24 komentáře / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Děti a jejich týrání - pomoc

10. Září 2018 - 0:03

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
Katka Machýčkov (anonym)
Zdravím všechny, kteří mají rádi děti a nejmůžou se dívat na to, jak poslední dobou přibývají zprávy o jejich týrání.Co si o tom myslíte? Jak by se jijm dalo pomoct? Napište mi svůj názor.Budu se těšit, Katka
30. Říjen 2003 - 19:33
Obrázek uživatele Návštěvník
nagual (anonym)
VELKÁ HRA RYTÍŘŮ NAGUALUSvět je takový, jaký je. Je to svět nekonečných variant. Náš život je ale takový, jaký si jej vytvoříme. Sílu na to máme v sobě.Jaroslav PolákSíla člověka je v jeho dětech. Chce, aby se měly lépe, byly zdravé, vzdělané, šťastné a měly ve svém životě dobré cíle a motivace.K tomu, aby byly vzdělané, jsou školy. K tomu, aby byly zdravé, je zdravotnictví. K tomu, aby byly šťastné, jsou životní cíle. Ani jedno z toho není dnes plně funkční.Ale těžko lze něco vytýkat školství, zdravotnictví, či životu samotnému. Při pevné vůli se dnes, alespoň v rámci Střední Evropy, můžete naučit čemukoli chcete, žít naprosto zdravě a vést takový život, jaký si zvolíte. Tak v čem je problém ?Současné děti a teenageři postrádají motivaci. Motivaci se učit, dbát o své zdraví a usilovat o své štěstí. Na slova
13. Duben 2004 - 11:05
Obrázek uživatele Návštěvník
Irena (anonym)
Víme o nefungujici rodine, bez elektriny a topeni uz ziji nekolik mesicu, dospeli nepracuji a nic neplati, s nikym se nestykaji, deti psychicky tyraji..... Kam se mame obratit nez se tam stane nejaka tragedie???!!!! Nejsou to "cikani" rodice jsou pravdepodobne psychicky nemocni.
13. Duben 2004 - 16:22
Obrázek uživatele Návštěvník
Irena (anonym)
Poradi mi nekdo?
17. Duben 2004 - 19:03
Obrázek uživatele Návštěvník
viki (anonym)
Ireno, na sociálce existuje odbor péče o dítě. Tam stačí podat podnět a pokud vím, jsou povinni ze zákona jej přešeřit. Jinak úplně nejsnadněji, obrátit se na polici a oni poradí, co dál. Myslím, že i kterákoliv dětská lékařka by věděla postup, jak to řešit. Držím palce, ať někdo pomůže. Týrat dítě je jeden z největších zločinů, který může být na lidské bytosti páchán.
17. Duben 2004 - 19:53
Obrázek uživatele Návštěvník
Irena (anonym)
Diky moc, tento tyden jsme psali na socialku, jeste se nam samozrejme neozvali. Ale jsme rozhodnuti to urgovat. A ta policie opravdu neni spatny napad. Diky moc.
17. Duben 2004 - 20:07
Obrázek uživatele Návštěvník
Jarca K. (anonym)
Ireno institucí, kteří by mohli pomoci je více, jsou i linky bezpečí, na ochranu dět. práv a pod.Zkus zjistit, zda-li děti navštěvují nějaké zařízení jako MŠ nebo ZŠ i tam by se tím měli zabývat.Jistě je i na MěÚ nějaký odbor, kde by měli tyto případy řešit- sociální odbor, nebo kontaktní místo.Nevzdávej to a dotáhni dokonce - přispěješ-li ke zlepšení jejich stuace jsi hrdinka.Držím opěsti Jarča K.
18. Duben 2004 - 15:28
Obrázek uživatele Návštěvník
Irena (anonym)
Ahoj, ozvali se ze socialky, jsme radi. Pry situaci v rodine proveri. Zajima nas, co vse bude nasledovat. Nevite o nekom, kdo by nam to mohl alespon trochu nastinit, na co se mame pripravit?!
22. Duben 2004 - 23:12
Obrázek uživatele Návštěvník
veronika (anonym)
Ahoj, píšu článek o lidech, kteří byli v dětství týraný nebo sexuálně zneužívaný. Chtěla jsem se zeptat, zda by se našel někdo, kdo má podobné zkušenosti a i když je to těžké, podělil by se o ně se čtenáři. Šlo by o formu minirozhovoru (asi4otázky), samozřejmě naprosto anonymně, např. přes email. Vím, že je to těžké téma, ale právě proto by o něm měla veřejnost co nejvíce slyšet. Děkuju. Veronika, mail: rozhovorVK"email.cz
