tímto projít.
14. Duben 2006 - 12:58
Obrázek uživatele Návštěvník
David (anonym)
Mam tuto nemoc (diabetes insipidus) uz asi rok a pul. Kdyz pravidelne uzivam adiuretin, vse je v poradku. Nevite nekdo, jestli existuje nejaky zpusob (terapie nebo neco podobneho), ktera by zlepsila funkci hypofyzy?
6. Červen 2006 - 16:38
Obrázek uživatele Návštěvník
Hanka (anonym)
Prosím jestli někdo znáte odpověď na Davidovu otázku ohledně alternativní léčby,která by zvýšila funkci hypofýzy,dejte nám vědět,jsem rovněž odkázána na adiuretin a těžko se s tím smiřuji
19. Červen 2006 - 11:33
Obrázek uživatele Návštěvník
veronika (anonym)
Ahoj,prosím nevíte náhodou ,jak to je u téhle nemoci s těhotenstvím?Je vůbec možné prožít normální těhotenství?Je mi 17 let a právě mi to zjistili.Děkuji.
22. Červen 2006 - 18:30
Obrázek uživatele Návštěvník
Vlaďka (anonym)
Adiuretin se přestal vyrábět. Máte někdo zkušenosti s Minirinem?
22. Červen 2006 - 18:41
Obrázek uživatele Návštěvník
Zuzana (anonym)
Veronika a prečo ta to zaujima ohladom tehotenstva? už sa chystas otehotniet? Ja som tehotná a neviem ci je to sposobene tehotenstvom, alebo týmto, alebo nedajbože cukrovkou, ale beham každú pol hodinu, hodinu a to som dnes vypila len 3 pohare vody v horucavach a vymočím ovela viac, neviem kde sa to vo mne berie.
23. Červen 2006 - 15:16
Obrázek uživatele Návštěvník
Helena (anonym)
Právě jsem pročítala Vaše příspěvky.Je mi 51 let a 18 let se léčím na diabetes insipidus.Trvalo to skoro celý rok,než mi diagnozu potvrdili.Velký test jsem neabsolvovala,protože jsem to jednoduše nemohla vydržet!(v té době jsem pila okolo 18 l tekutin a bylo mi jedno,co to je) udělali mi zkrácený test,EEG,EMG a potvrdili mi diagnozu.Nasadili mi adiuretin a po čase se můj stav zlepšil.Nyní ale adiuretin přestali vyrábět a nyní používám švédské léky je to Minirin spray.Ze začátku jsem si ale nemohla na něho zvyknout a stále mám s ním problémy.Jsem totiž na nějakou jeho složku alergická.Naštěstí se to projevuje jen svěděním.To se dá vydržet.Je to pořád lepší,než pít zase tolik tekutin.Ono i ty bolesti hlavy jsou z toho.Držím palce,ať to všechno dobře dopadne
25. Červen 2006 - 13:20
Obrázek uživatele Návštěvník
IM_cookie=true (anonym)
prosím,o radu u nás se prý nedá testovat tento hormon,moje dítě je na tom dost zle je v nemocnici potřebuji radu a pomoc,když už si nevědí rady doktoři,prosím o radu někoho u koho se toto onemocnění diabetes insipidus prokázalo jak a kde mu pomohli.Dcera vypije kolem 16l vody je na tom špatně,zjistili jí ještě nějaký nález v hlavě,jde 17 na magnetickou rezonanci.
30. Červen 2006 - 13:24
Obrázek uživatele Návštěvník
Vlaďka (anonym)
Nevím, proč by se u nás toto onemocnění nedalo testovat. Nález v hlavě by mohl souviset s poškozením podvěsku mozkového, kde se tento hormon tvoří. Lékaři zřejmě čekají na výsledky magnetické rezonance. Nevím odkud jste, obraťte se na nejbližší dětskou endokrinologii. Nejlepší je u nás profesor Lébl z vinohradské nemocnice.Veroniko, těhotenství s touto nemocí je samozřejmě možné. Syntetický hormon je obdobou toho přirozeného a lze, resp. musí se brát i v těhotenství. Častější močení v těhotenství, o kterém píše Zuzana je normální. Zuzi, při tomto onemocnění rozhodně nevymočíš více, než vypiješ. Naopak, prvotní je zvýšená spotřeba tekutin.