8. Květen 2007 - 13:59
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Ahoj Ireno, dle mého názoru to bude vypadat asi nejak takto: sociálka vyšle soc. pracovnice na šetření v rodině. Ty nejspíše provedou komplexní šetření (složení rodiny, hodnocení zdrav a hyg. poměrů, bytové poměry, výchovné poměry, vztahy mezi členy rodiny atd.)Pokud půjde o soc. situaci, kdy je dítě bezprostředně ohroženo na zdraví, či dokonce na životě, nebo je jeho normalní vývoj narušen, podá se předběžné opatření. Na základě předběžného opatření bude dítě umístěno do péče: bud osoby blízké (někomu z šiřší rodiny) nebo do ústavní výchovy (např. Klokánek)Pokud bude prozatim dítě necháno v rodině, nejpíše bude OSPOD kontaktovat FOD - fond ohrozených dětí, ve kterém dojde na psychologické vyšetření dítěte (zda bylo týrano atd.)
21. Květen 2007 - 10:54
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Co se divíte,stejně,jako auto,si dítě pořídí každý "blb".Proč?Protože je to normální,či snad pro někoho výhodné?Snad jen 60% lidí je k tomuto úkolu psych.způsobilých,no,co naděláme,holt je normální mít dítě,ale,když to nezvládneme,vyroste z něj psych.pokroucená neg.osůbka,jdu příkladem-vím,že na to nemám,tudíž jsem tomu zabránila na věčné časy,jako se SSSR.
11. Červen 2007 - 21:53
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Leono táhni do prdele už vopruzuješ i tady?
11. Červen 2007 - 21:57
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Jsem královnou všeho živého!
11. Červen 2007 - 22:11
Obrázek uživatele Návštěvník
Pavel (anonym)
A vám není trapné špehovat sousedy? Asi jste nikdy nevychovávali, když nevíte, že někdy nezbejvá, než dát uřvancovi pár facek, jinak si nedá pokoj ani v dospělosti.Nemůžete taky dát dítěti všechno, na co si vzpomene, ani ho nechat žrát a čumět na bednu od rána do večera... Kromě toho, co udělá ústav pro dítě? Vychová z něho blbečka bez poslušnosti a morálky, který si zvykne na život bez přirozených autorit a hlavně na drahý počítače, pravidelný návštěvy akvaparku a kina a každoroční zájezd k moři. Pak ho vyplivnou na ulici a on si bude chtíz zachovat ten standart a začne krást a třeba i vraždit. Protože ke skromnosti a poslušnosti a vůbec životu v normální rodině, s rodiči a mezi sourozenci ho jaksi nikdo nevychová:)
11. Červen 2007 - 22:41
Obrázek uživatele Návštěvník
Diana25 (anonym)
Dobrý večer, jsem už dospělá žena, ale moje dětství natolik poznamenalo týrání rodiči, že pochybuji že se někdy změním..že budu jíná, normální. Bojím se toho mít své vlastní děti-bojím se být matkou, protože jediná rodina kterou jsem poznala byla ta, ve které jsem vyrůstala a bojím se že své děti, podvědomě, budu vychovávat stejně, ač nejsem zlá, tak jako moje matka. Jsem spíš uzkostlivá, hodně labilní.. Lidé kteří týrají děti, pošlapou jejich osobnost navždy. Děti jsou květiny, které se neumí bránit a lidé ty květiny trhají, šlapou po nich a lámou..A já i když jsem dospělá, stále je ve mě ta pošlapaná květina. A nebude to jiné. Nikdy.
28. Srpen 2007 - 21:53
Obrázek uživatele Návštěvník
věra (anonym)
ahoj diano 25 , já si myslím podle toho co tu čtu a jak to píšeš,budeš určitě skvělá maminka a budeš se o něj starat s péčí.nemusíš se bát, podle toho jak o dětech píšeš tak hezky,nemusíš mít starch že bys byla špatná maminka. mnohé lidičky ti co byly v mládí týráni rodiči,se stali v dospělosti skvělími rodiči...přeju ti mnoho štestí
29. Srpen 2007 - 17:31
Obrázek uživatele Návštěvník