30. Červen 2006 - 20:46
Obrázek uživatele Návštěvník
Vlaďka (anonym)
děkuji za odpověď,dítě mi leží v Brněnské dětské nemocnici,došlo po svých a strašně mě poleká pokaždé,když svou dceru vydím,je jí čím dál hůř a dnes mi bylo řečeno,že se čeká na pondělí,aby zjistili,kde testovat tento hormon,že se u nás netestuje.Věřím,že když je v nemocnici,potom se o ni postarají,ale to dítě si před dvěma rpky prodělalo hodně těškou neurobolerii,lumbání punkci ji dělali na 4krát než se trefili,když ji propouštěli stále měla zvýšenou teplotu,zvracela obden vždy když jsme ji vykoupali jinak celý den spala,nebo ležela ve tmě v tichu,na neurologii nám byl předepsán prášek na uklidnění,kdybych jí ho podala,potom už by se snad nikdy neprobudila,byla apatická,stále jí bolela hlava.Potom nám pomohla paní doktorka z neurologie dala jí rozpustné léky na bolest a tak jak se to postupňe zlepšovalo jsme se víc a více zapojovali do života.Dcerka zjistila,že když se napije,potom jí nebolí tolik hlava,vozila jsem ji sprvopočátku alespoň jednou týdně do školy po 2 měsící co byla doma a to byla ještě skoro 2 měsíce v nemocnici.letošní školní rok nastoupila na novou školu a tu občas s mojí pomocí,docela zdárně navštěvovala,po skušenosti co jsme prožili,jsme si kolikrát připadali jako lháři,když jsme řekli,že když jí není dobře,že má neustále zvýšené teploty,nikdy nikdo z krve a moči nic nezjistil.Dokonce nám vždy na to,že musí hodně pít aby ji nebolela hlava,bylo řečeno,že je to dobře ať pije.Až před 14 dny kdy přišla domů ze školy a vypila žízní za půl hodiny 4l kanistr čisté vody jsem s ní šla zeptat se obvodního lékaře,jestli to je normální,jsem se dověděla,že by to mohl být diabetes insipidus,nevěděla jsem co to je našla jsem si o tom něco na internetu,ale že bude po nástupu do nemocnice dcerka na tom tak jak je,teď se snažím pro to něco udělat,ale jsem bezradná,zoufalá,nešťastná,ráda bych jí pomohla,je jí zle prohází testováním o snížení tekutin na polovinu co je schopná normálně vypít to je na 8l na den zhubla co vypije vyčurá,je na kapačkách,propadlá v obličeji okolo očí kruhy,zelená trpí normálně níským tlakem,teď ho má vysoký,přito má strašně studené ruce,samozřejmě strašnou žízeň,občas začala koktat nebo zapomínat slova,jinak všechna vyšetření má v pořádku,kromě rentgenu lepky,kde to je nejasné vlnění nebo vlna uprostřed hlavy na rezonanci je obědnaná až na 17.7 děkuji předem za radu,nevím kam se obrátit,to dítě je anděl v lidském těle nic z toho si nezaslouží,kéž bych mohla trpět za ni
1. Červenec 2006 - 0:40
Obrázek uživatele Návštěvník
Vlaďka (anonym)
Kolik je dceři let? Při magnetické rezonanci určitě zjistí, v čem je problém. V případě diabetu insipidus se ihned po nasazení léků dceři uleví, začne se jí koncentrovat moč a bude pít normálně. S tím se vrátí i chuť k jídlu. Moje dcera se léčí od tří let, u ní je tato nemoc následek onkologického onemocnění, které zasáhlo podvěsek mozkový. Bere uměle i další hormony, které podvěsek mozkový produkuje - např. hormon štítné žlázy, růstový hormon a teď nové i hydrokortizon, protože nečinnost hypofýzy se sekundárně projevila i sníženou činností kůry nadledvin. Zní to komplikovaně, ale zvládá to v pohodě už 15 let. Přeju hodně štěstí.
2. Červenec 2006 - 16:28
Obrázek uživatele Návštěvník
Vlaďka (anonym)
Dcerce je 17a půl roku děkuji moc za psychickou podporu,jsem z toho zoufalá.Ty testy se snižováním přísunu tekutin s ní strašně mávají,došla do nemocnice po svých a teď mi to chvílemi nahání strach.Byla bych strašně šťastná,kdyby se jí konečně ulevilo,je to neskutečně hodný človíček to čekání je nejhorší když člověk neví na čem je.Moc děkuji.
2. Červenec 2006 - 19:40
Obrázek uživatele Návštěvník
Vendy (anonym)
Ahoj Vlaďko,já měla vloni taky podezření na diabetes insipidus, začala jsem pít víc než je zdrávo a když jsem byla asi na 6 litrech za den, došla jsem si za endokrinologem a ten mě objednal k sobě do Vojenské nemocnice na "test žízní". Je to pro pacienta nebolestivý test, spočívá v tom, že od půlnoci člověk nesmí jíst ani pít a v pravidelných intervalech je mu odebírána krev a moč a pak se z roboru v laborce zjistí, jak a kdy je správná hladina koncentrace, hustota a kdoví co ještě. Mě nakonec diabetes nediagnostikovali, prý je to asi nervové. Teď jsem smířená s tím, že piju kolem 4 litrů a snažím se vědomě omezovat.Držím palce, aby dceři už bylo líp.
3. Červenec 2006 - 13:16
Obrázek uživatele Návštěvník
Vlaďka (anonym)
Dcerka vypila 15 až 18l vody,postupně když jsme si toho všimli,že pije víc jsme byli asi v posledním roce 3krát u lékaře,ten vzal krev a moč a řekl,že to není cukrovka,že je zdravá.Stále od doby kdy měla Bolerii mívala zvýšené teploty,každý z lékařů to jen poznačil do správy,jako by nám nikdo nechtěl věřit,taky nám bylo řečeno,že je to tak správně,když víc pije,proto,že ji bolí hlava a potom když dostatečně pije ji hlava tolik nebolí.Před rokem a půl jsme byli i na CT mosku,bylo to v pořádku.Nyní má nález i na rentgenu uprostřed hlavy a čekáme na magnetickou rezonanci.Měla jen skrácený test žízně jen 4hodinový,z toho nic nezjistili a nyní jí snižují příjem tekutin nejprve na polovinu a každý den víc a víc.Vyloženě trpí žízní a stále ještě nevíme ale samozřejmě mě trápí víc ta hlava.Ona je šikovná,ale pokud se k ničemu nedopátrají,potom je podle lékařů možné,že se u ní rozjela znovu bolerie.Má i jiné potíže,takže pokud konečně zjistí že by tobyla žíznivka,potom by mi to nevadilo,nejhorší je to čekání na vyšetření hlavy.Ráda bych tam byla místo ní,je talentovaná,zodpovědná se zlatým srdcem .Je prostě jiná jak její vrstevníci má velké plány ambice a chce toho v životě moc dokázat.Jen ať to dobře dopadne potom věřím,že jednou o ní hodně budou vědět všichni,co je zajímá jen troch umění.Taky držím pěsti všem,co mají jakékoli zdravotní problémy kdyby všem dokázali lékaři pomoci
4. Červenec 2006 - 0:46
Obrázek uživatele Návštěvník
Vlaďka (anonym)
Jak dopadlo vyšetření? Držím palce, aby bylo líp.
18. Červenec 2006 - 21:48
Obrázek uživatele Návštěvník
Yveta (anonym)
Můj manžel si poslední dobou stěžuje na velkou únavu,náhlou slabost,která vede k nevolnosti a po ránu je mu z dechu cítit aceton,je možné že má cukrovku?DĚKUJI
4. Srpen 2006 - 10:46
Obrázek uživatele Návštěvník
Míra (anonym)
Milá Yveto, je velmi pravděpodobné, že Váš manžel má cukrovku. Na nic nečekejte a jděte k lékaři.
8. Srpen 2006 - 8:38
Obrázek uživatele Návštěvník
Radim (anonym)
Dobrý den, před dvěmi lety jsem měl úraz hlavy (epidurální hematom a drobnou kontuzi frontálního a temporálního laloku v pravo). V posledních měsících pozoruji, že nějak moc piji (cca 6-8l denně) a velmi často chodím močit.Je možné, že se v mém případě může jednat o Diabetes insipidus? Jaké jsou jeho přesné projevy a jak se s ním dá žít?Děkuji za odpověď.
11. Srpen 2006 - 12:21
Obrázek uživatele Návštěvník
Barbora (anonym)
Ahoj Radime,antidiuretický hormon(ADH)ovlivňuje propustnostledvinových kanálků pro vodu a její zpětné vstřebávání z tvojí moči do krve.Řídí množství mezi množstvím vody a solí v organismu,takže člověk který trpí touto nemocí (nechci tě strašit,ale vypadá to,že ty toto vzácné onemocnění pravděpodobně budeš mít)vyloučí denně okolo 15 litrů tekutin.Toto onemocnění ti mohlo vzniknout po úraze,ale taky může být vyvolané psychicky.Nervové buňky produkují neurohormony a jeden z nich je právě již zmiňovyný ADH-shromažďuje se v zadním laloku hypofýzy a následně je odváděn do krve.Nejlepší bude,když si uděláš takový menší test kolik toho během dne vymočíš a uvidíš.Jednoduše poměr mezi přijatou a odvedenou tekutinou.A pak navštívit svojí lékařku a ona tě nejspíš pošle na vyšetření čerstvé moče a další testy.Tak snad jsem malinko pomohla a hodně štěstí,Barča.