Eva (anonym)
Dobrý večer, jsem už...ahoj Diano,já si myslím,že zatím jsi jen pěkná egoistka-vyplynulo z tvého příspěvku az toho jak se lituješ,a není pravda,že bys byla dobrá matka,lidé přežili 2.svět.válku a žijí a nelitují sebe sama,navíc pokud máš nesrovnané pocity z dětství,jsou výborné manželské poradny,kde můžeš své pocity řešit a naučit se na ně nahlížet jinak,můžeš jít na reiki-srovnat si vnitřní energii a čakry,můžeš začít věřit v boha a začít věřit,že bůh tě chtěl tímto něčemu naučit,můžeš spoustu věcí,co s tím dělat,jsi dospělá žena,je ti25-píšeš!!Pokud se nenaučíš věci řešit za správný konec,ale sebelítostí,nebudeš dobrou matkou..dospělý člověk nežije minulostí,ale realitou tady a teď,až se tohle naučí,měl by mít děti,čím víc děti rostou,tím víc starostí,víc než běžných tě může potkávat,a ty se z toho pos...kládáš a dítě bude žít jak bez matky(budeš sama v sobě řešit sebe sama),nebo s matkou neurotičkou..
23. Leden 2013 - 13:32
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana41 (anonym)
Evo, v klidu. příspěvek Diany je už 7 let starý. Třeba už má děti, kdoví. Nicméně Tvůj příspěvek je drsný, ale v mnohém pravdivý.
23. Leden 2013 - 13:54
Obrázek uživatele Návštěvník
Tak (anonym)
mě se zase příspěvek od Diany moc líbil.Není to,že by se litovala,jen má velké šrámy na duši a jak je vidět,vede jí to spíš k pokoře.Ano,je hodně případů,že pokud byl někdo v dětství týraný,pak to stejné dělá i svým dětem,bohužel.Ale ne všichni se takto chovají,jsem si naprosto jistá,že Diana bude skvělá máma,už proto,že si to uvědomuje a bojí se toho.Své děti bude milovat a nebude dělat stejné chyby,jako dělaly její rodiče.Škoda,že se to už nedozvíme.
23. Leden 2013 - 15:14
Obrázek uživatele Návštěvník
Eva (anonym)
doufám,že se Diana postavila ke svým pocitům a prohrám minulosti čelem..spíš se bojím,že si takový člověk-pokud s tím nic nedělala, má tendenci vybírat partnera(ne mít problém s dětma),který ji bude bít,či citově vydírat a ona zase bude hrát svou roli ubohé květinky,která nic nemůže a které je ubližováno,tuto roli zná a je v ní jistá,a ani se nesnažila se naučit něco jiné..to bývá nejčastější reakce lidí z disharmonických rodin.snad už žije v pohodě a má rodinu..
23. Leden 2013 - 21:46
Obrázek uživatele Návštěvník
jhsd (anonym)
Včera, když jsem šla ráno po ulici, vidla jsem na druhé straně chodníku nějakou nánu, jak s malým prvňáčkem, který sotva unesl aktovku, sprintuje do kopce. Děsně a vztekle na něj řvala "Dělej! Dělej!" , až jí skoro přeskakoval hlas. Chudák dítě přitom sotva popadalo dech. Když jsem od nich byla už cca 300 metrů, ženská se na dítě rozeřvla tak, že to bylo slyšet až ke mně. Lituji, že jsem té huse něco neřekla a toho dítěte mi je strašně líto. Takové chování nechápu, no tak by třeba přišli o chvilku poději do školy, lepší, než takto dítěti ubližovat. Jsem z toho otřesená ještě teď.
24. Leden 2013 - 11:10
Obrázek uživatele Návštěvník
babička (anonym)
babičky jsou prý přecitlivělé?můj vnouček 4letý je týraný matkou neláskou,otcem to samé, teď má otčíma,ten je ještě horší (starý chlap).chodí s ním ke psychiatrovi,ale léčit z neurotizmu a agresivity je potřeba tyto dospělé.détě má noční děsy,sedí na posteli a neodváží se spát,poslouchá jako hodinky i na zlý pohled,místo mluvení blábolí,a to nemá žádnou mozgovou poruchu!na koho se obrátit o pomoc,abych neztratila dceru?
4. Červen 2013 - 10:21
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
To je vaše dcera, ta matka toho vnoučka?
4. Červen 2013 - 12:31

Přidat komentář

Reklama

Reklama