11. Srpen 2006 - 13:22
Obrázek uživatele Návštěvník
Ivana (anonym)
Hezký večer,máme velice dobré zkušenosti s léčbou diabetu pomocí vlasové analýzy.Tato analýza zjistí naprosto všechny prvky v těle,kdy Vám lékař ani odběrama z krve nezjistí co tato analýza.Jsem zdravotní sestra a zkušnosti máme po pár měsících,že si i lidé mohli přestat píchat inzulín!Jsme prostě nadšení!Ivana
4. Listopad 2006 - 17:05
Obrázek uživatele Návštěvník
nikola (anonym)
mam takovy dotaz !kdyz uz jsme u te moci , mam cukrovku 2 typu , a mam takovy problem ze to strasne moc vypiju treba 5l za den a malo toho vycuram !ma nekdo tenhle problem?
27. Listopad 2006 - 15:20
Obrázek uživatele Návštěvník
Zuzana (anonym)
nikola- to vypijes dost a nemas opuchy? možno by si si mala dat skontrolovat ladviny, ja mam tiež pocit, že toho malo vycuram, ale mne je aj dost horuco tak cast clovek aj vypoti.
30. Listopad 2006 - 15:09
Obrázek uživatele Návštěvník
Irena (anonym)
Dobrý den, ráda bych se připojila do diskuse.Dcera onemocněla ve 2,5 letech (teď je jí 5). Užívá MINIRIN, dříve nosní kapky Adiuretin, ale ty už se nevyrábí a navíc jsme s nimi neměli dobré zkušenosti. Člověk se s tím musí naučit žít, jako s každou jinou nemocí. Přečetla jsem si všechny příspěvky na této stránce a 2 z vás píší, že nemoc u nich nebo u jejich dítěte propukla kolem 3 roku věku. Zvláštní je, že se neprojeví už po narození, že? Léčíme se v Praze Motole a už mockrát jsme vše rozebírali s naší paní doktorkou - endokrinoložkou. Podle ní je nemoc buď vrozená nebo vznikne po nádorovém onemocnění mozku, kdy nádor utlačuje mozek v místě, kde se tvoří antidiuretický hormon nebo je nemoc dědičná. O tom, že by byla vyvolaná psychicky ale slyším poprvé. Můžete to prosím upřesnit a udat zdroj, který toto tvrdí. U naší dcery se nemoc projevila tím, že jednoho dne odmítla přijímat jakoukoliv potravu, nejdříve dokonce nechtěla ani pít. 4 dny nejedla a pokud se nám podařilo něco dostat do jejího žaludku, tak to zase vyzvracela. Byla na 5 dní na pozorování v nemocnici v našem městě, ale lékaři nic nezjistili. Tam se začala dožadovat většího příjmu tekutin, ale nikoho nenapadlo udělat jí testy na diabetes a tak ji propustili s diagnózou "návykové pití a nesprávná rodinná životospráva". Bohužel za 3 dny jsme se ocitli už v Motole a po zhruba 3 měsících různých vyšetření nás zařadili mezi nemocné žíznivkou. Prožili jsme si svoje (já byla 6 týdnů těhotná), nezůstalo jen u těch hlavních příznaků - velká žízeň a časté vydatné močení - dcera se úplně přestala potit, resp. organismus ztratil přirozenou schopnost se ochlazovat. Podotýkám, že to vše se dělo od července do září, takže jsme nemohli cestovat bez klimatizace, pohybovat se venku, když bylo přes 30 stupňů. Dceři se zvedal neustále žaludek, i při čištění zubů. Extrémně vnímala pachy, každá vůně i zápach se jí zdály velice intenzivní a dělalo se jí neustále nevolno. Byla v tak špatném psychickém stavu, že začala i koktat a dlouho trvalo, než se zase vše vrátilo do normálu. Dodnes poznáme, když přestává lék účinkovat podle toho, že dcera ztratí chuť k jídlu. Jakmile dostane MINIRIN, tak asi za hodinu by snědla půl ledničky. Jsem šťastná, že existuje tento lék. Nedokážu si představit, jaké to musí být utrpení, mít neustále obrovskou žízeň. Budu se těšit na další příspěvky. Pacientů s žíznivkou moc není, já o ní předtím nikdy neslyšela, nikde se o ní nepíše a tak si ráda přečtu zkušenosti jiných. Mějte se a držte se!!!
23. Leden 2007 - 16:23
Obrázek uživatele Návštěvník
Olivera (anonym)
IvaněCo je to ta "vlasová" analýza? Jak se to provádí? A proč si po tom např. někdo může i přestat píchat inzulin?A jaké další účinky na jaké nemoci to má?
25. Leden 2007 - 8:33

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama